آموزش تعمیرات برد ماشین لباسشویی


دسته بندی: مقالات تعمیرات لوازم خانگی

اگر کمی در ارتباط با سیستم های الکترونیکی آشنایی داشته باشید می دانید که برد الکترونیکی از جمله قطعات اساسی به کار رفته در تمام دستگاه های برقی می باشد و این قطعه است که هماهنگی بین سایر قطعات را ایجاد نموده و می تواند باعث کار کردن سیستم های مختلف گردد. ماشین لباسشویی هم یکی از وسایل برقی است که در آن از برد استفاده شده است و گاهی اوقات به دلایل مختلف مانند نوسانات برق یا نفوذ آب به داخل برد، امکان خراب شدن آن وجود دارد.

اهمیت برد در ماشین لباسشویی و سایر وسایل برقی به قدری است که یک رشته مجزا برای طراحی و ساخت و همچنین تعمیرات برد الکترونیکی وجود دارد و بسیاری از افراد از ین طریق کسب درآمد کرده و اتفاقا بازار کار خوبی هم دارند. در ادامه به معرفی دوره آموزش تعمیرات برد ماشین لباسشویی پرداخته ایم.

تعمیر برد ماشین لباسشویی به چه صورت است؟

برد ماشین لباسشویی چیست؟

برد ماشین لباسشویی یک صفحه مدار چاپی یا PCB است. برد در واقع یک صفحه با قطعات الکتریکی برای کنترل ماشین است که اغلب مانند مغز ماشین لباسشویی عمل می کند. تقریباً هر عملکردی که توسط ماشین لباسشویی انجام می شود توسط برد مدار کنترل می شود.

برد مدار ماشین لباسشویی بسته به دستگاهی که با آن جفت شده است، می تواند با پیچیدگی های مختلفی برنامه ریزی شود. در یک ماشین لباسشویی ساده، برد الکترونیکی فقط وظیفه انجام کارهای معمول مانند شستشو و چرخش لباس را بر عهده خواهد داشت. ماشین های شستشوی پیشرفته تر ممکن است به عملکردهای پیچیده تری مانند بخار دادن لباس ها برای تمیزتر کردن آنها نیاز داشته باشند. صرف نظر از عملکرد ماشین لباسشویی، می توان برد الکترونیکی را متناسب با ویژگی های مختلف مورد نیاز برنامه ریزی کرد.

خراب شدن برد ماشین لباسشویی

این واقعیت که از آب برای کار کردن ماشین لباسشویی استفاده می شود این احتمال را می دهد که آب ریخته یا سرریز شود و باعث خیس شدن برد ماشین لباسشویی گردد. با توجه به این که در بردهای الکترونیکی، از قطعات الکتریکی مختلف استفاده شده است، بنابراین آب می تواند اتصالات برد را کوتاه کرده و آن به طور دائمی خاموش کند. کاربران باید مراقب باشند که به این قسمت آب نرسند. البته پوشش محکمی برای جلوگیری از پاشیدن آب در برد ماشین لباسشویی ایجاد شده است اما باز هم ممکن است این قطعه دچار مواجهه با آب گردد.

تعمیر برد ماشین لباسشویی به چه صورت است؟

برد الکترونیکی قطعه ای پیچیده است که کار کردن با آن نیازمند مهارت بالایی بوده و فردی که در حوزه الکترونیک دارای هیچ گونه پیش زمینه ای نباشد، به هیچ عنوان قادر به انجام تعمیرات آن نخواهد بود.

برای این که بتوانید در حوزه تعمیرات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی تخصص کافی را به دست آورید می توانید در دوره های آموزشی تعمیرات ماشین لباسشویی و یا دوره آموزشی تعمیرات بردهای الکترونیکی شرکت کرده و پس از آن به انجام کار بپردازید. در ادامه ما به معرفی دوره آموزش تعمیرات برد ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت.

دوره آموزش تعمیرات برد ماشین لباسشویی

در ابتدا باید این نکته را ذکر کرد که این دوره تنها برای تعمیرکاران ماشین لباسشویی نبوده و تمام افرادی که علاقمند به دنیای بردهای الکترونیکی می باشند، می توانند در این کلاس ها شرکت نمایند. همچنین افرادی که به دنبال شغلی پر درآمد و دارای آینده شغلی مناسبی هستند، توصیه می شود در این دوره ثبت نام نمایند.

آموزشگاه مجتمع فنی برق با هدف تربیت نیروی متخصص، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را از مبتدی تا پیشرفته به افراد آموزش داده و در نهایت تعمیرکارانی حرفه ای را وارد بازار کار می نماید.

در این دوره آموزشی تعمیر چه نوع بردی آموزش داده می شود؟

ماشین های لباسشویی با توجه به نوع و مدلی که دارند از بردهای مختلفی استفاده می کنند. این بردها ممکن است تک لایه، دو لایه و چند لایه باشند که تعمیر هر یک نیاز به تخصص خاصی داشته و تکنسین تعمیرات برد باید با همه آنها آشنایی داشته باشد. آموزش تعمیر انواع ماشین های لباسشویی تک برد و دو برد به کارآموزان دوره آموزش داده می شود.

نحوه بلوک بندی و تقسیم نمودن برد به بخش های مختلف از جمله سرفصل هایی است که در دوره آموزش تعمیر برد ماشین لباسشویی به کارآموزان آموزش داده می شود.

ویژگی های دوره تعمیر برد لباسشویی

در این دوره ها که در آموزشگاه مجتمع فنی برق برگزار می گردد آموزش ها به صورت تئوری و عملی به افراد ارائه شده و نیازی به هیچ پیش نیازی نخواهد بود. آموزش ها به صورت پایه ای توسط اساتید با تجربه صورت گرفته و مباحث پایه ای الکترونیک به کارآموزان آموزش داده می شود.

طول مدت این دوره بسیار کوتاه بوده و افراد می توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی تمام مهارت های لازم را در ارتباط با تعمیر انواع بردهای ماشین لباسشویی به بهترین نحو ممکن آموزش ببینند.

رای دهید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام
تماس