درخواست کارآموزی

نحوه عیب یابی و تعمیرات ECU خودرو – تعمیرات ایسیو خودرو – مجتمع آموزش برق

تعمیرات موبایل
نحوه تعویض باتری و پورت شارژ گوشی هواوی Mate 10 Pro – مجتمع آموزش برق
آگوست 7, 2019
آنتن مرکزی چیست؟ – معرفی آنتن مرکزی – مجتمع آموزش برق
آگوست 21, 2019

نحوه عیب یابی و تعمیرات ECU خودرو – تعمیرات ایسیو خودرو – مجتمع آموزش برق

تعمیرات ECU

آسیب های فیزیکی ECU

تعمیرات ECU

به دلیل این که ECU در زیر کاپوت ماشین قرار دارد ممکن است صدمات فیزیکی به آن وارد شود. اگر آب به جعبه ی سیاه کنار صفحه ی مدار وارد شود، منچر به آسیب می شود.

اتصال الکتریکی می تواند باعث ایجاد آتش و در نتیجه صدمه دیدن صفحه ی مدار شود. اگر هنگام باز کردن این جعبه بوی نامطبوع یک ماده ی شیمیایی به مشامتان خورد فوراً متوجه می شوید که این اتفاق (ورود آب) رخ داده است .

همچنین ممکن است که صفحه ی مدار دچار زنگ زدگی یا فرسایش شده باشد. اگر مشکل شما یکی از موارد نفوذ آب، آتش گرفتگی و یا زنگ زدگی باشد باید ECUخود را تعویض کنید .

ممکن است که متوجه شوید صفحه ی مدار شکسته است و یا قسمت هایی از آن خراب شده اند. در این مواقع هیچ راه تعمیری وجود ندارد و باید صفحه ی مدار را تعویض نمایید .

 

شکستن پین ها

پین های موجود در محل اتصال با ECU را بررسی کنید. اگر یکی از آن ها شکسته و یا خم شده باشد در هنگام ارسال یا دریافت اطلاعات، اختلال به وجود می آید.

اگر یک یا دو پین خم شده است آن ها را با استفاده از انبردست و یا موچین صاف کنید. این یک کار ظریف و حساس است زیرا پین ها حساس هستند و به راحتی می شکنند .

پین های شکسته را لحیم کاری کرده و به جای خود بازگردانید. برای این که بتوانید این کار را انجام دهید حتماً باید تجربه ی لحیم کاری را داشته باشید.

این هشدار را به خاطر داشته باشید که اگر برای لحیم کردن به اندازه ی کافی به خود اطمینان ندارید این کار را به یک فرد متخصص و ماهر بسپارید.

اگر دوباره پین بشکند و یا شل شود منجر به صدمات بزرگ تری خواهد شد .

اگر ECU خراب باشد، لحیم کردن پین ها باعث تعمیر آن نخواهد شد؛ بنابراین ممکن است در حین تعمیر پین ها متوجه خراب بودن و نیاز به تعویض ECU شوید .

 

نقاط لحیم شده

نقاط لحیم شده در برابر ارتعاشات مقاومت خوبی ندارند. این مسئله مخصوصاً در مواقعی که از لحیم سرد استفاده شده است بسیار صدق می کند.

برای تعمیر کردن نقاط لحیم شده ابتدا ECU را باز کنید و صفحه ی برد را بیرون بیاورید. با دستان بدون دستکش به سطح بُرد دست نزنید. صفحه ی مدار را از لبه ها بگیرید و حتماً دستکش های لاستیکی در دست داشته باشید.

نقاط لحیم شده را درست کنید و دوباره صفحه ی مدار را به جایگاه خود نصب کنید .

 

چه زمانی به جای تعمیر کردن باید تعویض کنیم ؟

گاهی اوقات مشکلی که برای ECU پیش می آید ارزش تعمیر کردن را ندارد. این که بتوانید تشخیص دهید بهتر است تعمیر صورت گیرد و یا تعویض، بسیار مهم است.

 

مشکلی اصلی وجود دارد

بهتر است در صورت وجود مشکلات جزئی در ECU تعمیر کردن را انتخاب کنیم اما اگر مشکلی اساسی وجود دارد نباید این کار را بکنیم. برای مثال اگر لحیم یکی از نقاط اتصال شل شده است بهتر است آنرا تعمیر کنید .

اگر با خرابی نرم افزار مواجه شدید، تعویض کردن انتخاب بهتری است. برای این که مشکل خرابی نرم افزار تشخیص داده شود زمان زیادی لازم است و حتی پس از یافتن مشکل هم مشخص نیست که بتوان آن را تعمیر کرد یا خیر.

اگر با ماشینتان کار می کنید و کارتان به آن وابسته است، ماندن ماشین در تعمیرگاه بیشتر به شما خسارت میزند بنابراین بهتر است قطعه ی خراب را تعویض کنید و ماشین را به صورت سالم به کار برگردانید .

 

دست به کار شوید و ECU خود را تعمیر کنید

اگر ماشین شما به درستی کار نمی کند شروع کنید به عیب یابی و تشخیص مشکل. وجود تمام احتمالات ممکن را بررسی کنید. اگر حدس می زنید که مشکل از ECU خودرو است، تصمیم بگیرید که ECU قابل تعمیر است و یا باید تعویض شود.

شما باید ECU خود را به طور کامل بررسی و آزمایش کنید. بعضی از مشکلات قابل تعمیر هستند اما برخی مشکلات اساسی این گونه نیستند. یک اصل کلی که باید به یاد داشته باشید این است که صدمات فیزیکی و مشکلات نرم افزاری به معنای نیاز به تعویض هستند.

به هرحال در هنگام بروز مشکل باید عوامل خارجی دیگری را هم در نظر گرفت. عواملی مانند شدت مشکل، میزان هزینه و نیازهای شغلی. اگر تعمیر کردن را انتخاب می کنید بررسی کنید که تعمیر راه منطقی و عقلانی باشد .

دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو به صورت عملی ویژه بازار کار در کارگاه های مجهز مجتمع آموزش برق توسط اساتید مجرب برگزار می شود.