درخواست کارآموزی

نحوه تعمیر ماشین ظرف شویی – تعمیرات لوازم خانگی – مجتمع آموزش برق

نحوه ی عملکرد سیستم هوشمند ساختمان یا BMS چگونه است؟ – مجتمع آموزش برق
اکتبر 16, 2019
macbook
مشکلات متداول MacBook Air و راه حل هایی برای آن ها – تعمیرات لپ تاپ – مجتمع آموزش برق
اکتبر 31, 2019

نحوه تعمیر ماشین ظرف شویی – تعمیرات لوازم خانگی – مجتمع آموزش برق

تعمیرات ظرف شویی

ماشین ظرف شویی با سروصدا کار می کند

                     تعمیرات ظرف شویی      

ماشین های ظرف شویی دستگاه های سودمندی هستند که به شما در شستن تمام ظرف های کثیف کمک می کنند بدون این که احساس ناراحتی کنید.

با وجود این که این ماشین بسیار سودمند به نظر می رسد اما اگر سروصدا تولید کند و یا آب از آن چکه کند بسیار آزار دهنده خواهد بود.

اگر متوجه شدید که صدای ایجاد شده بسیار بیشتر از حد معمول است راه حل های زیر را دنبال کنید تا شاید بتوانید با استفاده از آن ها ماشین ظرف شویی خود را تعمیر کنید.

 

  1. خراب شدن پمپ می تواند منجر به تولید سرو صدا شود

                         ظرف شویی        

علت : یکی از متداول ترین دلایل تولید صداهای بلند توسط ماشین ظرف شویی خراب شدن پمپ است. هدف اصلی ماشین ظرف شویی این است که آب را با فشار روی ظرف ها اسپری کرده و سپس آن را تخلیه کند.

هر پمپ دارای دو محفظه است که یکی از آن ها برای شست و شو یا به گردش درآوردن آب و دیگری برای تخلیه ی آب است. محفظه ی مخصوص شست و شو دارای پروانه و فیلتر است در حالی که محفظه ی مخصوص تخلیه ی آب دارای یک تیغه ی مسی و پروانه ی تخلیه است.

نیروی لازم برای حرکت این پروانه ها از طریق موتور تأمین می شود. هر یک از این قسمت ها می توانند باعث ایجاد مشکل، خراب شدن پمپ و در نهایت تولید سروصدای زیاد شوند.

راه حل : اگر تجربه ی انجام چنین تعمیراتی را ندارید همواره بهتر است برای تشخیص مشکل و برطرف کردن آن با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

  1. عملکرد نادرست بازوهای اسپری کننده

خراب شدن بازوهای اسپری کننده ی آب یا عملکرد نادرست آن ها هم می تواند باعث تولید سروصدای زیاد شود.

راه حل : برای تشخیص سالم بودن بازوها باید آن ها را با دست بچرخانید تا مطمئن شوید آزادانه حرکت می کنند. این بازوها نباید با ظرف ها و قفسه ای که در داخل آن تعبیه شده اند برخورد داشته باشند.

اگر متوجه شدید که بازوها به صورت روان حرکت نمی کنند، مشکل از قسمت مرکزی یا محور بازوهای اسپری کننده است. این نشان دهنده ی آن است که برای تعمیر ماشین ظرف شویی خود باید بازوهای اسپری کننده را تعویض کنید.

  1. وجود مشکل در حلقه ی بلبرینگ و اتصال دهنده ی بازوهای اسپری کننده

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث می شود ماشین ظرف شویی با سروصدا کار کند، خراب شدن حلقه ی بلبرینگ یا اتصال دهنده ی بازوی اسپری کننده است.

این قطعات معمولاً حلقه هایی پلاستیکی هستند که تکیه گاه بازوها هستند و بازوها روی آن ها به چرخش در می آیند. اگر هریک از این قسمت ها فرسوده یا شل شود دیگر به خوبی کار نخواهد کرد.

به همین دلیل وقتی بازوها روی آن ها به چرخش در می آیند باعث ایجاد سروصدا می شوند.

راه حل : کاری که باید انجام دهید این است که حلقه های پلاستیکی را بررسی کنید تا در صورت نیاز آن ها را تعویض نمایید.

اکنون که دلایل اصلی تولید سروصدا توسط ماشین ظرف شویی و راه حل آن ها را می دانید می توانید خودتان ماشین ظرف شویی را تعمیر کنید.

اما در بیشتر مواقع افراد تمایلی به انجام این تعمیرات ندارند و نیاز به کمک یک تعمیرکار حرفه ای دارند.اگر به اندازه ی کافی تجربه و تخصص ندارید بهتر است این کار را به افراد حرفه ای بسپارید.

 

دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرف شویی به صورت صفر تا صد و کاملا عملی در کارگاه های مجهز مجتمع آموزش برق توسط اساتید مجرب برگزار می گردد.