آموزش تعمیر برد ماشین ظرفشویی


دسته بندی: مقالات تعمیرات لوازم خانگی

ماشین های ظرفشویی در ساختار خود از قطعات مختلفی استفاده کرده اند که یکی از مهم ترین آنها که در واقع نقش مغز دستگاه را بازی می کند، برد الکترونیکی می باشد. برد در واقع نه تنها در ماشین ظرفشویی که در هر وسیله الکترونیکی دیگری که ما در اطراف خود می بینیم به کار رفته است و وجود آن در تمامی این وسایل ضروری و لازم می باشد.

طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی نیاز به تخصص و مهارت بالای داشته و علاقمندان بسیاری به این حرفه وجود دارند که با علاقه فراوان به انجام این کار می پردازند. اما در کنار ساخت بردها، تعمیرات آنها هم امری کاملا تخصصی بوده و نیاز است تا افرادی برای آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ببینند.

در ادامه به آموزش تعمیرات برد ماشین ظرفشویی و نحوه وارد شدن به این حرفه پرداخته شده است.

وظیفه برد در ماشین ظرفشویی چیست

پیشنهاد ویژه: آموزش تعمیرات لوازم خانگی

وظیفه برد در ماشین ظرفشویی چیست؟

عملکرد قطعات مختلف به کار رفته در ماشین ظرفشویی به نحوه کار کردن برد الکترونیکی دستگاه بستگی دارد. در واقع در صورتی سایر قطعات ماشین ظرفشویی به خوبی کار می کنند که برد دستگاه عملکرد مناسبی داشته باشد و دچار خرابی و مشکلات مختلف نباشد. در واقع برد الکترونیکی به تمامی قطعات دیگر ماشین ظرفشویی متصل است و میان آنها هماهنگی ایجاد می کند.

در رابطه با ساختار برد الکترونیکی باید گفت که یک قطعه سخت افزاری است که شامل صفحه ای است که بر روی آن تعداد زیادی قطعه های مختلف الکترونیکی قرار گرفته اند. این قطعات بسته به نوع دستگاه متفاوت بوده و باعث انجام عملکرد خاصی می گردند. مسیرهای مسی در این صفحه ها وجود دارد که در واقع نشان دهنده نقشه برد بوده و ساخت آنها نیاز به مهارت های ویژه ای دارد.

با توجه به این که ماشین ظرفشویی وسیله ای است که با آب سروکار دارد، در صورتی که به دلایلی مانند سر ریز شدن آب از دستگاه، مقداری آب به برد الکترونیکی نفوذ پیدا کند امکان خرابی برد وجود خواهد داشت و در نهایت در عملکرد ماشین ظرفشویی نیز اختلال ایجاد خواهد شد و یا این که دستگاه به طور کلی کار نخواهد کرد. در ادامه به علائمی که نشان دهنده خرابی برد در ماشین ظرفشویی هستند اشاره شده است.

علائم خرابی برد در ماشین ظرفشویی

نشانه های مختلفی مانند روشن نشدن ماشین ظرفشویی، داغ نشدن آب ماشین ظرفشویی، عملکرد ناقص ماشین ظرفشویی، تخلیه نشدن آب ظرفشویی، خاموش شدن بی‌دلیل ماشین ظرفشویی، آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی، نمایش ارور نشان دهنده خرابی برد و … از جمله علائمی هستند که در صورت مشاهده آنها می توان به خرابی برد دستگاه شک کرد. البته تمامی این علائم در صورت خراب شدن قطعات دیگر نیز رخ می دهند اما در هر صورت نیاز است تا به بررسی برد الکترونیکی نیز پرداخته شود.

اما سوختن خازن برد الکتریکی ظرفشویی در اثر نوسانات برق، سوختن فیوزهای برد ماشین ظرفشویی، نفوذ آب داخل برد ماشین ظرفشویی، خرابی سیم پیچ ماشین ظرفشویی و غیره می تواند باعث سوختن برد ماشین ظرفشویی گردد.

معرفی شغل تعمیرات برد ماشین ظرفشویی

با توجه به اهمیت فراوانی که به بردهای الکترونیکی در دستگاه های مختلف داده می شود، و تعمیرات آنها کار هر کسی نمی باشد، نیاز است تا افرادی که در این حرفه دارای مهارت می باشند در بازار کار فعالیت نمایند. تعمیرکاران برد الکترونیکی قادر به عیب یابی و تعمیر انواع بردها می باشند. در کنار آن در صورتی که فردی تمایل داشته باشد به صورت تخصصی به تعمیرات برد ماشین های ظرفشویی نیز بپردازد ممکن بوده و می تواند در دوره های مربوطه شرکت نماید.

فردی که نسبت به تعمیرات برد ماشین ظرفشویی آگاهی پیدا می کند به احتمال زیاد قادر به تعمیر انواع بردهای به کار رفته در سایر دستگاه ها نیز خواهد بود.

ورود به شغل تعمیرات برد ماشین ظرفشویی

شاید بتوان در هنگام خرابی ماشین ظرفشویی، بیشترین هزینه را مربوط به خرابی بردها دانست. چرا که تعمیرات آن کاملا تخصصی بوده و نیاز به ظرافت بالایی دارد. دنیا بردها دنیای گسترده ای بوده و در صورتی که فردی بخواهد در این زمینه مهارت کسب نماید می تواند در دوره های آموزش طراحی و تعمیرات بردهای الکترونیکی شرکت نماید.

اما دوره های آموزش تعمیرات برد ماشین ظرفشویی نیز به صورت تخصصی وجود داشته و در کلاس های آموزشی تعمیر ماشین ظرفشویی به علاقمندان آموزش داده می شود.

ویژگی های دوره تعمیر برد ماشین ظرفشویی

در دوره آموزش تعمیر برد ماشین ظرفشویی، افراد می توانند در کلاس های تئوری و عملی شرکت نموده و مهارت ها و دانش فنی مورد نیاز را آموزش ببینند. در این کلاس ها اساتیدی مشغول به آموزش می باشند که خود در این حوزه دارای تجربه کاری بالایی بوده و سال ها مشغول به انجام فعالیت در این حرفه می باشند. کارگاه های عملی در این آموزشگاه وجود دارد که کارآموزان می توانند مهارت های عملی را کسب نموده و در نهایت با اعتماد به نفس کامل وارد بازار کار گردند.

رای دهید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام
تماس