چگونه نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته شویم؟


دسته بندی: مقالات دوربین مدار بسته | انتشار: 5 ماه قبل | اشتراک گذاری:

امروزه پیدا کردن یک شغل مناسب که بتواند درآمدزایی خوبی هم برای فرد به دنبال داشته باشد کاری سخت به نظر می رسد چرا که تعداد افراد جویای کار افزایش یافته . بسیاری از مشاغل هم اشباع شده اند. اما با کمی دقت و انجام تحقیقات در رابطه با نیاز جامعه می توان شغلی درخور و مناسب که بتواند فرد را به سود دهی بالایی نیز برساند پیدا نمود.افزایش میزان جرائم و سرقت ها از اماکن مختلف باعث شده تا بسیاری از افراد به فکر نصب دوربین مدار بسته برای ساختمان های مختلف نمایند و از این طریق امنیت مسکن، محل کار و مغازه خود را تامین نمایند. درخواست بالایی که برای خرید انواع دوربین های مدار بسته وجود دارد نیاز به نصاب های این دوربین ها را در پی داشته و وارد شدن به شغل نصب دوربین مدار بسته می تواند آینده شغلی خوبی را برای شما رقم بزند. اما چگونه نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته شویم؟ پاسخ به این سوال در این مطلب گنجانده شده است و اطلاعات مفیدی در رابطه با بازار کار این حرفه و نحوه ورود به آن نیز ارائه شده است.

دوربین مدار بسته چیست و چه کاربردی دارد؟

به دوربین هایی که در یک مکان به طور ثابت نصب شده و به تصویر برداری از فضای اطراف خود می پردازند دوربین مدار بسته یا cctv گفته می شود. از دوربین های مدار بسته در اماکن مختلف تجاری، اداری، آموزشی، نظامی، مسکونی و غیره استفاده می شود و با نصب این دوربین ها درصد بالایی از جرائم مانند سرقت کاهش می یابد. به علاوه این دوربین ها عملکرد نارتی نیز داشته و بسیاری از مدیران شرکت ها از طریق نصب این دوربین ها بر عملکرد کارکنان خود کنترل دارند.

دوربین های مدار بسته شامل خود دوربین، کابل ها و سیم ها، کامپیوتر و نمایشگر تصاویر و دستگاه ضبط تصویر یا DVR می باشند که نصب آنها مهارت بالایی را در این کار طلب می کند.

نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته

بازار کار شغل نصب دوربین مدار بسته

اهمیت بیشتر به امنیت اماکن مختلف باعث شده تا استقبال از انواع تجهیزات امنیتی که دوربین مدار بسته هم در در دسته این تجهیزات قرار می گیرد، افزایش یافته و میزان تقاضا برای این تجهیزات نیز بالاتر رود. اما نصب دوربین های مدار بسته کار ساده ای نبوده و نیازمند رعایت اصول و قواعدی می باشد که تنها نصاب های دوربین مدار بسته از آن آگاهی دارند.

در نتیجه هر دوربینی که خریداری می شود نیاز به یک نصاب برای نصب دارد و به همین دلیل نصابان این دوربین ها همیشه پروژه ای برای انجام دادن دارند و بازار کار این افراد در همه جای دنیا بسیار پر رونق بوده و می توان آن را جزء مشاغل پر درآمد و پول ساز دنیا دانست. افرادی که در این حرفه دارای مهارت می باشند می توانند علاوه بر انجام کار به صورت مستقل و شخصی به عنوان مسئول دوربین های مدار بسته در ارگان های مختلف فعالیت نموده و به نصب، تعمیرات و کنترل این دوربین ها بپردازند. در واقع می توان گفت بازار کار و فرصت های شغلی که برای فعالان در زمینه نصب دوربین مدار بسته وجود دارد بسیار زیاد بوده و این افراد آینده شغلی تضمین شده ای را خواهند داشت.

چگونگی ورود به حرفه نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته

برای این که بتوان به عنوان یک نصاب دوربین مدار بسته در اماکن مختلف فعالیت نمود نیاز به کسب مهارت در این حرفه می باشد. باد بدانید که فراگیری این شغل نیاز به دقت و تمرکز زیادی داشته و جزئیات زیادی وجود دارد که فرد باید آنها را مدنظر قرار دهد. ی توان با شاگردی کردن نزد یک فرد با تجربه، این کار را به صورت تجربی یاد گرفت و پس از مدتی خود اقدام به انجام کار به شکل مستقل نمود. اما شاید این روش کمی زمان بر باشد و فردی پیدا نشود که شما را به عنوان کارآموز و شاگرد قبول نماید.

دوره های آموزش نصب دوربین مدار بسته وجود دارند که به آموزش مهارت های مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته برای افراد علاقمند می پردازند. مباحثی که در این دوره های آموزشی ارائه می شود بر طبق سرفصل های سازمان فنی و حرفه ای بوده و در پایان به افراد مدرک بین المللی فنی و حرفه ای اعطا می شود.

ارزش این مدرک بسیار زیاد بوده و در ایران می توان با استفاده از آن اقدام به دریافت وام های بانکی اشتغال زایی نموده و همچنین از این مدرک به عنوان جواز کسب برای راه اندازی مغازه استفاده کرد. علاوه بر آن در صورت تمایل به مهاجرت به خارج از کشور، مدرک ذکر شده قابل ترجمه می باشد و در کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار می باشند از اعتبار بالایی برخوردار بوده و می توان با استفاده از آن اقدام به مهاجرت به این کشورها نمود.

البته آموزشگاهی که در آن ثبت نام می کنید باید از اعتبار بالایی برخوردار بوده و حتما تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت نماید. در رابطه با اساتیدی که در این کلاس ها مشغول به تدریس می باشند نیز باید تحقیقات لازم را انجام داد و از افرادی که در دوره های قبل شرکت نموده اند نسبت به نحوه تدریس آنها نظرسنجی کرد.

چگونه نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته شویم؟

با شرکت در این دوره ها می توانید مهارت های اولیه را فراگرفته و سپس وارد بازار کار گردبد. اما برای نصاب حرفه ای شدن دوربین مدار بسته این کافی نیست و نیاز است تا ماه ها و حتی تجربه اندوزی کرده و انواع دوربین را در اماکن مختلف نصب نمایید تا بتوانید به شهرت و معروفیت در این کار دست یابید. البته برای کسب اعتبار باید پروژه هایی که انجام می دهید با کیفیت بالایی اجرا شده و افراد شما را به عنوان نصابی بشناسند که نصبی بدون نقص داشته و کاملا در این کار حرفه ای می باشد.

اجرای کار خوب نیازمند این است که شما با تمامی برندها و مدل های متنوعی که دوربین های مدار بسته دارند آشنایی داشته و ویژگی ها و نحوه نصب آنها را بدانید. انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته وجود دارند که از آن میان می توان به دوربین های آنالوگ، دوربین های تحت شبکه، دوربین های دومنظوره و غیره اشاره کرد. هر یک از این دوربین ها شیوه نصب متفاوتی داشته و نصاب باید چگونگی نصب و انجام تنظیمات نرم افزاری آنها را بداند.

علاوه بر آن برای تبدیل شدن به یک نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته باید اعتماد مشتریان را جلب نموده و به فکر یک مغازه ثابت بود. چرا که کلاهبرداران زیادی وجود دارند که با نام و نشان نصاب دوربین مدار بسته وارد حریم خصوصی افراد شده و به رمز و مکان دوربین ها دسترسی پیدا می کنند و پس از آن در موقعیتی مناسب اقدام به سرقت از مکان مورد نظر نموده و تصاویر ضبط شده را نیز از بین می برند. بنابراین افراد به نصاب هایی اعتماد می کنند که توسط افراد قابل اعتماد دیگر معرفی شده و دارای جا و مکان ثابتی باشند. پس در صورتی که در یک پروژه اعتماد خود را ثابت نمایید توسط این افراد به مشتریان دیگر نیز معرفی شده و این کار به همین ترتیب ادامه خواهد داشت و هیچ گاه بیکار نخواهید ماند.

انجام تبلیغات برای کار خود نیز بی تاثیر نبوده و می تواند شما را به مشتریان در سراسر شهر معرفی نماید. تبلیغات باید به صورت دائمی و حرفه ای انجام شود تا بتواند تاثیر خود را بر مخاطب داشته باشد. به عنوان مثال در شرایط حال حاضر که اینترنت و فضای مجازی به ابزاری برای پیدا کردن انواع مشاغل و خدمات تبدیل شده است، انجام تبلیغات در این مکان می تواند در جذب مشتری بسیار مفید واقع گردد.

دوربین مدار بسته

آیا برای وارد شدن به شغل نصب دوربین مدار بسته سرمایه ای مورد نیاز می باشد؟

معمولا راه اندازی یک حرفه جدید نیاز به مقداری سرمایه برای شروع می باشد. شغل نصب دوربین مدار بسته نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از ابتدای امر باید به فکر سرمایه ای هر چند اندک بود. در ابتدا باید مبلغی را برای شرکت در دوره های آموزشی و دریافت مدرک کنار گذاشت که این مبلغ زیاد نبوده و می توان به راحتی آن را پرداخت نمود. حتی ممکن است بسیاری از آموزشگاه ها امکان اقساطی کردن شهریه را برای داوطلبان داشته باشند.

در ادامه باید به فکر مبلغی برای اجاره مغازه در جایی مناسب و در معرض دید بود، چرا که همانطور که گفته شد افراد معمولا نصب دوربین های خود را ب افرادی که جا و مکان ثابتی ندارند نمی دهند. اما در صورتی که از این میزان سرمایه برخوردار نمی باشید نگران نباشید زیرا شرکت های معتبری وجود دارند که اقدام به استخدام نصاب های دوربین مدار بسته نموده و مشتریان از طریق این شرکت ها می توانند با شما آشنا شده و پروژه را به شما محول نمایند و رفته رفته و پس از جلب اعتماد شما را به سایرین معرفی کنند.

ابزار و تجهیزات خاصی به جز ابزار کاری ساده برای نصب دوربین های مدار بسته مورد نیاز نبوده و سرمایه زیادی برای این کار لازم نخواهد بود.

در صورتی که فرد بتواند سرمایه ای جهت خرید انواع دوربین های مدار بسته تهیه نماید و علاوه بر نصب به کار فروش دوربین هم مشغول گردد می تواند به سود بالاتری دست یافته و در این شغل موفق تر گردد.

جمع بندی نهایی

در این مطب به این که چگونه نصاب حرفه ای دوربین مدار بسته شویم و بازار کار این حرفه و چگونگی ورود به آن پرداخته شد. اما نکته ای که پیش از هر چیز برای ورود به شغل نصب دوربین مدار بسته باید به آن توجه داشت، داشتن علاقه در این شغل می باشد. چرا که شروع کار بدون این که علاقه ای در آن وجود داشته باشد می تواند باعث رها کردن کار در میانه مسیر گردد. قبل از راه اندازی این شغل باید تمام سختی ها و مشکلاتی که ممکن است در کار وجود داشته باشد را بررسی نمود و با دیدی باز وارد آن گردید. با توحه به این که دوربین های مدار بسته معمولا در فضای باز و در ارتفاع نصب می گردند ممکن است سختی هایی را به همراه داشته باشد. کار کردن در شرایط آب و هوایی نامناسب در ساعات طولانی ممکن است برای فردی که به این حرفه علاقمند نباشد خسته کننده بوده و وی را نا امید سازد. اما علاقمندان به این حرفه می توانند با تحمل شرایط سخت و داشتن صبر و حوصله فراوان به ادامه کار مشغول گشته و به درآمد بالایی دست یابند.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس