آموزش نصب دوربین مدار بسته

آموزش نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته به همراه فیلم دوره آموزشی دوربین مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه hd به صورت کامالا عملی در کارگاه های مجهز به صورت کارورزی و کارآموزی در آموزشگاه مجتمع آموزشی برق برگزار می شود. در دوره آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته نصب دوربین های آنالوگ،تحت شبکه(HD ، (IP و دوربین های بی سیم به همراه آموزش تنظیمات DVR و NVR آموزش داده خواهد شد و انتقال تصویر بر روی موبایل ، کامپیوتر و انتقال تصویر رادیویی نیز به صورت تخصصی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

ویدیو معرفی آموزشگاه

سرفصل های آموزش نصب دوربین مداربسته

آموزش نصب دوربین مدار بسته IP (تحت شبکه) و بیسیم

 • آموزش و آشنایی با دوربین های مداربسته IP
 • آموزش کابل کشی شبکه به صورت عملی
 • آموزش تنظیمات دستگاه NVR
 • آموزش نرم افزارهای دوربین مداربسته IP
 • آموزش انتقال تصویر رادیویی
 • آموزش تنظیمات و نصب دوربین مداربسته بی سیم Wireless
 • آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی موبایل
 • آموزش شبکه مقدماتی
 • و…

سرفصل های آموزش نصب دوربین مدار بسته آنالوگ و HD

 • آموزش و معرفی انواع دوربین های مداربسته
 • آموزش نصب دوربین های مداربسته اسپیددام
 • آموزش نصب دوربین های پین هول، صنعتی و …
 • آموزش انتقال تصویر بر روی کامپیوتر و موبایل
 • آموزش تنظیمات DVR
 • و…

شهریه دوره آموزش نصب دوربین مداربسته

نام دوره شهریه عادی شهریه با تخفیف شهریه خصوصی
آموزش نصب دوربین مدار بسته آنالوگ 650/000 تومان 450/000 تومان 1/000/000 تومان
آموزش نصب دوربین مدار بسته IP 650/000 تومان 450/000 تومان 1/000/000 تومان

پشتیبانی نامحدود دوره
مدرک فنی حرفه ای
تجدید دوره رایگان
دسترسی حمل ونقل عمومی
کارعملی در کارگاه مجهز
برگزاری دوره آنلاین
سوالات متداول

بله. یقینا یکی از مراحل یادگیری و آموزش صحیح برای کارآموزان انجام فعالیت عملی در کارگاه است. که این موضوع با در اختیار گذاشتن تجهیزات کامل برای کارآموزان صورت می پذیرد.

خیر. با توجه به انجام کار عملی بسیار در کارگاه توسط کارآموزان در طی دوره آموزشی و در اختیار داشتن اساتید مجرب و تجهیزات آموزشی کامل ، پس از پایان دوره بصورت مستقیم و بدون نیاز به دوره کارورزی می توانید وارد بازار کار شوید.

شروع تمام دوره ها برای کارآموزان با مباحث مقدماتی می باشد و در طی دوره پس از درک کامل کارآموز به تدریج مباحث تخصصی شده تا کاملا قابل فهم و درک باشد. با توجه به این موضوع برای شرکت در دوره توانایی خواندن و نوشتن کافیست و به مدرک یا پیشنیاز خاصی احتیاج نیست.

پشتیبانی آموزشی بصورت نامحدود است و پس از پایان دوره ارتباط آموزشگاه با کارآموز قطع نخواهد شد و کارآموزان می توانند با استاد دوره و مشاوران آموزشگاه برای دریافت پاسخ سوالات خود در ارتباط باشند.

پیش ثبت نام دوره
مقالات مرتبط
دوره های پر طرفدار مجتمع آموزشی
معرفی جامع این حرفه

آموزش نصب دوربین مدار بسته

آموزش نصب دوربین مدار بسته مجتمع آموزشی برق به صورت کاملا تخصصی و عملی برگزار می گردد. در دوره آموزش نصب و راه اندازی دوربین مداربسته نصب دوربین های آنالوگ،تحت شبکه (HD ، (IP و دوربین های بی سیم به همراه آموزش تنظیمات DVR و NVR آموزش داده خواهد شد و انتقال تصویر بر روی موبایل ، کامپیوتر و انتقال تصویر رادیویی نیز به صورت تخصصی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

معرفی دوره آموزشی نصب دوربین های مدار بسته

نصب دوربین های مدار بسته یکی از پر متقاضی ترین دوره های آموزشی مهارت محور در آموزشگاه هاست. نصب دوربین مدار بسته به لحاظ امنیتی برای شرکت ها و ساختمان های اداری اهمیت زیادی دارد. شاید تصور کنید که یادگیری نصب دوربین مداربسته در دوره های آموزشی تنها به نحوه کابل کشی و راه اندازی دوربین مدار بسته برگردد، اما این تصور، واقعیت کاملی از شرح  شغل نصب دوربین مدار بسته نیست.
دوره آموزشی نصب دوربین های مداربسته به شما علاوه بر نحوه راه اندازی دوربین و کابل کشی آن، سایر  نکات حائز اهمیت امنیتی را نیز خواهد آموخت. چراکه یک کارشناس نصب و راه اندازی نصب دوربین مدار بسته باید به خوبی بداند که دوربین ساختمان را در کجا و در چه محلی نصب نماید و یا آنکه کدام دوربین را با کدام ویژگی ها به متقاضی پیشنهاد دهد. این ها نکاتی است که فراتر از نصب و راه اندازی دوربین مداربسته اهمیت پیدا می کند.

دوره آموزشی نصب دوربین مداربسته مناسب چه کسانی است؟

معمولاً افرادی که دوره های آموزشی برق کشی ساختمان را گذرانده اند، در دوره آموزشی نصب دوربین مدار بسته بهتر از سایرین عمل می کنند. چراکه بسیاری از اصول نصب دوبین مدار بسته به نحوه سیم کشی و راه اندازی این دوربین ها باز می گردد. به طور کلی یادگیری مبانی الکترونیک و شناخت سیستم ها از ضروریات پیش نیاز ورود به دوره های آموزشی نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته است.

آموزش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه

آموزش نصب و سیم کشی دوربین مدار بسته

امروزه گزینه های زیادی برای انتخاب یک سیستم امنیتی دوربین مداربسته با کیفیت وجود دارد. ممکن است تصمیم بگیرید با یک سیستم آنالوگ سنتی ، HD-SDI ، HD-CVI یا حتی محصولات امنیتی مبتنی بر شبکه IP همراه شوید.

یک چیز مشترک در همه این گزینه ها این است که شما احتمالاً مجبور هستید نوعی سیم را به دوربین ها منتقل کنید. بله ، برخی از راه حل های “دوربین امنیتی بی سیم” امروزه در بازار موجود است ، اما اگر کمی تحقیق کنید متوجه می شوید که محدودیت های زیادی برای دوربین های امنیتی بی سیم وجود دارد. اکثر متخصصان دوربین مداربسته احتمالاً سیستم بی سیم را در محیطی که زمان و امنیت بسیار مهم است توصیه نمی کنند.

امکان انتقال قابل اعتماد ویدئو به صورت بی سیم با استفاده از دستگاهی مانند TP-LocoM5 – نقطه دسترسی بی سیم / پل وجود دارد،

اما حتی در این صورت شما هنوز هم باید سیم برق به دوربین یا منبع تغذیه محلی نزدیک دوربین داشته باشید و این فقط با دوربین های IP کار می کند.

پس از نصب و اتصال دوربین ها ، سپس:

 • DVR یا NVR را از جعبه باز کنید.
 • با برداشتن پیچ ها ، درپوش DVR را بردارید.
 • کابل برق و داده را از DVR / NVR به دیسک سخت وصل کنید.
 • قاب DVR را ببندید و ایمن کنید.
 • DVR را به پریز برق وصل کنید و سپس DVR را روشن کنید.

محبوب ترین نوع دوربین های مدار بسته موجود عبارتند از:

 • دوربین های مداربسته گنبدی.
 • دوربین های مداربسته گلوله ای.
 • دوربین های مدار بسته C-Mount.
 • دوربین های PTZ Pan Tilt & Zoom.
 • دوربین های مداربسته روزانه / شبانه.
 • دوربین های مدار بسته مادون قرمز / دید در شب.
 • دوربین های مدار بسته شبکه / IP.
 • دوربین های مدار بسته بی سیم.

یادگیری نصب این تکنولوژی بسیار کاربردی می تواند قبل از هر چیزی، امنیت جامعه را افزایش دهد؛ علاوه بر این افراد شرکت کننده در دوره های آموزش نصب دوربین های مدار بسته، می توانند با انجام یک کار تخصصی و فنی، درآمد بسیار خوبی نیز داشته باشند.

آموزش نصب دوربین های مدار بسته بدون dvr

به زبان ساده ، DVR یا NVR عمدتا برای ذخیره تصاویر دوربین امنیتی طراحی شده است. بدون DVR یا NVR ، دوربین های IP هنوز هم می توانند به طور مستقل به عنوان دستگاه های نظارتی مستقل کار کنند ، دقیقاً مانند دوربین های امنیتی با کارت SD.

حتی بهتر از این ، شما می توانید برای پخش مستقیم ، دوربین IP را به تلفن ، رایانه ، لپ تاپ ، تلویزیون خود بدون DVR / NVR وصل کنید. اصولاً برای راه اندازی دوربین IP بدون DVR و NVR برای شما دو راه وجود دارد ، یعنی ورود به UID (برای دوربین های P2P) و انتقال پورت.

آموزش نصب دوربین های مدار بسته آنالوگ در تهران

دوربین های آنالوگ ، HD-SDI و HD-CVI به دو سیم نیاز دارند. یکی برای انتقال ویدیو و مجموعه ای از سیم های برق به منظور تأمین انرژی دوربین. می توانید سیم کواکس بزنید و سیم های برق جداگانه داشته باشید اما اکثر متخصصان دوربین مدار بسته استفاده از “کابل سیامی” را انتخاب می کنند. Siamese Cable یک کابل کواکس ساخته شده با مجموعه ای از سیم های برق متصل به آن است. در مواردی که ممکن است منبع تغذیه شما در نزدیکی دستگاه ضبط شما نباشد ، سیم های برق را می توان از کواکس جدا کرد.

کلاس آموزش نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین های IP از انتقال ویدئو دیجیتال از طریق کابل CAT5 یا CAT6 استفاده می کنند. در بیشتر موارد ، با فرض اینکه از منبع تغذیه POE (Power Over Ethernet) مانند انژکتور POE یا سوئیچ POE استفاده می کنید ، ویدئو و برق خود را از دوربین روی همان سیم CAT5 یا CAT6 اجرا می کنید.

برخی از NVR ها دارای POE داخلی هستند ، اما در بیشتر موارد توصیه می شود از یک سوئیچ POE خارجی مانند POE-8MB1G استفاده کنید. هنگام استفاده از یک سوئیچ POE خارجی ، تمام CAT5 یا CAT6 شما مستقیماً از هر دوربین به یک سوئیچ POE که به شبکه محلی شما متصل است اجرا می شود. سپس شما به سادگی NVR خود را به شبکه وصل می کنید و همه چیز آماده است.

آموزش نصب دوربین مدار بسته hd و وای فای

اتصال دوربین های IP بی سیم به روتر Wi-Fi ، بسته به سطح تجربه و تخصص شما می تواند مشکل ساز شود. همه در شرایط و فن آوری های شبکه مهارت کافی ندارند. چه رسد به اینکه وقتی چندین سری از اعداد را با تفکیک دوره از هم جدا کردند. مراحل انجام این کار بصورت مختصر در زیر ذکر شده است.

مرحله 1: قدرت Wifi شبکه بی سیم خود را تعیین کنید

مرحله 2: دوربین امنیتی بی سیم را برای شبکه خود روشن و پیکربندی کنید

مرحله 3: به IP رابط وب دوربین دسترسی پیدا کنید

مرحله 4: پیکربندی آدرس WiFi

مرحله 5: به روتر بی سیم خود متصل شوید

این مراحل هر یک نیاز به پروسه ای دارند که شما می توانید تمامی اطلاعات مربوط به آن ها را، در کلاس های آموزشی ، که توسط اساتید مجرب تدریس می شوند، فرا بگیرید.

آموزش نصب دوربین مدار بسته روی گوشی

شما در خانه یا محل کار خود دوربین مداربسته دارید و باید فیلم هایی را در مانیتور بزرگ خود تماشا کنید که چندان آسان نیست.

بنابراین ، به همین دلیل شما برای تماشای فوری فیلم ها باید به تلفن هوشمند متصل شوید. مراحل نصب این نوع دروبین ها در زیر برای شما آورده شده است.

مرحله 1: DVR را مستقیماً به مانیتور وصل کنید

مرحله 2: تنظیمات دوربین DVR دوربین مداربسته را پیکربندی کنید

مرحله 3: اکنون WIFI ROUTER را برای DVR پیکربندی کنید

مرحله 4: DVR را به کابل LAN WIFI متصل کنید

مرحله 5: تنظیمات را بررسی کنید

مرحله 6: اکنون با تلفن ANDROID متصل شوید

برای هر یک از مراحل شما نیاز به اطلاعاتی دارید که می توانید آن ها را در کلاس های آموزش نصب دوربین مدار بسته روی گوشی همراه، بدست بیاورید.

آموزشگاه نصب دوربین مدار بسته در تهران

بازار کار مناسبی که شغل نصب دوربین های مدار بسته دارد باعث می شود تا استقبال از فعالیت در این حرفه زیاد بوده و افراد زیادی تمایل به یادگیری مهارت های مرتبط با نصب دوربین مدار بسته باشند. برای این کار نیاز است تا در آموزشگاه هایی که به برگزاری دوره نصب دوربین مدار بسته می پردازند ثبت نام نمود. مجتمع آموزشی برق گزینه مناسبی برای ثبت نام می باشد. برخورداری از اساتید با تجربه در این حرفه ضروری می باشد چرا که نصب دوربین مدار بسته از حساسیت زیادی برخوردار بوده و فرد باید به صورت حرفه ای آموزش های لازم را دیده باشد تا بتواند یک نصب دقیق و بدون ایراد را انجام دهد.

در آموزشگاه مجتمع آموزشی برق از مدرسینی استفاده شده که خود سابقه نصب دوربین های مدار بسته را داشته و در رشته های مرتبط مانند الکترونیک و برق دارای تحصیلات می باشند.

مراحل یادگیری نصب دوربین مدار بسته جهت یادگیری نصب دوربین مدار بسته پس از ثبت نام در آموزشگاه سرفصل هایی توسط اساتید حرفه ای به صورت تئوری به شما آموزش داده می شود. این مباحث بر طبق سرفصل هایی است که سازمان فنی و حرفه ای ارائه داده است و بسیار جامع می باشد.

از جمله این سرفصل ها می توان به خلاصه ای از برق صنعتی و ساختمان، آموزش تمامی منوهای دستگاه ضبط تصاویر DVR، آموزش تنظیم موشن دوربین مداربسته، آموزش تنظیم آپلود FTP دستگاه DVR، آموزش انتقال تصویر از دوربین مدار بسته بر روی کامپیوتر، آموزش نصب انواع دوربین های آنالوگ و تحت شبکه، آموزش استانداردهای کابل کشی، آموزش و معرفی نرم افزار های مرتبط با دوربین مداربسته و غیره اشاره کرد.

پس از اتمام کلاس های تئوری، کارآموزان وارد دوره عملی شده و مباحث به صورت عملی و در کارگاه های موجود در آموزشگاه برگزار می گردد. آموزش ها به صورت پروژه محور بوده و افراد پس از پایان دوره قادر به دریافت پروژه های مختلف و کسب درآمد می باشند.

نصب دوربین مدار بسته در واحد های صنفی

افرادی که مهارت های نصب دوربین مدار بسته را فرا می گیرند می توانند از فرصت های شغلی بسیاری که برایشان وجود دارد استفاده نمایند. تنوع موقعیت های شغلی که برای این افراد وجود دارد سبب استقبال از دوره آموزشی نصب دوربین مدار بسته گشته است.

در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته در آموزشگاه مجتمع آموزشی برق، نحوه نصب دوربین در واحدهای صنفی مختلف به افراد آموزش داده می شود. به عنوان مثال چگونگی نصب دوربین در اماکن مسکونی، با مکان های اداری یا نظامی متفاوت بوده و در دوره های آموزش نصب دوربین مدار بسته، این نکات به کارآموزان آموزش داده می شود.

بسیاری از شرکت ها و ارگان های مختلف نیاز به فردی دارند تا به عنوان مسئول نظارت بر دوربین های مدار بسته فعالیت نماید. همچنین این فرد باید با نحوه تعمیرات انواع دوربین ها آشنایی داشته باشد تا در صورت بروز مشکلی در دوربین، قادر به عیب یابی و تعمیر آن در مدت زمانی کوتاه باشند. در نهایت شما می توانید با داشتن مدرک فنی و حرفه ای نصب دوربین مدار بسته در واحدهای صنفی مختلف مشغول به کار گردید. علاوه بر آن امکان کار به صورت پروژه ای نیز وجود داشته و می توان با دریافت پروژه های کوچک و بزرگ مختلف کسب درآمد نمود. بسیاری از افراد ممکن است هم به صورت استخدامی و هم به شکل پروژه ای کار کرده و درآمد بالایی را به دست آورند.

آموزش نصب دوربین مدار بسته مخفی

یکی از انواع دوربین های مدار بسته، دوربین های مخفی می باشند که نیاز به نصب دقیق تر و با ظرافت بیشتری دارند. در بسیاری از مکان ها نیاز است تا دوربین توسط اشخاص دیگر رویت نشود و در این گونه موارد از دوربین های مدار بسته مخفی استفاده می شود. سایز این دوربین ها بسیار کوچک بوده و به آنها دوربین های مینیاتوری نیز گفته می شود. این دوربین ها ممکن است در ضبط صدا از کیفیت کافی برخوردار نباشند که در صورتی که تمایل به ضبط کردن صدا نیز دارید باید از میکروفون های ویژه ای که قابل نصب در کنار دوربین های مخفی می باشند استفاده نمایید.

در آموزشگاه مجتمع فنی برق، نحوه نصب دوربین های مخفی نیز به کارآموزان آموزش داده می شود و این افراد می توانند به صورت بسیار دقیق به نصب این دوربین ها اقدام نمایند.

تفاوت در راه اندازی دوربین های مدار بسته مختلف

دوربین های مداربسته در مدل‌ها و با برندهای مختلف به بازار عرضه می گردند. اما یک کارشناس فارغ التحصیل از دوره آموزشی نصب دوربین مداربسته، به خوبی می داند که دوربین دام را کجا باید نصب نماید و دوربین مدار بسته بولت یا سی مونت مناسب کجاست. یا آنکه یک کارآموز حرفه ای به خوبی می فهمد که هر دوربینی چه زاویه دیدی دارد و کدام دوربین برای فضای باز نصب می گردد و کدام دوربین مناسب نصب در فضای بسته است.

حتی قاعده نصب دوربین های آی پی با تمامی قواعد نصب و راه اندازی متفاوت است. دوربین هایی که با اینترنت کار می کنند و از طریق اینترنت تصاویر را مخابره می کنند. آموزش همه ی این اصول وظیفه ما در آموزشگاه است. وظیفه ای که به صورت اجرایی و عملی در فضای کارگاهی و ساختمانی آموزش داده خواهد شد.

درآمد شغل نصب دوربین مدار بسته

رونق نصب  و استفاده از دوربین های مدار بسته از این شغل یک کار پردرآمد ساخته است. درآمد نصاب های دوربین مدار بسته به پروژه کاریشان متفاوت خواهد بود. برخی از تکنیسین ها به صورت استخدامی در خدمت شرکت های بزرگ فروش و نصب دوربین های مدار بسته قرار می گیرند و برخی از تکنیسین ها به صورت مستقل و خویش فرما وظیفه نصب دوربین های مدار بسته را به صورت پروژه ای به عهده خواهند گرفت. اگر مایل هستید که با درآمد این کار بیشتر آشنا شوید، کافی است با یک تماس از تعرفه خدمات این شغل و مدت زمان حدودی اجرای یک پروژه مطلع شوید، با این اوصاف متوجه خواهید شد که در صورت کار مداوم و پیگیر خواهید توانست درآمد بالایی نزدیک به 10 میلیون تومان در ماه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • Kardu گفت:

  آیا بعد از ۱۶ ساعت میتوان کار را شروع کرد یا نه

 • صبا رفیعی گفت:

  سلام دقیقا در این دوره چه مطالبی آموزش داده میشود؟

  • پشتیبان گفت:

   سلام
   در این دوره دوربین های آنالوگ، HD و IP آموزش داده میشود. و کارآموزان محترم بعد از گذراندن دوره با انتقال تصویر به روی موبایل و کامپیوتر ، تنظیمات DVR و NVR دستگاه سوکت زدن BNC و شبکه فرستنده رادیویی بیسیم، کابل شبکه و کابل کواکسیال و … را آشنا می شوند.

 • ali گفت:

  سلام.بعد از پایان دوره ، گواهینامه بهمون داده میشه؟

  • پشتیبان گفت:

   سلام دوست محترم. بعد از گذراندن دوره، کارآموزان مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای دریافت می کنند و علاوه بر این به سازمان فنی و حرفه ای جهت دریافت گواهینامه بین المللی از طریق پورتال آموزشگاه معرفی میشوند.

 • sepehr گفت:

  میخواستم ببینم آیا بعد از دوره پشتیبانی انجام میشه؟

  • پشتیبان گفت:

   سلام. بله به صورت نامحدود پشتیبانی آموزشی انجام می گیرد و بعد از دوره چنانچه هر مشکل و سوالی برای شما پیش آید می توانید به صورت حضوری و یا تلفنی مشکل و سوال خود را برطرف نمایید.

 • جواد گفت:

  سلام. مدت زمان برگزاری این دوره چقدر هست؟

  • پشتیبان گفت:

   سلام وقت تان بخیر
   طول دوره 16 ساعت است و طی دو دوره فشرده و غیر فشرده برگزار میشود.

اینستاگرام
تماس
WeCreativez WhatsApp Support
اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟