درخواست کارآموزی

نحوه نصب دزدگیر خودرو – اصول نصب دزدگیر بر روی خودرو – مجتمع آموزش برق

نصب دزدگیر اماکن
اصول اولیه نصب دزدگیر اماکن – روش نصب صحیح دزدگیر اماکن – مجتمع آموزش برق
آگوست 26, 2019
تعمیر لپ تاپ
روی لپ تاپ آب ریخته است، چگونه آن را تعمیر کنیم ؟ – تعمیر آب خوردگی لپ تاپ – مجتمع آموزش برق
سپتامبر 16, 2019

نحوه نصب دزدگیر خودرو – اصول نصب دزدگیر بر روی خودرو – مجتمع آموزش برق

نصب دزدگیر خودرو

طریقه ی نصب دزدگیر بر روی خودرو

نصب دزدگیر خودرو

نصب دزدگیر بر روی خودرو کاری است که هم باعث محافظت از ماشین و هم آرامش خاطر شما می گردد. با وجود این که بعضی از ماشین های استاندارد از ابتدا مجهز به سیستم دزدگیر هستند اما بعضی از آن ها هم دارای این سیستم نیستند.

نصب دزدگیر ممکن است کار سختی به نظر برسد اما حقیقت این است که با مقداری آماده سازی و داشتن اطلاعات این کار فقط مجموعه ای از کارهای کوچک و ساده است .

مرحله ی 1

ابتدا نقشه ای طراحی کنید. طراحی باعث می شود که چندین ساعت در زمان نصب دزدگیر صرفه جویی شود. طرح ها و دفترچه راهنما هایی را که به طور کامل رنگ سیم ها، محل قرار گیری آن ها و تقارن آن ها را جمع آوری کنید.

مرحله ی 2

                              

همه ی درهای ماشین را چک کنید. این کار برای آن است که مطمئن شوید نیمه باز بودن درها در نمایشگر اطلاع داده می شود.

اگر باز بودن درها روی نمایشگر نشان داده نشود بنابراین دستکاری شدن درها نمی تواند هشدار دهنده را فعال کند. و اگر هشدار دهنده فعال نشود دزدگیر ماشین شما به دردی نمی خورد .

بیشتر هشدار دهنده ها دارای کلیدهای پین اختیاری هستندکه می توانند هنگام باز بودن در هشدار دهنده را فعال کنند. اگر با باز شدن رها چراغ نمایشگر ماشین فعال نمی شود این کلید ها می توانند جایگزین مناسبی باشند .

مرحله ی 3

دفترچه راهنمای تعمیرات خودرو را مطالعه کنید تا محل قرار گیری سیم ها را متوجه شوید. یادداشت کنید که کدام پنل ها قرار است جدا شوند و برای باز کردن این پنل ها به چه ابزارهایی نیاز دارید.

محل قرار گرفتن سیم های ماشین خود را یاد بگیرید و نقشه ای طراحی کنید تا بدانید دزدگیر را در کدام قسمت ماشین نصب کنید.

مرحله ی 4

                          

پنل هایی که لازم است برداشته شوند را جدا کنید. این کار باعث می شود به سیم هایی که قرار است به دزدگیر شما متصل شوند دسترسی پیدا کنید.

همچنین باعث می شود به قسمت هایی از زیر داشبورد دسترسی پیدا کنید که اگر بخواهید می توانید دزدگیر خود را در آن جا نصب کنید. معمولاً این پنل ها شامل پنل هایی می شوند که در وسط داشبورد سمت راننده و یا زیر فرمان ماشین قرار دارند.

پنل هایی که لازم است جدا شوند در هر ماشین متفاوت هستند و برای این که بفهمید کدام پنل ها را باید جدا کنید لازم است به دفترچه راهنمای اتومبیل خود مراجعه کنید.

مرحله ی 5

                        

دزدگیر ماشین را نصب کنید. سعی کنید که دزدگیر را در مکانی مخفی نصب کنید. بعضی افراد در صورت وجود فضا آن را زیر داشبورد نصب می کنند و بعضی افراد زیر صندلی ها. به یاد داشته باشید که اگر دزدگیر قابل مشاهده باشد یک سارق به راحتی می تواند آن را دستکاری کند.

هرچه دزدگیر را در محل مخفی تری نصب کنید امنیت خودرو بیشتر خواهد بود. با استفاده از پیچ و سایر تجهیزات جانبی خودرو پایه ی دزدگیر را نصب کنید. قبل از این که پیچ را روی سطحی بپیچانید آن را بررسی کنید تا به صورت تصادفی پیچ را وارد سیم ها یا قطعات دیگر خودرو فرو نبرید.

مرحله ی 6

 

روی دیواره ی فایروال سوراخی ایجاد کنید. البته اگر از منافذ موجود بر روی فایروال سیم های لازم را از دزدگیر به طرف آژیر عبور داده اید نیازی به ایجاد سوراخ جدید نیست. اگر لازم به ایجاد سوراخ باشد حتما هر دو طرف فایروال را چک کنید تا به قسمتی آسیب نزنید.

مرحله ی 7

                           

سیم را از دیواره ی فایروال عبور دهید. این سیم دزدگیر را به هشدار دهنده وصل می کند. لازم است که این سیم را با پوشش لاستیکی عایق کنید و یا سوراخ را با سیلیکون پر کنید. این کار مانع از آسیب رسیدن به سیم در اثر سایش با فایروال و اتصالی کردن آن می شود .

مرحله ی 8

آژیر را نصب کنید. می توانید آژیر را روی فایروال و یا هر قسمتی از محفظه ی موتور که دارای فضای کافی است نصب کنید. باید آژیر را رو به پایین نصب کنید تا از تجمع آب در داخل کویل های صوتی آن جلوگیری شود .

 

نحوه ی سیم کشی اتصالات

مر حله ی 1

                           

سیم کشی کلید کنترل کننده را انجام دهید. این کلید به شما کمک می کند تا زمانی که دزدگیر فعال شد خودتان آن را خاموش کنید. هنگامی که خودروی شما دست فرد دیگری مثلاً یک مکانیک است این کلید کمک کننده خواهد بود.

مرحله ی 2

                        

سیم کشی لامپ LED را انجام دهید. این لامپ نشان می دهد که چه زمان دزدگیر آماده ی فعالیت است. معمولاً این چراغ را با سوراخ کردن داشبورد بر روی آن نصب می کنند و سیم آن را به ماژول هشداردهنده وصل می کنند.

سپس به دور این لامپ چسبی محکم میزنند تا آن را سرجای خود نگه دارد.

مرحله ی 3

سیم کشی آژیر را انجام دهید. آژیر دارای دو سیم است : یک سیم مثبت و یک سیم منفی. در بیشتر دزدگیرها یک سیم خروجی به قطب مثبت آژیر وصل است بنابراین، دزدگیر را به سیم مثبت آژیر وصل کرده و سیم دیگر به زمین وصل می شود.

مرحله ی 4

                             

حسگرها را وصل کنید. حسگرها نشان می دهند که مشکلی پیش آمده است و آژیر باید به صدا در بیاید. شما باید سیم های حسگرها را به سیم های چراغی که باز بودن درها را روی نمایشگر نشان می دهد متصل کنید.

مرحله ی 5

سیم کشی برق را نیز انجام دهید. باید سیم برق ماژول هشداردهنده ی خود را به یک منبع قدرت ثابت وصل کنید. این کار باعث می شود که مطمئن باشید حتی اگر ماشین شما خاموش است هشدار دهنده فعال می شود.

مرحله ی 6

پنل ها را دوباره در جای خود قرار دهید. آن ها را به درستی در جای خود قرار دهید به طوری که همه ی پنل ها به درستی در کنار هم قرار گیرند. بهتر است برای انجام این مرحله نیز دفترچه راهنما را مطالغه کنید .

 

دوره آموزش نصب دزدگیر خودرو به صورت عملی ویژه بازار کار در مجتمع آموزش برق برگزار می شود.