تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

آموزش تعمیرات پکیج

 دوره آموزش تعمیرات پکیج یکی از پر طرفدار ترین و کاربردی ترین دوره ها در صنعت تاسیسات است که بازار کار بسیار خوبی را در کشور ما دارد، این دوره در مجتمع آموزشگاه برق در حال برگزاری است. دلیل از استقبال افراد از این دوره نیاز نداشتن به پیش نیاز خاصی است و بدون هرگونه زمینه شما می توانید وارد بازار کار تعمیرات پکیج شوید.

در دوره آموزش تعمیرات پکیج در مجتمع برق تهران ابتدا اصول لوله کشی و استاندارهای نصب صحیح به شما عزیزان آموزش داده می شود. در طول دوره یادگیری انواع پکیج دیواری، زمینی و نحوه نصب آنها آموزش داده می شود. پس از پایان اصول نصب پکیج، به تعمیرات پکیج پرداخته ایم. در این دوره، تعمیرات پکیج را بطور اصولی و عملی به شما عزیزان آموزش می دهیم. آموزش تعمیرات پکیج در مجتمع برق تهران، صفر تا صد  آموزش داده می شود تا مهارت لازم را بدست آورید و به راحتی وارد بازار کار شوید.

کلیات دوره آموزش تعمیرات پکیج شامل آشنایی با قطعات به کار رفته در پکیج و کاربرد آن ها، نحوه باز و بست انواع پکیج ها، تعمیر و تعویض قطعات معیوب پکیج ها، آشنایی با برد های الکترونیکی و بخش دینامیکی پکیج ها است که به صورت جامع و صفر تا صد به کارآموزان آموزش داده می شود. مدت زمان این دوره 30 ساعت است. افراد علاقمند به این حرفه می توانند در دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری در آموزشگاه فنی برق ثبت نام نموده و تحت نظر اساتید حرفه ای، مهارت های مورد نیاز جهت عیب یابی و تعمیرات پکیج را فرا گیرند. این آموزش ها ویژه بازار کار بوده و کارآموزان قادر به رذاه اندازی کسب و کار پس از اتمام دوره خواهند بود.

انتخاب یک شغل مناسب می تواند آینده و زندگی شما را تامین کند یکی از شغل های پرطرفدار فنی که امروزه درآمد بسیار خوبی را برای علاقه مندان به رشته های تاسیسات دارد تعمیرات پکیج های دیواری و زمینی می باشد که ما در دوره آموزش تعمیرات پکیج (دیواری و زمینی) از صفر تا صد این حرفه را به صورت عملی به شما آموزش میدهیم.

این دوره از ابتدای مفاهیم آموزشی مثل قطعه شناسی شروع شده و تا سطح پیشرفته آن از جمله تعمیرات و سرویس تمامی قطعات پکیج های گوناگون بازار پیش می رود.

تاکید کلی در این دوره بر روی برندهای مطرح بازار از جمله  آموزش تعمیرات پکیج های بوتان، ایران رادیاتور، ایساتیس، آریستون، بوش از نوع تک مبدل و دو مبدل دیواری و منجمله پکیج زمینی که در کمتر آموزشگاهی میتوان آن را یافت است.

همچنین در این دوره آموزش سرویس و تعمیرات آبگرمکن به صورت رایگان به کارآموزان آموزش داده می شود و در انتها به آنها مدرک معتبر فنی و حرفه ای که درجه اعتبار بین المللی نیز دارد اعطا می گردد.

درباره دوره تعمیرات پکیج :

✔️ این دوره از صفر تا صد مباحث مبتدی تا پیشرفته را پوشش میدهد و به تمامی مباحت در این دوره پرداخته میشود.

✔️ این دوره همانند دوره های دیگر چون : دوره آموزش نصب پکیج ، دوره آموزش لوله کشی ساختمان ، دوره آموزش تعمیرات کولرگازی و … به صورت کاملاً عملی در کارگاه های مجهز به تعدا دانش آموزان و زیر نظر اساتید مجرب فنی حرفه ای برگزار میشود.

✔️ در پایان دوره تعمیرات پکیج مدرک فنی این حرفه که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای است اعطا میشود تا ضامن اشتغال دانش آموزان و دریافت پروانه کسب باشد.

✔️ تجدید و تکرار دوره در صورت نیاز برای دانش آموزان رایگان است.

✔️ خوابگاه در نزدیکترین مکان به کارگاه به دانش آموزان (شهرستان) معرفی میشود.

 

فیلم معرفی دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری

ویژگی های دوره تعمیرات پکیج

پشتیبانی نامحدود دوره

بعد از اتمام دوره آموزشی شما توسط کارشناسان و اساتید آموزشگاه به مدت نامحدود پشتیبانی خواهید داشت تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

مدرک فنی حرفه ای

پس از پایان دوره آموزشی به شما مدرک بین المللی فنی حرفه ای معتبر در ایران و خارج از کشور اعطا می گردد.

تجدید دوره رایگان

در صورت عدم یادگیری در یک دوره یا عدم توانایی شرکت به دلایل زمانی ، دوره بصورت رایگان برای شما برگزار خواهد شد.

دسترسی حمل و نقل عمومی

محل آموزشگاه دارای دسترسی آسان با مترو و اتوبوس های شهری و BRT می باشد.

کارعملی در کارگاه مجهز

برای یادگیری هر چه بهتر کارآموزان ، تجهیزات به روز صنعت در اختیار شما قرار گرفته تا با کار عملی مهارت لازم را کسب نمایید.

برگزاری دوره آنلاین

علاوه بر دوره های حضوری شما میتوانید در دوره های آنلاین آموزشگاه شرکت نمایید ، دوره مجازی تمامی سرفصلهای دوره حضوری را در بر میگیرد. - اطلاعات بیشتر : 66577392-021

سرفصل های آموزش تعمیرات پکیج دیواری

آموزش تعمیرات پکیج دیواری
 • آموزش نحوه تعویض قطعات معیوب در پکیج
 • آموزش بازو بست پکیج و اصول مونتاژ آن
 • آموزش تعمیرات تاسیسات و شیر آلات پکیج
 • آموزش قطعه شناسی و نقشه خوانی پکیج های مختلف
 • آموزش تعمیرات سیستم الکتریکی پکیج
 • آموزش تعمیرات اجزای جانبی مرتبط با پکیج دیواری
 • آموزش تعمیرات سیستم مکانیکی پکیج
 • آموزش تعمیرات دریچه گاز پکیج
 • آموزش تعمیرات سیستم جرقه زن پکیج
 • آموزش تعمیرات سیستم ترموستاتی پکیج
 • آموزش عیب یابی خطاهای برد پکیج دیواری
 • آموزش عیب یابی خطاهای پکیج دیواری
 • آموزش تعمیر شستی ها و رگولاتورهای پکیج
 • آموزش تعمیرات سوئیچ فشار هوا
 • آموزش تعمیرات فن احتراق
 • آموزش تعمیرات مبدل حرارتی چدنی
 • آموزش تعمیرات الکترود حس کننده و آتشخان و …
نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان
مشاوره دوره آموزشی
درخواست مشاوره تلفنی رایگان

شهریه دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری

نام دورهشهریه عادیشهریه با تخفیفشهریه خصوصیشهریه آنلاین
آموزش تعمیرات پکیج دیواری 6/500/000 تومان 5/000/000 تومان 7/000/000 تومان 4/000/000 تومان
آموزش تعمیرات برد پکیج 5/850/000 تومان 4/500/000 تومان 3/500/000 تومان 7/000/000 تومان

سوالات متداول دوره آموزش تعمیرات پکیج

انواع پکیج های موجود در بازار مثل ایران رادیاتور- گلدیران- ایساتیس- اپتیما و ... اموزش داده میشه.

بله. یقینا یکی از مراحل یادگیری و آموزش صحیح برای کارآموزان انجام فعالیت عملی در کارگاه است. که این موضوع با در اختیار گذاشتن تجهیزات کامل برای کارآموزان صورت می پذیرد.

بله. استاد دوره راهنماییتون میکنن.

خیر. با توجه به انجام کار عملی بسیار در کارگاه توسط کارآموزان در طی دوره آموزشی و در اختیار داشتن اساتید مجرب و تجهیزات آموزشی کامل ، پس از پایان دوره بصورت مستقیم و بدون نیاز به دوره کارورزی می توانید وارد بازار کار شوید.

شروع تمام دوره ها برای کارآموزان با مباحث مقدماتی می باشد و در طی دوره پس از درک کامل کارآموز به تدریج مباحث تخصصی شده تا کاملا قابل فهم و درک باشد. با توجه به این موضوع برای شرکت در دوره توانایی خواندن و نوشتن کافیست و به مدرک یا پیشنیاز خاصی احتیاج نیست.

پشتیبانی آموزشی بصورت نامحدود است و پس از پایان دوره ارتباط آموزشگاه با کارآموز قطع نخواهد شد و کارآموزان می توانند با استاد دوره و مشاوران آموزشگاه برای دریافت پاسخ سوالات خود در ارتباط باشند.

سوالات متداول آموزش تعمیرات پکیج
مقالات مرتبط
دوره های پر طرفدار مجتمع آموزشی

معرفی جامع دوره آموزش تعمیرات پکیج

سر فصل های دوره آموزش تعمیر پکیج

آموزشگاه برق کلاس آموزش تعمیر پکیج را با کامل ترین و جامع ترین مباحث مربوط به تعمیر انواع مدل های پکیج دیواری ارائه می دهد. سر فصل های دوره تعمیر پکیج عبارتند از:

 • نحوه سرویس کامل دستگاه
 • باز و بسته کردن قطعات
 • تشخیص خرابی پمپ و تعمیرات
 • تشخیص خرابی پرشر دود پکیج
 • تشخیص خرابی ترموستات پکیج
 • آشنایی با ابزار های مورد استفاده در تعمیرات پکیج
 • معرفی قطعات پکیج و عملکرد آن ها
 • آموزش نقشه خوانی برق
 • معرفی روش های باز و بست انواع پکیج ها
 • آموزش نحوه مونتاژ و دمونتاژ کردن قطعات در پکیج
 • آشنایی با شیوه تعویض قطعات در پکیج
 • آشنایی با سیستم الکتریکی پکیج و تعمیر آن
 • آشنایی با سیستم مکانیکی پکیج و تعمیر آن
 • معرفی کد خطا های پکیج و نحوه برطرف کردن ارور ها

اساتید دوره تعمیر پکیج

اساتید دوره تعمیر پکیج تجربه چندین ساله در تعمیر انواع مدل های پکیج دیواری داشته و ضمن تسلط کامل بر قطعات پکیج ها، روش های آپدیت و به روز عیب یابی و تعمیر پکیج را به کارآموزان آموزش می دهند تا تعمیر پکیج را در کوتاه ترین زمان ممکن و بهترین کیفیت انجام دهند. هم چنین آن ها با گذراندن دوره های آموزشی مربوط به نحوه تدریس کاملا مفهومی و ساده، توانایی بالایی در انتقال مطالب به شرکت کنندگان در دروه آموزشی تعمیر پکیج دارند.

ظرفیت کلاس آموزش تعمیر پکیج

ظرفیت کلاس آموزش تعمیر پکیج به صورت محدود در نظر گرفته شده تا تمامی شرکت ککندگان توانایی کار عملی بر روی پکیج داشته باشند و تمامی مباحث به طور عملی توسط فرد انجام شود تا یک تسلط نسبی ایجاد شودو به همین دلیل دوره های عمومی تعمیر پکیج با یک طرفیت محدود قابل ثبت نام می باشد.

هم چنین در صورتی که تمایل به شرکت در کلاس ها خصوصی تعمیر پکیج دارند می توانند با مشاوران ثبت نام آموزشگاه برق تماس گرفته و در کلاس های خصوصی با انتخاب شخصی روز و ساعت برگزاری کلاس ها ثبت نام کنند.

هزینه ( شهریه ) آموزش تعمیرات پکیج

یکی از نکات مهمی که در انتخاب آموزشگاه تعمیر پکیج باید به آن دقت کرد، شهریه آموزش تعمیرات پکیج شوفاژ می باشد. از ثبت نام در دوره های تعمیر پکیج با قیمت های خیلی پایین بپرهیزید. چرا که ممکن است پس از اتمام دوره تجربه و دانش کافی برای ورود به بازار کار را کسب نکرده و مجددا باید در آموزشگاه های دیگر ثبت نام کنید. این موضوع فقط باعث هدر رفتن زمان و هزینه شما می شود. به علاوه ثبت نام در دوره های تعمیر پکیج با شهریه های نجومی تضمین کننده موفقیت شما در این شغل نخواهد بود. بنبیابراین نباید شهریه آموزشت تعمیرات پکیج شوفاژ را مبنای اصلی انتخاب آموزشگاه تعمیر پکیج در نظر گرفت.

شهریه عادی ثبت نام در دوره تعمیر پکیج  مجتمع آموزشی برق 2/300/000 تومان می باشد که به دلایل شرایط اقتصادی یک تخفیف 30 درصدی به مدت محدود برای ثبت نام کنندگان دوره تعممیر پکیج در نظر گرفته شده است. شهریه دوره تعمیر پکیج دیواری پس از اعمال تخفیف، 1/800/000 تومان می باشد. هم چنین در صورتی که تمایل به ثبت نام در دوره خصوصی تعمیر پکیج را دارید، لازم است مبلغ 3/000/000 تومان را بپردازید.

گواهینامه ارائه شده پس از اتمام دوره

پس از اتمام دروه تعمیر پکیج به طور موفقیت آمیز، گواهینامه فنی معتبر شرکت در دوره از سوی آموزشگاه برق به افراد اهدا می شود. هم چنین در صورتی که تمایل به دریافت مدرک دو زبانه فنی و حرفه ای هستید، می توانید پس از معرفی شما توسط آموزشگاه به سازمان فنی و حرفه یا در آزمون های کتبی و عملی شرکت کرده و در صورت کسب حد نصاب نمره مدرک بین المللی خود را کسب کنید.

مزایای گواهینامه پایان دوره

گواهینامه پایان دوره مجتمع فنی آموزش برق به دلیل فعالیت آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور از اعتبار بالایی برخوردار بوده و شما می توانید با استناد به این مدرک، موقعیت های شغلی متفاوتی را در شرکت های دولی و خصوصی سراسر کشور کسب کنید. هم چنین با در دست داشتن مدرک فنی و حرفه ای می توانید پروانه کسب دریافت نموده و کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کرده و به درآمد بالا برسید. در صورتی که علاقه به کار در کشور های خارجی دارید و می خواهید مهاجرت کاری کنید، مدرک فنی و حرفه ای به علت بین المللی بودن برای شما مناسب است.

مدت دوره آموزش تخصصی تعمیر پکیج

آموزش تخصصی تعمیر پکیج در یک دوره 30 ساعتی که بخش عمده آن به صورت عملی روی انواع پکیج ها می باشد، در مجتمع فنی آموزش برق برگزار می شود.

آموزش تعمیر پکیج دیواری مناسب کیست؟

افرادی که علاقه خاصی به مشاغل فنی داشته و مهارت بالایی در عیب یابی الکترونیکی و کار با وسایل برقی دارند، برای فعالیت در شغل تعمیر کار پکیج مناسب هستند. آموزش تعمیر پکیج دیواری مناسب افرادی است که علاقه زیادی به حل مسئله داشته و در بررسی مشکلات الکترونیکی به صورت دقیق و با تمرکز بالا توانمند هستند. ما به افرادی که می خواهند یک حرفه فنی را در کوتاه ترین زمان و با یک سرمایه اولیه کم را راه اندازی کنند، شرکت در دوره تعمیر پکیج آموزشگاه برق را پیشنهاد می کنیم. حتی افرادی که به دنبال شغل دوم هستند و مهارت فنی به نسبت بالایی دارند می توانند در کلاس های تعمیر پکیج ثبت نام کنند.

مزایای شرکت در دوره تعمیرات پکیج دیواری مجتمع آموزش برق

مزایای شرکت در دوره تعمیرات پکیج دیواری آموزشگاه برق شامل تدریس سر فصل های کامل تعمیر پکیج توسط اساتید و متخصصان حرفه ای تعمیر پکیج به صورت ترکیب تئوری و عملی، کار با ابزار و انواع پکیج ها به صورت عملی در کارگاه های مجهز، امکان تجدید دوره رایگان در صورت وجود هر گونه مشکل در یادگیری مباحث، پشتیبانی نامحدود، ارائه مشاوره کسب و کار، دارا بودن نماد اعتبار، فعالیت زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای و اعطای مدرک فنی و حرفه ای، دسترسی آسان به محل آموزشگاه، اختصاص دادن خوابگاه نزدیک به محل آموزش برای کارآموزان شهرستانی و برگزاری دوره آنلاین اشاره کرد.

توضیحات کاربردی و آموزشی

مباحث آموزشی در دوره تعمیرات پکیج آموزشی به صورت توضیحات کاربردی و آموزشی می باشد به طوری که مناسب بازار کار بوده و پس از دوره توانایی استخدام در شرکت های معتبر و راه اندازی کسب و کار شخصی را دارند. با شرکت در دوره های مبتدی تا پیشرفته تعمیر پکیج در آموزشگاه برق شما را از شرکت در دوره های کار آموزی و کسب تجربه در مغازه های تعمیر پکیج بی نیاز می کند.

بازار کار تعمیرات پکیج دیواری چگونه است؟

افزایش میزان استفاده از انواع پکیج ها در محیط های مسکونی، آموزشی و تجاری باعث شده است که بازار کار شغل های مرتبط با پکیج های دیواری به طور چشمگیری پیشرفت کند. تخصصی بودن تعمیر پکیج و نیاز به یک نیروی متخصص برای عیب یابی و تعمیر پکیج دلیل دیگر پررونق بودن بازار کار تعمیرات پکیج می باشد.

درآمد تعمیرات پکیج دیواری چگونه است؟

شغل تعمیرات پکیج دیواری یکی از مشاغل فنی و حرفه ای بوده که به دلیل بازار کار پر روتق، درآمد بالایی دارد. عدد خاصی را نمی توان به عنوان درآمد تعمیرات پکیج اعلام کرد. درآمد تعمیرات پکیج دیواری به عوامل مختلفی مانند مهارت و تجربه فرد تعمیر کار، تسلط بر تعمیر و تعویض قطعات مدل های متنوع پکیج دیواری، ارتباط با مشتری و کسب رضایت وی با ارائه خدمات با قیمت منصفانه و با کیفیت بالا، تحویل کار در موعد مقرر، احترام به مشتری و داشتن نظم، محل قرار گیری مرکز تعمیر پکیج و ساعت کاری، تبلیغات در سایت های کاریابی و شبکه های اجتماعی بستگی دارد.

مشکلاتی که یک تعمیر کار پکیج باید برای تعمیر پکیج بماند

از مشکلات رایج تعمیر پکیج که هر تعمیر کار پکیجی باید بر حل آن تسلط داشته و روش های برطرف کردن ان را به طور کامل بداند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گرم نشدن آب در پکیج
 • نشتی آب در پکیج
 • افت فشار در پکیج
 • روشن نشدن پکیج
 • خاموش شدن خود به خودی پکیج
 • داغ بودن بیش از حد آب در پکیج
 • سر و صدای زیاد پکیج
 • عدم ایجاد جرقه و شعله در پکیج
 • کار نکردن دکمه های پکیج

آموزش تعمیر پکیج فنی و حرفه ای

آموزشگاه برق زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت داشته و با ارائه مدرک فنی و حرفه ای معتبر و بین المللی مسیر ورود به بازار کار تعمیرات پکیج را تسهیل کرده و پس از اخذ مدرک فنی و حرفه ای می توانید وام های متنوعی دریافت کرده و مجوز کسب و کار را بگیرید. هم چنین مدرک آموزش تعمیر پکیج فنی و حرفه ای به دلیل دو زبانه بودن و اعتبار بالا در کشور های خارجی  مناسب افرادی است که مایل به مهاجرت کاری هستند.

آموزش تعمیرات ایران رادیاتور و بوتان

ایران رادیاتور مدل های مختلف پکیج در بازار دارد، مانند مدل های E,M,K,L و … . هر یک از این مدل ها زمانی که دچار اختلال شوند، باید با تعمیر کار ایران رادیاتور تماس بگیرید. تکنسین با تجربه، دستگاه شما را عیب یابی می کند.

برای عیب یابی پکیج های ایران رادیاتور، باید با ارورهایی که روی صفحه ظاهر می شود، یا در برخی مدل های دیگر که چراغ های از 10 تا 80 روشن می شوند، آشنا شده و بر اساس آن ها تعمیر انجام شود.

مثلا اگر در مدل های L و k ارور E2 رویت شد، به معنی این است که شعله پکیج کار نمیکند. E10 نشانه نشت دودکش است، E42 یعنی مدار پکیج باز شده است و باید تعویض شود. و به همین ترتیب دیگر خطاها. پس از عیب یابی تکنسین تعمیر را شروع می کند.

بوتان نیز مدل های مختلفی برای پکیج های خود دارد، مدل هایی از قبیل verona، perla pro، optima، Calda venizia و … . مدل های بوتان، در انتهای نام خود دو پسوند s و i دارند. پسوند s یعنی پکیج فن دار، و پسوند i یعنی پکیج بدون فن.

از معایب پرتکرار در پکیج های بوتان می توان خاموش شدن مدام ، سر و صدای زیاد، انفجاری شدن دستگاه، بالا رفتن دمای آب، روشن نشدن پکیج و … را نام برد.

همانند ایران رادیاتور، بوتان نیز ارورهایی روی صفحه نمایش ظاهر می کند، که شما یا تعمیرکار می توانید با خواندن ارورها و آگاهی از مفهموم آن ها، به تعمیر آن اقدام کنید.

آموزش تعمیر برد پکیج دیواری

خراب شدن برد پکیج دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. نشستن گرد و خاک روی برد، نفوذ آب به داخل آن یا به سر رسید عمر قطعات روی برد، میتواند دال بر خرابی آن باشد.

در صورتی که گرد و خاک روی برد را گرفته باشد، رله ها نمیتوانند به درستی کار کنند، در نتیجه برخی از قطعات می سوزند. در این موارد شما باید توسط یک مولتی متر سلامت تمام خازن ها، آی سی ها و … را بررسی و آن ها را تعمیر کنید.

اگر به برد شما آب نفوذ کرده است باید سریعا با یک تکنسین حرفه ای، یا نمایندگی شرکت سازنده پکیج تماس بگیرید. همینطور برای بردی که عمر آن به پایان رسیده است، باید به احتمال زیاد، آن را تعویض کنید.

آموزش تعمیرات پکیج ایساتیس و آريستون

با توجه به کاربرد گسترده ای که پکیج ها در ساختمان های مختلف دارند، شرکت های مختلف داخلی و خارجی به تولید انواع آنها می پردازند. آریستون یکی از شرکت های خارجی تولید کننده انواع لوازم خانگی و سیستم های سرمایشی و گرمایشی می باشد که پکیج های دیواری آن از معروف ترین محصولات این شرکت می باشد.

این شرکت در واقع یک کمپانی ایتالیایی می باشد و پکیج های تولید توسط آن از کیفیت بسیار مناسبی برخودار می باشند.

اما شرکت ایساتیس یکی از شرکت های ایرانی تولید کننده انواع پکیج های دیواری، رادیاتور، شوفاژ و غیره می باشد که با کیفیت بالایی که ارائه می دهد با انواع مشابه خارجی در رقابت می باشد.

در آموزشگاه مجتمع آموزشی برق به معرفی و آموزش تعمیرات انواع برندهای پکیج های دیواری پرداخته می شود و کارآموزان در نهایت قادر به نصب و تعمیر انواع پکیج خواهند بود.

حتما می دانید که پکیج ها در مدل ها و مارک های مختلف در صورت بروز مشکل، ارورهای مختلفی را نمایش می دهند و نیاز است تا یک تعمیرکار حرفه ای پکیج با انواع این کدهای خطا آشنا باشد.

در دوره آموزش تعمیرات پکیج ، انواع کد خطا مربوط به پکیج های مختلف از جمله ایساتیس و آریستون به کارآموزان آموزش داده می شود.

مراحل یادگیری تعمیرات پکیج دیواری

پکیج های دیواری دارای ساختار پیچیده ای بوده و از قطعات مختلفی تشکیل شده است که تعمیر آن نیازمند آگاهی و اطلاعات بالا در این زمینه می باشد. برای یادگیری کامل تعمیرات پکیج دیواری بعد از ثبت نام در دوره آموزشی در آموزشگاه مورد نظر، بایستی دوره را در ابتدا به صورت تئوری طی نمود.

در دوره های تئوری در ابتدا انواع پکیج و ساختار آن معرفی شده و تمامی برندهای موجود در این دستگاه معرفی می گردند.

ارائه سرفصل های مختلف که شامل مواردی مانند آموزش نحوه عیب یابی خطاهای پکیج ، آموزش عیب یابی پکیج های تک مبدل و دو مبدل ، آموزش نحوه عملکرد پمپ سیرکولاسیون، آموزش نحوه تست کلیدها و شناخت انواع آنها، آموزش نحوه عملکرد میکروسوئیچ ها، آموزش چگونگی عملکرد شیر گاز،  آموزش تست شیر گاز توسط مولتی متر و غیره از جمله مراحل یادگیری تعمیرات پکیج دیواری می باشد.

پس از این که مرحله تئوری به پایان رسید نیاز است تا در کارگاه های عملی که در آموزشگاه وجود دارد شرکت نمود و مهارت های مورد نیاز را کسب کرد.

مجتمع آموزشی برق آموزش های خود را به صورت پروژه محور و عملی به کارآموزان ارائه می دهد و به همین دلیل افراد پس از پایان دوره قادر به وارد شدن به بازار کار حرفه ای و آغاز فعالیت و کسب درآمد می باشند.

در نهایت و بعد از این که مراحل دوره آموزشی تعمیرات پکیج به پایان رسید افراد می توانند در امتحان فنی و حرفه ای که به شکل سراسری برگزار می شود شرکت نموده و اگر نمره قبولی را کسب نمایند، منتظر صدور مدرک فنی و حرفه ای معتبر و رسمی باشند.

با استفاده از این مدرک امکان مهاجرت به سایر کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار می باشند وجود داشته و افراد می توانند از این طریق اقدام نمایند. علاوه بر آن می توان با مدرکی که دریافت می کنید اقدام به راه اندازی مغازه ای نموده و پروانه کسب مورد نظر خود را دریافت نمایید.

به علاوه دریافت انواع تسهیلات بانکی و وام های متنوع توسط این مدرک وجود داشته و کارآموزان می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

معرفی شغل تعمیرات پکیج دیواری

شغل تعمیرات پکیج دیواری را می توان یکی از مشاغل پولساز در ایران و سایر کشورهای دنیا دانست که انجام آن نیازمند مهارت های بالایی دارد.

پکیج ها از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده اند که از آن میان می توان به مواردی مانند برد پکیج، ترمیستور، وریستور، فلوسوئیچ، برد جرقه، شیر سه طرفه، پمپ سیرکولاسیون، سنسور حرارتی مدار آب گرم مصرفی، شیر اطمینان، گیج دما و فشار، منبع انبساط دیافراگمی، شیر هواگیری اتوماتیک و غیره اشاره کرد.

هر یک از این قطعات ممکن است به دلایلی دچار مشکل شده و نیاز به عیب یابی و تعمیر داشته باشند. با توجه به پیچیدگی ساختار پکیج و قطعات مختلف به کار رفته در آن، نیاز است تا فردی که در این حرفه دارای مهارت کافی باشد اقدام به تعمیر آن نماید.

تعمیرکاران پکیج دوره های آموزشی مربوط به این حرفه را پشت سر گذاشته اند و با تمامی قطعات و نحوه عملکرد آنها آشنایی دارند. این افراد قادر به عیب یابی دقیق دستگاه و همچنین تعمیر و یا تعویض قطعات مختلف پکیج در مدت زمانی کوتاه می باشند.

بررسی بازار کار تعمیرات پکیج دیواری

اما دلیل استقبال افراد از دوره های آموزش تعمیرات پکیج دیواری چیست؟ می توان دلیل اصلی این امر را محبوبیت بالای این سیستم گرمایشی در سال های اخیر و نیاز به نیروی متخصص جهت نصب و تعمیرات آن می باشد.

بالا بودن تعداد مراجعه کنندگان به این افراد باعث می شود تا تعمیرکاران پکیج دیواری از درآمد بالایی برخوردار باشند. ساختار پکیج به گونه ای است که در صورت خرابی آن، حتما نیاز به حضور تعمیرکار بوده و خود فرد به هیچ عنوان قادر به درست کردن پکیج نخواهد بود.

علاوه بر تعمیرات نیاز است تا افراد به صورت شش ماهه یا یک ساله، برای جلوگیری از خرابی و طول عمر بیشتر دستگاه، آن را سرویس نمایند. در سرویس کردن پکیج، تعمیرکار اقدام به رسوب زدایی قطعات مختلف نموده و در صورتی که قطعه ای دچار مشکل باشد آن را تعمیر یا تعویض می نمایند.

استفاده از پکیج نه تنها در کشور ما که در کشورهای مختلف دنیا نیز به کار رفته و فردی که از مهارت های کافی در این کار برخوردار باشد قادر به راه اندازی کار در ایران و خارج از کشور می باشد.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به شغل تعمیرات پکیج

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود استقبال از این حرفه زیاد باشد این است که سرمایه زیادی برای آغاز به کار مورد نیاز نمی باشد.

در هنگام راه اندازی بسیاری از مشاغل ممکن است سرمایه هنگفتی برای تهیه تجهیزات و ابزار کار مورد نیاز باشد و همین مسئله برای افرادی که دارای سرمایه کافی نمی باشند می تواند مشکل ساز شده و آنها را از ادامه مسیر منصرف سازد.

اما با توجه به این که تعمیرات پکیج دیواری شغلی فنی و مهارت محور می باشد، با کسب دانش و اطلاعات کافی در این زمینه می توان به راحتی وارد بازار کار این حرفه گردید و به شهرت بالایی دست یافت.

پس از این که در دوره های آموزش تعمیرات پکیج دیواری شرکت نموده و مدرک فنی و حرفه ای معتبر را دریافت کردید می تواند در شرکت های تعمیراتی مختلف استخدام شده و نیازی به اجازه مغازه ندارید.

علاوه بر آن می توان با انجام تبلیغات در سایت های دیوار و شیپور می توان به صورت سیار اقدام به انجام کار نمود. وسایل و ابزار کاری که در این حرفه مورد استفاده می باشد قیمت چندان زیادی نداشته و می توان با اندک سرمایه ای آغاز به کار کرد.

چگونگی ورود به شغل تعمیرات پکیج دیواری

برای این که بتوانید مهارت های مورد نیاز برای ورود به بازار کار شغل پکیج دیواری را یاد بگیرید می توانید روش های مختلفی را امتحان کنید. ی

کی از این روش ها کار کردن به عنوان شاگرد و کارآموز نزد یک استاد کار می باشد که نیاز است حدود 1 سال به انجام کار در کنار این فرد پرداخت تا بتوان مهارت های عملی را فرا گرفت. اما در این روش فرد از لحاظ تئوری آموزش نمی بیند و به همین دلیل کمبودهایی در این متد وجود خواهد داشت.

یکی از روش هایی که بسیاری از افراد از آن نتیجه گرفته اند و اکنون در حال انجام کار و کسب درآمد در این حرفه می باشند، شرکت در دوره های آموزشی است که در آموزشگاه های مختلف برگزار می گردد.

این دوره ها دارای ویژگی هایی می باشند که باعث شده استقبال از آنها زیاد بوده و افراد بسیاری سالانه از این دوره ها مدرک فنی و حرفه ای دریافت نموده و جذب بازار کار می گردند.

در ادامه به ویژگی هایی که یک آموزشگاه خوب باید داشته باشد تا فرد بتواند به مهارت و دانش کافی دست پیدا کرده و به درآمدزایی از این طریق برسد پرداخته شده است.

بهترین آموزشگاه تعمیرات پکیج دیواری

پس از تحقیقات و بررسی هایی که در رابطه با آموزشگاه های مختلف به عمل آمده و همچنین تجربیاتی که کارآموزان سابق آموزشگاه بیان نموده اند.

مشخص شد که آموزشگاه مجتمع فنی برق یکی از بهترین آموزشگاه های تعمیرات پکیج دیواری در کشور می باشد که در هر دوره تعداد زیادی نیروی متخصص و فعال را به بازار کار معرفی کرده و اشتغال زایی زیادی را ایجاد نموده است.

اساتیدی که در این آموزشگاه مشغول به تدریس می باشند از تجربه و علم بالایی برخوردار بوده و سابقه خوبی در انجام تعمیرات پکیج دارند.

این افراد دارای تحصیلات مرتبط با این حوزه بوده و یا از مدرک فنی و حرفه ای معتبر در تعمیرات پکیج برخوردار می باشند. با سابقه بالایی که این مدرسین در امر تدریس دارند قادر به انتقال کامل مفاهیم به کارآموزان بوده و این افراد پس از اتمام دوره قادر به ورود به بازار کار با اعتماد به نفس بالا می باشند.

سرفصل هایی که در آموزشگاه مجتمع فنی برق تدریس می گردد بسیار جامع بوده و تمامی موضوعات را در بر می گیرد. از جمله این سرفصل ها می توان به مواردی مانند:

آموزش اصول عملکرد پکیج دیواری، تعمیرات و سرویس و هواگیری پکیج، آموزش نحوه تست و عیب یابی پمپ پکیج، آموزش نحوه عیب یابی هیدرولیکی، عیب یابی جدا کننده هوا، تشخیص مشکلات مشعل و جرقه، آموزش تشخیص مشکلات مدارات الکترونیکی پکیج، آموزش عیب یابی مشکلات مربوط به بردهای پکیج، تعمیر پکیج تک و دو مدولاتور و … اشاره کرد.

در این آموزشگاه قطعات مختلف و برندهای مختلفی که برای پکیج وجود دارد معرفی شده و نحوه کار کردن و تعمیر هر یک آموزش داده می شود.

از مزایایی که برای این آموزشگاه وجود دارد می توان به پشتیبانی نامحدود از دوره ها، امکان تمدید دوره در صورت عدم یادگیری، دسترسی آسان به مکان آموزش و قیمت مناسب دوره ها اشاره کرد.

شرایط لازم برای ثبت نام در دور آموزش تعمیرات پکیج

شاید تصور کنید که تنها افرادی که دارای مقداری تخصص در این زمینه می باشند قادر به شرکت در دوره تعمیرات پکیج دیواری می باشند.

این تفکر کاملا اشتباه بوده و این آموزشگاه از تمامی افرادی که علاقمند به این حرفه می باشند ثبت نام به عمل می آورد. تحصیلات خاصی برای ورود به این حرفه مورد نیاز نبوده و مباحث به صورت پایه ای به افراد آموزش داده می شود.

همچنین محدودیت سنی برای ثبت نام در این دوره ها وجود ندارد و افراد در هر سنی که باشند قادر به شرکت در این دوره می باشند.

امکان انتخاب ساعت برگزاری کلاس ها بر عهده خود کارآموز بوده و در صورتی که فرد شاغل یا محصل باشد می تواند کلاس ها را در ساعات بیکاری خود شرکت نماید.

حرفه ای شدن و افزایش درآمد در شغل تعمیرات پکیج

با توجه به گسترش استفاده از انواع پکیج های دیواری در ساختمان ها پیشرفت شغلی در این حرفه زیاد بوده و افراد می توانند با افزایش مهارت های عملی و فنی خود به درآمدهای بسیار بالایی دست پیدا کنند.

برای حرفه ای شدن در این شغل نیاز است تا فرد تجربیات خود را بالا برده و با کار کردن در پروژه های مختلف و تحویل کارهای با کیفیت، سابقه خود را در شغل تعمیرات پکیج افزایش داده و به محبوبیت بالایی در این زمینه دست یابد.

خوش قول بودن و مشتری مداری از نکات کلیدی برای موفقیت در این شغل می باشد و نیاز است تا فرد کار را به موقع تحویل داده و از اخلاق مناسبی نیز برخوردار باشد.

در کنار این موارد، تبلیغات نیز می تواند نقش موثری را در پیشرفت و موفقیت در این حرفه ایفا کرده و تعداد مراجعه کنندگان و در نتیجه درآمد فرد تا حد زیادی افزایش دهد.

5/5 - (2 امتیاز)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  WeCreativez WhatsApp Support
  اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
  سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟