تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

آموزش جلوبندی ماشین

این روزها هر شخصی که گواهینامه دریافت می‌کند برای خرید ماشین اقدام می‌کند. هر پارکینگ را که نگاه کنید پر از انواع ماشین است بخاطر همین جلوبندی سازی خودرو یکی از پولسازترین رشته‌ها در ایران است. چون این رشته از رشته مکانیک خودرو آسانتر و راحتر است در زمان کوتاه‌تری به جلوبندی‌سازی ماشین تسلط پیدا می‌کنید و می‌توانید به درآمد برسید.

جلوبندی‌سازی خودرو، حرفه‌ای پولساز در صنایع خودرو است به شرطی که شما کامل‌ترین آموزش را در این رشته دیده باشید. ما در این دوره سعی کردیم مطالب را از پایه (صفر تا صد) برای شما کارآموزان عزیز آموزش دهیم. آموزش جلوبندی سازی خودرو بقدری در مجتمع آموزشی برق تهران از پایه گفته می‌شود که شما کارآموزان عزیز حتی اگر هیچ پیش زمینه قبلی درباره این رشته نداشته باشید می‌توانید در این رشته بخوبی آموزش ببینید.

از سرفصل‌های دوره جلوبندی سازی خودرو می توان به: آموزش سیستم‌های جلوبندی خودرو، باز و بسته کردن اکسل خودرو، آشنایی با انواع جعبه فرمان، تنظیم زاویه چرخ‌ها، تعویض لنت ترمز خودرو، نحوه تشخیص لاستیک‌سابی، شناخت قطعات جلوبندی، کاربرد تک تک قطعات بهمراه خرابی‌ها و رفع عیب این قطعات به شما کارآموزان گفته خواهد شد،یکی از مهارت های اساسی در این شغل تشخیص درست عیب و پیدا کردن آن است، ما در دوره جلوبندی سازی ماشین تایم زیادی را به این نوع آموزش اختصاص داده‌ایم.

با شروع کارگاره‌  های عملی در مجتمع آموزشی برق کارآموزان قطعات جلوبندی خودرو، تمام قطعات بطور عملی باز شده و استاد دوره تمامی کارایی قطعات و رفع عیب را آموزش می دهد. با انجام کار عملی به میزان کافی مهارت کامل برای ورود به این شغل را بدست می آورید و هیچ نگرانی برای شروع کسب و کار خودتان در این رشته نخواهید داشت.

آموزش جلوبندی انواع ماشین خارجی و ایرانی که در این آموزشگاه تدریس می گردد از مباحث و سرفصل‌های کاملی برخوردار بوده است و شما جهت یادگیری این دوره و دریافت مدرک فنی و حرفه ای می توانید اقدام نمایید.

در دوره آموزش جلوبندی خودرو ما بصورت 0 تا 100 تمامی مباحث مورد نیاز این رشته در بازار کار را، به شما عزیزان آموزش خواهیم داد تا پس از اتمام دوره بتوانید کسب و کار خود را در این زمینه راه اندازی نمایید. دوره آموزش مکانیک خودرو نیز همانند آموزش جلوبندی سازی به صورت عملی ویژه بازار کار برگزار می شود.

درباره دوره آموزش جلوبندی سازی ماشین :

✔️ این دوره به صورت مبتدی تا پیشرفته برگزار می‌شود و به تمامی مباحث از صفر تا صد رسیدگی می‌شود.

✔️ دوره آموزش جلوبندی ماشین همانند دیگر دوره‌های آموزش مکانیک خودرو چون : آموزش نقاشی خودرو ، آموزش برق خودرو ، دوره آموزش اگزوز سازی و … به صورت عملی و بر روی ماشین‌های موجود در کارگاه برگزار می‌شود.

✔️ در انتهای دوره و پس از اتمام کلاس‌های آموزش جلوبندی سازی مدرک فنی و حرفه ای قابل استعلام از سازمان فنی حرفه ای ارائه می‌شود که ضامن اشتغال و دریافت پروانه کسب شغل جلوبندی سازی کارآموزان می‌باشد.

✔️ تجدید دوره در صورت نیاز به صورت رایگان می‌باشد.

✔️ خوابگاه برای دانش آموزان راه دور (شهرستان) معرفی می‌شود تا در نزدیکترین محل به کارگاه اسکان داشته باشند.

✔️ 30% تخفیف برای ثبت نام دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

سر فصل‌های آموزش جلوبندی سازی خودرو

 • آشنایی با قطعات موجود در جلوبندی خودرو
 • آموزش انواع زوایای چرخ در خودرو و تنظیم آن‌ها
 • آموزش نحوه باز و بست، عیب یابی و تعمیر جلوبندی پراید، پژو و سمند
 • آموزش تعمیر جعبه فرمان پراید و جعبه فرمان و شیر فرمان پژو
 • آموزش نحوه باز و بست، عیب یابی و تعمیر اکسل پراید، پژو و سمند
 • آموزش نحوه باز و بست، عیب یابی کمک فنر خودرو و انواع آنها
 • آموزش نحوه تنظیم ارتفاع جلو و عقب خودرو
 • آموزش تعمیر لنت‌های جلو و عقب خودرو

فیلم معرفی دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو

ویژگی های دوره آموزش جلوبندی سازی ماشین

پشتیبانی نامحدود دوره

بعد از اتمام دوره آموزشی شما توسط کارشناسان و اساتید آموزشگاه به مدت نامحدود پشتیبانی خواهید داشت تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

مدرک فنی حرفه ای

پس از پایان دوره آموزشی به شما مدرک بین المللی فنی حرفه ای معتبر در ایران و خارج از کشور اعطا می گردد.

تجدید دوره رایگان

در صورت عدم یادگیری در یک دوره یا عدم توانایی شرکت به دلایل زمانی ، دوره بصورت رایگان برای شما برگزار خواهد شد.

دسترسی حمل و نقل عمومی

محل آموزشگاه دارای دسترسی آسان با مترو و اتوبوس های شهری و BRT می باشد.

کارعملی در کارگاه مجهز

برای یادگیری هر چه بهتر کارآموزان ، تجهیزات به روز صنعت در اختیار شما قرار گرفته تا با کار عملی مهارت لازم را کسب نمایید.

برگزاری دوره آنلاین

علاوه بر دوره های حضوری شما میتوانید در دوره های آنلاین آموزشگاه شرکت نمایید ، دوره مجازی تمامی سرفصلهای دوره حضوری را در بر میگیرد. - اطلاعات بیشتر : 66577378-021

سرفصل های دوره جلوبندی سازی خودرو

جلوبندی سازی خودرو

✔️آشنایی با تجهیزات مرتبط با سیستم تعلیق ماشین

✔️معرفی ابزار آلات تخصصی مربوط به جلوبندی خودرو

✔️آشنایی با سیستم‌های مختلف ثابت و مستقل تعلیق در خودرو‌های سبک

✔️آشنایی با بخش‌های تشکیل دهنده سیستم تعلیق و نحوه کارکرد آن‌ها

✔️آشنایی با نحوه باز و بسته کردن انواع سیستم تعلیق ماشین

✔️آموزش کامل باز و بسته کردن فنر، کمک فنر، طبق، شاسی و …

✔️آشنایی با نحوه کنترل عملکرد درست سیستم تعلیق خودرو

✔️آموزش چگونگی عیب‌یابی و رفع آن در سیستم جلوبندی خودرو

✔️آشنایی با نحوه رفع لاستیک سایی

✔️بررسی مدار فنی سیستم تعلیق در خودروهای سبک

✔️آشنایی کامل با سیستم تعلیق ماشین

✔️آشنایی کامل با نحوه باز و بسته کردن و برطرف کردن عیوب اکسل عقب خودرو

✔️آشنایی با نحوه عیب یابی و رفع انواع لول و پیچشی و فنر تخت

✔️آموزش نحوه باز و بسته کردن انواع فنر گازی ، روغنی به همراه رفع عیب آن ها

✔️آموزش چگونگی باز و بسته نمودن اکسل جلو ، طبق ، سیبک ، میل موج گیر ، اتصالات فرمان و گردگیرها

✔️آشنایی با نحوه تنظیم چرخ ها و رفع مشکلات ناشی از عدم تنظیم آنها

✔️معری انواع زوایای چرخ‌های زاویه کمبر، to in ، to out کینگ پین و کستر

✔️آشنایی با تنظیم غربیلک خودرو به همراه میزان فرمان خودرو

✔️آشنایی با چگونگی اندازه گیری استاندارد زاویه چرخ‌ها

✔️آموزش جامع کار با دستگاه‌های مختلف کالیبر

✔️آشنایی به نحوه بر طرف کردن ایرادات صدای سیستم تعلیق

✔️آموزش نحوه مونتاژ و دمونتاژ کردن کامل سیستم تعلیق عقب و جلوبندی

✔️آموزش بر طرف کردن ایرادات چرخ خودرو‌های سواری

✔️آشنایی با نحوه تعویض کاسه نمد سیستم تعلیق و بلبرینگ

✔️آموزش نحوه تشخیص دادن قطعات معیوب و سالم به همراه روش تعمیر آن‌ها

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان
مشاوره دوره آموزشی
درخواست مشاوره تلفنی رایگان

شهریه دوره جلوبندی سازی خودرو

نام دورهشهریه عادیشهریه با تخفیفشهریه خصوصیشهریه آنلاین
آموزش جلوبندی سازی خودرو 6/760/000 تومان 5/200/000 تومان 8/000/000 تومان 4/200/000 تومان

سوالات متداول دوره جلوبندی سازی

این آموزشگاه با اختیار داشتن فضای مناسب کارگاهی دوره ها را بصورت 100 درصد عملی و بر روی ماشین های واقعی برگزار مینماید.

این مورد بستگی به سرمایه اولیه شما و شهر مورد سکونت شما دارد ، اما بصورت تقریبی درآمد شغل جلو بندی سازی خودرو چیزی حدود 3 برابر حقوق وزارت کار می باشد.

به علت افزایش روز افزون خودرو در سطح شهر و کشور طبیعتا افزایش بازار کار رشته های تعمیرات خودرویی هم به نسبت رو به افزایش می باشد.

شما پس از اتمام دوره از طرف آموزشگاه یک مدرک معتبر زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای دریافت میکنید ، اما جهت دریافت بین المللی آموزشگاه شما را جهت اخذ مدرک به سازمان فنی و حرفه ای معرفی میکند.

تمامی اساتید این آموزشگاه ، خود دارای چندین سال سابقه تدریس و تجربه کاری در همان رشته دارا هستند و کاملا مسلط به مباحث و سرفصلهای نامبرده می باشند.

سوالات متداول آموزش جلوبندی ماشین
مقالات مرتبط

معرفی جامع دوره جلوبندی سازی خودرو

جلوبندی چیست؟

به زبان ساده اگر بخواهیم بیان کنیم، باید بگوییم به قسمت های جلو و زیرین خودرو جلوبندی گفته می شود. جلوبندی خودرو، وظایف بسیار زیاد و متنوعی ای دارد که در ادامه این متن به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. خوب است بدانید برخی افراد، جلوبندی ماشین را با سیستم تعلیق خودرو اشتباه می گیرند یا آن دو را یکسان می پندارند. اما این دو سیستم تفاوت هایی با هم دارند که از جمله یکی از این تفاوت ها، این است که سیستم تعلیق، نه تنها بخش جلو و چرخ های جلو را پوشش می دهد، بلکه بر کمک فنر ها و چرخ های عقب نیز تاثیرگذار است. اما جلوبندی، برخلاف سیستم تعلیق، بر چرخ های عقب هیچ تاثیری ندارد و تنها به چرخ ها و بخش جلویی خودرو اشاره دارد. علاوه بر آن، تاثیر آن شامل فرمان و میل فرمان نیز می شود.

وظیفه جلوبندی چیست؟

به طور کلی، مهم ترین مسئله ای که جلوبندی خودرو ها با آن سر و کار دارد، نا همواری های جاده است. یعنی به بیان دیگر، وظیفه اصلی جلوبندی خودرو این است که در برابر این ارتعاشات و ناهمواری ها مقاومت کند و مانع تکان خوردن بیش از حد خودرو شود. بنابراین، می توان به جرئت گفت جلوبندی خودرو، رابطه مستقیم با رفاه و راحتی سرنشینان آن دارد، و در صورت به درستی عمل نکردن این بخش، سرنشینان بدون شک دچار مشکلاتی خواهند شد، و آسایش سفر از آنان سلب خواهد شد. جلوبندی خودرو بخش های متفاوتی دارد که هر یک تاثیر چشمگیری در عملکرد درست آن دارند، در ادامه این متن این بخش ها را نام خواهیم برد و به بررسی وظایف هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

آموزش جلوبندی ماشین

بسیاری مراکز امروزه ایجاد شده‌اند که به تدریس و برگزاری دوره‌های آموزش جلوبندی اشتغال دارند. تمامی افراد علاقه‌مند می توانند با مراجعه به این آموزشگاه‌ها، در دوره یادگیری جلوبندی شرکت نمایند و به امر کارآموزی مشغول شوند. یکی از برگزار کنندگان این دوره‌ها سایت آموزش برق می‌باشد، که از مزایای این آموزشگاه، می توانیم به ارائه مدرک فنی و حرفه‌ای، و همچنین آموزش جلوبندی انواع ماشین‌های خارجی و ایرانی، فرضا آموزش تعمیر جلوبندی تیبا و پژو توسط این آموزشگاه، اشاره نماییم.

چرا برای آموزش جلوبندی ماشین اقدام کنیم؟ آموختن این مهارت چه مزایایی دارد؟

اول از همه، می توانیم به بدیهی‌ترین مزیت یاد گرفتن این مهارت اشاره کنیم: توانایی برای حل مشکلات و تعمیر انواع مشکلات ایجاد شده در جلوبندی ماشین‌تان. هرچند، این مزیت به تنهایی برای یاد گرفتن این مهارت کافی نیست. خوب است بدانید شما با آموختن این مهارت می‌توانید برای خودتان یک شغل و حرفه مستقل ایجاد نمایید. می توانید آغاز به کار کنید و از این طریق درآمد کسب نمایید. سوالی که در این بخش ممکن است برای شما ایجاد شود، میزان درآمد این شغل، و بازار کار آن است. ما در بند‌های بعدی به این سوالات پاسخ خواهیم داد. به علاوه مدرکی که پس از یاد گرفتن این مهارت دریافت خواهید کرد، می تواند در زمینه‌های مهاجرت و غیره به کارتان بیاید.

بازار کار جلوبندی سازی به چه شکل می باشد؟

نکته ای که خوب است بدانید و البته در بند پیشین نیز تا حدی به آن اشاره کردیم، این است که جلوبندی خودرو اهمیت خیلی زیادی چه در عملکرد آن و چه در ارزش آن دارد. از این جمله می‌توان یک نتیجه کلی گرفت: افراد و صاحبان خودرویی که جلوبندی خودرویشان دچار مشکل شده است، بدون شک برای تعمیر و حل کردن مشکل، اقدام خواهند کرد. جلوبندی نیز گاهی دچار مشکلاتی می شود که برای رفع این مشکلات نیاز به متخصص هست. بنابراین، بدیهی است که حوزه جلوبندی سازی از بازار کار خوبی برخوردار است.

درآمد اشتغال به جلوبندی سازی چقدر است؟

قبل از هرچیز، باید بدانید که شغل‌های مربوط به خودروها، به طور کلی از بازار کار و درآمد خوبی برخوردار هستند، و نه تنها هیچ‌وقت از رونق نمی افتند، بلکه با گذر زمان و بیشتر شدن تعداد خودروهای در دسترس مردم، این شغل‌ها، بازار کارشان دچار ترقی نیز شد و درآمدشان هم افزایش یافت.

 

یکی از دسته پردرآمد ترین شغل‌های مربوط به خودرو ها نیز، جلوبندی سازی می باشد. به جرئت می توان گفت این حرفه، علاوه بر برخورداری از بازار کار مناسب و رضایت بخش، از درآمد خوبی هم برخوردار است. البته، بدیهی است که بحث درآمد و بازار کار همواره به مهارت شخص نیز بستگی دارد، و هر چقدر شخص ماهرتر باشد، مشتریان بیشتری خواهد داشت و به تبع، درآمد جلوبندی بهتری نیز خواهد داشت.

چرا در دوره های آموزش جلوبندی سازی خودرو شرکت کنیم؟

بسیاری از افراد گمان می کنند بهتر است جای شرکت در دوره آموزش جلوبندی خودرو، مستقیما در یک تعمیرگاه شروع به کار و به اصطلاح شاگردی کنند، تا بتوانند رفته رفته کار را بدون هیچ هزینه ای بیاموزند. این تفکر ایرادات زیادی دارد که در این بخش به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

1- با شرکت در این دوره ها مدرک معتبر دریافت خواهید کرد که باعث می شود فرصت های شغلی بهتر نصیب شما شود.

2- یادگیری به این شکل می تواند بسیار زمان بر باشد و حتی بسیاری از نکات، همچنان آموخته نشوند در حالی که از اهمیت زیادی برخوردارند.

بنابراین، می توانیم نتیجه بگیریم با شرکت در این دوره ها، شما در کمترین زمان ممکن، بیشترین مهارت را خواهید آموخت و مدرک معتبر نیز دریافت خواهید کرد و هر یک از این ها، یک مزیت محسوب می شود.

چه معیار هایی را برای انتخاب یک آموزشگاه خوب در نظر بگیریم؟

معیار های بسیار زیادی هستند که شما باید حین انتخاب یک آموزشگاه خوب به آن‌ها توجه کنید. یکی از این معیارها، مجرب و حرفه‌ای بودن اساتید مشغول به کار در آن آموزشگاه است. همان طور که خودتان نیز احتمالا می‌دانید، اساتید و معلم‌ها همواره نقش بسیار بسیار پررنگی در یادگیری شاگردان و کارآموزان دارند. بنابراین، می توانید قبل از انتخاب یک آموزشگاه، کمی درباره آن پرس و جو نمایید تا با اساتیدشان آشنا شوید.

نکته بعدی که هنگام انتخاب یک آموزشگاه باید در نظر داشته باشید، این است که آیا آن آموزشگاه، به شما پس از اتمام دوره‌ها مدرک معتبر ارائه خواهد داد یا خیر. همچنین شما باید توجه کنید که آن آموزشگاه از امکانات کافی و مناسب برای آموزش دادن به شما برخوردار است یا خیر. همان طور که اول متن نیز اشاره کردیم، سایت مجتمع آموزشی برق، یکی از مراکزی است که تمامی این معیارها را دارد، و می تواند خدمات خوبی به شما ارائه دهد.

آیا برای شرکت در این دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو به پیش زمینه ای نیاز داریم؟

خیر! شما برای شرکت در این دوره‌ها نیازی نیست هیچ مهارتی از قبل داشته باشید، چرا که در این دوره‌ها تمامی مطالب مورد نیاز، از صفر تا صد، بی هیچ کم و کسری بیان خواهد شد. این مورد نیز یکی از مزیت های بزرگ این دوره ها محسوب می شود.

شرکت در این دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو چه مدت به طول می انجامد؟

خوب است بدانید آموزش جلوبندی خودرو سرفصل‌های زیادی دارد و تمامی این سرفصل‌ها باید به شکل کاملا استاندارد در بازه زمانی مورد نظر برنامه ریزی شوند و به اتمام برسند. اما جواب این سوال که چه مقدار طول می کشد این دوره ها به اتمام برسد، بستگی به شما و انتخاب تان دارد. شما می توانید با آموزشگاه خودتان هماهنگ نمایید و از دوره های مختلفی که در آن جا برگزار می شود استفاده نمایید. به طور کلی دوره های فشرده، نیمه فشرده و معمولی در این حیطه برگزار می شوند، و این دوره ها می توانند از حدود یک هفته تا چندین هفته به طول بینجامند.

چطور مطمئن شوم این حرفه برای من مناسب است؟

همان طور که پیش تر بیان کردیم، جلوبندی در دسته شغل‌های پر درآمد قرار دارد و از بازار کار خوبی نیز برخوردار است. اما، درست همان طور که این مسئله می تواند یک مزیت بزرگ محسوب شود، می تواند الزاماتی را نیز با خود همراه سازد. برای اینکه شما در این حیطه پیشرفت کنید و مسیر خوبی در پیش بگیرید، باید اراده و تلاش تمام نشدنی داشته باشید و تلاش هم تنها زمانی پدیدار می شود که شما به این شغل علاقه هم داشته باشید. غیر از این، داشتن توانایی بالا در حل مسئله، می تواند از دیگر معیارهایی باشد که باعث می‌شود شما برای این شغل مناسب باشید. همچنین، چون این شغل، مستقیما با افراد و صاحبان ماشین‌ها در ارتباط است، لازم است برای انجام آن شما از روابط اجتماعی خوبی نیز برخوردار باشید.

بخش‌های مختلف جلوبندی خودرو

1) سیستم فرمان: یکی از اصلی‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده جلوبندی هر خودرو، فرمان آن است. وظیفه این بخش، ایجاد و فراهم کردن ارتباط میان سرنشین و خودرو به منظور کنترل آن می باشد.

2) میل موجگیر: این بخش، در واقع میلی است که باعث حفظ تعادل خودرو می شود و به آن میل تعادل خودرو نیز می گویند. این میل، برای دوران خود نیازمند به نیرو است و این نیرو را از راه های مختلف، برای مثال چرخ دنده‌های درگیر با چرخ دنده سر میل لنگ، تامین می نماید. این بخش، نسبتا حساس است و تعمیر کار برای تعمیر این بخش نیاز به دقت و دانش زیادی دارد و کوچکترین حرکت اشتباه در این حین، می تواند باعث ایجاد مشکلات بزرگتر گردد.

3) سگ دست و شغال دست: این بخش، یک لولا می باشد و وظیفه آن این است که با چرخیدن روی میل سگ دست، باعث شود چرخ به راحتی روی محورش، یعنی محور فرمان، بچرخد و رفاه خوبی را برای سرنشینان ماشین فراهم کند.

4) کمک فنر:این وسیله، در تمامی خودرو ها وجود دارد و می توان گفت به طور معمول در نزدیکی چرخ ها نصب می شود. این وسیله، وظیفه دارد نوساناتی که به فنر ها وارد می شود را کنترل کند و از تکان خوردن بیش ار حد خودرو جلوگیری نماید.

5) سیبک: این جز، وظیفه دارد چرخ ها را به سیستم تعلیق متصل نماید. البته ناگفته نماند که این مورد تنها وظیفه سیبک نیست و علاوه بر آن، سیبک های وظیفه دارند به چرخیدن بهتر چرخ ها کمک کنند. این جز، حالتی کروی شکل دارد. باعث می شود از اصطکاکی که بین قطعات وجود آمده است، کاسته شود و حتی می تواند بخشی از وزن خودرو را نیز تحمل کند تا راحتی خودرو را افزایش دهد.

اگر علاقه‌مند به آموزش نصب دزدگیر ماشین هستید بر روی لینک کلیک کنید.

رای دهید
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ساسان گفت:

  سلام طول دوره مدت اموزش چقدر؟

  • پشتیبان گفت:

   سلام دوست عزیز
   مدت زمان آموزش جلوبندی سازی خودرو 20 ساعت می باشد که بصورت عملی و کار بر روی خودروی واقعی آموزش داده می شود.

 • امید نجفی گفت:

  سلام خدمت شما
  هزینه این دوره و مدت این دوره برای من واضح نیست حقیقتا.

  • پشتیبان گفت:

   سلام
   هزینه دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو بصورت عمومی یک میلیون و پانصد هزار تومن و بصورت خصوصی سه میلیون تومان می باشد

WeCreativez WhatsApp Support
اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟