بازار کار نصب دزدگیر خودرو به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی


دسته بندی: مقالات تعمیرات | انتشار: 6 ماه قبل | اشتراک گذاری:

افزایش تعداد خودروها در سطح شهر و تبدیل شدن آن به یک وسیله ضروری برای خانوارها، باعث شد تا افراد به تجهیزات جانبی که در موارد مختلف در خودرو مورد استفاده قرار می گیرند توجه ویژه داشته باشند. با افزایش تعداد سارقان و عدم وجود امنیت، سیستم های حفاظتی خودرو از اهمیت ویژه ای برخوردار گشتند و افراد در سراسر کشورها اقدام به خرید انواع سیستم های حفاظتی برای اتومبیل های خود نمودند. سیستم های حفاظتی به مرور زمان پیشرفته تر شده و امروزه انواع مختلفی از این سیستم ها وارد بازار شده اند. دزدگیر خودرو از جمله سیستم های حفاظتی در اتومبیل ها می باشد که امروزه توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می گیرد.نصب دزدگیرها اصول و قواعد خاصی داشته و با سیستم برق خودرو در ارتباط است در نتیجه هر کسی قادر به نصب آنها نبوده و نیاز به افرادی متخصص و حرفه ای در این زمینه می باشد. با توجه به این که نصب دزدگیر خودرو می تواند منجر به اشتغال زایی بسیاری از افراد گردد در این مطلب به معرفی این حرفه و بازار کار نصب دزدگیر خودرو به همراه سرمایه مورد نیاز برای آغاز به کار پرداخته شده است.

بررسی بازار کار نصب دزدگیر خودرو

یکی از متداول ترین سرقت هایی که در کشور ما اتفاق می افتد سرقت خودرو و لوازم جانبی آن است و آمار گزارش های سرقت خودرو به پلیس آماری نگران کننده می باشد. هر فردی پس از خرید خودرو به منظور جلوگیری از حوادث ناگوار، اقدام به تامین سیستم امنیتی آن می نماید؛ به همین علت است که افراد زیادی برای نصب انواع دزدگیر خودرو به متخصصین در این امر مراجعه می نمایند. شغل نصب دزدگیر خودرو از جمله مشاغل پردرآمد در کشورهای مختلف بوده و می تواند درآمد بالایی را برای فرد به دنبال داشته باشد.

دزدگیرهای خودرو در واقع حسگرهایی می باشند که به یک آژیر وصل شده و معمولا بر روی درب اتومبیل قرار می گیرند؛ با لمس کردن درب خودرو توسط سارق یا هر شخص دیگری این آژیر به صدا در آمده و مالک خودرو از خطر احتمالی آگاهی می یابد. نصب این دزدگیرها نیاز به مهارت ویژه ای داشته و افراد مبتدی قادر به انجام این کار نمی باشند. در نتیجه نیاز جامعه به نصاب های انواع دزدگیر خودرو بسیار زیاد بوده و این افراد می توانند آینده شغلی روشنی را پیش رو داشته باشند.

نصب دزدگیر خودرو در تهران

چگونگی کسب درآمد بالا در شغل نصب دزدگیر خودرو

اشتغال و درآمدزایی در حوزه نصب دزدگیر خودرو از انعطاف زیادی برخوردار بوده و می توان میزان درآمد خود را در این حرفه تا حد زیادی افزایش داد. مقدمه موفقیت در این شغل تسلط بر تمامی سیستم های امنیتی و دزدگیرهای انواع اتومبیل ها می باشد. نیاز است تا اطلاعات خود را در رابطه با این سیستم ها گسترش داده و با نحوه نصب آنها آشنایی پیدا کرد. میانگین درآمد یک نصاب دزدگیر خودرو بین 6 تا 12 میلیون تومان می باشد که این میزان وابسته به عوامل متعددی بوده و می تواند کم یا زیاد گردد. با افزایش سطح مهارت و شناخته شدن در میان افراد می توان از این مقدار نیز درآمد خود را ارتقا داده و آینده شغلی خود را تضمین نمود. افرادی که علاوه بر نصب دزدگیر در امور تعمیرات دزدگیر و نصب جی پی اس خودرو نیز مهارت دارند از اعتبار بیشتری برخوردار بوده و از درآمد بالاتری نیز برخوردار خواهند بود.

جهت شناخت بیشتر شغل خود و معرفی به سایر افراد نیاز است تا تبلیغات را به صورت میدانی آغاز نموده و با پخش تراکت و برچسب های تبلیغاتی در سطح شهر تعداد مراجعین را افزایش داد. البته که انجام تبلیغات به صورت اینترنتی نیز تاثیر بسیاری در افزایش درآمد داشته و امروزه روشی قدرتمند جهت کسب درآمد بالا در هر کسب و کاری می باشد.

نصاب های دزدگیر خودرو ممکن است تنها نقش اجرایی را ایفا نموده و دزدگیرها و سیستم های حفاظتی که توسط مشتریان از جاهای دیگر خریداری می شوند را بر روی اتومبیل آنها سوار نموده و مبلغی را به عنوان دستمزد دریافت نمایند. در صورتی که این افراد بتوانند اقدام به خرید انواع این سیستم ها نموده و در کنار نصب، به فروش این محصولات نیز بپردازند می توانند از سود بالاتری برخوردار گشته و میزان درآمد خود را دو برابر نمایند.

مشتری مداری و دادن اطلاعات مفید به مراجعه کنندگان نقشی بسیار اساسی در جذب مشتری داشته و رابطه مستقیمی با افزایش درآمد در این حرفه دارد. ارتباط با مشاغلی که در ارتباط با این حرفه می باشند مانند ایجاد تعامل با صاحبان نمایشگاه ها و نمایندگی های خودرو می تواند مشتریان زیادی را به سمت شما فرستاده و به بالا بردن درآمدتان کمک نماید.

افرادی که در دوره های فنی و حرفه ای نصب دزدگیر خودرو شرکت نموده اند می توانند پس از کسب تجربه در آموزشگاه های مختلف مشغول به تدریس شده و درآمدی را نیز از این طریق کسب نمایند.

میزان سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار

اگر قصد راه اندازی شغل نصب دزدگیر و سایر سیستم های امنیتی خودرو را دارید پس از کسب اطلاعات در رابطه با بازار کار و میزان درآمد آن نیاز است تا در رابطه با مقدار سرمایه اولیه ای که برای شروع به کار نیاز دارید نیز به طور کامل تحقیق و بررسی نمایید؛ چرا که بی توجهی به این امر می تواند شما را از ادامه مسیر متوقف نموده و یأس و ناامیدی ایجاد نماید.

برای آغاز به این کار در ابتدا نیاز به کسب مهارت می باشد و جهت شرکت در دوره های آموزشی نصب دزدگیر خودرو باید هزینه ای در حدود 1 میلیون تومان را در نظر گرفت؛ البته ممکن است فرد بتواند این مهارت را نزد یک نصاب حرفه ای نیز فرا گیرد. در ادامه در صورتی که دارای سرمایه بیشتری می باشید می توانید نسبت به خرید تعدادی دزدگیر و سیستم های حفاظتی خودرو اقدام نموده و مغازه ای در نزدیکی تعمیرگاه های خودرو افتتاح نمایید. اما در صورتی که از این میزان سرمایه برخوردار نمی باشید می توانید پس از کسب مهارت در تعمیرگاه های مرتبط با برق خودرو گوشه ای از مغازه را اجاره نموده و به انجام امور نصب دزدگیر بپردازید و پس از اندوختن میزان سرمایه مورد نیاز اقدام به اجاره مغازه به صورت مستقل نمایید.

البته ممکن است بسیاری از افراد اقدام به ثبت نام در سایت هایی مانند استادکار نموده و با این شرکت های خدماتی همکاری نمایند که در این صورت سرمایه ای در ابتدای کار مورد نیاز نخواهد بود.

آموزش نصب دزدگیر خودرو

نحوه ورود به شغل نصب دزدگیر خودرو

از بهترین روش هایی که می توان از طریق آن به کسب مهارت در حرفه نصب دزدگیر خودرو پرداخت، شرکت در دوره های آموزش نصب دزدگیر خودرو که توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد می باشد. این دوره ها آموزش ها را به صورت تئوری و عملی ارائه داده و از اساتید با تجربه ای برای این کار استفاده می نمایند؛ البته پیش از ثبت نام باید از اعتبار آموزشگاهی که این دوره ها را برگزار می نماید اطمینان حاصل کرد.

هزینه این دوره ها مبلغ زیادی نبوده و تمامی افراد در هر سن و تحصیلاتی که باشند امکان آموزش در این حرفه را دارند. مدت زمان برگزاری دوره بسیار کوتاه بوده و در طول دوره حداکثر دو ماهه متقاضیان به صورت کامل با نحوه نصب انواع دزدگیر خودرو آشنا شده و قادر به ورود به بازار کار می باشند.

در این دوره آموزشی سرفصل های متنوعی مانند سیم کشی انواع ماشین های سواری ایرانی و خارجی، آموزش روش عبور دادن سیم برای چشمی و نصب درست و اصولی چشمی، آموزش نصب صحیح آژیر و شناخت آژیرها و … به کارآموزان آموزش داده شده و در پایان هم مدرک فنی و حرفه معتبر به آنها ارائه می گردد که این مدرک از اعتبار بالایی برخوردار بوده و حتی قابل ترجمه به زبان های دیگر نیز می باشد.

وجود کارگاه های عملی جهت مهارت بیشتر باعث می شود تا افراد بتوانند با اعتماد به نفس بالایی وارد بازار کار شده و به نوعی تجربه اندوزی نمایند. البته امکان شرکت در کلاس ها به صورت آنلاین نیز وجود داشته و افرادی که در شهرستان های دیگر می باشند نیز قادر به شرکت در دوره آموزشی نصب دزدگیر خودرو خواهند بود.

شغل نصب دزدگیر خودرو با چه چالش هایی مواجه می باشد؟

مانند سایر کسب و کارها، شروع به کار در حرفه نصب دزدگیر خودرو نیز با چالش هایی مواجه می باشد که نیاز است با مدیریت درست بر این چالش ها غلبه نموده و به گسترش شغل خود پرداخت. فردی که وارد این حرفه می گردد باید علاقمند به کارهای فنی بوده و کار نصب دزدگیر را با ظرافت و دقت زیادی انجام دهد؛ چرا که بی دقتی در این کار می تواند سبب بروز اتفاقات ناگواری گردد و به سرقت خودرو بینجامد.

بسیاری از افراد در ابتدای کار انتظار درآمدهای بالا را دارند که این امر غیر ممکن بوده و جز با کسب مهارت و تجربه و انجام تبلیغات میسر نخواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس