درخواست کارآموزی

نحوه تعمیر و عیب یابی پرینتر – نحوه رفع مشکل چاپ کمرنگ پرینتر – مجتمع آموزش برق

نقاط داغ پنل خورشیدی
نکاتی برای جلوگیری از تشکیل نقطه ی داغ بر روی پنل های خورشیدی – مجتمع آموزش برق
جولای 18, 2019
تعمیرات موبایل
نحوه تعویض کاور مادِربرد و NFC برای گوشی هواوی P20 Pro – مجتمع آموزش برق
جولای 30, 2019

نحوه تعمیر و عیب یابی پرینتر – نحوه رفع مشکل چاپ کمرنگ پرینتر – مجتمع آموزش برق

نوشته های چاپ شده کم رنگ هستند

این مشکل معمولاً هنگامی رخ می دهد که میزان تونر کم باشد. بررسی کنید و ببینید که میزان تونر چقدر است و در صورت لزوم کارتریج را عوض کنید. سپس یک نوشته را به صورت امتحانی چاپ کنید و تراکم رنگ ها را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که تراکم رنگ ها کم نیست.

در آخر اطمینان یابید که پرینتر شما روی حالت پیش نویس (Draft) و یا حالت صرفه جویی در مصرف جوهر قرار نگرفته باشد.

 

 طریقه ی جا گذاری کارتریج تونر در داخل یک پرینتر لیزری

همانطور که می دانید در پرینتر های لیزری به جای کارتریج جوهر افشان از کارتریج تونر استفاده می شود. طول عمر کارتریج تونر دستگاه لیزری شما به میزانی که از پرینتر برای چاپ و طراحی استفاده می کنید بستگی دارد.

هرگاه متوجه شدید که برگه های چاپ شده بی کیفیت هستند و یا بخشی از متن خوب چاپ نشده است زمان آن رسیده است که کارتریج تونر را عوض کنید.

تا زمان جاگذاری کارتریج در داخل دستگاه بسته بندی آن را باز نکنید. در ادامه چگونگی تعویض کارتریج تونر یک پرینتر لیزری مارک کانن توضیح داده شده است .

 

مرحله ی 1

سرپوش را باز کرده و به محل کارتریج دسترسی پیدا کنید. سینی پرینتر را که معمولاً در جلوی آن قرار گرفته است از لبه ها گرفته و بیرون بکشید.

مرحله ی 2

                       تعمیر ماشین های اداری 

کارتریج را بیرون بیاورید. دسته های کارتریج قبلی را گرفته و آن را به طرف بیرون بکشید. هنگاهی که کارتریج را بیرون می آورید آن را در حالت افقی قرار دهید تا جوهر آن به بیرون نریزد.

مرحله ی 3

                            تعمیرات پرینتر

قبل از باز کردن بسته بندی کارتریج جدید آن را به آرامی خوب تکان دهید تا جوهر داخل آن خوب پخش شود و سپس آن را از بسته بیرون آورید. نوار قرمزی را که روی کارتریج چسبیده شده است بکشید تا کاملاً از آن جدا شود.

مرحله ی 4

کارتریج تونر جدید را جاگذاری کنید. کارتریج را در داخل جایگاه قرار دهید و مطمئن شوید که فلش قرمز رنگ روی کارتریج هم جهت با فلش قرمز روی پرینتر قرار می گیرد. سرپوش پرینتر را ببندید. پس از بستن درب پرینتر کارتریج باید به صورت خودکار جا بیفتد .

 

تونر به برگه نمی چسبد

اگر تونر به برگه نمی چسبد مشکل یا از کیفیت کاغذ است و یا از فیوزر. فیوزر باید به کاغذ گرما بدهد تا در اثر این گرما تونر آب شده و به کاغذ بچسبد.

اگر فیوزر کارایی خود را از دست بدهد تونر به طور کامل آب نمی شود و در قسمت هایی که تونر آب نشده است متن داخل برگه چاپ نمی شود. مقدار گرمایی که فیوزر اعمال می کند به نوع کاغذ بستگی دارد.

کاغذ های سنگین تر به گرمای بیشتری نیاز دارند و برای این که دمای دلخواه ایجاد شود دمای فیوزر بالاتر می رود و یا سرعت حرکت برگه ها کمتر می شود .

اکنون به بررسی نوع کاغذ بپردازید و آن را با مشخصاتی که در تنظیمات درایور وجود دارد مقایسه کنید و مطمئن شوید که با یکدیگر همخوانی دارند.

اگر از کاغذ 80 گرمی استفاده می کنید باید درایور را روی “کاغذ سنگین وزن” یا گزینه ای مشابه آن تنظیم کنید. اگر از برگه ای بالاتر از 120 گرم استفاده می کنید باید درایور را روی “کارت سبک” و یا کارتی سنگین تنظیم کنید.

توجه داشته باشید که این تنظیمات به نوع پرینتر بستگی دارد بنابراین دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کنید .

اگر تنظیمات کاغذ درست باشد برای حل این مشکل باید به سراغ تعویض تعویض فیوزر بروید.

 

دوره آموزش تعمیرات پرینتر به صورت کاملا عملی ویژه بازار کار توسط اساتید مجرب در کارگاه های مجهز مجتمع آموزش برق برگزار می شود.