نحوه برطرف کردن مشکلات بلوتوث سامسونگ galaxy s20


دسته بندی: مقالات تعمیـر گــوشی | انتشار: 2 ماه قبل | اشتراک گذاری:

آیا نمی توانید سامسونگ Galaxy S20 جدید خود را با لوازم جانبی بلوتوث خود جفت کنید؟ در صورتی که با این مشکل مواجه می باشید باید بدانید که چرا و چگونه با این مشکل کنار بیایید.

جدیدترین تلفن های هوشمند Galaxy S سامسونگ دارای ویژگی های پیشرفته بسیاری از جمله گزینه جدید برای امکان اتصال همزمان چندین بلوتوث است. به عبارت دیگر، galaxy s20 هر زمان که به دستگاه های بی سیم متصل باشد، می تواند به عنوان نوعی هاب بلوتوث عمل کند. این ویژگی در غیر این صورت به عنوان قابلیت اتصال بلوتوث توسعه یافته در سری galaxy s20 شناخته می شود. تمام آنچه برای بهره مندی از این تجربه امیدوار کننده بلوتوث نیاز دارید،انجام جفت سازی اولیه را از قبل می باشد.

جفت شدن بلوتوث با galaxy s20 نسبتاً آسان است. تا زمانی که تمام شرایط مرتبط سازی بلوتوث را برآورده کرده اید، کل مراحل کار بدون دردسر انجام می شود. با این وجود، به دلیل چندین عامل در هر دو دستگاهی که می خواهید جفت کنید، برخورد با برخی از مشکلات جفت شدن بلوتوث اجتناب ناپذیر است. مراحل زیر را نشان می دهد که یک راه حل موثر برای مشکلات مشترک جفت شدن بلوتوث در گوشی جدید سامسونگ است. در صورت نیاز به کمک بیشتر در رفع مشکلات بلوتوث galaxy s20، در صورت تمایل به این مطلب مراجعه نمایید.

مشکل بلوتوث سامسونگ galaxy s20

رفع ساده مشکلات بلوتوث Galaxy S20 و خطاهای جفت شدن

قبل از شروع عیب یابی، مطمئن شوید که دستگاه Galaxy S20 و Bluetooth شما در محدوده بلوتوث مشخص شده است. دستگاه بلوتوث یا لوازم جانبی آن باید روشن، در حالت قابل کشف و مهمتر از همه، سازگار با Galaxy S20 شما باشد. همچنین از فعال بودن ویژگی های بلوتوث و Wi-Fi اطمینان حاصل کنید. پس از برآورده شدن تمام این نیازها، می توانید با استفاده از این مراحل بعدی مشکل را حل کنید.

سیستم بلوتوث Galaxy S20 خود را refresh نمایید

خطاهای سیستم تصادفی، به ویژه مواردی که بر روی سیستم بلوتوث تلفن تأثیر می گذارند، معمولاً اصلی ترین عواملی هستند که می توانند مانع روند جفت شدن شوند. برای رفع این معایب جزئی، تازه سازی یا refresh کردن سیستم بلوتوث تلفن را می توان از اولین راه حل های بالقوه دانست.

برای این کار، به سادگی به قسمت برنامه ها > تنظیمات > اتصالات > منوی بلوتوث بروید. سپس بلوتوث را برای چند ثانیه خاموش کنید و دوباره روشن کنید.

در لوازم جانبی بلوتوث، راه اندازی مجدد آن به تازه سازی سیستم عامل کمک می کند و هرگونه تداخل موجود را که ممکن است منجر به خطاهای مرتبط سازی قبلی بلوتوث شود، از بین می برد.

از ترفند Airplane Mode استفاده کنید

اجرای اصطلاح ترفند حالت هواپیما قبلاً در هنگام برخورد با مشکلات اتصال بی سیم در دستگاه های تلفن همراه اثبات شده است. با دادن ویژگی های بی سیم تلفن مانند بلوتوث، راه اندازی مجدد همزمان، شروع به کار می کند و در نتیجه مشکلات تصادفی را برطرف می سازد. این کار بر روی هیچ یک از اطلاعات ذخیره شده در تلفن تأثیر نمی گذارد و بنابراین انجام آن بدون ایجاد نسخه پشتیبان نیز ایمن خواهد بود و می توان بدون پشتیبان گیری از اطلاعات، این کار را با خیال راحت انجام داد.

برای اجرای ترفند حالت هواپیما در Galaxy S20 خود، به منوی Apps> Settings> Connections> Airplane Mode بروید. سپس کلید را روشن کنید تا حالت هواپیما روشن شود. در حالی که حالت هواپیما فعال است، Galaxy S20 خود را مجدداً راه اندازی کرده تا سیستم عامل و حافظه داخلی پاک و تازه شود. خطاهای تصادفی سیستم نیز در هنگام راه اندازی مجدد پاک می شوند. پس از راه اندازی مجدد تلفن، به منوی حالت هواپیما برگردید و سوئیچ را تغییر دهید تا ویژگی دوباره خاموش شود.

همچنین می توانید از طریق همان پنل اعلان در Galaxy S20 خود به همان تنظیمات دسترسی پیدا کرده و حالت پرواز یا حالت هواپیما را خاموش و روشن نمایید.برای دسترسی به پنل اعلان، کافیست از بالای صفحه اصلی آن را به پایین بکشید و سپس نماد حالت پرواز / هواپیما را پیدا کنید.ویژگی های بی سیم اکنون دوباره فعال شده و آماده استفاده هستند. به تلفن خود فرصت کافی برای شروع تازه سازی سیستم و برقراری مجدد اتصالات شبکه را بدهید. اطمینان حاصل کنید که سوییچ بلوتوث روشن است و سپس جفت شدن را دوباره امتحان کنید تا ببینید آیا این کار موفقیت آمیز بوده است یا خیر.

سایر دستگاههای بلوتوث را حذف (لغو جفت) کنید

اگر Galaxy S20 شما در حال حاضر با سایر دستگاه های بلوتوث جفت شده است، این امکان وجود دارد که هر یک از این دستگاه های ذخیره شده باعث درگیری شده و در نهایت روند جفت سازی را ممنوع کرده است.برای پاک کردن این مسئله، تمام دستگاه های بلوتوث ذخیره شده را از Galaxy S20 خود حذف کنید. این کار جای خود را برای ایجاد یک اتصال جدید ایجاد می کندبرای انجام این کار، باید Galaxy S20 خود را از این دستگاه ها جدا کنید.

برای غیر مرتبط کردن دستگاه ها، به سادگی به قسمت تنظیمات > اتصالات > منوی بلوتوث بروید، سپس به لیست دستگاه های جفت شده وارد شوید. سپس، روی نماد تنظیمات در کنار هر دستگاه ضربه بزنید و گزینه Unpair را لمس کنید. با این کار دستگاه های جداگانه از فهرست بلوتوث تلفن شما حذف می شوند.

تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید

انجام بازنشانی شبکه در Galaxy S20 تمام تنظیمات شبکه اخیر از جمله گزینه های شبکه سفارشی را پاک می کند و سپس پیکربندی اصلی شبکه را بازیابی می کند.

این بازنشانی اغلب برای از بین بردن هرگونه تضاد تنظیمات شبکه یا پیکربندی های نادرست شبکه که باعث ایجاد مشکلات تصادفی به سرویس های مرتبط با شبکه، به ویژه بلوتوث می شود، استفاده می شود. این کار بر روی اطلاعات ذخیره شده در تلفن تأثیر نمی گذارد ، بنابراین نیازی به تهیه نسخه پشتیبان ندارید. فقط گذر واژه شبکه خود را یادداشت کنید زیرا بعداً باید دوباره آن را وارد کنید تا دوباره به Wi-Fi متصل شوید و دوباره آنلاین شوید.

هنوز با خطاهای مرتبط سازی بلوتوث روبرو هستید

اگر راه حل های فوق جواب نداد، می توانید از طریق تنظیم مجدد کارخانه (به عنوان آخرین چاره) هم در galaxy s20 خود و هم در دستگاه بلوتوثی که می خواهید با تلفن خود جفت کنید، به مراحل پیشرفته تری متوسل شوید. اما قبل از انجام این کار، سعی کنید تعیین کنید که آیا مشکل فقط در دستگاه بلوتوث یا galaxy s20 شما جدا شده است.

حل بلوتوث سامسونگ galaxy s20

برای فهمیدن اینکه آیا مشکل از طریق دستگاه بلوتوث است، سعی کنید galaxy s20 خود را با یک دستگاه بلوتوث یا لوازم جانبی دیگر جفت کنید. اگر تلفن شما با موفقیت با سایر دستگاه های بلوتوث جفت می شود، این نشان می دهد که مشکل از گلکسی s20 شما نیست. شاید آن دستگاه با S20 یا موارد موجود در آن سازگار نباشد تا به درستی با تلفن کار کند. در این حالت، شما این گزینه را دارید که یا از دستگاه بلوتوث جایگزین دیگری استفاده کنید که همان هدف را داشته باشد و با galaxy s20 شما سازگار و یکپارچه باشد.

اگر galaxy s20 شما با هیچ دستگاه بلوتوثی جفت نشود، احتمالاً به دلیل آسیب دیدگی تلفن، مانند یک قطعه بلوتوث داخلی غیرفعال است. در این صورت، برای کمک و توصیه های بیشتر باید به تعمیرکاران متخصص موبایل مراجعه کرده تا مشکل را مورد بررسی قرار دهند.

جمع بندی

بلوتوث را می توان یکی از ابزارهای اساسی در تلفن های هوشمند دانست که با استفاده از آن امکان اتصال سایر گجت ها مانند هدفون، ساعت هوشمند، هندزفری و … وجود داشته و می توان این دستگاه ها را به موبایل متصل کرد. گاهی ممکن است مشکلاتی در بلوتوث انواع موبایل ها ایجاد گردد که می تواند منجر به کار نکردن دستگاه های متصل به آن گردد. در این مقاله ما به بررسی نحوه برطرف کردن مشکلات بلوتوث سامسونگ galaxy s20 به طور کامل پرداختیم. در صورتی که با انجام راه حل های نرم افزاری گفته شده مشکل گوشی برطرف نگردید، به هیچ عنوان اقدام به باز کردن گوشی به صورت خودسرانه ننمایید و با مراجعه به تعمیرکاران متخصص سعی در برطرف نمودن مشکل بلوتوث نمایید.

مجتمع آموزشی برق برگزار کندده دوره های آموزشی از جمله آموزش تعمیرات موبایل می باشد . برای اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس