تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

آموزش تعمیرات دوچرخه

دوره آموزش تعمیرات دوچرخه که در این آموزشگاه بصورت تخصصی برگزار می‌گردد شامل تعمیرات انواع دوچرخه‌های دنده ای و معمولی و… می باشد. این دوره آموزشی از سرفصل و مباحث بسیار کاملی برخوردار بوده و کارآموز محترم در این حرفه به تمام مباحث مربوط به تعمیرات دوچرخه مسلط خواهد شد و پس از اتمام دوره از پشتیبانی استاد دوره بصورت تلفنی و حضوری نیز بهره مند خواهد بود. همچنین اعطای مدرک فنی و حرفه ای توسط آموزشگاه به کارآموز در انتهای دوره انجام خواهد پذیرفت و کارآموز می تواند کسب و کار خود را راه اندازی نموده و مستقیما وارد بازار کار شود.

شما در دوره تعمیرات دوچرخه با نحوه تعمیر و تعویض باتری، دینام، چراغ دوچرخه و همچنین تعمیرات تخصصی دوچرخه‌های معمولی و دنده‌ای و همچنین تعمیر ترمرزهای دیسکی،هیدرولیکی و معمولی را آموزش می‌دهیم.  نحوه برگزاری این دوره صفر تا صد بصورت حضوری و عملی و تئوری توسط است که توسط اساتید مجرب برگزار می‌شود.

خیلی از افراد بر این باورند که اگر برای آموزش دوچرخه سازی شرکت کنند تمامی دوره تئوری است که در مجتمع آموزشی برق کلاس‌های تئوری 1 یا 2 جلسه هستند و بقیه جلسات عملی است.

ما در این دوره، تمامی مباحث مربوط به دوچرخه را برای شما توضیح می‌دهیم. مباحثی که شامل تجهیزات دوچرخه ( تجهیزات بدنه ) را شامل می‌شود.باز و بست قسمت‌های مختلف دوچرخه،قسمت ترمزها،قسمت دنده‌ها و حتی مباحث پیشرفته‌تر بحث تنظیمات و مباحثی که در دوچرخه‌های دنده ای وجود دارد. بصورت کامل شما بصورت عملی کار می‌کنید و در طول دوره یاد می‌گیرید که چگونه دوچرخه‌ها را مورد عیب یابی و تعمیر قرار دهید. قسمت‌های مختلف دوچرخه را ما در اموزشگاه برای شما باز می‌کنیم تا شما کارآموزان کارهای عملی را خودتان انجام دهید و مهارت کافی را کسب کنید. پس از اتمام دوره شما با بر دست داشتن مدرک فنی و حرفه ای و پشتیبانی نامحدود، کسب  و کار خودتان را شروع کنید و کسب درآمد از این رشته داشته باشید.

✔️ این دوره آموزش تعمیر دورچرخه همانند دیگر دوره های آموزش چون : دوره آموزش تعمیر موتورسیکلت ، دوره آموزش مکانیک خودرو ، آموزش جلوبندی سازی خودرو و … به صورت کاملاً عملی و در کارگاه های مجهز زیر نظر اساتید مجرب برگزار میگردد.

✔️ دوره دوچرخه سازی از صفر تا صد و مبتدی تا پیشرفته برگزار میشود که تمامی مراحل به صورت عملی در دوره انجام می‌شود.

✔️ در صورت نیاز به تجدید دوره دانش آموزان میتوانند دوره را به صورت رایگان برای بار دوم شرکت نمایند.

✔️ خوابگاه برای دانش آموزان راه دور (شهرستان) در نزدیکترین محل به برگزاری دوره معرفی میشود.

✔️ این دوره به صورت حضوری در تهران برگزار میشود.

✔️ در پایان دوره مدرک فنی حرفه ای معتبر و قابل استعلام از سازمان فنی حرفه ای ارائه میشود که ضامن اشتغال کارآموزان در شغل دوچرخه سازی و تعمیرات دوچرخه می‌باشد.

سرفصل‌های آموزش تعمیرات دوچرخه شامل:

 • آموزش باز و بست قسمت‌های مختلف دوچرخه مثل کاسه فرمان، تنه، چرخ‌ها و …
 • آموزش پره‌بندی دوچرخه، تابگیری
 • آموزش تعمیر ترمزهای دیسکی، معمولی و ویبریک
 • آموزش تعمیر و تنظیم انواع دنده‌های ساده و حرفه‌ای
 • آموزش لقی گیری تنه، چرخ‌ها و…
 • آموزش عیب‌یابی و رفع عیب بهمراه ابزار شناسی

طول دوره تعمیرات دوچرخه 15 ساعت است

مزایای شرکت در دوره آموزش تعمیرات دوچرخه در مجتمع آموزشی برق

 • آموزش عملی
 • پشتیبانی نا محدود
 • دریافت مدرک بین‌المللی فنی و حرفه‌ای

 

ویدیو معرفی دوره آموزش تعمیرات دوچرخه

ویژگی های دوره آموزش دوچرخه سازی

پشتیبانی نامحدود دوره

بعد از اتمام دوره آموزشی شما توسط کارشناسان و اساتید آموزشگاه به مدت نامحدود پشتیبانی خواهید داشت تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

مدرک فنی حرفه ای

پس از پایان دوره آموزشی به شما مدرک بین المللی فنی حرفه ای معتبر در ایران و خارج از کشور اعطا می گردد.

تجدید دوره رایگان

در صورت عدم یادگیری در یک دوره یا عدم توانایی شرکت به دلایل زمانی ، دوره بصورت رایگان برای شما برگزار خواهد شد.

دسترسی حمل و نقل عمومی

محل آموزشگاه دارای دسترسی آسان با مترو و اتوبوس های شهری و BRT می باشد.

کارعملی در کارگاه مجهز

برای یادگیری هر چه بهتر کارآموزان ، تجهیزات به روز صنعت در اختیار شما قرار گرفته تا با کار عملی مهارت لازم را کسب نمایید.

برگزاری دوره آنلاین

علاوه بر دوره های حضوری شما میتوانید در دوره های آنلاین آموزشگاه شرکت نمایید ، دوره مجازی تمامی سرفصلهای دوره حضوری را در بر میگیرد. - اطلاعات بیشتر : 66577392-021

سرفصل های آموزش تعمیر دوچرخه

سرفصل های دوره آموزش تعمیر دوچرخه
 • آشنایی با مقدمات فلزکاری
 • آشنایی با ابزارهای کار در تعمیرات تخصصی دوچرخه
 • آشنایی با نحوه پنچر گیری تیوپ
 • آشنایی با نحوه تعویض لاستیک و تیوپ
 • یادگیری چگونگی تاب گیری و پره بندی طوقه
 • آشنایی با نحوه تعمیرات دوشاخه جلو و عقب و تنظیم آن ها
 • آشنایی با نحوه تعمیرات کاسه های میل گلدان و توپی
 • آشنایی با نحوه تنظیم میل گلدان
 • آشنایی با نحوه تنظیم خودرو و زنجیر کش
 • آشنایی با نحوه تعویض میل تنه در دوچرخه
 • آشنایی با نحوه تعویض قامه ، کاسه ساچمه تنه و طبق
 • آشنایی با نحوه تعویض و تعمیر خودرو طبق عقب و جلو
 • آشنایی با نحوه تنظیم و تعمیر تعویض دنده عقب و جلو در دوچرخه های دنده ای
 • آشنایی با تعمیرات دسته دنده و تنظیم سیم کشی دنده
 • آشنایی با نحوه سیستم تعویض دنده ها الکترونیکی در دوچرخه دنده ای (X Shifter)
 • آموزش نحوه تنظیم و تعمیرات ترمزهای طوقه ای
 • آشنایی با نحوه تعمیر ترمزهای دیسکی هیدرولیکی و معمولی
 • آشنایی با نحوه تنظیم و تعمیرات زین های مختلف
 • آشنایی با نحوه تعویض و تعمیرات باطری چراغ و دینام
 • آشنایی با تعویض لوازم لوکس و تزئینی دوچرخه
 • آشنایی کامل با سرویس و نگهداری دوچرخه های مختلف
 • آشنایی کامل با تعمیرات تخصصی دوچرخه های معمولی
 • آشنایی جامع با تعمیرات تخصصی دوچرخه های دنده ای و …
نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان
مشاوره دوره آموزشی
درخواست مشاوره تلفنی رایگان

شهریه دوره آموزش تعمیرات دوچرخه

نام دورهشهریه عادیشهریه با تخفیفشهریه خصوصیشهریه آنلاین
آموزش تعمیرات دوچرخه 6/760/000 تومان 5/200/000 تومان 8/000/000 تومان 4/200/000 تومان

سوالات متداول دوره تعمیر دوچرخه

بله ، پس از اتمام این دوره به شما مدرک معتبر بین المللی فنی و حرفه ای اعطا خواهد شد.

تمامی مباحث بصورت کاملا عملی بوده و کارآموز شخصا مراحل تعمیرات را انجام می دهد.

با توجه به افزایش تعداد دوچرخه در سطح شهر ، نیاز به تعمیرات این وسیله نقلیه بیش از پیش احساس می شود و در نتیجه این حرفه از بازار کار مناسبی برخوردار می باشد.

بله ، بصورت کامل آموزش داده می شود.

سوالات متداول آموزش تعمیرات دوچرخه
مقالات مرتبط

دوره صفر تا صد آموزش تعمیرات دوچرخه

شرکت در دوره آموزش تعمیرات دوچرخه می تواند برای افرادی که به دنبال راه اندازی یک شغل پر درآمد با سرمایه اندک می باشند بسیار مفید باشد. با توجه به این که دوچرخه امروزه به یک وسیله نقلیه محبوب در میان افراد تبدیل شده است نیاز به تعمیرکاران این وسیله در جوامع مختلف احساس می شود. این دوره آموزشی در آموزشگاه مجتمع فنی برق به صورت تخصصی و حرفه ای برگزار شده و تعداد زیادی نیروی متخصص در تعمیر دوچرخه را وارد بازار کار می نماید. در پایان دوره، مدرک فنی و حرفه ای معتبر به هنرجویان اعطا می گردد و فرد می تواند اقدام به راه اندازی کسب و کار خود نماید. در ادامه به بررسی بازار کار این حرفه و سرمایه مورد نیاز برای آغاز به کار و همچنین نحوه ورود به این حرفه  توضیح داده شده است.

ساختار دوچرخه و انواع آن

دوچرخه یکی از وسایل نقلیه پرکاربرد با ساختاری ساده می باشد که در تمام دوران ها به عنوان وسیله ای محبوب شناخته می شده است. امروزه با توجه به شلوغ بودن شهرها بسیاری از افراد ترجیح می دهند با دوچرخه به مکان های نزدیک رفت و آمد کرده تا هم در مصرف سوخت صرفه جویی شود و هم از ایجاد ترافیک های بی مورد جلوگیری گردد.

دوچرخه ها ساختار پیچیده ای نداشته و اکثر اجزای آن قابل تعویض می باشند. از جمله اجزایی که در یک دوچرخه معمولی به کار رفته است شامل مواردی مانند بدنه، دو شاخ که باعث نگهداری فرمان می شود، فرمان، کرپی فرمان، زین یا صندلی، لاستیک یا تایر، طوقه، پنجه رکاب، طبق قامه، شانژمان یا دستگاه تعویض دنده عقب، طبق عوض کن یا دستگاه تعویض دنده جلو، دسته دنده، دسته ترمز، ترمز دیسکی و لقمه ای و زنجیر می گردد. بسته به این که دوچرخه از چه نوعی باشد ساختار آن کمی متفاوت بوده اما به صورت کلی تمام دوچرخه ها ساختاری یکسان دارند.

دوچرخه ها در انواع مختلفی شامل دوچرخه کوهستان، دوچرخه شهری، دوچرخه توریستی، دوچرخه کورسی، دوچرخه نمایشگاهی، دوچرخه برقی، دوچرخه خوابیده و دوچرخه چند نفره در دنیا وجود دارند که هر یک از این انواع، خود دارای مدل های متنوعی می باشند که هر یک از ویژگی ها و امکانات خاصی برخوردار بود به منظور هدفی ویژه طراحی شده اند.

معرفی شغل تعمیرات دوچرخه

با توجه به سادگی ساختار دوچرخه ها، در صورت خرابی آنها امکان برطرف کردن آن توسط خود فرد در بسیاری از مواقع وجود داشته اما در موارد تخصصی تر نیاز به حضور تعمیرکار دوچرخه می باشد. از جمله مشکلات متداول در دوچرخه ها پنچری و یا کم باد شدن تایر آنها می باشد و در صورتی که فرد دوچرخه سوار حرفه ای باشد نیاز است پنچرگیری و باد کردن لاستیک را به خوبی بلد باشد تا بتواند خود به انجام این کار بپردازد. ساییده شدن زنجیر و ایجاد صدا در دوچرخه، خراب بودن تیوب های لاستیک، کار نکردن درست زنجیر و پرش آن، نگرفتن ترمز، تاب برداشتن فرمان و … از جمله مشکلاتی است که ممکن است در انواع دوچرخه ها به وجود آید.

سادگی ساختار دوچرخه باعث نمی شود تا فرد بتواند تمام خرابی ها و مشکلات آن را شناخته و برطرف نماید و با توجه به این که امروزه دوچرخه ها از قیمت بالایی برخوردار می باشند نیاز است تا حتما برای تعمیر آن به تعمیرکار و یا فردی که دوره آموزش تعمیر دوچرخه را گذرانده باشد مراجعه نمایید.

تعمیر کردن دوچرخه دارای اصول و قواعدی می باشد که به احتمال زیاد از عهده شما خارج بوده و حتما نیاز به تخصص در این امر می باشد. تعمیرکار دوچرخه قادر به عیب یابی و تعمیر دوچرخه در کمترین زمان ممکن بوده و انواع خدمات مانند باد کردن و پنچرگیری لاستیک ها، بررسی صداهای موجود در دوچرخه و برطرف نمودن آنها، تعمیر قسمت های محرک دستگاه، شناخت انواع دوچرخه های ساده و حرفه ای و تعمیر آنها را انجام می دهد.

با توجه به فراگیر شدن دوچرخه در جامعه بسیاری از افراد تمایل دارند تا وارد شغل تعمیرات دوچرخه گردند اما در رابطه با بازار کار این حرفه و روش ورود به آن اطلاعاتی ندارند. در ادامه به طور کامل به این مباحث پرداخته شده است.

بازار کار شغل تعمیر دوچرخه به چه صورت است؟

امروزه جوامع پیشرفته به دلایلی مانند راحتی استفاده و جا به جایی، عدم ایجاد آلودگی هوا، سالم بودن و عدم نیاز به سوخت، استفاده از دوچرخه را بسیار گسترده کرده اند و افراد ترجیح می دهند مسیرهای کوتاه را با این وسیله طی نمایند و به نوعی یک ورزش و سرگرمی هم برای آنها محسوب می شود. جوامع در حال پیشرفت مانند کشور ما نیز در حال برنامه ریزی برای توسعه استفاده از دوچرخه در اماکن عمومی می باشند. با توجه به این که هر فرد دوچرخه سوار در مدت زمان مشخصی نیاز به مراجعه به تعمیرکار جهت بررسی و تعمیر دستگاه خود می باشد، بازار کار تعمیرکاران دوچرخه از رونق خوبی برخوردار می باشد و این افراد به طور دائم دارای مراجعه کنندگان بسیاری می باشند.

آموزشگاه مجتمع فنی برق دوره آموزش تعمیر دوچرخه را با هدف به وجود آوردن یک محیط کار برای افرادی که جویای کار می باشند راه اندازی نموده است و سازمان فنی و حرفه ای کشور با توجه به نیازی که در جامعه به این حرفه وجود دارد تصمیم به برگزاری این دوره ها نموده است. افزایش تولیدات اتومبیل ها به هیچ وجه مانعی برای بازار کار تعمیرات دوچرخه نمی باشد چرا که دوچرخه به علت خاصیت سرگرم کننده بودنی که دارد در تمامی کشورها طرفداران خود را داشته و از گذشته تا کنون جزء وسایل نقلیه محبوب در میان افراد با تمامی سنین بوده است.

کسب درآمد بالا با تعمیرات دوچرخه

اما پس از کسب مهارت در این حرفه چگونه می توان به درآمدزایی رسید و در صورتی که فرد از سرمایه کافی برخوردار نباشد آیا قادر به راه اندازی کار نخواهد بود؟ خوشبختانه در شغل تعمیرات دوچرخه مهارت های فنی و عملی حرف اول را زده و در صورتی که فردی قادر به دست یابی به این مهارت ها باشد می تواند به راحتی مشغول به کار شده و به درآمدزایی برسد. با مدرک معتبری که از این آموزشگاه دریافت می کنید می توانید اقدام به راه اندازی تعمیرگاه تخصصی خود نموده و با انجام تبلیغات در این حرفه کاملا شناخته شوید.

اما در صورتی که سرمایه زیادی جهت رهن یا خرید تعمیرگاه ندارید می توانید در تعمیرگاه ها یا گاراژهای بزرگی که به تعمیرات دوچرخه می پردازند مراجعه کرده و با ارائه مدرک فنی و حرفه ای خو، در آنجا مشغول به کار شوید. همانطور که می دانید فروش محصول می تواند شغلی درآمدزا و سودآور برای برای افراد باشد و در صورتی که بتوانید از اقدام به فروش انواع دوچرخه نیز نمایید سودی مضاعف نصیبتان می گردد.

به طور کلی با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات دوچرخه در آموزشگاه مجتمع فنی برق این تضمین به شما داده می شود که بلافاصله پس از دریافت مدرک جذب بازار کار شده و آینده شغلی خود را تامین کنید.

حرفه ای شدن در شغل تعمیرات دوچرخه

برای این که در شغل تعمیرات دوچرخه به فردی حرفه ای تبدیل شوید نیاز است تا در دوره های آموزش تعمیرات دوچرخه که در آموزشگاه های مختلف برگزار می گردد شرکت نمایید. در این دوره ها آموزش ها به صورت تئوری و عملی انجام شده و کارآموزان از نزدیک با دوچرخه و اجزای آن آشنا می گردند. اساتید با تجربه ای در این دوره ها مشغول به تدریس می باشند که با در اختیار قرار دادن دوچرخه به فرد، نحوه عیب یابی و تعمیر قطعات مختلف آن را به وی تعلیم می دهند.

البته انتخاب آموزشگاه در حرفه ای شدن فرد تاثیر بسزایی داشته و نیاز است تا در این مورد تحقیقات زیادی صورت گیرد. آموزشگاه مجتمع فنی برق را می توان یکی از معتبرترین آموزشگاه ها در تهران دانست که دوره های آموزش تعمیر دوچرخه را به صورت کاملا تخصصی برگزار نموده و میزان رضایت کارآموزان از این دوره ها بسیار بالا می باشد. مزیتی که این آموزشگاه نسبت به سایرین دارد تعداد کم هنرجو در هر دوره می باشد که باعث می شود افراد به صورت نیمه خصوصی آموزش ها را یاد گرفته و در صورتی که مشکلی در درک مفاهیم داشتند به راحتی این مشکلات را رفع نمایند.

از ویژگی های این دوره می توان به ارائه مدرک رسمی و معتبر فنی و حرفه ای اشاره کرد که این مدرک می تواند مزایای زیادی برای کارآموز به دنبال داشته باشد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اعتبار این مدرک در کشورهای عضو سازمان جهانی کار
 • انجام مهاجرت به سایر کشورها توسط این مدرک
 • استخدام در شرکت های بزرگ تعمیرات دوچرخه
 • جواز کسب برای راه اندازی تعمیرگاه دوچرخه
 • ایجاد اعتبار برای فرد در انجام کار
 • و …

پشتیبانی نامحدودی که  از دوره ها صورت می گیرد باعث می شود تا کارآموزان پس از اتمام دوره نیز بتوانند از تجربیات اساتید دوره استفاده  نموده و مشکلات و سوالات خود را برطرف نمایند.

چالش های ورود به شغل تعمیرات دوچرخه

امروزه دوچرخه هایی که تولید می شوند از امکانات و ویژگی های جدیدی برخوردار بوده و یکی از چالش هایی که تعمیرکاران با آن مواجه می باشند به روز بودن اطلاعات شان می باشد. رقابت در این شغل زیاد بوده و نیاز است تا این افراد توانایی رقابت سالم را داشته و با ارائه کار با کیفیت در مدت زمان محدود مشتریان را به سمت خود جذب نمایند.

در صورتی که در این کار به فردی حرفه ای تبدیل شوید مشتریان زیادی به شما مراجعه کرده و ممکن است فشار کاری شما زیاد باشد و تعمیرکار باید از صبر و حوصله بالایی در برخورد با مشتری برخوردار باشد. مسئولیت در قبال انجام کار از دیگر چالش هایی است که یک تعمیرکار دوچرخه با آن مواجه بوده و به همین دلیل نیاز است تا کار خود را به بهترین وجه ممکن انجام دهد.

اگر علاقمند به آموزش نصب دزدگیر ماشین هستید کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  WeCreativez WhatsApp Support
  اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
  سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟