آموزش تعمیرات یخچال صنعتی


دسته بندی: مقالات تعمیرات لوازم خانگی | انتشار: 3 هفته قبل | اشتراک گذاری:

حتما در سوپر مارکت ها، فروشگاه های زنجیره ای، رستوران ها و هتل ها و بسیاری از مکان های دیگر با یخچال های صنعتی مواجه شده اید. یخچال های صنعتی در واقع یخچال هایی هستند که عملکرد یخچال های معمولی را داشته اما از نظر شکل ظاهری، با یخچال های خانگی کاملا متفاوت می باشند.

آموزش تعمیرات یخچال صنعتی از جمله دوره هایی است که در آموزشگاه مجتمع آموزشی برق ارائه شده و کارآموزان می توانند با نحوه عیب یابی و تعمیرات این یخچال ها آشنا گردند. در ادامه به بازار کار شغل تعمیرات یخچال صنعتی و نحوه ورود به این حرفه پرداخته شده است.

یخچال صنعتی چیست و چه انواعی دارد؟

یخچال های صنعتی معمولا بسته به نوع محلی مه قرار است استفاده شوند در اندازه های بزرگ طراحی می گردند و معمولا انرژی مصرفی آنها نسبت به یخچال های معمولی بسیار بیشتر می باشد. اجزای به کار رفته در یخچال های صنعتی با دیگر یخچال ها مشابه بوده فقط کارایی قطعات یخچال های صنعتی بسیار بیشتر از نوع معمولی آنها می باشد.

انواع مختلفی از یخچال های صنعتی در بازار وجود دارد که از آن میان می توان به یخچال های ایستاده، یخچال های شیشه خم، یخچال های سوپرمارکتی، فریزرهای خوابیده، فریزرهای صندوقی، پرده هوا و غیره اشاره کرد. بر اساس سفارشی که مشتری می دهد، یخچال های ایستاده می تواند در اندازه های مختلف و به صورت تک درب، دو درب و یا سه درب باشند.

یخچال های صنعتی شامل قطعاتی مانند کمپرسور، اواپراتور، ترموستات، کندانسور و غیره می باشد که احتمال خرابی در هر یک از این قطعات به دلایل مختلف وجود دارد.

پیشنهاد ویژه: 

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آموزش تعمیرات یخچال

در صورت خراب شدن یخچال های صنعتی چه باید کرد؟

یخچال های صنعتی از دستگاه های ضروری در بسیاری از مشاغل می باشند و در صورتی که این یخچال ها دچار مشکلی شوند، ممکن است خسارات زیادی به فرد و حرفه آن وارد گردد. به عنوان مثال بستنی فروشی یا سوپر مارکتی را تصور کنید که یخچال آن خراب شده است. در این صورت تمام اجناس موجود در یخچال آب شده و می توان زیان زیادی را به فرد وارد نماید.

در صورت وجود هرگونه مشکلی در یخچال های صنعتی، اعم از خنک نکردن، وجود سر و صدای غیر عادی، جمع شدن یخ در یخچال، خرابی کمپرسور، مشکلات برق رسانی یا اتصالات، خراب بودن چراغ ها یا هر نوع مشکل دیگری مواجه شدید نیاز است تا هرچه سریع تر به تعمیرکار یخچال های صنعتی مراجعه نمایید.

انجام هرگونه تعمیرات توسط فردی که در این کار مهارتی ندارد می تواند منجر به خرابی های بیشتر و در نهایت ایجاد هزینه های بالاتر گردد.

بازار کار تعمیرکاران یخچال صنعتی

در رابطه با بازار کار این حرفه باید گفت که با توجه به این که در مکان های مختلف از یخچال های صنعتی استفاده می شود و استفاده از آن مانند یخچال های خانگی اهمیت و ضرورت ویژه ای دارد، افراد فعال در حوزه تعمیرات این یخچال ها نیز از بازار کار خوبی برخوردار می باشند. معمولا دستمزدی که برای تعمیرات یخچال های صنعتی دریافت می شود مبلغ کمی نبوده و با توجه به حجم بالای مشتریان، می توان میزان درآمد بالایی را برای تعمیرکاران یخچال صنعتی پیش بینی کرد.

دوره آموزش تعمیرات یخچال های صنعتی

با توجه به اهمیتی که تعمیرات یخچال های صنعتی دارد، در دوره آموزش تعمیرات یخچال، به بررسی دقیق یخچال های صنعتی نیز پرداخته می شود. در این دوره، کارآموزان با قطعات به کار رفته در این یخچال ها، سیستم سرماساز در یخچال ها، تشخیص و بررسی مکانیزم کار سیستم دیفراست، آموزش عیب یابی و تعمیرات مدار کنترل و سیستم نمایشگر دیجیتال، بررسی عیوب عدم تولید سرما، آشنایی با نحوه کنترل سنسورها و نحوه عملکرد آن و غیره آشنا می گردند. این آموزش ها تحت تعلیم اساتید حرفه ای و با تجربه صورت گرفته و در صورتی که آموزشگاه مورد نظر از لحاظ کیفیت در سطح بالایی قرار داشته باشد، فرد پس از اتمام دوره می تواند به راحتی وارد بازار کار گردد. لازم به ذکر است که هیچ گونه پیش نیازی برای شرکت در این دوره نیاز نمی باشد و افراد با هر سطح تحصیلاتی می توانند در کلاس ها ثبت نام نمایند.

یکی از بهترین آموزشگاه ها در حوزه تعمیرات یخچال های صنعتی، آموزشگاه مجتمع فنی برق می باشد که با برگزاری کلاس ها به صورت تئوری و عملی و برخورداری از جوی صمیمی و پویا، سرفصل های مختلف را به کارآموزان آموزش می دهد. در کارگاه هایی که در این آموزشگاه وجود دارند، انواع یخچال های صنعتی وجود داشته و کارآموزان به صورت عینی نحوه تعمیر این دستگاه ها را فرا می گیرند.

طول مدت دوره تعمیرات یخچال های صنعتی کوتاه بوده و افراد می توانند در کلاس های فشرده و نیمه فشرده ما شرکت نمایند. در نهایت هم به کارآموزان مدرک فنی و حرفه ای که از اعتبار بالایی برخوردار می باشد اعطا می گردد که می تواند در آینده شغلی کارآموزان تاثیر بسزایی داشته باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس