آموزش تعمیرات قفل و شیشه بالابر خودرو

دوره یادگیری آموزش تعمیرات شیشه بالابر و قفل خودرو به صورت کاملا عملی و تخصصی در آموزشگاه برگزار می گردد. در این رشته شما میتوانید بصورت عملی بر روی خودروهای واقعی آموزش را سپری نموده و به تمامی مباحث مربوط به تعمیر قفل و شیشه بالابر ماشین مسلط شوید تا پس از دریافت مدرک فنی و حرفه ای خود وارد بازار کار پر درآمد این حرفه شوید و کسب و کار شخصی خود را راه اندازی نمایید. دوره آموزش تعمیرات شیشه بالابر و قفل همانند دوره آموزش مکانیک خودرو کاملا به صورت عملی بوده و کارآموزان پس از پایان دوره آموزشی و دریافت مدرک معتبر آماده ورود به بازار کار می شوند.

ویدیو معرفی آموزشگاه

سرفصل های دوره تعمیرات قفل و شیشه بالابر خودرو

سرفصل های دوره

 • آموزش کامل شناخت ابزار در تعمیرات
 • آشنایی با شناخت قفل های مختلف در خودرو
 • معرفی کامل ریل و پایه و چرخ دنده ها در شیشه بالابر
 • معرفی کامل اجزاء داخلی قفل خودرو
 • معرفی انواع شیشه بالابر خودرو
 • آموزش نحوه رگلاژ کردن درب کاپوت و صندوق عقب
 • آموزش نحوه تنظیم نمودن پمپ در قفل مرکزی
 • آموزش کامل نحوه باز و بسته کردن شیشه بالابرهای مختلف
 • آموزش کامل عیب یابی در مدار برقی و نحوه رفع آن
 • آموزش کامل باز و بسته کردن رودری های ماشین
 • آموزش تنظیم فاصله استاندارد درب ها در رگلاژ
 • آشنایی جامع با مدارهای برقی در قفل ماشین
 • آشنایی با نحوه رگلاژ درب ها
 • آشنایی با نحوه تعمیرات قفل مرکزی
 • آشنایی با نحوه باز و بسته کردن دستیگره ها
 • آشنایی با نحوه باز و بسته کردن انواع قفل صندوق ، درب و …
 • آشنایی با مدارهای برقی در شیشه بالابر ماشین
 • و…

نظرات کارآموزان

شهریه دوره تعمیرات قفل و شیشه بالابر خودرو

نام دوره شهریه عادی شهریه با تخفیف شهریه خصوصی
آموزش تعمیرات قفل و شیشه بالابر خودرو 2/600/000 تومان 1/800/000 تومان 3/000/000 تومان
شرکت در دوره کارآموزی بصورت رایـگان پس از اتمام دوره آموزشی برای کارآموزان عزیز
سوالات متدوال

شما پس از گذراندن این دوره مدرک معتبر زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور از آموزشگاه دریافت خواهید کرد.

این دوره با توجه به افزایش روز افزون خودروها و خودروهای فعلی در سطح شهر از بازار کار بسیار مناسبی برخوردار می باشد و میانگین درامد آن چیزی حدود 3 برابر حقوق یک کارمند با حقوق وزارت کار می باشد.

این دوره بصورت کاملا عملی و در کارگاه های مجهز برگزار می گردد.

این دوره علاوه بر کیفیت آموزشی بالا ، از پشتیبانی 24 ساعته آموزشگاه و اساتید دوره برخوردار می باشد و همچنین تجدید رایگان دوره و شرکت دوباره در دوره می باشد.

در صورت علاقه به یادگیری مباحث بیشتر در این زمینه میتوانید دوره های برق خودرو یا باطری سازی را سپری نمایید.

پیش ثبت نام دوره
پشتیبانی نامحدود دوره
مدرک فنی حرفه ای
تجدید دوره رایگان
دسترسی حمل ونقل عمومی
کارعملی در کارگاه مجهز
برگزاری دوره آنلاین
مقالات مرتبط
دوره های پربازدید آموزشگاه
معرفی جامع این حرفه

اگر دارای قدت بدنی بالا هستید

اگر از انجام کارهای تکرتری و روتیم خسته شده اید

اگر میخواهید در طول روز ادم های متفاوتی را ببنید

اگر ادم جزئی نگری هستید

اگر با یک نگاه کلی میتونید مشکل یک وسیله را تشخیص دهید

اگر کاری با در امد بالا میخواهید

اگر به تومبیل و انواع و اقسام ان علاقه دارید

اگر از گار با پیج و مهره لذت میبرید

اگر علاقه ای به درس های تئوری ندارید

اگر در ازمون های ورودی دانشگا قبول نشده اید

اگر نگران اینده ی خود هستید

اگر دنبال یک راه حل هستید که در کنذین زمان یک کار یا یک مهارت بیاموزید

اگر می خواهید پول زیادی هم خرج نکنید

ما برای شما یک ایده ی عالی داریم و آن شرکت در دوره های یادگیری تعمیر شیشه های بالابر و قفل خودرو است .همانطور که میدانید تعداد وسایل نقلیه هر رزو بیشتر از دیروز می شود و هیچ کس نمی تواند ادعا کند که وسایل نقلیه در زندگی ما نقش مهمی ندارنند و حتی هستند کسانی که برای امرار معاش و کسب درآمد از همین وسایل نقلیه استفاده می کنند.

از طرف دیگر باز هم هستند کسانی که به ماشین خود علاقه ی فراوانی درنند و وقت و هزینه بسیاری برای مراقبت و نگهداری از ماشین خود صرف می کنند و البته باید گفت هستند آدم هایی که وسایل نقلیه شان برایشان مهم است و اسباب راحتی و اسایش آن ها و خانواده شان را فراهم می کند.

البته یک گروه خاص از افراد هم هستند که ماشین برای انها بیشتر از یک وسیله ی نقلیه است و عاشقانه ماشین ها را دوست دارنند و در تلاش هستند تا یک مجموعه خاص از ماشین ها را داشته باشنند با این همه تفاسیر مشخص است هنگامی که ماشین هر یک از این آدم ها با علایق گوناگون شان خراب شود و یا مشکلی پیش بیاید سریعا در پی رفع ان هستند چون به خوبی میدانند که اگر یک مشکل حل نشود ممکن است مشکل بدتری رخ دهد و یا اینکه امنیت خود انها را در خطر بیاندازد.

برای همین برای رفع آن سریعا اقدام می کند اما تصور کنید که در ماشین نشسته اید و شیشه ی ماشین تان پایین است ناگهان هوا بارانی می شود ولی هرکاری می کنید نمی توانید شیشه را بالا دهید و حالا شما هستید با یک بالابر شیشه ی خراب و بارانی که میاید و قطره های ان به داخل ماشین هم نفوذ میکند خب بهتریت کار چیست ؟در این مواقع باید چیکار کرد ؟

بهترین و موثرترین کار رفتن به نزد یک متخصص است اما چه دلایلی وجود دارد که باعث می شود بالابر ماشین خراب شود ؟
خراب شدن بالابر شیشهای ماشین میتواند دلایلی زیادی داشته باشد بخصوص اگر اتوماتیکی باشد که امروزه بیشتر بالابر شیشه های ماشین اینگونه هستن و البته باید اضافه کرد که مشکلات و خرابی اینگونه بالابر های اتوماتیک خیلی بیشتر از نمونه ای دستی است اما دلیل آن چیست ؟

 • داشتن نقص فنی در سوئیچ های خراب
 • نقص در سیم کشی بالابر شیشه
 • خرابی فیوز ها
 • خرابی موتور شیشه بالابر
 • نقص در سیم کشی موتور بالابر شیشه

زمانی که شما در این دوره های اموزشی شرکت کنید حتما دلیل خرابی بالابر ماشین را میتوانید بفهمید و به حتم یقین انرا تعمیر کنید زیرا این دوره های اموزشی با بهترین امکانت انجام مشود و بیشتر تدریس انها به صورت عملی است که در نتیجه شما میتوانید با مراحل تعمیر بالابر شیشه خودرو بهتر و با کیفیت تر اشنا شوید البته زیر نظر بهترین اساتید که خود تجربه ی طولانی در اموزش اینگونه مسائل دارنند البته لازم به ذکر است مه در این دوره اموزش تعمیر قفل خودرو هم اموزش داده می شود اما به چه دلیلی ممکن است که قفل خودرو دچار مشکل شود؟

دلایل خرابی قفل خودرو می تواند دلایل زیادی داشته باشد اما بیشتر بدلیل خرابی در قسمت های فیوز یونیت و سوکت یونیت رله و مدار خای الاکلنگی اتفاق می افتد که همگی بخشی از قفل مرکزی هستند خراب یا نیم سوز شدت هر یک از قطعات نام برده میتواند باعث خرابی کل سیستم و کار نکردن قفل به طور کامل باشد.

یکی از کارهای اولیه ای که یک کتخصص تعمیر قفل خودرو در وهله ی اول انجام میدهد لین است که به سراغ این قطعات میرود تا از درست بودن ان اطمینان حاصل کند که الته باید گفت که یونیت در خودرو های امروزی اصلا وجود ندارد برای همین برای تعمییر این بخش حتما متخصص لازم است و زیرا عیب یابی ان باید بوسیله ی دستگاه دیاک انجام شود .
یکی دیگر از دلایل خرابی قفل مرکزی میتواند این باشد که سیستم های مربوط به دزدگیر درست و غیر اصولی نصب شده اند و یا اینکه یکی از پمپ های درب خودرو خراب شده باشد که در این هنگام قفل خودرو زیادی از حد کار میکند و دائما باز و بسته می شود.

البته یک متخصص ماهر سریعا میتواند این مشکلات را تشخیص دهد و انرا تعمیر کند برای همین که البته اگر در این دوره های آموزشی کار کنید ان متخصص ماهر میتوانید شما باشید .

یکی دیگر از دلایل خرابی قفل خودرو میتوانید خارج شدن سنکرون از مدار باشد این اتفاق زمانی رخ میدهد که فاصله ی مکانی زیادی بین خودرو و ریموت باشد در این هنگام ریموت کد امنیتی را ارسال میکند اما بدلیل فاصله ی زیاد گیرنده ی داخل ماشین این کد را دریافت نمی کند و از سنکرون خارج می شود .

اما شایع ترین دلیل رابی قفل خودرو خراب شئن یکی از پمپ های خودرو است البته خیلی کم پیش میاید که همه ی پمپ های همه ی درب ها خراب شود اما خوب است که بدانید پمپ های درب خودرو با یونیت قفل مرکزی رابطه مستقیم دارند و در صورت خرابی یکی از پمپ ها مطمئنا روی یونیت خودرو هم تاثیر میگذارد و خرابی را بیشتر از قبل می کند به همین منظور خوب است که کار تعمیر ان در کمترین زمان ممکن توسط یک متخصص انجام شود .

البته زمانی هم هست که بدلیل خرابی در شاسی خودرو باشد و یا اینکه یک مشکل کوچک در اتصالات یا مدار قدرت باشد که این گونه مشکلات باعث خرابی درب خودرو می شود که البته باعپ خرابی کامل یونیت هم میشود که این مشکل بزرگی است و هزینه ی زیادی هم برای تعمییر ان نیاز است. برای همین اینگونه مشکلات مربوط به قفل را اصلا نباید نادیده گرفت و برای رفع ان هر چه سریعتران باید به یک متخصص ماهر در تعمییر قفل خودرو مراجعه کرد و این ها همه دلایلی است که نشان میدهد چقدر تعمیر قفل خودرو شغل خوبی است و البته در امد خوبی هم دارد .

شما دلایلی که ممکن است یک بالابر شیشه خودرو یا قفل خودرو خراب شود را خواندید و البته خوب هست بدانید که این دلایل همیشه هم اینها نیست و ممکن دلایل دیگری هم وجود داشته باشد که فقط یک کنخصص بنواند ان را تشخیص دهد و همچنین انرا رفع کند ولی حقیقتی که غیر قابل انکار است این است که همه ی این مشکاتن باید سریعا رفع شونند به همین منظور تقریبا روزی نیست که شما مشتری نداشته باشید و به همین دلیل تعمیر بالابر شیشه و قفل خودرو یک کار عالی با در امد مناسب و همچنین تضمین شغلی باشید .
از چه نظر تعمییر قفل خوئرو و بالابر شیشه خودرو یک کار تضمین شده است ؟

به سه دلیل عمده اینکار تضمین شده است فقط تصوذ کنید که در این دوره ای اموزشی قفل خودرو و تعمییر بالا بر شیشه خودرو شرکت کرده اید و حالا با یک مدرک معتبر این دوره ها را تمام کردید چه کار میتوانید بکنید .

در وهله اول شما میتوانید با سرمایه ی اول یک مغازه برای خود ایجاد کنید ئ اصطلاحا خودتان اقای خودتان باشد لبته این مغازه ای که شما ایجاد میکنید لازم نیست خیلی بزرگ باشد و بهمراه تجهیزات کامل میتواند یک مغازه ی کوچک با وسایل ضروری اولیه باشد و پس از مدتی شما میتوانید انرا گسترش دهید و به یک کغازه ی بزرگ با بیشترین امکانات تبدیل کنید که در ان کار های دیگر مربوط به ماشین هماننده صافکاری – رنگ کاری – نعویض روغنی و اپاراتی – باطری سازی و پنچرگیری و تنظیم باد را هم انجام میدهد که در عین حال شما به یم استاد کار ماهر تبدیل شده اید که تعدادی کار اموز هم دارد که میخواهند مهارت های لازم را از شما اموزش ببینند .

در وهله دوم اگر شما سرمایه ی کافی برای ایجاد یک مغازه را ندارید می توانید مدتی را در گاراژ یک استاد کار , کار اموزی کنید و در این زمان هم سرمایه ی لازم را ذخیره کنید و هم از مهارت و تجربه ی استاد کار در ان زمان استفاده کنید و به مهارت خای خودتان هم بیافزایید .

سومین کاری که شما میتوانید انجام دخید استخدام در کارخانه های ماشین سازی و یا حتی استخدام در تعمییراتی های مربوط به این کارخانه هاست که معمولا شامل خدمات پس از فروش و گارانتی خودرو می شود البته که شما با استخدام در این مراکز از مزایایی هم بهرمند میشوید و همچنین تعطیلی هایی هم دارد البته امکان هم دارد که مار شما بصورت شیفتی باشد زیرا اینگونه تعمییراتی ها به صورت شبانه روزی هستند .

دلایلی که در بالا گفته شد و خیلی دلایل دیگری هستند که ایده ی این شغل را تضمیین میکند البته لازم به ذکر است که شما با انتخاب یک مغازه در یک جای پر رفت و امد و داشتن وجدان کاری و مشتری مداری میتوانید به کسب درامد بیشتر خود کمک کنید حالا این به چه معناست ؟

تصور کنید که شما یک مغازه برای خود دارید و به مشتری می گویید که ماشین شما در فلان ساعت اماده ی تحویل است مشتری این حرف شما را قبول میکند و میرود در این لحظه شما باید سر حرف خود مانده و ماشین را طبق زمان گفته شده تحویل دهید که این وجدان کاری شما را نشان می دهد.

یک کار دیگری که شما میتوانید انجام دهید استفاده از وسایل با کیفیت و اورجینال است که باعث اعتماد شما به مشتری می شود و پولی که بدست می اورید حلال باشد زیرا شما پول قطعه ی خوب را گرفتید ولی قطعه ی مناسبی استفاده نکردید و این هم باعث بدنام شدن شما بین هم صنفی هایتان مشود و همین که در امد حلالی کسب نکردید .

مشتری مداری یکی از بهترین روش های برای جذب و نگه داشتن مشتری است چگونگی صحبت کردن لحن ملایم صدا و خوش قول بودن همگی جزو مشتری مداری هستند و هر چقدر شما این موارد را بهتر انجام دهید مشتری از کار کردن با شما لذت بیشتری خواهد برد که ب این باعث می شود در صورت بروز مشکل دوباره نزد شما بیید

از انجایی که مشتری های این شفل معمولا گذری هستند انتخاب جای مناسب برای مغازه خیلی حاوز اهمیت است و البته باید بگم تبلیغات هم تاثیر زیادی دارد برای مثال پخش تراکت و یا دادن کارت خود بهمرا شماره و ادرس به مشتری

با اموزش دوره های اموزشی تعمییر بالابر خودرو و قفل خورو و همچنین با دانستن این نکات طلایی شما میتوانید یکی از بهترین ها در این مشاغل تبدیل شوید اما خوب است که بدانید در این دوره ها فقط تعمیر قفل و بالابر یک نوع ماشین بهشما اموزش داده نمیشود خوب است بذدانید که اموزش تعمیر بالابر شیشه های ماشین های چون پژو 206 – پراید – تیبا – پژو 405 – تیبا – زانتیا – توسان – برلیانس و ریو را هم فرا خواهید گرفت ولی چرا این ماشین ها ؟

بدلیل انکه این ماشین ها مل پراید و تیبا جزو محصولات سایپا هستند و اگر شما تعمیر بالابر این گونه ماشین ها را بلد باشید میتوانید بقیه انواع پراید را هم تعمییر کنید و این ماشین ها ماشین هایی رایج در همه ی شهر های ایران هستند که خب این برای در امد شما بسیار موتر خواهد بود و البته باید بگویم که یا یادگیری تعمیر ماشین های چون پژو 206 و پژو 405 شما می توانید انواع ماشین های پژو دیگر را هم تعمییر کنید و البته باید گفت که اینها هم ماشین های معمولی در ایران هستند امکان اینکه شما در روز حداقل یکی از این ماشین ها را تعمییر کنید زیاد است و البته یادگیری تعمیر یک نوع خاص از ماشین مثل ریو یا برلیانس و یا حتی توسان شما را تبدیل به یکی از مراکز تخصصی مربوط به این گونه خودرو ها تبدیل میکند که باعث در روز حداقل یکی از این خودرو ها هم تعمییر کنید زیرا صاحبان این ماشین ها ترجیح میدهند برای تعمییر ماشین خود به یک متخصص مراجعه کنند نع هر تعمیرکار دیگری .

در رابطه با مدرک این کلاس ها باید گفت که مدرک آنها بین امللی است و از اعتبار کافب برای کسب مجوز و وام برای ایجاد مغازه برخوردار است و البته شما با این مدرک می توانید در کشور های دیگر هم کار پیدا کنید .

و باید گفت که شما در این دوره های اموزشی مهارت هایی همچون :

 • شناخت کامل ابزار های مربوطه
 • شناخت کامل قفل های خودرو اعم از قدیم و جدید
 • شناخت کامل ریل های بالابر خودرو
 • شناخت کامل چرخ دنده های بالابر خودرو
 • رفع عیب های موجود در پمپ های درب
 • رفع نقص های موجود در سیم کشی
 • شناخت قفل های مربوط به صندوق عقب

و…..خیلی چیز های دیگر که همه آنها قابل گفتن نیست و به یاد داشته باشید که این یک فرصت عالی برای داشتن یک شغل عالی است و از دست دادن ان میتواند بزرگترین پشیمانی زندگی شما باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام
تماس
WeCreativez WhatsApp Support
اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟