چگونه مدرک بین المللی نصب و تعمیر کولر گازی بگیریم

چگونه مدرک بین المللی نصب و تعمیر کولر گازی بگیریم


چگونه مدرک بین المللی نصب و تعمیر کولر گازی بگیریم : یکی از مهم‌ترین مواردی که در بسیاری از مکان‌ها به کار می‌رود، آموزش دیدن دوره فنی حرفه‌ای در مواردی مانند: نصب و تعمیر کولر گازی می‌باشد؛ نصب و تعمیر کولرهای گازی، نیاز به داشتن مهارت‌های بسیار خاص داشته، که می‌توان کارایی بسیار زیادی برای شما داشته باشد. در این دوره ها شما می‌توانید، تمامی مطالب مورد نیاز برای آموزش نصب و تعمیر انواع کولرهای گازی، را دیده و با اجزا این نوع کولرها آشنایی کامل پیدا کنید.

استفاده کردن از انواع سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی از موارد ضروری برای تمامی ساختمان‌ها می‌باشد؛ که در هنگام ساختن، ساختمان ها باید به آن‌ها توجه نمود؛ یکی از سیستم‌های تهویه مطبوع، که در سال‌های اخیر با استقبال زیادی مواجه گشته سیستم‌های کولر گازی می‌باشد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با چگونگی دوره‌های تعمیرات و نصب کولر گازی، چگونگی اخذ مدرک بین المللی و ارزش مدرک بین المللی بحث نماییم؛ اگر علاقمند به اخذ مدرک بین‌المللی کولر گازی می‌باشید؛ تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید.

انواع مدارک فنی حرفه‌ای نصب و تعمیر کولر گازی

مدارک صادر شده از طرف سازمان فنی حرفه‌ای، به سه دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از: مدارک رسمی، مدارک مورد تایید و مدارک گذر مهارتی، اعتبار هر یک از این مهارت‌ها و امتیازاتی که با استفاده از این مدارک در اختیار شما می‌گذارد، متفاوت است؛ مدرک رسمی سازمان فنی حرفه‌ای که شامل کد ملی مهارت آموز می‌باشد، که در آزمون‌های تئوری و عملی به صورت همزمان شرکت کرده و برگزار می‌شود، فرد شرکت کننده باید در هر دوی این آزمون‌ها نمره قبولی را کسب نمایند.

معمولاً این آزمون‌ها قبل از برگزاری اطلاع رسانی می‌شود، و به دلیل برگزار شدن همزمان این آزمون‌ها، دریافت کردن این مدرک، به زمان زیادتری احتیاج دارد؛ این مدرک قابل ترجمه بوده و به دلیل دارا بودن کد بین‌المللی، می‌توان در سایر کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار می‌باشند، از آن استفاده نمود؛ و شما می‌توانید با استفاده کردن از این مدرک تسهیلات بانکی نیز دریافت نمایید.

نوع دوم، مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد که پس از تمام شدن دوره برگزاری آزمون، به وسیله همان آموزشگاه تحت نظر سازمان فنی حرفه‌ای صادر می‌گردد. این مدرک چون به صورت مستقیم توسط خود سازمان فنی حرفه ای صادر نشده است، اعتبار بین‌المللی ندارد؛ و به عبارتی قابل ترجمه نمی‌باشد؛ بر روی این مدرک علاوه بر این ثبت مهر سازمان فنی حرفه‌ای، مهر آموزشگاه نیز ثبت می‌گردد. زمان صادر شدن این مدرک برخلاف مدارک رسمی کوتاهتر می‌باشد.

نوع سوم این مدارک، مدارک گذر مهارتی فنی حرفه‌ای بوده که پس از برگزار شدن دوره‌های آموزشی چند ساعته، در قالب سمینار، که به صورت رایگان می‌باشد،  برای مهارت آموزان، صادر می‌گردد؛ این مدارک هیچ ارزش و اعتباری ندارد. افراد مهارت آموز، پس از دریافت کردن گواهینامه پایان دوره فنی حرفه‌ای نصب و تعمیر کولر گازی، می‌توانند از اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان پروانه کسب را دریافت نمایند. و همچنین اجازه دارند از شرکت‌های مجازی مانند، ایران رادیاتور و بوتان نمایندگی‌خدمات نیز کسب کنند.

مدرک نصب و تعمیر کولر گازی

مزایای شرکت در این دوره‌ها

افراد متقاضی و مهارت آموز پس از شرکت کردن در این دوره‌ها، می‌توانند وارد بازار کار پر سود و گسترده شرکت‌های دارای گارانتی و مراکز خدمات تخصصی و صنعت‌های ساختمان شود، آن‌ها قادر خواهند بود گواهینامه و جواز کسب و دریافت کرده و وارد بازار پر درآمد حرفه  نصب و تعمیر کولر گازی شوند.

سرفصل هایی که در این دوره آموزش داده می شود

۱_ شناخت اصول تبرید و سرما شناسی

۲_ معرفی مبردها در صنعت کولر گازی

۳_ سیکل تبرید در این کولر‌ها

۴_ انواع کمپرسورهای این کولرها

۵_ کندانسورها و اجزای آن

۶_ آشنایی با یونیت داخلی و اجزای آن

۷_ آشنایی با مفاهیم تهویه مطبوع و مواد فیزیکی سرما و گرما

۸_ آشنایی با سیکل‌های تبرید تراکمی در این کولرها

۹_ آشنا شدن با انواع کولرهای گازی و طریقه نصب و راه اندازی آن‌ها

۱۰_ وکیوم شارژ گاز و شستشوی با ازت و تست فشار این کولرها

۱۱_ پیدا کردن عیب یونیت داخلی و خارجی و رفع کردن آن

۱۲_ آشنا شدن با دستگاه‌های اینورتر و نصب و راه اندازی آن‌ها

درامد نصب و تعمیر کولر های گازی

همانطور که مستحضر هستید، میزان درآمد مشاغل فنی به داشتن توانایی و پشتکار فرد بستگی دارد؛ هرچه فرد مهارت بیشتری در این کار داشته باشد، درآمدش نیز افزایش پیدا می‌کند؛ این مهارت باعث پیدا کردن افزایش اعتبار شما شده و به شما کمک می‌نماید تا بیشتر شناخته شوید؛ و به همین دلیل است که مراجعین شما روز به روز افزایش پیدا می‌کنند؛  و اگر اطلاعات خود را به روز نمایید و سرعت‌ خود را در پیدا کردن عیب‌ها و تعمیر کولر را افزایش دهید، می‌توانید درآمد بیشتری کسب نمایید.

تعرفه تعمیر کردن کولرهای گازی که توسط اتحادیه مشخص شده است، که می‌تواند این مبالغ طبق پارامترهای مربوطه تغییر کند، متفاوت می‌باشد؛ اما می‌توان گفت، یک نصاب و تعمیرکار کولرهای گازی، به طور میانگین ماهانه حدود ۲۰ میلیون تومان درآمد دارد. و اگر به این فرد ساعت کاری خود را افزایش داده و تبلیغات بیشتری نماید، می‌تواند این رقم را بیشتر کند.

شرایط ورود به دوره های فنی حرفه ای و اخذ مدرک بین المللی

برای شرکت کردن در این دوره‌ها، باید دارای حداقل سن ۱۵ و حداکثر سن ۵۵ سال را داشته باشید؛ و بر اساس قانون اساسی فرادی که سنی زیر ۱۵ سال دارند، باید حتماً نامه رضایت ولی و یا قیم قانونی خود را همراه داشته باشد؛ و همچنین داشتن تحصیلات پایان دوره راهنمایی و دارابودن سلامت کامل جسمی و روانی از شروط لازم و ضروری برای ثبت نام کردن در این دوره‌ها می‌باشد.

مدرک بین المللی تعمیر کولر گازی

سرمایه مورد نیاز برای وارد شدن به این شغل

با توجه به وارد شدن به بازار این کار، که هر روز رونق بیشتری می‌گیرد، اما در کشور ما هنوز کاملاً اشباع نشده و افراد زیادی تمایل دارند وارد این حوزه بشوند، اما این سوال پیش می‌آید که، چه مقدار سرمایه برای وارد شدن به بازار کار نصب و تعمیر کولر گازی لازم است؛ اکثر مشافل فنی، دارای نیاز به سرمایه بسیار زیادی می‌باشند؛ اما گاهی افرادی  که دارای سرمای زیادی نمی باشند؛ این کار را رها کرده و از ادامه مسیر سر باز می‌زنند.

اما برای نصب و تعمیر کولرهای گازی، تنها سرمایه لازم است پرداخت کردن هزینه‌های دوره‌های آموزشی سازمان فنی حرفه‌ای بوده، که می‌توان در این دوره‌ها مدرک بین‌المللی فنی حرفه‌ای را گرفت؛ شما می‌توانید، پس از دریافت مدرک فنی حرفه ای بین‌المللی و ترجمه کردن آن، در کشورهایی که عضو سازمان جهانی می‌باشند، به راحتی مشغول به کار شوید؛ میزان هزینه برای  وارد شدن به این کار، علاوه بر هزینه دوره‌های آموزشی، شامل خرید ابزارهایی مانند: جعبه ابزار، فشارسنج، مولتی متر، و چیزهایی از این قبیل می‌باشد.

اگر قصد داشته باشید که مغازه‌ای برای خود باز نمایید، هزینه رهن و اجاره به این سرمایه اولیه اضافه می‌گردد؛ اگر سرمایه اولیه برای باز کردن مغازه ندارید، می‌توانید با شرکت‌هایی که نیازمند به نصاب و تعمیرکار می‌باشند نیز همکاری نمایید.

نقش دریافت مدرک بین‌المللی در مهاجرت

هنگامی که متقاضی مهاجرت، دارای مدرک بین‌المللی باشد؛ می‌تواند شخص متخصصی محسوب شود، و برای یافتن شغل موفق تر و راحت تر عمل نماید؛  به طور کلی می‌توان بیان کرد که دارا بودن مدارک مختلف آموزشی مانند مدرک بین‌المللی نصب و تعمیر کولر گازی، برای مهاجرت کردن نقش بسیار آسان کننده‌ای دارد؛ یکی از مزایای داشتن مدرک سازمان فنی حرفه‌ای اعتبار بسیار گسترده آن در سطح جهانی می‌باشد؛ و به دلیل عضو بودن ایران در این سازمان می‌توانند مدارک دریافت شده را تایید و قابل ترجمه در دادگستری نماید؛ این مدارک قابل پذیرش و کاربرد در کشورهای عضو سازمان بین‌المللی نیز می‌باشند و با این مدارک به راحتی می‌توان در شغل مورد نظر کار نمود.

چگونه می‌توان این مدرک بین المللی را دریافت کرد

روش دوم، در صورتی که به شخص مهارت لازم را چه در صورت تئوری و چه در صورت عملی داشته باشد؛ می‌تواند بدون حضور داشتن در کلاس‌های آموزشی، فقط در آزمون تئوری و عملی، شرکت نمایید؛ و بعد از قبول شدن در این آزمون‌ها مدرک فنی حرفه‌ای بین‌المللی خود را دریافت کند.

چگونه مدرک بین‌المللی را می‌توان ترجمه نمود

این مدرک گواهینامه معتبر می‌باشد، که نشان دهنده این است که، فرد در رشته نصب و تعمیر کولرهای گازی مهارت‌های لازم را دارد؛ و ترجمه رسمی آن به همراه تایید کردن دادگستری و وزارت امور خارجه حکم سند بین‌المللی را دارا می‌باشد. فرد متقاضی می‌تواند با ارائه دادن ترجمه مدرک فنی حرفه‌ای خود از مزایایی که در کشور دیگر می‌تواند داشته باشد، بهره مند گردد.

اگر فردی قصد مهاجرت داشته باشد؛ در کنار ترجمه مدارک تحصیلی، ترجمه این مدرک به زبان انگلیسی را نیز با خود همراه داشته باشد. در اکثر موارد برای ترجمه کردن رسمی این گواهینامه‌های فنی حرفه‌ای، تنها لازم است اصل گواهی را ارائه داد؛ اما اگر نیاز به ترجمه  برای دادگستری و وزارت امور خارجه داشت؛ این مدارک باید به تایید سازمان فنی حرفه‌ای کشور رسیده باشد، و صلاحیت این مدرک به طور مجدد تایید بشود.

سخن آخر

مدارک سازمان فنی حرفه‌ای به سه دسته تقسیم می‌شود که مدارک رسمی، بین المللی می‌باشند و می‌توان از آن‌ها در کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار می‌باشند؛ استفاده نمود. در این مقاله سعی داشتیم در رابطه با مدارک بین‌المللی و چگونگی دریافت کردن مدارک بین المللی نصب و تعمیر کولرهای گازی با بحث نماییم.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از اینکه در انتهای مقاله همراه ما بودید، از شما کمال تشکر را داریم.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *