تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

نحوه عیب یابی پرینتر نحوه رفع مشکل چاپ کمرنگ پرینتر

نحوه عیب یابی پرینتر نحوه رفع مشکل چاپ کمرنگ پرینتر


پرینتر ها ابزار هایی هستند که به محض وارد شدن به بازار جایگاه بسیار مهمی را از آن خود ساختند، تا حدی که امروزه کار ها اداری و سایر کار ها بدون وجود وجود این ابزار غیر ممکن به نظر می رسد. دو نوع اصلی از پرینتر ها وجود دارند که سیاه سفید و یا رنگی می باشند. افراد می توانند با توجه به نیازشان و مورد مصرفشان یکی از این دو نوع را تهیه نمایند و به راحتی به رفع نیاز هایشان بپردازند. پرینتر ها می توانند هزینه چاپ را برای موسسات تا حد قابل توجهی کاهش دهند، از این جهت خریدن آن ها برای این موسسات بسیار به صرفه و کار آمد می باشد.

بسیاری از افراد نیز علاقه دارند یک پرینتر برای محیط خانه تهیه کنند تا در صورتی که نیاز بود مطلبی را چاپ کنند، به راحتی و در آن واحد در خانه به انجام آن بپردازند. به علاوه با این کار مقدار قابل تجهی در هزینه ها صرفه جویی می شود. علت محبوبیت بی نهایت این وسیله نیز به همین موارد باز می گردد. بدیهی است که این وسیله، برای چاپ کردن به جوهر احتیاج دارد و به همین دلیل نیز، پرینتر های رنگی از قیمت زیاد ترین برخوردار هستند.

مسلم است پرینتر ها نیز درست مثل هر وسیله دیگری، گاهی دچار مشکلات و اختلالاتی می شوند که آن ها را نیازمند به تعمیر می گرداند. گاهی ممکن است پرینتر ها روی کاغذی که چاپ کرده اند، خطوط سیاه بیندازند که باعث کاهش کیفیت چاپ می شود. در مواردی نیز پیش می آید که پرینتر ها، برخی نقاط را به خوبی چاپ کنند، اما برای چاپ برخی نقاط دچار مشکل گردند. به طور کلی مشکلات زیادی ممکن است برای پرینتر ها به وجود آید که می توان با استفاده از روش های نه چندان سخت به رفع و بر طرف نمودن آن ها پرداخت. طی این متن می خواهیم به بررسی مشکل چاپ کم رنگ پرینتر بپردازیم و نیز برخی راه حل های ساده را برای بر طرف نمودن این مشکل پیشنهاد دهیم. اگر پرینتر شما نیز مثل قبل چاپ ها را پر رنگ انجام نمی دهد و از کیفیت چاپش کاسته شده است، طی ادامه این متن با ما همراه باشید و از راه حل های ارائه شده بهره ببرید.

چرا پرینتر کم رنگ چاپ می کند؟ چه عواملی ممکن است باعث کم رنگ چاپ کردن پرینتر گردند؟ چه راه حل هایی برای رفع این مشکل وجود دارد؟ آیا می توان در خانه نیز به تعمیر و بر طرف کردن این مشکل پرداخت؟

عوامل نسبتا زیادی در رخ دادن این حالت می توانند دخیل باشند که ما در این بخش به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. سپس در بخش بعدی متن، به ارائه راه حل هایی برای رفع مشکل می پردازیم.

عامل اول تاثیرگذار در میزان پر رنگی و یا کم رنگی چاپ پرینتر

یکی از مهم ترین و اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در رنگ چاپ پرینتر، میزان مصرف تونر در کارتریج می باشد. روش طراحی پرینتر ها به این صورت است شما خودتان بتوانید هر موقع که بخواهید به تغییر میزان مصرف تونر کارتریج بپردازید و آن را کاهش یا افزایش دهید. اما تونر کارتریج اصلا چیست و چه کاربردی دارد؟ کاهش تونر کارتریج باعث می شود عمر کارتریج افزایش یابد و به نوعی وظیفه دارد از این جز محافظت نماید. نکته اصلی این جاست که کارتریج بخش نسبتا گرانی است و کاهش دادن تونر برای محافظت از آن ضروری است تا از صرف هزینه های اضافی برای خرید مجدد کارتریج جلوگیری به عمل آید.

نکته ای که لازم است در این بخش بیان کنیم این است که برای کاهش دادن تونر کارتریج لازم است میزان جوهر مصرفی پرینتر را نیز کاهش دهید. همین امر باعث می شود چاپ پرینتر کم رنگ تر شود. بنابراین، پیش از هر چیز شما باید میزان تونر و جوهر را بررسی کنید، تا مطمئن شوید مشکل کم رنگ شدن چاپ پرینتر به علت کاهش میزان مصرف جوهر نمی باشد. برای حل این مشکل راه حل بسیار ساده ای وجود دارد که در ادامه این متن، به آن ها اشاره خواهیم کرد.

راه حل ها:  Economy mode یکی از حالت هایی است که ممکن است در پرینتر شما فعال باشد و همین ویژگی می تواند باعث کم رنگ شدن چاپ ها گردد. بنابراین، اگر شما با مشکل کم رنگ بودن چاپ ها دست و پنجه نرم می کنید، پیشنهاد ما این است که به بررسی فعال و یا غیر فعال بودن این مورد بپردازید. این مورد به طور معمول در پرینتر هایی که کاهش تونر در آن ها فعال است، فعال می شود. روش بررسی کردن فعال بودن و یا نبودن این ویژگی این است که شما متنی که می خواهید چاپ کنید را انتخاب کرده و از منوی file به بخش پرینت بروید. سپس بر روی printer properties کلیک کنید. در پنجره جدیدی که برای شما باز می شود، باید تب print / quality را باز نمایید. حال در این بخش می توانید به راحتی ببینید که این حالت برای پرینتر شما فعال است یا خیر. یعنی باید  econo modeرا بررسی کنید و اگر فعال بود، به خاموش کردن آن بپردازید. با انجام این کار به احتمال زیاد مشکل کم رنگ بودن چاپ ها بر طرف خواهد شد.

عامل دوم تاثیرگذار در میزان پر رنگی و یا کم رنگی چاپ پرینتر

کارتریج نیاز به شارژ شدن دارد و این شارژ شدن قوانین و قواعد خاصی دارد و در صورتی که این قواعد رعایت نشوند ممکن است کارتریج به درستی و آن طور که باید شارژ نشود و در نهایت این مورد باعث کم رنگ شدن چاپ پرینتر و کاهش کیفیت آن می شود. بنابراین، همواره دقت داشته باشید که کارتریج را به خوبی و بر اساس قواعد و قوانین مربوط به آن شارژ می کنید. اگر شما از این قواعد مطلع نیستید، در ادامه ما این قواعد را برای شما ارائه خواهیم داد، می توانید با استفاده از آن ها به اطلاعات خود بیفزایید و نیز مشکل شارژ کارتریج تان را بر طرف نمایید.

نکات قابل توجه برای شارژ کردن کارتریج

  1. بدیهی است که شما باید دقت کنید، جوهری که برای کارتریجتان تهیه می کنید از کیفیت خوب و قابل قبولی برخوردار باشد. در صورت بی کیفیت بودن این جوهر ها، به کارتریج صدمه وارد می شود و از عمر و کارآیی آن کاسته می شود.
  2. دقت کنید، جوهر و یا پودری که تهیه کرده اید، تاریخ داشته باشد و تاریخ گذشته نباشد.
  3. پیشنهاد ما این است که اگر خودتان اطلاعات و مهارت کافی ندارید و یا تا به حال این کار را انجام نداده اید و نمی دانید دقیقا چه باید بکنید، از یک فرد متخصص و ماهر کمک بگیرید تا این کار را برایتان انجام دهد.
  4. در صورتی که کارتریج شما لیزری و یا رنگی می باشد، حتما شارژ کردن آن را به فرد متخصص بسپارید، چرا که شارژ کردن این نوع از کارتریج ها به مهارت زیاد تری احتیاج دارد و بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید تا مطمئن شوید مشکل و یا اختلالی برای کارتریج ایجاد نخواهد شد.
  5. هنگام شارژ کارتریج حتما از وسایل و قطعات اصل و با کیفیت استفاده نمایید.
  6. در برخی مواقع نیاز است شما به تعویض کارتریج بپردازید. برای مثال هنگامی که کارتریج را شارژ می کنید و درام یا غلتک به رنگ سبز در می آید، باید بدانید که احتیاج است کارتریج تعویض گردد.

عامل سوم تاثیرگذار در میزان پر رنگی و یا کم رنگی چاپ پرینتر

همان طور که پیش تر نیز ذکر و خودتان نیز احتمالا می دانید، کارتریج جز بسیار مهمی در پرینتر می باشد و برخوردار بودن آن از کیفیت خوب و مناسب تاثیر بسزایی در نوع عملکرد آن دارد. در بسیاری از موارد مشکلات و اختلالات ایجاد شده در عملکرد پرینتر به کارتریج باز می گردد. بی کیفیت و نا مناسب بودن کارتریج سبب می شود کیفیت چاپ نیز تا حد قابل توجهی پایین بیاید. خوب است بدانید یکی از عواقب مهم و رایج استفاده از کارتریج های بی کیفیت، چاپ کم رنگ و نا مشخص پرینتر می باشد که در این صورت نیاز است شما به تعویض کارتریج اقدام نمایید تا مشکل کم رنگ بودن چاپ پرینتر نیز بر طرف گردد.

مجتمع آموزشی برق برگزار کننده دوره های فنی مانند: آموزش تعمیرات پرینتر ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش تعمیرات یخچال ، آموزش تعمیرات لباسشویی ، آموزش تعمیرات ظرفشویی ، آموزش PLC و … می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *