آموزش تعمیر هارد گوشی موبایل با باکس ایزی جیتگ


دسته بندی: مقالات تعمیـر گــوشی | انتشار: 5 ماه قبل | اشتراک گذاری:

آیا تا‌کنون از متخصصان تعمیر کار این جمله “تعمیر هارد گوشی موبایل با باکس ایزی جیتگ” را شنیده‌اید؟

یکی از مشکلاتی که امروزه بسیاری ازافراد با آن مواجه هستند، خراب شدن هارد گوشی موبایلشان است. دلایل زیادی وجود دارد که باعث سوختن و یا خرابی هارد گوشی می‌شود. به عنوان مثال رسیدن آب و رطوبت به هارد و یا ضربه خوردن گوشی از رایج‌ترین مواردی است که منجر به خرابی هارد گوشی‌ها می شود. امروزه با استفاده از باکس ایزی جیتگ به رفع این مشکل می‌پردازند.

ما در این مقاله سعی داریم علت های خرابی هارد را برایتان شرح داداه و پس از آن آموزش تعمیر هارد گوشی موبایل با باکس ایزی جیتگ به طور کامل و جامع توضیح دهیم.

چه عواملی می تواند علت‌های خرابی هارد یک گوشی موبایل باشد

یکی از مشکلاتی که امروزه کاربران بسیار با آن مواجه می‌شوند، خرابی هارد موبایل است. قبل از آن که به شرح علت‌های خرابی هارد بپردازیم، باید این نکته را در نظر داشته باشید، که ممکن است با برخور ضربه و یا رفتن آب به داخل گوشی موبایل در همان لحظه هر چه به دنبال خرابی و یا ایرادی بگردید، چیزی پیدا نکنید. اما به احتمال زیاد پس از مدتی که بگذرد به طور یکدفعه‌ای گوشی موبایلتان خاموش شده و هر کاری کنید موفق به روشن کردن آن نمی‌شوید. در این زمان باید شک کنید که هارد موبایلتان خراب و یا سوخته باشد.

از عواملی که باید به خراب بودن هارد شک کرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ممکن گوشی موبایلتان مرتب خاموش و روشن شود. مثلا زمانی که موبایلتان را ریست فکتوری کردید، گوشی کاملا خاموش شود اما دیگر هر چه تلاش کنید نمی‌توانید روشنش کنید و همچنین اطلاعات گوشی هم با ریست فکتوری کردن پاک نمی‌شوند.
 • حتی امکان دارد که موبایلتان هنگ کند، مثلا سیستم عامل گوشی بالا نیاید به این صورت که صفحه گوشی تنها نماد سازنده گوشی را نمایش دهد. در این زمان معمولا متخصصان ابتدا گوشی موبایل شما را فلاش می‌کنند، چون در بسیاری از مواقع با فلاش کردن مشکل گوشی حل می‌شود. اما اگر باز هم همان مشکلات را داشتید، به احتمال زیاد موبایلتان دچار مشکلات سخت افزاری شده است، شاید آی سی تغذیه، CPU و یا هارد گوشی صدمه دیده باشد.

تعمیر هارد گوشی با باکس ایزی جیتگ

علت هایی دیگر که منجر به خرابی و یا سوختن هارد می شود

از دیگر عواملی که با بروز آن‌ها باید اقدام به تعویض و یا تعمیر هارد گوشی موبایل با باکس ایزی جیتگ کرد، می‌توان به عوامل زیر اشاره کرد:

 • اگر خواستید بر روی گوشی اطلاعاتی بریزد و یا اطلاعاتی را پاک کنید، اما هرچه کردید موفق نشدید، باید بدانید که به احتمال 90 درصد هارد گوشی موبایلتان خراب شده و یا سوخته است.
 • دربرخی از گوشی‌های موبایل همزمان با بالا آمدن سیستم عامل گوشی، به صورت مداوم صدای ویبره به گوشتان می‌خورد. در این هنگام باید بدانید که هارد شما دچار خرابی شده است.
 • همچنین اگر هارد سوخته باشد، ممکن است بر روی صفحه گوشی پیام‌هایی همچون Encrypt Unsuccessful و یا Internal storage damaged در زمانی که سیستم عامل گوشی بالا می‌آید، نمایش داده شود.

این نکته را حتما در نظر داشته باشید که اگر یکی از موارد بالا اتفاق افتاد، نمی‌توان به طور صد در صد گفته که هارد گوشی مشکل پیدا کرده است و باید توسط متخصصان گوشی موبایلتان به طور کامل تست شود و پس از آن اقدام به رفع مشکل کرد.

حال اگر هارد شما خراب بود، با پروگرام کردن آن در خیلی از مواقع درست می‌شود اما اگر غیر از این بود ممکن است که پارتیشنهای هارد هم دچار سوختگی شده باشد و دیگر تعمیر ههارد فایده‌ای ندارد و باید آن را تعویض کنید. البته واضح است که این تصمیمات باید توسط یک متخصص کار‌بلد گرفته شود. در ادامه به آموزش تعمیر هارد گوشی موبایل با باکس ایزی جیتگ می‌پردازیم.

آموزش تعمیر هارد گوشی موبایل با باکس ایزی جیتگ

در این بخش قصد داریم نحوه‌ی تنظیم برنامه جیتگ پلاس و تعمیر هارد گوشی موبایل با باکس ایزی جیتگ را آموزش داده و همچنین فرآیند پروگرام کردن هارد را شرح دهیم. در ادامه مراحلی که باید طی کنید را توضیح می‌دهیم:

در ابتدا برنامه جیتگ پلاس را باز کنید، سپس گزینه interface را پیدا کرده و با کلیک بر روی آن، تنظیمش کنید. تنظیم آن به این صورت است: زمانی که این گزینه را انتخاب می‌کنید، چهار گزینه روی صفحه نمایش داده می‌شود. گزینه‌ی E-socket که مخصوص هارد‌های EMC و EMCP می‌باشد. دو گزینه دیگر وجود دارد که در آن نیازی به جدا کردن هارد ندارید و تنها مخصوص سیم‌کشی است که با نام ISP نشان داده می‌شود. و در نهایت گزینه UFS را مشاهده می‌کنید که برای تکنولوژی‌های جدید استفاده می‌شود.

ما در این‌جا به پروگرام کردن یک هارد EMC می‌پردازیم، پس باید هنگام انتخاب چهار گزینه، گزینه‌ی E-socket را انتخاب کنید. همان‌طور که می دانید ولتاژ مناسب برای اکثر هارد‌ها 2.8 ولت می‌باشد. در نرم افزار‌هایی که قدیمی‌تر هستند، می توانید ولتاژ را تغییر دهید و به صورت دستی هم این کار انجام می‌شود. اما در ورژن‌های جدید این برنامه امکان تغییر ولتاژ وجود ندارد. باید یک ولتاژ مناسب را انتخاب کنید تا هارد بتواند عملکرد درستی را از خود نشان دهد، به عنوان مثال اگر ولتاژ 1.8 را برای یک هارد با حجم 64 گیگ انتخاب کنید، به احتمال زیاد هارد شما توسط نرم افزار شناسلایی نخواهد شد. اکنون اگر ولتاژ را زیاد کردید، مراقب باشید که این ولتاژ برای هارد زیاد نباشد و به آن آسیب نزند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از ورژن‌های جدید جهت تنظیم ولتاژ استفاده کنید و معمولا با قرار دادن ولتاژ بر روی 2.8 مشکلی برای هارد به وجود نمی‌آید.

در بخش بعدی ادامه ی فرآیند تعمیر هارد گوشی موبایل با باکس ایزی جیتگ را توضیح خواهیم داد.

تعمیر هارد گوشی موبایل

سه گام دیگر جهت تعمیر هارد گوشی موبایل با باکس ایزی جیتگ

گزینه‌ی بعدی که باید انتخاب کنید bus width و فرکانس می‌باشد. هرچه عدد این دو گزینه بیشتر باشد، رید و رایت کردن سرعت بیشتری خواهد داشت. البته باید این نکته را بدانید که خرابی هارد نمی‌تواند به علت تنظیمان نادرست سرعت باشد و هارد‌های قدیمی‌تر سرعت خود به خود در کمترین حد قرار دارد. اکنون باید گزینه Check EMMC/UFS را انتخاب کنید، با انتخاب این گزینه و متصل کردن سخت افزار به باکس، نرم افزار به سخت افزار متصل می‌شود و می‌تواند برنامه هارد را پیدا کند. در نهایت با انتخاب این گزینه، تمام مشخصات هارد را مشاهده می‌کنید.

اکنون باید گزینه‌ی Read soft Partitions را انتخاب کنید، با انتخاب این گزینه، دوباره Check EMMC/UFS را انتخاب کنید. در این زمان پارتیشن هارد برای شما نشان داده می شود و می توانید آن را بخوانید. اکنون برای دیدن مشخصات سخت افزار نیز باید گزینه‌ی Get firmware version را نیز انتخاب کنید.

اگر اطلاعاتی که می‌خواهید، بر روی صفحه نمایان نشود. نمی‌توان گفت که صد در صد دامپ خراب است و ممکن است که فقط یکی از پارتیشن‌ها دچار مشکل شده باشد. در واقع پارتیشنی خراب می شود که اطلاعات سیستم عامل را به ما می‌دهد. اما در صورتی دامپ هارد خراب است که اگر گزینه Read soft Partitions را در هنگام بک آپ گیری فعال کنید، اطلاعاتی برایتان نمایش داده نشود.

مراقب باشید که در طول فرآیند پروگرام هارد، اصلا گزینه‌ی Stop را فعال نکنید زیرا در خیلی از موارد انتخاب این گزینه باعث آسیب رسیدن به دامپ و هارد می‌شود.

چند توصیه برای جلوگیری از تعمیر هارد گوشی موبایل با باکس ایزی جیتگ

گاهی خیلی از اشتباهاتی را انجام می‌دهیم که باعث می‌شود هارد خراب شده و یا بسوزد. به عنوان مثال اگر قصد دارید که گوشی خود را ریست فکتوری و یا سافت ریست کنید، حواستان باشد که مقدار شارژ گوشی حداکثر 70 تا 80 درصد باشد.

اگر بخواهد گوشی موبایلتان را ریست کنید، به ولتاژ بالایی نیازمندید. در این هنگام حواستان باشد که اگر شارژ باتری شما کم باشد، هارد نمی‌تواند مقدار ولتاژ مورد نیاز خود را دریافت کند. و همین عامل باعث آسیب رسیدن به هارد گوشی و یا سوختن آن می‌شود.

مراقب باشید که آب و یا رطوبت به داخل گوشی موبایلتان نفوذ نکند، و ضربه ناگهانی به گوشی وارد نشود. همچنین استفاده از شارژر نامناسب می تواند باعث بروز مشکلات جدی برای هارد شود.

تمامی مواردی که در بالا گفته شد، می‌تواند در گوشی‌های اندروید و آیفون اتفاق بیفتد.

جمع بندی نهایی برای تعمیر هارد گوشی موبایل با باکس ایزی جیتگ:

پس دانستید که برای تعویض هارد به یک باکس نیاز دارید. که این باکس ایزی جیتگ نام دارد. زمانی که برای اولین بار این باکس به بازار عرضه شد، درون آن نرم افزار‌های مختلفی قرار داده شده بود که هر کدام مسئول انجام کاری بودند.

اما امروز با پیشرفت تکنولوژی، تمامی آن نرم افزار‌ها در یک نرم افزار جمع شده است و تحت عنوان جیتگ پلاس و یا ایزی جیتگ در اتیار مشتریان قرار می‌گیرد.

کلام آخر

اکنون که با آموزش تعمیر هارد گوشی موبایل با باکس ایزی جیتگ، آشنا شده‌اید می‌توانید در مواقع لزوم از آن استفاده کنید. البته سعی کنید که اگر با مشکلی مواجه شدید به متخصصان ماهر و کار‌بلد در این حرفه مراجعه کنید و از آن‌ها جهت رفع مشکل خود، کمک بخواهید.

امیدواریم که مطالب این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.

مجتمع آموزشی برق برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله آموزش تعمیرات موبایل می باشد .برای اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  واتساپ
  اینستاگرام
  تماس