آموزش تعمیر وسایل برقی


دسته بندی: مقالات تعمیرات لوازم خانگی

با نگاهی به اطراف خود حجم زیادی از وسایل برقی را مشاهده می کنید که بدون وجود آنها زندگی کردن بسیار مشکل می باشد. از جمله وسایل برقی مهم مورد استفاده در منزل می توان به مواردی مانند یخچال، لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، آبمیوه گیری، تلویزیون و وسایل صوتی و انواع مختلف لوازم خانگی کوچک و بزرگ اشاره کرد. خرابی تمامی وسایل برقی پس از گذشت مدت زمانی اجتناب ناپذیر می باشد و تعمیر این وسایل به دلیل سر و کار داشتن با برق می تواند خطرات بسیاری به همراه داشته باشد.

برای کسب مهارت های لازم برای تعمیر این وسایل، دوره آموزش تعمیر وسایل برقی در آموزشگاه مجتمع آموزشی برق وجود دارد که افراد می توانند با شرکت در این دوره به بازار کار این حرفه وارد گردند.

بازار کار تعمیرات وسایل برقی به چه صورت است؟

برای راه اندازی یک کسب و کار، جنبه های مختلف آن را باید مورد بررسی قرار داد. از بازار کار و میزان درآمد دقیق گرفته تا مقدار سرمایه مورد نیاز و نحوه پیشرفت در کار باید در نظر گرفته شوند.

امروزه استفاده از انواع وسایل برقی و لوازم خانگی بسیار گسترش یافته است و معمولا افراد به استفاده از این وسایل عادت کرده اند. تعمیرات این وسایل نیاز به مهارت فنی بالایی در این زمینه داشته و امکان برطرف نمودن مشکلات دستگاه توسط خود فرد وجود نخواهد داشت. در نتیجه می توان گفت بازار کار تعمیرات وسایل برقی، بسیار مناسب بوده و این حرفه در دسته مشاغل پولساز قرار می گیرد.

پیشنهاد ویژه: آموزش تعمیرات لوازم خانگی

سرمایه لازم برای شروع به کار

برای وارد شدن به شغل تعمیرات وسایل برقی در در ابتدا نیاز است ابزار کار و تجهیزات مورد نیاز کار را خریداری نمود و این کار نیازمند سرمایه ای حدود 10 میلیون تومانی می باشد. در کنار آن فرد باید دارای مکان مشخصی باشد تا امور تعمیرات را در آن محل انجام دهد. رهن و اجاره و یا خرید ملک برای انجام کار خود نیازمند سرمایه زیادی می باشد. البته افرادی که از این میزان سرمایه برخوردار نیستند می توانند برای مدتی در شرکت های تعمیراتی مختلف کار کرده و به صورت درصدی یا حقوق ثابت کسب درآمد نمایند و پس از ذخیره مقداری سرمایه اقدام به تهیه مغازه نمایند. ولو این که امکان کار کردن به صورت سیار نیز وجود داشته و فرد می تواند با انجام تبلیغات به شیوه های مختلف فعالیت خود را به صورت سیار انجام دهد.

چگونه یک تعمیرکار وسایل برقی شویم؟

برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار وسایل برقی خوب باید تلاش کرد تا مهارت های خود را بسیار بالا برد تا مشتریان به شما اعتماد کرده و وسایل خود را برای تعمیر به دست شما بسپارند. بهترین روش برای این کار، شرکت در دوره های آموزش تعمیرات وسایل برقی می باشد. در این دوره ها مباحث از صفر تا صد و از مباحث پایه ای الکترونیک به کارآموزان آموزش داده می شود. آموزشگاه مجتمع آموزشی برق از جمله آموزشگاه های معتبر در این زمینه می باشد که در هر دوره تعداد زیادی نیروی متخصص و حرفه ای را روانه بازار کار می کند.

ویژگی های دوره آموزش تعمیر وسایل برقی

دوره تعمیر وسایل برقی را می توان در مدت زمان کوتاهی طی نمود و در این دوره نسبتا فشرده، تمامی مباحث مورد نیاز این حرفه برای بازار کار، توسط اساتید حرفه ای و با تجربه به کارآموزان آموزش داده می شود. در این دوره انواع وسایل برقی و قطعات به کار رفته در آنها به افراد آموزش داده می شود و نحوه عیب یابی و تعمیر این وسایل نیز در اختیار آنها قرار داده می شود.

کلاس ها در ابتدا به صورت تئوری و پس از آن در کارگاه های عملی برگزار شده و کارآموزان به صورت تجربی قادر به کار کردن با انواع وسایل برقی می باشند.

این دوره ها به صورت حضوری و مجازی برگزار شده و افرادی که تایم کافی برای شرکت در کلاس ها به صورت حضوری ندارند می توانند از راه دور و به صورت آنلاین در دوره شرکت کرده و به یادگیری مهارت ها بپردازند.

با توجه به این که پس از کسب مهارت ها امکان راه اندازی کسب و کار و آغاز به کار برای کارآموزان وجود دارد و می توانند خیلی سریع به درآمدزایی برسند، شهریه ای که در ابتدا از آنها دریافت می شود به صرفه بوده و می تواند خیلی سریع جبران شود.

مدرک فنی و حرفه ای تعمیر وسایل برقی

در پایان دوره امکان اعطای مدرک فنی و حرفه ای به کارآموزان وجود خواهد داشت. این مدرک، بین المللی بوده و در کشورهای مختلف دارای اعتبار می باشد، به همین دلیل افراد می توانند با استفاده از این مدرک جهت مهاجرت به سایر کشورها اقدام نموده و در آنجا مشغول به کار گردند. راه اندازیی کسب و کار با استفاده از این مدرک ساده تر بوده و فرد از اعتبار بالایی برخوردار خواهد بود.

رای دهید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام
تماس