آشنایی با شغل های پردرآمد فنی در بازار کار


دسته بندی: مقالات تعمیرات | انتشار: 5 ماه قبل | اشتراک گذاری:

اشتغال و داشتن یک حرفه که بتوان از طریق آن به درآمدزایی رسید از گذشته تا امروز دغدغه همه افراد بوده و انتخاب شغل یکی از انتخاب های اساسی انسان ها در زندگی فردی و اجتماعی شان می باشد. بسیاری از افراد پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در رشته های مختلف، قادر به پیدا کردن شغل مورد نظر خود نبوده و این مسئله موجب نگرانی آنها می گردد. با کمی تحقیق و پرس و جو می توان از نیازهای جامعه آگاه شد و با در نظر گرفتن میزان درآمد و شرایط مورد نیاز آن شغل، به انجام فعالیت در ان مشغول گردید.در این مقاله به آشنایی با شغل های پردرآمد فنی در بازار کار پرداخته شده است و در رابطه با این مشاغل توضیحات مختصری ارائه شده است.

مشاغل فنی در تمامی کشورها از دسته مشاغلی می باشند که می توانند برای فرد درآمدزایی زیادی داشته و به عنوان یک مهارت در زندگی اجتماعی مفید واقع گردند. یک سری مشاغل فنی وجود دارند که سود دهی آن بسیار بالا بوده و هنوز هم اشباع نشده اند. این مشاغل نه تنها در ایران که در سایر کشورها نیز از بازار کار خوبی برخوردار بوده و افراد با یاد گرفتن مهارت های مربوط به این مشاغل می توانند در این حرفه ها مشغول به کار گشته و آینده شغلی تضمین شده ای را برای خود رقم بزنند.

 

معرفی مشاغل پردرآمد فنی در بازار کار

در صورتی که برای انتخاب شغل خود سردرگم بوده و به دنبال شغلی پردرآمد می باشید که بتوانید در مدتی کوتاه آن مهارت های مربوط به آن را فراگرفته تا به عنوان شغل اصلی یا شغل دوم خود در آن مشغول گردید می توانید مشاغل معرفی شده در این مطلب را در نظر داشته باشید.

شغل تعمیرات لوازم خانگی

همانطور که می دانید وجود لوازم خانگی مختلف از قبیل یخچال، لباسشویی، جاروبرقی، تلویزیون و غیره در منزل از ضروریات بوده و زندگی کردن بدون وجود آنها بسیار مشکل می باشد. در عصر تکنولوژی امروز، لوازم خانگی تنوع بیشتری یافته و در هر خانه می توان ده ها لوازم خانگی مختلف را مشاهده کرد که هر یک کارایی خاصی داشته و موجب آسان تر شدن و سرعت بخشیدن به کارهای منزل می گردد. انواع لوازم خانگی در ساختار خود دارای قطعاتی می باشند که هر یک از این قطعات ممکن است دچار خرابی شده و باعث اختلال در عملکرد دستگاه گردند. در صورت خراب شدن این وسایل، امکان تعویض کل دستگاه و خرید دستگاه جدید به علت هزینه های بالایی که لوازم خانگی دارند امکان پذیر نبوده و نیاز است تا به تعمیر و برطرف نمودن خرابی و مشکلات آنها پرداخت.

تعمیرات لوازم خانگی به علت ساختار پیچیده ای که دارند از عهده خود افراد خارج بوده و نیاز است برای این کار از یک تعمیرکار که در این حرفه دارای تخصص می باشد استفاده نمایند. به دلیل تعداد بالای متقاضیانی که برای تعمیرات دستگاه های خود به تعمیرکار مراجعه می کنند، شغل تعمیرات لوازم خانگی یکی از مشاغل پردرآمد در دنیا می باشد که از بازار کار خوبی برخوردار بوده و افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند معمولا بیکار نخواهند بود.

مزیتی که این حرفه دارد عدم نیاز به سرمایه زیاد برای شروع به کار بوده و افراد می توانند تنها با یاد گرفتن مهارت های مربوطه با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی جذب بازار کار شده و به کسب درآمد بپردازند.

شغل های پردرآمد فنی

شغل تعمیرات موبایل و تبلت

در دهه اخیر استفاده از گوشی های هوشمند افزایشی چشمگیر داشته و بسیاری از فعالیت های روزانه انسان ها با استفاده از این گوشی ها صورت می گیرد. حتما شما هم جزء افرادی هستید که عملیات و تراکنش های بانکی، انجام کارهای اینترنتی، تصویربرداری و فیلم بردای از موقعیت های مختلف، گوش دادن به موسیقی و دیدن فیلم و سریال و صدها فعالیت دیگر را با گوشی و تبلت انجام داده و زندگی کردن بدون موبایل را امری سخت و مشکل می دانید. نه تنها شما، که همه افراد در سراسر دنیا، اسمارت فون ها را جزء جدایی ناپذیر از زندگی خود دانسته و حتی امور آموزشی و شرکت کردن در کلاس های آنلاین و مجازی را با استفاده از این گوشی ها انجام می دهند.

به وجود آمدن مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری مختلف برای انواع برندهای تلفن همراه بسیار شایع بوده و می توان گفت هزاران موبایل در سراسر دنیا دچار مشکلات مختلفی شده و نیاز به تعمیر پیدا می کنند. شغل تعمیرات موبایل یکی از مشاغل پرطرفدار در میان جوانان بوده و می تواند درآمدزایی خوبی نیز برای افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند به همراه داشته باشد.

تعمیرکاران موبایل می توانند اقدام به راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل به صورت مستقل نموده و یا در قسمتی از فروشگاه های موبایل به انجام کار تعمیرات مشغول گردند. کار کردن در این حرفه نیاز به دقت و تمرکز بالایی داشته و مهارت های مربوط به َآن را می توان در دوره های آموزش تعمیرات موبایل و یا کار کردن نزد فردی با تجربه فراگرفت و پس از مدتی به کسب درآمد از طریق این حرفه پرداخت.

نصب و تعمیرات سیستم های سرمایشی و گرمایشی

هر ساختمانی که ساخته می شود نیاز به نصب یک سیستم گرمایشی و سرمایشی می باشد که از میان محبوب ترین سیستم های خنک کننده می توان کولر گازی و میان سیستم های گرمایشی مختلف،پکیج را نام برد. کولر گازی و اسپیلت ها به دلیل مزایای زیادی که دارند معمولا در ساختمان های بسیاری مورد استفاده قرار گرفته و نصب آنها نیاز به مهارت ویژه ای دارد. نصاب های کولر گازی معمولا از بازار کار خوبی برخوردار بوده و علاوه بر نصب می توانند به انجام تعمیرات این وسیله نیز بپردازند. چرا که کولر گازی پس از مدتی کار کردن ممکن است دچار مشکلات مختلفی شده و نیاز به تعمیر داشته باشد. همچنین سرویس های دوره ای کولر گازی نیز که به صورت شش ماهه یا یک ساله باید انجام گیرند توسط این افراد صورت می گیرد.

همچنین نصب پکیج نیز به عنوان یک سیستم گرم کننده ساختمان و تامین کننده آب گرم مصرفی از مواردی است که صاحبان ساختمان های مختلف اقدام به انجام این کار نموده و برای انجام آن از یک نصاب پکیج استفاده می کنند. با توجه به این که تعداد ساختمان هایی که ساخته می شوند بیار زیاد بوده و تمام آنها نیازمند سیستم های سرمایشی و گرمایشی می باشند کسب مهارت در نصب کولر گازی و پکیج می تواند به عنوان منبع درآمدی پرقدرت برای افراد عمل کرده و فرصت های شغلی مناسبی را برای آنها به دنبال داشته باشد.

وارد شدن به بازار کار این حرفه نیاز به شرکت در دوره های آموزش تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی فنی و حرفه ای مربوطه داشته که می توانند در مدت زمانی اندک مباحث تئوری و عملی مختلفی را به افراد آموزش داده و در نهایت نیز مدرک معتبر و رسمی فنی و حرفه ای را به آنها اعطا نمایند.

شغل های پردرآمد نصب دوربین

بازار کار شغل نصب دوربین مدار بسته

حتما در مکان های عمومی مختلف دوربین های مدار بسته ای که را نصب شده اند و به جلوگیری از سرقت اموال توسط سارقان و کلاهبرداران می پردازند، مشاهده کرده اید. به علت این که این دوربین ها توانسته اند آمار سرقت و جرائم مختلف دیگر را تا حد زیادی کاهش دهند، در سال های اخیر استفاده از آنها در اماکن مختلف بسیار باب شده و صاحبان مشاغل اقدام به نصب این دوربین ها در محل کار خود می نمایند. مغازه ها و فروشگاه ها، طلا فروشی ها، سازمان و ادارات مختلف، اماکن آموزشی، منازل مسکونی و غیره از جمله مکان هایی هستند که می توان نسبت به نصب دوربین مدار بسته برای آنها اقدام نمود. علاوه بر مصرف امنیتی، این دوربین ها قابل استفاده جهت نظارت نیز می باشند و مدیران شرکت های مختلف برای نظارت بر عملکرد کارکنان خود به نصب این دوربین ها می پردازند.

با توجه به موارد ذکر شده نصاب های دوربین مدار بسته که مسئولیت نصب و تعمیرات انواع دوربین های مدار بسته را در اماکن مختلف بر عهده دارند، از بازار کار عالی برخوردار بوده و این حرفه در دنیا جزء مشاغل پول ساز می باشد. ورود به این حرفه نیز نیازمند شرکت در دوره های آموزش نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته بوده که افراد در هر سن و تحصیلاتی می توانند در این کلاس ها شرکت نموده و به کسب مهارت بپردازند.

علاوه بر مشاغل ذکر شده، شغل تعمیرات پی ال سی، برق ساختمان، هوشمندسازی ساختمان و تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر نیز از جمله مشاغل فنی پردرآمد در کشور ما و سایر کشورها بوده و افرادی که جویای کار بوده و به دنبال شغلی پردرآمد می باشند می توانند مهارت های لازم را در رابطه با حرفه مورد نظر فرا گرفته و به اشتغال در این حوزه ها مشغول گردند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس