تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

آموزش تعمیرات کولر گازی

آموزش تعمیرات کولر گازی دوره ای تخصصی که شامل معرفی انواع کولرهای گازی، سیستم های تهویه مطبوع، معرفی اجزاء برقی و الکترونیکی، آموزش نحوه نصب و عیب یابی کولرگازی اسپلیت می باشد.یک تعمیرکار حرفه ای باید با قسمت های مختلف کولرگازی آشنا باشد تا بتواند کولرگازی را به راحتی عیب یابی و نصب کند.

این دوره توسط اساتید با تجربه فنی برگزار می گردد که کارآموزان را به صورت عملی با اجزا، نصب و عیب یابی کولر گازی و انواع آن آشنا خواهند کرد و کاراموزان در پایان دوره یک تعمیرکار حرفه ای در یکی از شغل های پردرآمد خواهند شد.

مباحث آموزشی این دوره شامل نحوه تشخیص خرابی کمپرسور و نحوه تعویض آن، نحوه تشخیص خرابی، نحوه تعویض آکومولاتور،دیاگرام و سیم کشی یونیت های خارجی.

مدت زمان این دوره 30 ساعت است.

درباره دوره فنی تعمیرات کولر گازی

✔️ دوره آموزش تعمیرات کولر گازی از صفر تا صد مباحث مبتدی و پیشرفته را در بر میگیرد و در 2 بخش تعمیرات کندانسور کولر و یونیت داخلی برگزار میشود و به تمامی مباحث اجزای مکانیکی و الکترونیکی آن پرداخته میشود.

✔️ دوره تعمیرات کولر گازی همانند تمامی دوره های آموزشی دیگر مجتمع آموزش برق چون : دوره آموزش نصب آسانسور ، آموزش تعمیرات برد ، آموزش نصب دوربین مداربسته و … به صورت کاملاً عملی و در کارگاه مجهز به تعداد شرکت کنندگان و زیر نظر اساتید مجرب فنی حرفه ای برگزار میشود.

✔️ پس از پایان دوره ، مدرک فنی حرفه ای تعمیرات کولر گازی معتبر و قابل ترجمه و استعلام از سازمان فنی حرفه ای کشور اهدا میشود که ضامن اشتغال شرکت کنندگان در شغل تعمیرات و سرویس کولر گازی و اسپلیت میباشد.

✔️ خوابگاه برای شرکت کنندگان راه دور (شهرستان) در نزدیکترین محل به آموزشگاه تعمیر کولر گازی معرفی میشود.

✔️ 30% تخفیف در هزینه دوره آموزش تعمیرات اسپلیت (کولر گازی) برای شرکت کنندگان در نظر گرفته است.

آموزش صفر تا صد نصب کولر گازی

آموزش صفر تا صد نصب کولر گازی را در مجتمع آموزشی برق تهران تجربه کنید . این مجموعه دارای بهترین اساتید فنی و حرفه ای برای آموزش صفر تا صد نصب کولر گازی است که پس از دوره شما می توانید مدرک فنی و حرفه ای بین المللی را کسب کنید.

فیلم معرفی دوره آموزش تعمیرات کولر گازی

ویژگی های دوره تعمیرات کولر گازی

پشتیبانی نامحدود دوره

بعد از اتمام دوره آموزشی شما توسط کارشناسان و اساتید آموزشگاه به مدت نامحدود پشتیبانی خواهید داشت تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

مدرک فنی حرفه ای

پس از پایان دوره آموزشی به شما مدرک بین المللی فنی حرفه ای معتبر در ایران و خارج از کشور اعطا می گردد.

تجدید دوره رایگان

در صورت عدم یادگیری در یک دوره یا عدم توانایی شرکت به دلایل زمانی ، دوره بصورت رایگان برای شما برگزار خواهد شد.

دسترسی حمل و نقل عمومی

محل آموزشگاه دارای دسترسی آسان با مترو و اتوبوس های شهری و BRT می باشد.

کارعملی در کارگاه مجهز

برای یادگیری هر چه بهتر کارآموزان ، تجهیزات به روز صنعت در اختیار شما قرار گرفته تا با کار عملی مهارت لازم را کسب نمایید.

برگزاری دوره آنلاین

علاوه بر دوره های حضوری شما میتوانید در دوره های آنلاین آموزشگاه شرکت نمایید ، دوره مجازی تمامی سرفصلهای دوره حضوری را در بر میگیرد. - اطلاعات بیشتر : 66577378-021

سرفصل های آموزش تعمیرات کولر گازی

آموزش تعمیرات کولر گازی
 • شناخت سنسور تنظیم دما
 • شناخت روش های ایرادیابی و تعمیر معایب کولرگازی
 • شناخت انواع کمپرسورهای موجود در کولرگازی
 • شناخت مدار برق کولرگازی
 • شناخت و معرفی عملکرد کندانسور
 • شناخت الکتروفن در کولرگازی
 • شناخت اپراتور یا تبخیر کننده کولر
 • شناخت راه های جوشکاری با هوا
 • شناخت تمامی قطعات به کار رفته در کولرگازی
 • شناخت بخش های مکانیکی در کولرگازی
 • شناخت بخش های الکتریکی در کولرگازی
نمایش بیشتر
آموزش تعمیرات کولر گازی
 • معرفی و آشنایی با روش های تعمیر بخش های مکانیکی در پنل و کندانسور
 • یادگیری روش تعویض کندانسور کولر اینورتر و معمولی
 • شناخت و یادگیری راه های رفع خطاهای کولر اسپلیت
 • شناخت و یادگیری تجهیزات مختلف و اتصالات کندانسور و پنل
 • یادگیری روش های تعمیر کندانسور کولر گازی اینورتر
 • یادگیری روش های تعمیر و سرویس پنل کولر اسپلیت و اینورتر
 • شناخت انواع کولرگازی موجود در بازار
 • یادگیری روش های تعمیر کندانسورهای کولر و اسپلیت
 • شناخت راه های تست سلامت کندانسور اینورتر و کولر معمولی
 • یادگیری راه های آزمودن و ایرادیابی برد کولرگازی
نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان
مشاوره دوره آموزشی
درخواست مشاوره تلفنی رایگان

شهریه دوره آموزش تعمیرات کولر گازی

نام دورهشهریه عادیشهریه با تخفیفشهریه خصوصیشهریه آنلاین
آموزش تعمیرات کولر گازی 2/800/000 تومان 1/900/000 تومان 3/300/000 تومان
آموزش نصب کولر گازی 5/850/000 تومان 4/500/000 تومان 6/000/000 تومان 3/500/000 تومان
آموزش تعمیرات برد کولر گازی 2/900/000 تومان 2/000/000 تومان 3/500/000 تومان 1/455/000 تومان

سوالات متداول دوره آموزش تعمیر کولر گازی

بله، دوره آموزش تعمیرات کولرگازی شامل کارگاه های عملی نیز می باشد که کارآموزان با استفاده از تجهیزات و امکانات در دسترس، تحت نظر استاد، کارهای عملی انجام می دهند.

خیر، طبق برنامه ریزی کارشناسان آموزشی ما، افراد پس از اتمام دوره و انجام تمرین و پروژه ها و موفق شدن در آزمون سنجش مهارت، آماده ورود به بازار کار هستند بدون اینکه نیازی به کارآموزی و کارورزی داشته باشند.

با توجه به اینکه افراد مختلف با دانش های متفاوت در این دوره ها شرکت می کنند، مطالب طوری برنامه ریزی شده است که از مقدماتی تا پیچیده را در بر میگیرد. از صفر تا صد تکنیک ها و نکات مربوط به تعمیرات کولرگازی بیان می شود و درنتیجه شما نیاز به پیشنیاز خاصی نخواهید داشت.

بله، در صورتی که پس از پایان دوره ، سوالاتی در مورد دوره و بازارکار برایتان پیش بیاید که در مورد آن ها نیاز به راهنمایی دارید، می توانید از پشتیبانی نامحدود ما و خدمات کادر مشاوره و کارشناسان آموزشی آموزشگاه، استفاده کنید.

سوالات متداول آموزش تعمیرات کولر گازی
مقالات مرتبط
دوره های پر طرفدار مجتمع آموزشی

معرفی جامع دوره فنی حرفه ای تعمیرات کولر گازی

آموزش تعمیرات کولر گازی در تهران

وقتی دما در ماه های تابستان افزایش می یابد ، عملکرد نامناسب یا ناکارآمد کولر گازی می تواند یک نگرانی جدی باشد. نه تنها در یک محیط گرم و مرطوب احساس راحتی نخواهید کرد بلکه ممکن است مجبور باشید قبض برق بیشتری را پرداخت کنید. وقتی یک واحد AC به درستی کار نکند ، مطمئناً انرژی بیشتری را برای جبران ناکارآمدی خود در نظر می گیرد.

همچنین برای جلوگیری از مصرف زیاد انرژی و کارایی بهتر کولر، متخصصین توصیه می کنند، سالی یک بار کولر توسط یک تکنسین سرویس شود. بنابراین، تعمیر کولرگازی از جمله کارهای مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشت.

هنگامی که شما با اختلالی در کولر گازی خود مواجه می شوید، با تکنسین مربوطه تماس میگیرد. شخص متخصص پس از عیب یابی دستگاه و بررسی علائم اختلال، شروع به تعمیر دستگاه شما می کنئد.

بسیاری از تعمیرکاران برای جذب اطلاعات قوی تر در مورد شغل خود، به شهر تهران سفر کرده و سعی می کنند در یکی از دوره های آموزش تعمیرات کولرگازی، با اساتید شناخته شده، شرکت کنند.

آموزش تعمیر کولر گازی با مدرک فنی و حرفه ای

داشتن مدرک فنی حرفه ای، به شغل شما اعتبار زیادی می دهد. در هنگام استخدام در شرکت های تاسیساتی و خدماتی، در مصاحبات شغلی و زمانی که بخواهید بصورت مستقل کار کنید، این مدرک می تواند برگ برنده شما باشد.

چرا که نشان می دهد شما هزینه و زمان مناسبی را برای یادگیری اصولی این حرفه صرف کرده اید. یک تعمیرکار کولرگازی با مدرک فنی و حرفه ای خود، همیشه دارای بازار کار خوب و قابل قبولی خواهد بود.

انواع مدارک فنی حرفه‌ای نصب و تعمیر کولر گازی

مدارک صادر شده از طرف سازمان فنی حرفه‌ای، به سه دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از: مدارک رسمی، مدارک مورد تایید و مدارک گذر مهارتی، اعتبار هر یک از این مهارت‌ها و امتیازاتی که با استفاده از این مدارک در اختیار شما می‌گذارد، متفاوت است؛ مدرک رسمی سازمان فنی حرفه‌ای که شامل کد ملی مهارت آموز می‌باشد، که در آزمون‌های تئوری و عملی به صورت همزمان شرکت کرده و برگزار می‌شود، فرد شرکت کننده باید در هر دوی این آزمون‌ها نمره قبولی را کسب نمایند.

معمولاً این آزمون‌ها قبل از برگزاری اطلاع رسانی می‌شود، و به دلیل برگزار شدن همزمان این آزمون‌ها، دریافت کردن این مدرک، به زمان زیادتری احتیاج دارد؛ این مدرک قابل ترجمه بوده و به دلیل دارا بودن کد بین‌المللی، می‌توان در سایر کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار می‌باشند، از آن استفاده نمود؛ و شما می‌توانید با استفاده کردن از این مدرک تسهیلات بانکی نیز دریافت نمایید.

نوع دوم، مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد که پس از تمام شدن دوره برگزاری آزمون، به وسیله همان آموزشگاه تحت نظر سازمان فنی حرفه‌ای صادر می‌گردد. این مدرک چون به صورت مستقیم توسط خود سازمان فنی حرفه ای صادر نشده است، اعتبار بین‌المللی ندارد؛ و به عبارتی قابل ترجمه نمی‌باشد؛ بر روی این مدرک علاوه بر این ثبت مهر سازمان فنی حرفه‌ای، مهر آموزشگاه نیز ثبت می‌گردد. زمان صادر شدن این مدرک برخلاف مدارک رسمی کوتاهتر می‌باشد.

نوع سوم این مدارک، مدارک گذر مهارتی فنی حرفه‌ای بوده که پس از برگزار شدن دوره‌های آموزشی چند ساعته، در قالب سمینار، که به صورت رایگان می‌باشد،  برای مهارت آموزان، صادر می‌گردد؛ این مدارک هیچ ارزش و اعتباری ندارد. افراد مهارت آموز، پس از دریافت کردن گواهینامه پایان دوره فنی حرفه‌ای نصب و تعمیر کولر گازی، می‌توانند از اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان پروانه کسب را دریافت نمایند. و همچنین اجازه دارند از شرکت‌های مجازی مانند، ایران رادیاتور و بوتان نمایندگی‌خدمات نیز کسب کنند.

مدرک نصب و تعمیر کولر گازی

چگونه مدرک بین‌المللی را می‌توان ترجمه نمود

این مدرک گواهینامه معتبر می‌باشد، که نشان دهنده این است که، فرد در رشته نصب و تعمیر کولرهای گازی مهارت‌های لازم را دارد؛ و ترجمه رسمی آن به همراه تایید کردن دادگستری و وزارت امور خارجه حکم سند بین‌المللی را دارا می‌باشد. فرد متقاضی می‌تواند با ارائه دادن ترجمه مدرک فنی حرفه‌ای خود از مزایایی که در کشور دیگر می‌تواند داشته باشد، بهره مند گردد.

اگر فردی قصد مهاجرت داشته باشد؛ در کنار ترجمه مدارک تحصیلی، ترجمه این مدرک به زبان انگلیسی را نیز با خود همراه داشته باشد. در اکثر موارد برای ترجمه کردن رسمی این گواهینامه‌های فنی حرفه‌ای، تنها لازم است اصل گواهی را ارائه داد؛ اما اگر نیاز به ترجمه  برای دادگستری و وزارت امور خارجه داشت؛ این مدارک باید به تایید سازمان فنی حرفه‌ای کشور رسیده باشد، و صلاحیت این مدرک به طور مجدد تایید بشود.

آموزش فوق تخصصی کولر گازی

با توجه به استفاده زیادی که در روزهای تابستان از کولر گازی می شود و استقبال زیادی که از این سیستم سرمایشی شده است بازار کار مشاغلی که مرتبط با این دستگاه می باشند از رونق بالایی برخوردار است.

کولر گازی یا اسپیلت نیاز به نصب به صورت تخصصی داشته و افرادی که در این زمینه دارای مهارتی نمی باشند قادر به انجام عملیات نصب نخواهند بود در نتیجه نیاز است تا از نصاب کولر گازی برای این کار استفاده شود.

علاوه بر آن، کولر گازی هر 6 ماه یا یک سال نیاز به انجام سرویس دارد تا کارایی خود را بهبود بخشیده و همچنین در بالا رفتن طول عمر قطعات آن کمک نماید.

گاهی هم امکان خراب شدن و به وجود آمدن مشکلات مختلفی مانند تمام شدن گاز کمپرسور، وجود سر و صدای زیاد در هنگام کار کردن، عدم وجود باد خنک در دستگاه، خاموش شدن خود به خود کولر گازی و غیره وجود دارد که باید این مشکلات برطرف گردند.

ساختار کولر گازی کاملا پیچیده بوده و در صورتی که فردی اقدام به تعمیر خودسرانه آن نماید امکان سوختن دستگاه و یا آسیب رساندن به خود وجود دارد و بنابراین حتما باید از تعمیرکار کولر گازی برای این کار استفاده نمود.

با توجه به نیازی که به تعمیرکاران و نصاب های کولر گازی احساس می شود و همچنین درآمد بالایی که این افراد دارند، بسیاری از افراد جذب این حرفه شده و تلاش می کنند تا مهارت های مورد نیاز را کسب نمایند.

آموزش فوق تخصصی کولر گازی در مجتمع آموزشی برق توسط اساتید حرفه ای صورت می گیرد و علاقمندان به این حرفه می توانند در این دوره ها شرکت نمایند.

مراحل یادگیری تعمیر کولر گازی

برای یادگیری تعمیرات و نصب کولر گازی می توان نزد فردی که در این کار تجربه بالایی دارد به عنوان کارآموز کسب مهارت نمود. اما انجام این کار برای افرادی که سن کمی دارند مناسب می باشد چرا که معمولا استاد کارها نیاز به نیروی کارگر و شاگردی دارند که با حقوق پایین کار زیادی را برای آنها انجام دهد.

بهترین روش این است که در یک دوره آموزشی نصب و تعمیرات کولر گازی ثبت نام نموده و تمامی مهارت ها را به صورت تئوری و عملی آموزش ببینید.

برای این کار پس از این که در دوره آموزشی ثبت نام نمودید به شما سرفصل هایی داده می شود که کلاس های تئوری و عملی شما بر طبق این سرفصل ها برگزار می گردد. تمامی مباحث کاملا تخصصی بوده و افراد می توانند در پایان به عنوان فردی حرفه ای شروع به فعالیت نمایند.

آموزش های تئوری که در گام اول برگزار می گردد باعث می شود تا کارآموزان نسبت به مفاهیم اولیه ای که در رابطه با کولر گازی و عملکرد آن آشنا شده و آمادگی ذهنی برای آموزش های عملی پیدا کنند.

افرادی که پیش زمینه ای در مبحث الکترونیک و برق ندارند نیازی به گذراندن دوره های الکترونیک نخواهند داشت چرا که در ابتدای دوره مقدمه ای در رابطه با الکترونیک و قطعات مختلف الکترونیکی بیان می گردد.

در ادامه آموزش های عملی که مرحله اصلی در این دوره های آموزشی می باشد برگزار می گردد. در این آموزش ها کارآموزان در یک کارگاه که در آن به اندازه تعداد افراد شرکت کننده در دوره، کولر گازی وجود دارد حضور می یابند.

اساتید دوره به صورت عملی قطعات مختلف را به کارآموزان آموززش داده و مکانیسم آنها را به صورت علمی و دقیق بیان می کنند. نحوه سرویس کردن، تعمیرات و نصب و عیب یابی سریع به این افراد آموزش داده می شود و در نهایت کاراموزان با آمادگی کامل وارد آزمون فنی و حرفه ای و پس از آن دریافت مدرک می گردند.

آموزش تعمیر اسپلیت

اسپیلت ها معمولا دارای مشکلات زیادی در هنگام استفاده می گردند که یک تعمیرکار حرفه ای کولر گازی باید با تمامی این مشکلات آشنایی داشته و قادر باشد آن را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف نماید.

در دوره آموزش تعمیر کولر گازی در مجتمع آموزشی برق، انواع با برندهای مختلف کولر گازی آشنا شده و در رابطه با تمامی ارورهایی که این دستگاه ها می دهند نیز آموزش می بینند. در نتیجه پس از طی کردن دوره آموزش تعمیر اسپیلت افراد قادر به عیب یابی دقیق و تعمیر انواع کولر گازی می گردند.

آموزش تعمیرات کولر گازی پنجره ای

بیشتر مشکلات تهویه مطبوع پنجره و اتاق را می توان تحت چند علامت دسته بندی کرد: آنها به اندازه کافی خنک نمی کنند ، به هیچ وجه روشن نمی شوند یا باعث ایجاد صدا می شوند.

 • پنجره AC خنک کننده نیست

یک کولرگازی پنجره ای که خنک نیست ممکن است نیاز به شارژ مجدد با مبرد داشته باشد ، اما احتمال آن وجود دارد که به راحتی تمیز شود.

اولین قدم در تمیز کردن یا تعمیرات ، جداسازی قطعات جزئی یا کامل است. خودتان می توانید این کار را انجام دهید یا می توانید با یک متخصص تهویه مطبوع یا تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

قبل از اینکه خودتان اقدام به کار کنید ، با کتابچه راهنمای مالک خود مشورت کنید و مطمئن شوید که مهارت ها و ابزارهای مناسبی برای انجام این کار دارید.

مراحل زیر را دنبال کنید :

 1. واحد را از برق جدا کرده و آن را به دقت از پنجره یا دیوار بردارید. اگر قصد تمیز کردن فیلتر را دارید ، باید بتوانید بدون حذف نصب کولر از پنجره ، جلو پنجره مشبک و فیلتر را بردارید. بسیاری از مشبکها فقط بیرون می آیند.
 2. جلوپنجره و فیلتر را برداشته و درپوش فلزی را باز کنید (مراقب باشید که به باله های سیم پیچ آسیب نرسد).
 3. فیلتر را کاملاً بشویید یا آن را با فیلتر جدید جایگزین کنید. اکثر فیلترهای تعویض کولر به راحتی به صورت آنلاین یا تعمیرگاه های لوازم خانگی در دسترس هستند.
 4. با استفاده از خلا با اتصال نرم برس ، باله های سیم پیچ را تمیز کنید. همه گرد و غبار و آوار را پاک کنید.
 5. دستگاه را با یک پارچه تمیز کنید ، اطمینان حاصل کنید که تمام فاضلاب هایی که اجازه می دهند آب غلیظ شده از دستگاه چکیده باشد ، باز هستند. اجازه دهید کاملا خشک شود.
 6. روغن کاری در حالی که واحد را جدا از هم دارید ، در صورت پیشنهاد کتابچه راهنمای مالک ، موتور و یاطاقان را روغن کاری کنید.
 7. در آخر ، واحد را در پنجره دوباره جمع کرده و دوباره نصب کنید.
 • کمپرسور AC پنجره روشن نیست

کولرگازی پنجره ای انرژی الکتریکی زیادی را جذب می کنند که می تواند منجر به عملکرد کمتر از اوج یا حتی خرابی کامل شود.

اگر کولر گازی اتاق شما به هیچ وجه روشن نمی شود:

 1. مطمئن شوید که واحد متصل است و سوئیچ آن روشن است. مطمئن شوید که ترموستات روی “سرد” و زیر دمای اتاق تنظیم شده است.
 2. مطمئن شوید که خروجی با استفاده از دستگاه تست ولتاژ کار می کند یا با اتصال یک لامپ فعال (فقط برای مدل های ولتاژ استاندارد – لامپ را به یک ظرف 220/240 ولت وصل نکنید!) .
 3. اگر چراغ روشن نشود ، مدار احتمالاً بیش از حد زیاد شده است – پانل برق یا جعبه فیوز را بررسی کنید و قطع کننده را تنظیم کنید یا فیوز را تعویض کنید.
 4. اگر نور کار می کند ، احتمالاً سوئیچ کولر گازی خراب است یا ترموستات به تمیز کردن یا تعمیر نیاز دارد.
 5. اگر تعمیر ترموستات مشکلی را برطرف نکرد ، دستگاه را از برق بکشید و با یک تعمیر کننده کولر گازی تماس بگیرید.
 • کولر گازی صدا ایجاد می کند:

اگر یک کولر گازی بیش از حد سر و صدا می کند – ممکن است مشکل این باشد که بلبرینگ بدی دارد ، چیزی که بهتر است توسط یک تعمیرکار لوازم خانگی اداره شود. از طرف دیگر ، ممکن است بتوانید مسئله را با روغن کاری اساسی حل کنید.

آموزش تعیمر کولر گازی

برای رفع مشکلاتی که در نتیجه قطعی یا نوسانات برق برای کولر اتفاق می افتد،همیشه لازم نیست با یک تکنسین تماس بگیرید.

مگر اینکه کولر گازی شما به طور کامل از کار بیفتد. مشکلات و راه حل های معمول کولر گازی قابل حمل وجود دارد که می توان بدون کمک تکنسین متخصص آنها را حل و کاملاً برطرف کرد.

در اینجا یک راهنمای جامع عیب یابی کولر گازی قابل حمل ارائه شده است که رایج ترین موضوعاتی را که با آنها روبرو خواهید شد و نحوه تعمیر آنها در خانه را روشن می کند.

همانطور که در ادامه مشاهده خواهید کرد ، اکثر مشکلات رایج که یک کولر گازی قابل حمل با آن روبرو خواهد شد ، می تواند به سرعت و به راحتی برطرف شود. با این حال ، زمانی فرا می رسد که دستگاه شما به پایان عمر خود رسیده است یا هزینه زیادی برای تعمیر توسط یک متخصص حرفه ای دارد.

 • کولر گازی قابل حمل شروع به کار نمی کند

این می تواند به دلیل کمبود قدرت باشد. اگر هر وسیله یا چراغ دیگری در اتاق کار می کند ، پس باید منبع تغذیه خاص کولر را بررسی کنید.

بررسی کنید که آیا پریز برق وجود دارد ، سیم را بررسی کنید تا ببیند آیا آسیب دیده است یا خیر ، قطع کننده مدار را بررسی کنید که آیا به درستی کار می کند ، مدار را تنظیم مجدد کنید، یا از پریز دیگری استفاده کنید تا ببیند دستگاه روشن می شود یا خیر.

 • کولر گازی قابل حمل به طور ناگهانی کار خود را متوقف کرده است

در صورت فعال بودن تایمر ممکن است به طور ناگهانی کولر گازی قابل حمل خاموش شود. دوباره آن را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید آیا بدون فعال بودن تایمر دوباره متوقف می شود یا خیر.

 • کمپرسور AC قابل حمل روشن نیست

اگر کمپرسور AC قابل حمل شما روشن نمی شود ، پس احتمالاً توضیح این مسئله کمبود برق است. ابتدا اطمینان حاصل کنید که سیم برق متصل است و آسیب ندیده است. در مرحله بعد ، خروجی دیوار را با ولتاژ تستر بررسی کنید تا مطمئن شوید که کار می کند. در غیر این صورت ، مدار ممکن است بیش از حد بارگیری شده باشد.

 • عدم جریان هوای خروجی از کولر گازی

محدودیت یا کمبود جریان هوا اغلب می تواند نتیجه یک فیلتر کثیف یا مسدود شده باشد.

 • تهویه مطبوع قابل حمل اتاق خنک کننده نیست

شایع ترین علت خنک نشدن یک کولر گازی قابل حمل در اتاق ، کمبود جریان هوا است. اگر فیلتر هوا کثیف یا مسدود باشد ، ممکن است هوای کافی از روی سیم پیچ های اواپراتور جریان نداشته باشد و سیم پیچ ها بیش از حد سرد شده و از سرما یخ بزنند. این جریان هوا را محدود می کند و یک AC قابل حمل اتاق را خنک نمی کند.

 • گرم شدن بیش از حد کولر گازی قابل حمل

شایعترین علت گرم شدن بیش از حد کولر گازی ، کمپرسور بیش از حد گرم شده است. شلنگ را بررسی کرده و مطمئن شوید هوا به درستی خارج می شود. اگر AC قابل حمل نتواند گرمای تولید شده توسط کمپرسور را از بین ببرد ، هوا در داخل واحد جمع شده و باعث خاموش شدن کمپرسور می شود.

 • در کولر گازی بوی کپک وجود دارد

بوی آلوده یکی از آسانترین مشکلات تهویه هوا قابل حمل و راه حلهای رفع آن است.

این بو اغلب نشان دهنده رشد یا رویش کپک است. وقتی کولر گازی آب را در خود نگه می دارد ، اسپورهای(تخم قارچ) کپک زده آن را یک مکان ایده آل برای پرورش می دانند. اگر از شر آن خلاص شوید ، بوی آن از بین می رود.

بازار کار تعمیرات کولر گازی

کولر گازی آن بخش از تکنولوژی محسوب می شود که رفاه و راحتی زیادی برای بشر به همراه داشته است. بازدهی این وسیله آن قدری خوب بوده است، که بسیاری از خانه های امروزی دارای کولرگازی، در انواع مختلف، هستند.

یا صاحبان ملک، به دنبال تهیه این دستگاه برای منزل یا محل کار خود، در حال جستجو اند. بنابراین، بازار کار برای افرادی که آموزش های لازم در زمینه تعمیر کولرگازی را دیده اند، می تواند بسیار خوب و پررونق باشد.

در ایران، در سال های اخیر، با ورود این دستگاه، بسیاری از افرادی که سر رشته ای در کارهای فنی و تعمیرات داشتند، مسیر کاری خود را به سمت این رشته تغییر دادند. چرا که اطلاعات مردم درمورد این دستگاه هنوز به حدی نرسیده است که خودشان برای تعمیر دست به کار شوند.

سرمایه مورد نیاز برای شغل تعمیرات کولر گازی

کسب مهارت و داشتن دانش تخصصی مربوط به تعمیر کولرگازی، مهم ترین سرمایه ای است که شما برای شروع کار در این زمینه، باید داشته باشید.

به بیانی ساده تر، برای شروع به کار تعمیرات کولرگازی، شما نیاز به سرمایه میلیونی ندارید! تنها کاری که باید انجام دهید، ثبت نام در یک دوره آموزشی و سپس تهیه تعدادی ابزارآلات مورد نیازتان است، که در مجموع بسیار ناچیز خواهد بود.

آموزشگاه آموزش تعیمر کولر گازی در تهران

امروزه تنوع رشته ها و عنوان های آموزشی در آموزشگاه های فنی حرفه ای ، بسیار زیاد شده است. یکی از جدیدترین موضوعات آموزشی، که طرفداران خاص خود را نیز دارد، آموزش تعمیرات کولرگازی است.

استان تهران، به دلیل وسعت زیاد و همچنین پایتخت بودن، همیشه دارای آموزشگاه ها، دانشگاه ها و موسسات درجه یک در هر زمینه آموزشی بوده است.

افراد علاقه مند به رشد و پیشرفت، می توانند برای کسب آموزش تعمیرات کولرگازی، در یکی از آموزشگاه های شماره یک تهران، ثبت نام کرده و دوران حرفه ای شغل خود را آغاز کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  WeCreativez WhatsApp Support
  اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
  سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟