درخواست کارآموزی

10 نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل

آموزش انواع plc
انواع PLC های زیمنس
ژانویه 6, 2019
تجهیزات دوربین مدار بسته
مهم ترین تجهیزات دوربین مدار بسته
ژانویه 12, 2019

10 نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل

نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی

این نگرانی ها در همه ی ما وجود دارد که ماشین لباسشویی در هنگام کار کردن خراب شود، آب در اتاق رختشویی جاری شود یا یخچال و فریزر شما وقتی پر از مواد غذایی است، خاموش شود، فر خوراک پزی قبل از پخت غذا در یک روز تعطیل از کار بیفتد. آنچه که بسیاری از مردم نمی دانند این است که می توان با کمی نگهداری و رعایت چند نکته، از این مشکلات و نواقص عمده دیگر در لوازم خانگی جلوگیری کرد. در این مقاله به 10 نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل مانند روز اول می پردازیم.

ما در مورد آن نوع از تعمیر و نگهداری صحبت نمی کنیم که نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای و یک هزینه ی بالا دارد. روش های تعمیر و نگهداری ساده ای وجود دارد که شما می توانید با هزینه کم (زمان یا پول) و بدون تجربه قبلی و به تنهایی انجام دهید. در اینجا 10 راهنمای آسان برای تعمیر لوازم خانگی DIY که می توانید در مدت 10 دقیقه خودتان انجام دهید، وجود دارد:

نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی

1. اطمینان حاصل کنید که درب فر خوراک پزی شما محکم است

بدون درز بندی مناسب، فر شما بیش از 20 درصد از حرارت خود را از دست می دهد. نتیجه این است پخت غذا طول می کشد و یا غذای شما پخته نمی شود.

برای بررسی وضعیت درز بندی، درب فر را باز کنید و لاستیک و یا درزبند فایبر گلاس که در دور تا دور درب قرار دارد را بررسی کنید.به دنبال هر گونه خراب شدگی، پارگی و یا تغییر شکل باشید ، درب را ببندید تا ببینید آیا درزی وجود دارد. اگر وجود داشت ، درز بند را تعویض کنید.

2. سطح هود و یا فیلترهای هواکش کثیف شده را تمیز کرده و یا تعویض کنید

فیلتر های چرب شبکه ای فلزی را با آب و صابون و با دست بشویید و یا آن را با ماشین ظرفشویی بشویید. فیلترهای ورقه ای و زغال چوب نباید شسته شوند. آنها را تعویض کنید.

3. ظرف موجود در سطح زیر اجاق را تمیز کنید

ظرفی که در زیر مشعل قرار دارد را خارج کنید و آنها را در یک محلول تمیز برای مدت پنج دقیقه قرار دهید. سپس آن را با دست بشویید ودر جای خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که ظروف زیر اجاق را بلافاصله بعد از کثیف شدن، پاک کنید. اگر مواد غذایی که در آن ریخته بسوزد ، ممکن است لازم باشد که آنها را تعویض کنید.

4. کوئل های یخچال خود را تمیز کنید

خاک، گرد و غبار و موی حیوان خانگی می تواند کوئل یخچال و فریزر را مسدود کند، جریان هوا را محدود کند و باعث شود که یخچال به سختی کار کند و خنک نشود.

یک یا دو بار در سال، از یک جاروبرقی دستی برای تمیز کردن کوئل ها استفاده کنید . محل قرار گرفتن کوئل در یخچال و فریزر بر اساس مدل آن متفاوت است، اما بیشتر آنها را می توان در سطح داخلی پشت یخچال (صفحه جلویی نزدیک به کف آن) یافت.

5. فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنید

فیلترهایی که درست آلاینده ها و ناخالصی ها را از بین نمی برند می توانند ،آب را آسیب رسان کنند. دستورالعمل برای تعویض فیلتر نسبت به مدل وسیله متفاوت است، اما این کار در اکثر آنها ساده است ،می توانید فیلتر را یک چهارم اینچ بچرخانید و آن را خارج کرده و یا در جای خود قفل کنید. این کار ساده را هر سه تا شش ماه ، بسته به مصرف آب انجام دهید.

6. شاخک های قفسه ظروف زنگ زده را ترمیم کنید

زنگ زدگی در شاخک های موجود در قفسه های ماشین ظرفشویی شما می تواند به ظروف و کارد و چنگال نقره ای شما آسیب برساند. برای حل این مشکل، یک کیت تعمیر شاخک خریداری کنید و محافظ های موجود در آن را بر روی شاخک های زنگ زده و یا پوسته پوسته شده قرار دهید. بگذارید حداقل 24 ساعت بماند و خشک شود و سپس از ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

7. زباله خورد کن خود را تمیز کرده و گند زدایی کنید

زباله خورد کن خود را خاموش کنید و به دنبال زباله های بزرگی که در تخلیه گیر کرده است، بگردید.از دست هایتان استفاده نکنید بلکه از قلاب یا ابزار دیگری استفاده کنید تا انسداد را برطرف کنید.

مخلوطی از یخ و نمک، و یا سرکه را به تخلیه بریزید. آب سرد را بیش از 10 ثانیه به داخل آن بریزید و سپس دستگاه را روشن کنید. برای از بین بردن بوی ها، مشتی قرص خوش بوکننده را داخل آن بریزید، آب سرد بریزید و سپس آن را روشن کنید.

8. ماشین خشک کن خود را تمیز کنید

پرز و کرک در خشک کن، نه تنها کارایی دستگاه را کاهش می دهد، بلکه خطر آتش سوزی را افزایش می دهد. برای تمیز کردن، بست را شل کنید از پشت خشک کن آن را خارج کنید. انبوه کرک و پرز ها را با دست از لوله و سوراخ های پشتی بردارید و یا اگر نمی توانید به راحتی آنها را با دست بردارید، به آرامی با شیئی آنها را تکه تکه کنید. جاروبرقی بکشید و دستگاه را ببندید.

9. شلنگ های ماشین لباسشویی را بررسی کنید

مشکل آب گرفتی و جاری شدن آب درماشین لباسشویی بیشتر به دلیل وجود نشتی در شلنگ است. شلنگ هایی را که در ماشین لباسشویی به صفحه پشتی متصل هستند، برای یافتن هر گونه ترک، سوراخ و یا نقاط ضعیف بررسی کنید. اگر هر گونه تغییر شکلی را پیدا کردید، شلنگ را تعویض کنید. شیلنگ را باید حداقل، هر پنج سال یبار تعویض کنید.

10. فیلتر تهویه مطبوع خود را تمیز کنید

فیلترهای مسدود شده یا کثیف نه تنها جریان هوا را کاهش می دهند،بلکه کارایی انرژی و همچنین طول عمر دستگاه را نیز کاهش می دهد. در نتیجه، فیلترها باید هر دو تا چهار هفته یکبار تمیز شوند.

برای تمیز کردن فیلتر، صفحه جلویی دستگاه را خارج کنید. اگر فیلتر قابلیت استفاده مجدد داشته باشد، آن را با جاروبرقی تمیز کنید تا خاک آن تا حد ممکن از بین برود. فیلترهای یکبار مصرف می توانند به سادگی تعویض شوند.

در نظرسنجی اخیر توسط PartSelect.com چهل و دو و نیم درصد از پاسخ ها نشان دهنده ی این بودند که نداشتن مهارت و دانش، بزرگترین مانع برای تعمیر DIY است. و نیمی از پاسخ دهندگان تصور می کردند که تعمیر یک دستگاه خراب، یا تا حدودی دشوار و وقت گیر است یا بسیار دشوار و وقت گیر است.

اگر علاقمند به تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل هستید می توانید در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی ما شرکت نمایید.