علت خشک نشدن ظروف ماشین ظرفشویی
علت خشک نشدن و کار نکردن خشک کن ظروف ماشین ظرف شویی
ژوئن 1, 2020
معرفی ایزی جیتگ
آموزش پروگرام هارد موبایل و معرفی ایزی جیتگ (easy jtag)
جولای 15, 2020

چگونه درب یخ زده فریزر را باز کنیم؟

چگونه درب یخ زده فریزر را باز کنیم

یخ زدن و قفل شدن در فریزر می­تواند ناشی از خراب بودن واشر در یا تمیز نکردن یخ و برفک فریزر برای مدتی طولانی باشد. هر فریزر حداقل سالی یک بار باید برفک زدایی شود تا از تجمع یخ و برفک روی ریل ­ها یا اطراف اجزای داخلی جلوگیری شود. در این مطلب به بررسی نحوه باز کردن درب یخ زده فریزر می پردازیم.

ممکن است با مشکلات دیگری نظیر باز نشدن کشوی فریزر سامسونگ مواجه شوید. این مشکل به این دلیل به وجود می­ آید که یخ و برفک مسیر حرکت کشو را پوشانده و آن را مسدود کرده است. یخ زدگی جزئی می­تواند به صورت ایمن و سریع با روش ­ها و ابزارهای مناسب رفع شود.

نحوه باز کردن درب یخ زده فریزر

فریزر را از برق بکشید تا یخ زدگی در را از بین ببرید

قبل از تمیز کردن فریزر خود سعی کنید مواد غذایی که احتمال خراب شدن آن ­ها وجود دارد را مصرف کنید یا یک جای موقت برای آن­ ها پیدا کنید که در حین تمیز کردن فریزر فاسد نشوند.

البته چند ساعت طول می­کشد تا یخ یک فریزر آب شود، به خصوص فریزری که درب آن یخ زده و بسته مانده است. مواد غذایی تا زمان باز شدن در فریزر در همان جا می­مانند و سپس می­توانید آن­ها را جا به جا کنید.

چگونه درب یخ زده فریزر را باز کنیم

قبل از این که کار خود را شروع کنید حتماً برنامه ریزی کنید که چند ساعت برای آن وقت بگذارید. اگر این امکان وجود ندارد در طول شب فریزر را از برق بکشید و اجازه بدهید که چند ساعت همان طور بماند تا یخ­ ها ذوب شوند و در باز شود.

با از برق کشیدن فریزر یخ­ ها شروع به آب شدن خواهند کرد. اگر هوا گرم است از یک فن برای به گردش درآوردن گرما در اطراف در فریزر استفاده کنید. این کار فرآیند ذوب شدن یخ را سرعت می­بخشد.

ذوب کردن یخ فریزر کار سختی نیست اما پس از این کار ممکن است آب روی زمین جاری شود و زمین را لغزنده کند بنابراین، بهتر است زیر فریزر در کف آشپزخانه یک لایه دستمال یا حوله پهن کنید. برای جلوگیری از پخش شدن آب در کف آشپزخانه از روزنامه هم می­توانید به جای حوله استفاده کنید.

استفاده از سشوار برای ذوب کردن یخ فریزر

درب یخ زده فریزر

درب یخ زده فریزر

اگر توانستید بالاخره در فریزر را باز کنید به داخل آن نگاهی بیاندازید. سعی کنید تمام کشوها و سینی­ های داخل آن را جدا کنید. اگر هنوز هم در نقاطی از داخل فریزر یخ زدگی مشاهده می­کنید باید قبل از این که دوباره فریزر را به برق بزنید و از آن استفاده کنید همه­ ی این یخ ­ها را ذوب کنید.

برای سرعت بخشیدن به فرآیند ذوب شدن یخ­ها می­توانید از سشوار استفاده کنید. هنگام استفاده از سشوار حتماً دقت کنید که خود سشوار و سیم برق آن چند سانتی متر با سطح فریزر فاصله داشته باشند.

گرمای سشوار را روی کویل­ ها و قطعات فلزی اعمال نکنید تا به این قطعات حساس صدمه­ ای وارد نشود.

استفاده از آب گرم برای ذوب کردن یخ­ ها

برای تسریع فرآیند ذوب یخ یک کاسه آب داغ که بخار از آن خارج می­شود را به مدت 15 دقیقه داخل فریزر بگذارید. به علاوه­ اگر برفک داخل فریزر بسیار زیاد است و مدتی طول می­کشد تا همه­ ی آن­ها را پاک کنید باید در تمام طول این مدت یخچال از برق کشیده شده باشد.

بعد از ذوب شدن همه ­ی یخ­ها کل فریزر از جمله سینی ­ها و کشوها را به طور کامل خشک کنید زیرا خیس بودن آن­ها موجب یخ زدگی مجددشان می­شود. سپس دوباره فریزر را به برق وصل کنید.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به صورت کاملا عملی شامل تمامی لوازم ریز و درشت خانه در مجتمع آموزش برق برگزار می شود.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟