تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

آموزش کامل نصب دوربین مخفی

آموزش کامل نصب دوربین مخفی


امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توان کنترل مکان های مختلف را از دور در نظر گرفت و با نصب دوربین مخفی در فضاهای مورد نظر اقدام به کنترل و نظارت مکان های مختلف مانند منازل مسکونی نمود. در این مقاله آموزش نصب دوربین مخفی بیسیم بلوتوثی کوچک در منزل را بررسی می‌کنیم.

این کار باعث کاهش بسیاری از جرائم مانند سرقت شده و می تواند از شما در مقابل مزاحمان محافظت نماید. علاوه بر فضای خارجی و محیط اطراف منزل می توانید از دوربین های مخفی در نقاط مختلف داخل ساختمان نیز استفاده نمایید.

برای نصب این دوربین ها نیاز است تا نکات مختلفی را برای نصب در نظر گرفت و دوربین ها را در مکان هایی قرار داد که علاوه بر دید کافی، امکان آسیب رساندن به آنها وجود نداشته باشد.در این مطلب به آموزش کامل نصب دوربین مخفی کوچک در منزل و ساخت دوربین جاسوسی پرداخته شده است.

آموزش نصب دوربین مدار بسته

مکان مناسب جهت نصب دوربین مخفی

قبل از اینکه به خرید دوربین مخفی بپردازید نیاز است تا در ابتدا به مکانی که قرار است دوربین در آنجا نصب گردد توجه نمود و تعداد مناسب دوربین را برای خرید در نظر گرفت. مکان هایی جهت نصب دوربین مخفی مناسب می باشند که بتوانند دید مستقیمی را به فرد ارائه دهند و زاویه گسترده ای را فراهم نمایند.

مکان هایی در منزل وجود دارند که دید بهتری نسبت به سایر مکان ها داشته و معمولا برای نصب دوربین مخفی به کار گرفته می شوند. از این مکان ها می توان به آینه، سنسورهای دود نصب شده در منزل، در جایی از لوازم خانگی مختلف مانند تلویزیون، یخچال و …، میله پرده، داخل ساعت دیواری و وسایل این چنینی اشاره کرد.

در صورتی که بخواهید لین دوربین ها کاملا از دید افراد مخفی بمانند و دیده نشوند باید انواعی از آنها که دارای اندازه ای کوچکتر می باشند را خریداری نمایید. پیشرفتی که در تکنولوژی انواع دوربین های مداربسته و دوربین های مخفی حاصل شده است به کوچکتر شدن اندازه آنها منجر شده است.

آموزش کامل نصب دوربین مخفی کوچک در منزل

برای نصب دوربین های مخفی و جاسوسی اولین کار این است که طرحی را از مکانی که قرار است دوربین در آنجا نصب گردد بکشید و نوع و تعداد دوربین های مورد نیاز خود را مشخص نمایید.

باید مشخص گردد که دوربین در چه مکان هایی نصب می گردد و متناسب با آن به خرید دوربین بپردازید. دوربین های جاسوسی و دوربین های مخفی این مزیت را دارند که اندازه ای کوچک داشته و می توان آنها را در هر مکانی از منزل نصب نمود.

در هنگام خرید دوربین باید در ابتدا تحقیقات خود را در رابطه با نوع دوربینی که می خواهید خریداری کنید انجام دهید و سپس با توجه به بودجه در نظر گرفته شده و موقعیتی که می خواهید دوربین در آن نصب گردد اقدام به خرید نمایید.

پس از این که خرید انجام شد نوبت به نصب دوربین می رسد که ممکن است توسط خود فرد انجام شده و یا در صورت پیچیدگی نیاز به متخصص و نصاب دوربین می باشد.

نکاتی در رابطه با نصب دوربین مخفی کوچک در منزل

دوربین های مخفی وسایلی بسیار کوچک می باشند که نصب آنها در مکان های مختلف نیاز به ظرافت و دقت بالایی دارد و باید نکات مختلفی را در نصب آنها رعایت نمود. در ادامه به نکاتی که در نصب دوربین مخفی کوچک باید به آنها توجه کرد اشاره شده است.

ضبط صدا توسط دوربین های مخفی :

گاهی اوقات ممکن است نیاز داشته باشید تا علاوه بر ضبط تصویر، صداها نیز توسط دوربین مخفی ضبط و پخش گردند. برای این کار نکته مهم این است که دوربین در محلی که آرام و بی سر و صدا می باشد نصب گردد تا بتوان صداها را به صورت شفا و واضح از طریق دوربین مخفی شنید. نصب دوربین بر روی صندلی گزینه مناسبی جهت نصب دوربین مخفی برای شنیدن صداها می باشد.

انواع مختلف دوربین مخفی :

انواع مختلفی از دوربین های مخفی وجود دارند که برخی به صورت بی سیم و برخی با سیم هستند. مسلما دوربین های بی سیم دارای ظرافت بیشتری بوده و برای کارهای با دقت بالا بسیار مفید می باشند. اما در صورتی که از دوربین های با سیم استفاده می شود نیاز است تا سیم های آن توسط وسایل تزئینی مختلف پوشانده شود تا سیم ها مشخص نباشند. همچنین برای دوربین های با سیم بهتر است که از محل نصب آنها به پریز برق نزدیک باشد تا نیازی به طی کردن مسافت زیادی برای رد کردن سیم نباشد.

نصب دوربین مخفی کوچک در منزل

در صورتی که برای کودک خود پرستار گرفته اید و می خواهید عملکرد پرستار و کودک خود را مشاهده کنید، دوربین های مخصوصی به نام baby cam وجود دارند که مخصوص این کار بوده و به صورت بی سیم طراحی می شوند.

محل نصب دوربین مخفی :

دستگاه های الکترونیکی زیادی در منزل وجود دارند که محل مناسبی برای نصب دوربین های مخفی می باشند. فضایی که در تلویزیون و میز تلویزیون وجود دارد نقطه مناسبی جهت نصب دوربین مخفی می باشد. در صورتی که بخواهید دوربین را در تلویزیون ال ای دی مخفی کنید نیاز به استفاده از فرد متخصص در این کار می باشد تا از تداخلات ممکن در تلویزیون و دوربین جلوگیری شود.

نصب دوربین مخفی در سقف و نقاطی که دارای ارتفاع زیاد می باشند باعث می شود تا افراد نسبت به دوربین دید نداشته باشند و در صورت مشاهده آن قادر به از بین بردن و تخریب آن نباشند. پس بهتر است این دوربین ها را در مکان های بلند نصب کنید و بر روی آنها کاوری قرار داده و با استفاده از وسایل تزئینی بپوشانید تا دوربین دیده نشود.

پنجره های شیشه ای مکان مناسبی جهت نصب دوربین های مدار بسته می باشد که معمولا توسط افراد دیگر دیده نمی شود. در بانک ها یکی از مکان هایی که اقدام به نصب دوربین مخفی می کنند شیشه های رنگی می باشد.

همچنین این مقالات را نیز مطالعه کنید: نحوه عیب یابی سیستم دوربین مدار بسته و علت نویز دوربین مدار بسته و نحوه برطرف کردن آن

نصب دوربین مخفی بر روی شاخه های درخت یکی از گزینه های مناسب جهت نصب دوربین مخفی می باشد. معمولا سارقان در جایی بر روی دیوار، سقف ، پنجره و چنین مکان هایی به دنبال دوربین می گردند و به مکان هایی مانند شاخه های درخت دقت نمی کنند. بنابراین نصب دوربین بر روی درخت می تواند دوربین را از دید افراد پنهان کرده و زاویه دید مناسبی نیز داشته باشد.

آموزش ساخت دوربین مخفی کوچک بلوتوثی

در صورتی که بودجه لازم برای تهیه دوربین مخفی را ندارید می توانید به راحتی خودتان نیز در منزل اقدام به ساخت دوربین جاسوسی نمایید. برای این کار نیاز است تا یک گوشی دوربین دار را که نمی خواهید استفاده دیگری از آن داشته باشید را در نظر بگیرید.

آموزش ساخت دوربین جاسوسی

یک عدد پاوربانک نیز به عنوان منبع تغذیه گوشی مورد نیاز است که در حین فیلمبرداری گوشی خاموش نشده و فیلمبرداری قطع نگردد. برنامه های وب کم زیادی در اینترنت وجود دارند که می توانید یکی از آنها مانند cam spy را در گوگل پلی یا اپ استور دانلود و نصب نمایید. برخی از سیستم های آن ساخت دوربین مخفی کوچک بلوتوثی می باشند که به همان طور از اسمش مشخص است که به صورت بلوتوثی است.

پس از آن نیاز به اتصال گوشی به کامپیوتر می باشد که این کار باید توسط شبکه بی سیم انجام گیرد. در صورتی که می خواهید تصاویر را به صورت آنلاین در کامپیوتر خود مشاهده کنید نیاز است تا هم دوربین و هم کامپیوتر به یک شبکه اینترنتی متصل باشند. برای پخش ویدیوها و تصاویر ضبط شده نیاز است تا از برنامه های پخشی مانند VLC اقدام به پخش تصاویر نمایید.

امکان اتصال دوربین های مخفی به گوشی موبایل نیز وجود دارد و شما می توانید به صورت آنلاین تصاویری که از داخل ساختمان گرفته می شود را در گوشی خود تماشا کنید.

در هنگام خرید دوربین های جاسوسی و مخفی نکاتی را باید در نظر داشت که از آن جمله می توان به برند دوربین اشاره کرد. با توجه به استقبالی که از این دوربین ها شده است شرکت های مختلفی به تولید آن می پردازند و برندهای مختلفی از دوربین های مخفی در بازار وجود دارد.

کیفیت و رزولوشن تصویر در برندهای مختلف متفاوت بوده و قیمت های مختلفی نیز خواهند داشت. در صورتی که نصب دوربین نیاز به مجوز خاصی دارد و یا مکان نصب دوربین به گونه ای است که ممکن است به حریم همسایگان تجاوز نماید، بهتر است قبل از خرید دوربین این مجوزها را دریافت نمایید تا بعد ازآن دچار مشکل نشوید.

اتصال قوی اینترنت برای دوربین های مخفی اهمیت زیادی دارد و اینترنت باید از سرعت بالایی برخوردار باشد. در صورتی که خودتان قادر به نصب دوربین نیستید بهتر است حتما از یک متخصص کمک بگیرید تا بتوانید نصب ایمن تر و بهتری داشته باشید و حتی قبل از خرید دوربین بهتر است با این افراد مشورت کنید تا شما را در خرید دوربین مناسب راهنمایی نمایند.

4.5/5 - (2 امتیاز)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 8 =

  • زهرا امیری گفت:

    توضیحات کامل نبود.من بیشتر می خواستم بدونم برای نصب دروبین مخفی کوچیک تو خونه به وای فای نیاز هست یا نه؟یا خود دوربین مجهز به سیم کارت و اینترنت هست یا نه؟