آموزش تعمیرات برد کولر گازی


دسته بندی: مقالات تعمیرات لوازم خانگی | انتشار: 3 هفته قبل | اشتراک گذاری:

کولر گازی یکی از سیستم های تهویه مطبوع در ساختمان های مختلف می باشد که به عنوان محبوب ترین سیستم سرمایشی حال حاضر شناخته می شود. کولر گازی بر اساس چرخه تبرید کار کرده و در طی این سیکل هوای گرم از فضای بیرون دریافت شده و به هوای خنک تبدیل می گردد و در نهایت به خنک کردن محیط اطراف می پردازد.

قطعات مختلفی در کولر گازی به کار رفته اند که مهمترین آنها را می توان لرد الکترونیکی دانست. آموزش تعمیرات برد کولر گازی از جمله دوره هایی است که در آموزشگاه مجتمع آموزشی برق برگزار شده و افراد با شرکت در این دوره ها می توانند به تعمیرات انواع بردهای کولر گازی بپردازند.

آیا تعمیرات برد کولر گازی درآمدزا می باشد؟

به طور کلی فعالیت در حوزه تعمیرات بردهای الکترونیکی مربوط به هر وسایل برقی، می تواند درآمد خوبی را برای افراد ایجاد نماید. در کولر گازی هم قطعه ای به نام برد به کار رفته است که در صورت خرابی، می تواند عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه کرده و نیاز است تا در صورت تشخیص مشکل هر چه سریع تر تعمیر گردد.

با توجه به این که استفاده از کولر گازی در مکان هایی مختلف افزایش یافته است، تعمیرات برد آن می تواند از بازار کار مناسبی برخوردار بوده و افراد را به درآمدزایی برساند.

عیب یابی برد کولر گازی

برد کولر گازی یک صفحه پلیمری است که بر روی آن قطعات الکترونیکی مختلف مانند خازن، مقاومت و … قرار گرفته اند. پیچیدگی این قطعه به قدری زیاد است که اگر فردی دارای پیش زمینه ای از الکترونیک نباشد قادر به عیب یابی و تعمیر آن نخواهد بود. برد الکترونیکی در کولر گازی اطلاعات را از سنسورهای مختلف دریافت کرده و فرمان لازم را به سایر قطعات کولر گازی ارسال می نماید. این قطعه به طور مستقیم به برق دستگاه متصل است و هرگونه ایرادی در آن می تواند منجر به از کار افتادن کولر گازی گردد.

خرابی رله، سوختن آی سی ها، سوختن ترانسفورماتور و رگولاتور، شل شدن فیش ها و سیم های برق، سوختن مقاومت ها، قطعی اتصال یا سوختن خازن ها و بسیاری از موارد دیگر از جمله ایراداتی است که ممکن است در برد الکترونیکی کولر گازی بروز نماید و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

عیب یابی برد کولر گازی باید در ابتدا به صورت چشمی و بررسی اتصالات و قطعات مختلف صورت گرفته و در ادامه با استفاده از روش های مخصوص انجام گیرد و در نهایت قطعه های سوخته تعمیر یا تعویض شده و یا این که برد دستگاه به طور کلی تعویض گردد.

پیشنهاد ویژه: 

آموزش نصب کولر گازی

آموزش تعمیرات کولر گازی

دوره آموزش تعمیرات برد کولر گازی

اهمیت برد در کولرهای گازی به قدری زیاد است که در دوره های تعمیر برد کولر گازی، به صورت مجزا به نحوه تعمیر این قطعه می پردازند. در دوره تعمیرات کولر گازی نیز حجم زیادی از آموزش ها به تعمیرات برد دستگاه مربوط می شود.

یکی از آموزشگاه های معتبر برگزار کننده دوره تعمیرات برد کولر گازی، آموزشگاه مجتمع آموزشی برق می باشد که سال هاست رضایت کارآموزان مختلف را به دنبال داشته است. در این دوره آموزشی، کارگاه هایی وجود دارد که افراد می توانند به صورت عملی و پروژه محور به تعمیرات برد مشغول شده و در نهایت خود را برای ورود به بازار کار آماده نمایند.

تست و اندازه گیری قطعات SMD و DIP روی برد اینورتر اسپلیت، آموزش کار با مولتی متر جهت تست و بررسی قطعات الکترونیکی قرار گرفته بر روی برد، بررسی برد کولر گازی از لحاظ ساختار، توانایی و رسم دیاگرام مدار، آموزش ولتاژ گیری برد اینورتر کولر گازی و عیب یابی مدار، معرفی قطعات روی برد و نحوه رسیدن به قطعه معیوب برد کولر، آموزش ارتباط رله ها و آی سی ها با پنل و موتور کولرگازی، پروگرام کردن و برنامه ریزی IC های ایپرام در بردهای اینورتر کولر و غیره از جمله سرفصل های است که توسط اساتید با تجربه و حرفه ای آموزشگاه، به کارآموزان آموزش داده می شود.

ویژگی های دوره تعمیرات برد کولر گازی

از خصوصیات مهمی که برای این دوره وجود دارد طول دوره کوتاه آن می باشد که باعث شده افراد زیادی از آن استقبال نمایند. کلاس ها به شکل خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می گرد و مباحث به صورت فوق تخصصی در اختیار افراد قرار داده می شود. خوشبختانه محیط آموزشگاه به گونه ای است که کارآموزان می توانند سوالات و مشکلات خود را به راحتی مطرح کرده و پاسخ مناسب را دریافت نمایند.

ساعات برگزاری کلاس ها می تواند توسط خود فرد تعیین شده و امکان برگزاری کلاس ها در روزهای آخر هفته باعث می شود تا افراد شاغل و محصل نیز قادر به شرکت کردن در کلاس ها باشند.

مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات برد کولر گازی

ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای به کارآموزان در انتهای دوره از مزایای آموزشگاه مجتمع آموزشی برق می باشد که می تواند آینده شغلی آنها را تحت تاثیر قرار دهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس