آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین

دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودروهای سنگین که یکی از رشته های تخصصی در شاخه های تعمیرات برق خودرو بوده و کارآموزان این رشته با ECU ماشین های سنگین بصورت کامل آشنا شده و بصورت تخصصی وارد فاز تعمیرات ، نقشه خوانی و دیگر مباحث آن می شوند. دوره تعمیر ECU ماشین سنگین که در این اموزشگاه برگزار می گردد پس از اتمام دوره دارای پشتیبانی استاد به صورت دائمی بوده و همچینن کارآموزان مدرک معتبر زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت خواهند نمود.

ویدیو معرفی آموزشگاه

سرفصل های دوره تعمیر ایسیو خودرو سنگین

سرفصل های دوره

 • آشنایی با مبانی الکترونیک ایسیو خودرو
 • آشنایی با نحوه ایراد یابی و تست کردن قطعات الکترونیکی ایسیو ماشین سنگین
 • آشنایی با نحوه پلاک خوانی و گرفتن دیتاشیت از اجزاء ECU
 • یادگیری چگونگی نقشه خوانی شماتیک انواع ECU خودروهای سنگین
 • آشنایی کامل با نحوه باز رو بسته کردن قطعات ایسیو
 • آشنایی با نحوه عیب یابی مدارهای الکترونیکی ECU
 • آشنایی با رفع ایرادات مدارهای الکتریکی مربوط به ECU
 • آشنایی با سنسورهای مربوط به ایسیو
 • آموزش نحوه عیب یابی نرم افزاری
 • آشنایی کامل با برنامه ریزی کردن ECU ماشین سنگین
 • آشنایی با رفع عیب پارامترهای ECU توسط دستگاه دیاگ
 • آشنایی با نحوه کار با دستگاه دیاگ
 • آشنایی و معرفی موتورهای دیزلی
 • آشنایی با مدارهای الکتریکی سیستم دیزل ایسیو خودرو سنگین
 • آشنایی با مدارهای سنسور خودروهای دیزلی
 • آشنایی با ارتباط بین سیستم ریتاردر و ترمز
 • آشنایی با مدارهای ESP پایدار و ارتباط آن با ECU
 • معرفی مدارهای پایدار ساز در سیستم دیزل
 • آموزش تنظیم آلاینده های خروجی متفاوت در موتورهای دیزلی
 • آشنایی با نحوه تعمیر ایسیو ماشین های بنز ، ولوو ، ماک و …
 • آشنایی با نحوه Program کردن IC ایسیوها
 • آشنایی با نحوه خطایابی ECU توسط نقشه و شماتیک آن ها
 • معرفی مدارهای هشدار دهنده در ماشین های دیزلی مرتبط با ECU
 • معرفی انواع مدارهای ترمز و چگونگی ارتباط آن با ایسیو
 • معرفی سیستم مدار گیربکس اتوماتیک و ارتباط آن با ایسیو
 • آشنایی با نحوه راه اندازی مجدد ECU های از کار افتاده چگونگی نقشه خوانی و عیب یابی
 • و…

نظرات کارآموزان

شهریه دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین

نام دوره شهریه عادی شهریه با تخفیف شهریه خصوصی
آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین 10/000/000 تومان 7/000/000 تومان 12/000/000 تومان
شرکت در دوره کارآموزی بصورت رایـگان پس از اتمام دوره آموزشی برای کارآموزان عزیز
سوالات متدوال

یکی از مباحث مهم در تعمیر ایسیو ، نقشه خوانی مدارات آن می باشد که در این دوره بصورت کامل آموزش داده می شود.

این رشته در سطح کشور از متخصصین کمی برخوردار است و با توجه به همین موضوع شما با یادگیری مباحث این دوره می توانید درآمد بالایی داشته باشید.

در درجه اول تضمین یادگیری اصولی تمامی مباحث و سرفصلهای دوره بوده و در درجه دوم شما میتوانید در صورت عدم یادگیری بصورت رایگان مجدد در دوره شرکت نمایید و همچنین از پشتیبانی دوره برخوردار شوید.

این دوره پیشنیازی ندارد و مباحث 0 تا 100 آموزش داده خواهد شد.

پیش ثبت نام دوره
پشتیبانی نامحدود دوره
مدرک فنی حرفه ای
تجدید دوره رایگان
دسترسی حمل ونقل عمومی
کارعملی در کارگاه مجهز
برگزاری دوره آنلاین
مقالات مرتبط
دوره های پربازدید آموزشگاه
معرفی جامع این حرفه

دنیای مکانیک خودرو به قدری گسترده است و بازار پر رونقی دارد که همچون یک شهر بزرگ می ماند که با کوچه پس کوچه های فراوانش می تواند بهترین مکان برای افرادی تلقی شود که عاشق یادگیری علوم مربوط به خودرو و اتوموبیل ها و ماشین های سنگین و موتورها و دوچرخه ها هستند . ماشین های سنگین به خودی خود دارای سیستم های داخلی پیچیده ای هستند که مکانیک های اتوموبیل های سواری هرگز نمیتوانند بدون داتشن تخصص به این دنیای پر یچ و خم ورود کنند و برای تبدیل شدن به یک مکانیک ماشین سنگین باید آموزش های تخصصی و ویژه ای را دریافت کنند .
یکی از بخش های بسیار مهم در ماشین های سنگین که به منزله ی قلب اتوموبیل به حساب می آید بخش ECU و ECM است . اگر این بخش به خوبی کار کند اتوموبیل بسیار سرحال و درست به حرکت خود ادامه می دهد و اگر ECU از کار بیافتد در این صورت اتوموبیل هر کجای جاده که باشد راننده را در مانده رها خواهد کرد .
ماشین های سنگین به منزله ی نوع کاربردشان همیشه در جاده ها هستند بنابراین داشتن سیستم موتور و ECU سالم یکی از مهم ترین المان هاییست که آن ها همیشه باید قبل از سفر خود ان را چک کنند تا در جاده های سوت و کور و بدون وجود گاراژ های مخصوص در نمانند .
آموزش برق ، دوره ای را برگزار کرده است تا علاقه مندان به یادگیری علوم مانیکی ماشین سنگین به طور تخصصی به یادگیری هر آنچه در مورد ECU نیاز است بپردازند و با انگیزه ی زیاد وارد دنیای بازار کار شوند .

بازار کار تعمیرات ECU ماشین سنگین در ایران چگونه است ؟

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم بای یک راننده ماشین سنگین مهم است که با اتوموبیلی بسیار سالم و از همه نظر چک شده سفر خود را بهاده های طولانی شروع کند . در جاده ها در صورت بروز مشکل راننده درمانده ترین فرد خواهد بود و هم زمانش را از دست می دهد و هم ممکن است با نبودن مکانیکی مخصوص ماشین های سنگین نتواند عملا کار خاصی انجام دهد .
با ورود به دنیای تعمیرات قطعات ماشین های سنگین و مخصوصا ECU از بابت تعداد مشتری و مراجعه کننده به گاراژتان اطمینان خاطر داشته باشید . شما به منزله ی یک پزشک نایاب محسوب میشوید و اگر اندک علاقه ای به این حوزه دارید می توانید با شرکت دراین دوره به علاقه ی خود پاسخ بگویید و از این حقیقت مطمئن باشید که دنیای بازار کار به شما نیاز ویزه ای خواهد داشت .

در مورد مربیان و آموزشگاه

آموزش برق با ارائه ی جدید ترین نکات درمورد ECU در تهران ، آموزش در مورد طیف گسترده ای از موضوعات ماژول های الکترونیکی خودرو و آخرین فن آوری های دستگاه برنامه نویسی ، از سطح پایه ابتدایی تا سطح فنی تکنسین برنامه نویسی تراشه Master ECU را ارائه می دهد. در دوره که آموزش برق ارائه می دهد مدرکی که ارائه می شود بسیار کاربردی و مفید خواهد بود به طوری که میتواند برای هر کسی که آینده درخشانی در صنایع تعمیر ECU می خواهد مناسب باشد ، مکانیک خودرو می تواند چیزهای زیادی را در این نوع یاد بگیرد.
تمامی خودروهای سنگین شهری و جاده ای و همچنین خودروهای کشاورزی و صنعتی و ماشین های سنگین داخلی و خارجی با ساختمان نسبتا مشابه در این دوره پوشش داده خواهند شد و شما به دانش جامعی درمورد هر یک از این نوع خودروها خواهید رسید و برای ورود به بازار کار با دانش بسیارعمیق و دقیقی استارت شروع بیزینستان درزمینه ی تعمیرات ECU خودروهای سنگین را خواهید زد .
مربیان متخصص ما در ارائه آموزش بسیار مجرب هستند و به طور مداوم با آخرین پیشرفت های فن آوری خودرو به روز می شوند. مربیان اموزش برق به عنوان تکنسین های کاملاً شایسته ، قادر به ارائه آموزش عملی کارآمد متناسب با نیاز شما هستند.

پیش نیاز های حضور در دوره

فارغ از سطح تحصیلات ، دانش یا تجربه شما ، آموزش برق ، یک دوره آموزشی ارائه می دهد که برای هر کسی که می خواهد آینده ای روشن در صنایع تعمیر ECU داشته باشد مناسب است.

سرفصل های آموزشی موارد زیر را در بر میگیرد

– میکروکنترلرهای ECU Ic ،
– IC پردازنده های ECU.
– برداشتن و رفع ECU Flash IC
– جزئیات سنسور اتومبیل
– سیستم های مکانیزم موتور.
– اسکن ECU روی میز.
– برنامه نویسی کلید ECU روی میز.
– برنامه نویسی نرم افزار ECU.
– رمزگشایی کد ECU.
– برنامه نویسی ایموبیلایزر روی میز.
– بررسی ECUعیب ECU و نحوه حل مشکلات.
– تخلیه / برون ریزی ECU در زمینه تعمیرو آموزش عملی.
– کد خوانی مشکل اسکن ماشین سنگین و تعمیر آن
– روشهای آزمون ECU
– درک کد خطای تشخیصی و داده های زنده
– مدیریت موتور: احتراق و تشخیص جرقه
– کنترل ECU و میکروالکترونیک
– مدیریت موتور: تشخیص اجزای کلی
– تشخیص سیستم تزریق مستقیم بنزین
– دانش ضروری دیزل
– تجزیه و تحلیل انتشار گازهای بنزینی و OBD
– تشخیص سیستم انژکتور
– تشخیص Common-RailSystem
– الکترونیک خودرو: سنسورها و اجزای خودرو
– سیستم های ترمز و شاسی ، ABS و ESP.

این دوره برای چه کسانی مناسب است

دوره مبتنی بر این برای تکنسین های سرویس گاراژ درگیر در روش های تشخیصی پیشرفته و کارهای تعمیرات ECU در نظر گرفته شده است. هدف از این دوره ارتقا کارگاه صنایع کارگاه های اتومبیل سازی ایران با ارائه دانش الکترونیک خودرو و ماشین های سنگین با استاندارد بین المللی است.
اگر از دانش زمینه ای در مورد علوم مکانیکی بی بهره هستید نیازی به نگرانی نیست در این دوره از صفر تا صد آن چه یک ماکنیک مختص ماشین های سنگین نیاز به یادگیری دارد را فرا خواهید گرفت .
دانش اصول الکترونیکی و ایجاد درک در مورد عملکرد کنترل ECU و مدارهای الکترونیکی. تشخیص سیستم های پیچیده خودرو به یک تکنسین با سطح درک بالا نیاز دارد. تأکید بر این دوره به ساخت مدارهای الکترونیکی تخصصی و آموزش عملی داده می شود.
در ذیل به مرور کلی سرفصل های آموزشی زاین دوره میپردازیم و با مطالعه ی مطلب زیر درخواهید یافت که با یکی از مهم ترین قسمت های ماشین سنگین سر و کار دارید و در این صورت از بابت بازار شغلی در دنیای پس از اخذ مدرک خود نگرانی هایتان رفع خواهد شد.

ECU چیست ؟

ECU یا واحد کنترل الکترونیکی (ECU)

به زبان ساده ECU دستگاهی است که تمام ویژگی های الکترونیکی اتومبیل را کنترل می کند. این بخش ممکن است از تزریق سوخت تا حفظ دمای مناسب اتاق تا کنترل ترمز و سیستم تعلیق باشد. برخی از وسایل نقلیه دارای چندین ECU هستند که ویژگی های مختلف را کنترل می کند در حالی که برخی دیگر دارای یک واحد هستند که همه چیز را کنترل می کند.
با وسایل نقلیه دارای چندین واحد کنترل الکترونیکی ، ایسیو ها با توجه به وظایفی که انجام می دهند تقسیم می شوند. برخی از این انواع به شرح زیر است.

انواع ECU

با وسایل نقلیه دارای چندین ECU ، آنها در مورد وظایفی که انجام می دهند تقسیم می شوند. برخی از این انواع به شرح زیر است.
1 – ماژول کنترل موتور
با سنسورهای خود ، ECM میزان سوخت و زمان احتراق را برای گرفتن بیشترین قدرت و صرفه جویی در موتور تضمین می کند.
2 – ماژول کنترل ترمز
BCM که در وسایل نقلیه با ABS استفاده می شود ، از لغزش نداشتن چرخ ها اطمینان حاصل می کند و تعیین می کند چه زمانی ترمز را شروع کرده و ترمز را رها کنید تا از قفل شدن چرخ ها اطمینان حاصل شود.
3 – ماژول کنترل انتقال
TCM با استفاده از یک وسیله نقلیه اتوماتیک ، با ارزیابی دور در دقیقه موتور و شتاب گیری خودرو ، شما را به نرم ترین شیفت کاری ممکن تبدیل می کند.
4 – ماژول کنترل از راه دور
مورد دیگری با همان مخفف این TCU اطمینان از عملکرد و عملکرد سرویس های داخل ماشین را تضمین می کند. این قابلیت ناوبری ماهواره ای و اتصال اینترنت و تلفن وسیله نقلیه را کنترل می کند.
5 – ماژول کنترل سیستم تعلیق
در اتومبیل های دارای سیستم تعلیق فعال ، SCM از ارتفاع مناسب سواری و تغییرات بهینه در سیستم تعلیق بسته به شرایط رانندگی اطمینان حاصل می کند.

شما در دوره ی آموزشی ECU ماشین سنگین قرار است چه سوال هایی را پاسخ بدهید ؟

آن چه در مطلب زیر میبینید تمامی مطالبیست که در این دوره ی آموزشی عملی و کارگاهی محور فرا خواهید گرفت . شما در ابتدا باید بدانید ECU چیست و نحوه ی کارکردش چگونه است و سپس باید ایراد هایی که ممکن است در مورد ECU پیش بیاید را بدانید و بعد این که در مورد عیب یابی و رفع آن ها باید اقدام به عمل بیاورید.
الف ) ECU اچگونه کار می کند؟ و چرا برای ماشین های سنگین بسیار حائز اهمیت است ؟
کار با ECU در واقع همانطور که تصور می شود پیچیده نیست. این یک دستگاه الکترونیکی است که تعداد پایه و پارامترهای آن را در حافظه خود پر کرده است. با استفاده از چندین سنسور در اطراف خودرویی که با داده های ECU تغذیه می کند ، می تواند سیستم های الکترونیکی را با دادن سفارشاتی برای بهبود خروجی آنها ، به طور کارآمد مدیریت و کنترل کند.
بیایید با بررسی نحوه استقرار کیسه های هوا در هنگام تصادف ، نمونه ای از چگونگی کنترل ECU بر روی چیزی را بررسی کنیم .
این ماشین دارای سنسورهایی واقع در اطراف خود است که سنسورهای تصادف نامیده می شوند و هنگام وقوع تصادف ECU را مطلع می کنند. سپس ECU سرعت خودرو را هنگام تصادف اندازه گیری می کند و سپس با استفاده از حافظه داخلی آن ، اطلاعات مربوط به اینکه آیا باید کیسه های هوا را راه اندازی کند یا خیر مقایسه می شود. اگر داده ها دلیل کافی را ارائه دهند ، ECU کیسه های هوا را به کار می گیرد. توجه داشته باشید که همه این موارد فقط در میلی ثانیه اتفاق می افتد.
این چگونگی عملکرد ECU را در بر می گیرد ، اجازه دهید نگاهی بیندازیم که در صورت خرابی و حتی بدتر شدن آن چه اتفاقی می افتد.
آن چه ما را به برگزاری ان دوره مجاب کرده است اهمیت این ابزار در ماشین های سنگین است و همچنین کمبود تکنسین های مجرب در ایران و تهران موجب شده است که بر ان شویم تا با تربیت متخصصینی ماهر در این زمینه این دوره را برگزار کرده و افراد قهاری را وارد بازار کار کنیم .

ب ) اگر ECU ایراد داشته باشد چه اتفاقی می افتد؟

خرابی ECU ماشین سنگین احتمالا بدترین اتفاقی است که برای ماشین می افتد. ممکن است هنوز کار بکند اما عملکرد ضعیف آن بدون شک عملکرد کل اتوموبیل را تحت تاثیر قرار می دهد . کاهش ناگهانی در مصرف سوخت و تعویض دنده های ناگهانی را مشاهده خواهید کرد. روشن بودن چراغ موتور چک ممکن است به معنای خطاهای احتمالی زیادی باشد اما خطای ECU یکی از بزرگترین آنها است.
یکی از اهداف مهم این دوره شناساندن عیب هایی است که ممکن است شامل ECU ماشین سنگین شود . تمامی عیب ها به تفضیل شرح داده خواهند شد و آموزش کامل عیب یابی و رفع آن ها از نقطه های عطف این دوره خواهد بود .
ج ) اگر ECU به طور کامل از کار بیافتد چه اتفاقی می افتد؟
ماشین اصلاً روشن نمی شود. ECU اشتعال موتور را کنترل می کند بنابراین یک موتور کاملاً ماشین را روشن نمی کند. سایر ویژگی ها به خوبی کار نخواهند کرد اما صادقانه بگویم اگر موتور از بین رفته باشد سایر ویژگی ها در واقع چندان مهم نیستند.
شما به این دوره دعوت شده اید که به مانند پزشک یک بیمار در حال فوت عمل کنید و به تعمیر ECU بپردازید و جان دوباره را به ماشین سنگین برگردانید . بنابراین با برقراری تماس با آموزش برق ، می توانید در اسرع زمان مراحل ثبت نام و شرکت در دوره و یادگیری این فن مهم با بازار شغلی پر رونق را شروع کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام
تماس
WeCreativez WhatsApp Support
اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟