درخواست کارآموزی

مهم ترین تجهیزات دوربین مدار بسته

نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی
10 نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل
ژانویه 7, 2019
گوشی شارژ نمی شود
نحوه تعمیر گوشی هایی که به درستی شارژ نمی شوند – چرا موبایل شارژ نمی شود
ژانویه 17, 2019

مهم ترین تجهیزات دوربین مدار بسته

تجهیزات دوربین مدار بسته

تجهیزات نصب دوربین مداربسته

برای استفاده از دوربین های مدار بسته به ابزارها و وسایل خاصی نیاز هست که به آن تجهیزات جانبی دوربین مدار بسته گفته می شود. به منظور بهبود عملکرد سیستم مدار بسته از این تجهیزات استفاده می شود. در ادامه شما با تجهیزات مختلف دوربین مدار بسته آشنا خواهید شد:

تجهیزات دوربین مدار بسته

منبع تغذیه دوربین مدار بسته

منبع تغذیه یکی از اصلی ترین بخش های سیستم دوربین مدار بسته است که غالبا نادیده گرفته می شود. کیفیت منبع تغذیه عمر یک سیستم دوربین مدار بسته را تعیین می کند.

Housing یا بدنه دوربین مدار بسته

Housing برای محافظت از باکس دوربین از شرایط آب و هوایی خشن استفاده می شود و در اندازه های مختلفی بسته به نیاز شما ارائه می شود. حتی برخی از Housing ها در شرایط آب و هوایی بسیار سرد دارای بخاری یا گرم کننده هستند.

اتصال BNC

اتصالات BNC در انتهای کابل کواکسیال دوربین مدار بسته استفاده می شود. این اتصالات در انتهای هر دوی دوربین و DVR استفاده می شود و به طور عمده در انتهای کابل ویدیویی مورد استفاده قرار می گیرند. توجه داشته باشید که تنها از کانکتورهای مرکز برنجی استفاده شود چونکه آنها کیفیت انتقال بالاتری دارند و زنگ نمی زند.

کانکتور برق 

این کانکتور در دوربین در انتهای کابل برق یا کابل پاور وجود دارد. یک کانکتور با کیفیت خوب مشکلات مربوط به شل شدن کانکتور را نخواهد داشت.

کانکتور صدای RC

این کانکتور صوتی برای اتصال صدای دوربین به DVR و اتصال صوتی و تصویری DVR به AV تلویزیون استفاده می شود.

کیت صدا

میکروفون های صدای بسیار کوچک با مدار تقویت کننده ای وجود دارد که به دوربین متصل می شود. این کیت صدا به دوربین های مداربسته متصل می شود تا صدای منطقه ای را از طریق DVR ثبت کند.

کابل دوربین مدار بسته

کابل مهمترین بخش سیستم دوربین مدار بسته است. استفاده از بهترین دوربین های مداربسته با کابل های بی کیفیت هیچ معنایی ندارد. کابل های مسی دارای کیفیت بالایی هستند و برای انتقال ویدیو مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه کابل های مورد استفاده براساس فاصله دوربین و DVR قید شده است:

  • کابل 3+1 حداکثر 300 فوت
  • کابل RG6 حداکثر 300 تا 600 فوت
  • کابل RG11 حداکثر 600 تا 1000 فوت
  • کابل LAN – می توانید برای انتقال بیشتر و بهتر با Video Balun استفاده شود.

تجهیزات نصب دوربین مدار بسته

جعبه مدیریت کابل

جعبه مدیریت کابل جعبه های اتصالی هستند که در انتهای دوربین نصب می شود به طوری که کانکتور اتصال داخل جعبه یا باکس قرار بگیرد. استفاده از این جعبه مدیریت کابل باعث کاهش تداخلات می شود و ظاهر بهتری را ارائه می دهد.

پایه یا استند دوربین مدار بسته

نصب دوربین یا نصب housing دوربین نیاز به پایه یا استند دارد. این پایه ها برای بدست آوردن بهترین زاویه دید دوربین تنظیم می شوند. استند های بلندی وجود دارند که حدود 2 فوت طول دارند و عمدتا در مناطقی که ارتفاع سقف بسیار زیاد است و یا دوربین باید به دیوار نصب شود استفاده می شود.

هارد دیسک

هارد دیسک قلب سیستم دوربین های مدار بسته است و به صورت 24 ساعه و 7 روز هفته مود استفاده قرار می گیرد. هارد دیسک کامپیوتر معمولی ممکن است در این حالت قابل استفاده نباشد.

 

اگر علاقمند به نصب دوربین مدار بسته هستید می توانید در دوره های عملی آموزش نصب دوربین مدار بسته شرکت نمایید.