تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

آموزش جلوبندی سازی خودرو

جلوبندی سازی خودرو حرفه ای پولساز در صنایع خودرو است به شرطی که شما کامل ترین آموزش را در این رشته دیده باشید. ما در این دوره سعی کردیم مطالب را از پایه ( صفر تا صد ) برای شما کارآموزان عزیز آموزش دهیم. آموزش جلوبندی سازی  خودرو بقدری در مجتمع برق تهران از پایه گفته می شود که شما کارآموزان عزیز حتی اگز هیچ پیش زمینه قبلی درباره این رشته نداشته باشید می توانید در این رشته بخوبی آموزش ببینید.

از سرفصل های دوره جلوبندی سازی خودرو می توان به: شناخت قطعات جلوبندی،کاربرد تک تک قطعات بهمراه خرابی ها و رفع عیب این قطعات به شما کارآموزان گفته خواهد شد،یکی از مهارت های اساسی در این شغل تشخیص درست عیب و پیدا کردن آن است. ما در دوره جلوبندی سازی ماشین تایم زیادی را به این نوع آموزش اختصتص داده ایم.

با شروع کارگار های عملی در مجتمع آموزشی برق کارآموزان قطعات جلوبندی، تمام قطعات بطور عملی باز شده و استاد دوره  تمامی کارایی قطعات و رفع عیب را آموزش می دهد. با انجام کار عملی به میزان کافی مهارت کامل برای ورود به این شغل را بدست می آورید و هیچ نگرانی برای شروع کسب  و کار خودتان در این رشته نخواهید داشت.

آموزش جلوبندی انواع ماشین خارجی و ایرانی که در این آموزشگاه تدریس می گردد از مباحث و سرفصل های کاملی برخوردار بوده است و شما جهت یادگیری این دوره و دریافت مدرک فنی و حرفه ای می توانید اقدام نمایید. مباحث آموزشی جلوبندی سازی خودرو شامل : تعویض کمک فنر، میزان فرمان، تعویض قطعات جلوبندی، باز و بست سیستم تعلیق جلو و عقب خودروهای ایرانی و همچنین تعمیر پمپ هیدرولیک آموزش داده می شود.

در دوره آموزش جلوبندی خودرو ما بصورت 0 تا 100 تمامی مباحث مورد نیاز این رشته در بازار کار را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد تا پس از اتمام دوره بتوانید کسب و کار خود را در این زمینه راه اندازی نمایید. دوره آموزش مکانیک خودرو نیز همانند آموزش جلوبندی سازی به صورت عملی ویژه بازار کار برگزار می شود.

درباره دوره آموزش جلوبندی سازی ماشین :

✔️ این دوره به صورت مبتدی تا پیشرفته برگزار میشود و به تمامی مباحث از صفر تا صد رسیدگی میشود.

✔️ دوره آموزش جلوبندی ماشین همانند دیگر دوره های آموزش مکانیک خودرو چون : آموزش نقاشی خودرو ، آموزش برق خودرو ، دوره آموزش اگزوز سازی و … به صورت عملی و بر روی ماشین های موجود در کارگاه برگزار میشود.

✔️ در انتهای دوره و پس از اتمام کلاس های آموزش جلوبندی سازی مدرک فنی و حرفه ای قابل استعلام از سازمان فنی حرفه ای ارائه میشود که ضامن اشتغال و دریافت پروانه کسب شغل جلوبندی سازی کارآموزان میباشد.

✔️ تجدید دوره در صورت نیاز به صورت رایگان میباشد.

✔️ خوابگاه برای دانش آموزان راه دور (شهرستان) معرفی میشود تا در نزدیکترین محل به کارگاه اسکان داشته باشند.

✔️ 30% تخفیف برای ثبت نام دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

فیلم معرفی دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو

ویژگی های دوره آموزش جلوبندی سازی ماشین

پشتیبانی نامحدود دوره

بعد از اتمام دوره آموزشی شما توسط کارشناسان و اساتید آموزشگاه به مدت نامحدود پشتیبانی خواهید داشت تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

مدرک فنی حرفه ای

پس از پایان دوره آموزشی به شما مدرک بین المللی فنی حرفه ای معتبر در ایران و خارج از کشور اعطا می گردد.

تجدید دوره رایگان

در صورت عدم یادگیری در یک دوره یا عدم توانایی شرکت به دلایل زمانی ، دوره بصورت رایگان برای شما برگزار خواهد شد.

دسترسی حمل و نقل عمومی

محل آموزشگاه دارای دسترسی آسان با مترو و اتوبوس های شهری و BRT می باشد.

کارعملی در کارگاه مجهز

برای یادگیری هر چه بهتر کارآموزان ، تجهیزات به روز صنعت در اختیار شما قرار گرفته تا با کار عملی مهارت لازم را کسب نمایید.

برگزاری دوره آنلاین

علاوه بر دوره های حضوری شما میتوانید در دوره های آنلاین آموزشگاه شرکت نمایید ، دوره مجازی تمامی سرفصلهای دوره حضوری را در بر میگیرد. - اطلاعات بیشتر : 66476457-021

سرفصل های دوره جلوبندی سازی خودرو

جلوبندی سازی خودرو

✔️آشنایی با تجهیزات مرتبط با سیستم تعلیق ماشین

✔️معرفی ابزار آلات تخصصی مربوط به جلوبندی خودروس

✔️آشنایی با سیستم های مختلف ثابت و مستقل تعلیق در خودرو های سبک

✔️آشنایی با بخش های تشکیل دهنده سیستم تعلیق و نحوه کارکرد آن ها

✔️آشنایی با نحوه باز و بسته کردن انواع سیستم تعلیق ماشین

✔️آموزش کامل باز و بسته کردن فنر ، کمک فنر ، طبق ، شاسی و …

✔️آشنایی با نحوه کنترل عملکرد درست سیستم تعلیق خودرو

✔️آموزش چگونگی عیب یابی و رفع آن در سیستم جلوبندی خودرو

✔️آشنایی با نحوه رفع لاستیک سایی

✔️بررسی مدار فنی سیستم تعلیق در خودروهای سبک

✔️آشنایی کامل با سیستم تعلیق ماشین

✔️آشنایی کامل با نحوه باز و بسته کردن و برطرف کردن عیوب اکسل عقب خودرو

✔️آشنایی با نحوه عیب یابی و رفع انواع لول و پیچشی و فنر تخت

✔️آموزش نحوه باز و بسته کردن انواع فنر گازی ، روغنی به همراه رفع عیب آن ها

✔️آموزش چگونگی باز و بسته نمودن اکسل جلو ، طبق ، سیبک ، میل موج گیر ، اتصالات فرمان و گردگیرها

✔️آشنایی با نحوه تنظیم چرخ ها و رفع مشکلات ناشی از عدم تنظیم آنها

✔️معری انواع زوایای چرخ های زاویه کمبر ، to in ، to out کینگ پین و کستر

✔️آشنایی با تنظیم غربیلک خودرو به همراه میزان فرمان خودرو

✔️آشنایی با چگونگی اندازه گیری استاندارد زاویه چرخ ها

✔️آموزش جامع کار با دستگاه های مختلف کالیبر

✔️آشنایی به نحوه بر طرف کردن ایرادات صدای سیستم تعلیق

✔️آموزش نحوه مونتاژ و دمونتاژ کردن کامل سیستم تعلیق عقب و جلوبندی

✔️آموزش بر طرف کردن ایرادات چرخ خودرو های سواری

✔️آشنایی با نحوه تعویض کاسه نمد سیستم تعلیق و بلبرینگ

✔️آموزش نحوه تشخیص دادن قطعات معیوب و سالم به همراه روش تعمیر آن ها

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان
مشاوره دوره آموزشی
درخواست مشاوره تلفنی رایگان

شهریه دوره جلوبندی سازی خودرو

نام دورهشهریه عادیشهریه با تخفیفشهریه خصوصیشهریه آنلاین
آموزش جلوبندی سازی خودرو 5/500/000 تومان 3/800/000 تومان 6/500/000 تومان

سوالات متداول دوره جلوبندی سازی

این آموزشگاه با اختیار داشتن فضای مناسب کارگاهی دوره ها را بصورت 100 درصد عملی و بر روی ماشین های واقعی برگزار مینماید.

این مورد بستگی به سرمایه اولیه شما و شهر مورد سکونت شما دارد ، اما بصورت تقریبی درآمد شغل جلو بندی سازی خودرو چیزی حدود 3 برابر حقوق وزارت کار می باشد.

به علت افزایش روز افزون خودرو در سطح شهر و کشور طبیعتا افزایش بازار کار رشته های تعمیرات خودرویی هم به نسبت رو به افزایش می باشد.

شما پس از اتمام دوره از طرف آموزشگاه یک مدرک معتبر زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای دریافت میکنید ، اما جهت دریافت بین المللی آموزشگاه شما را جهت اخذ مدرک به سازمان فنی و حرفه ای معرفی میکند.

تمامی اساتید این آموزشگاه ، خود دارای چندین سال سابقه تدریس و تجربه کاری در همان رشته دارا هستند و کاملا مسلط به مباحث و سرفصلهای نامبرده می باشند.

سوالات متداول آموزش جلوبندی سازی خودرو
مقالات مرتبط

معرفی جامع دوره جلوبندی سازی خودرو

 اموزش جلوبندی ماشین

بسیاری مراکز امروزه ایجاد شده اند که به تدریس و برگزاری دوره های آموزش جلوبندی اشتغال دارند. تمامی افراد علاقه مند می توانند با مراجعه به این آموزشگاه ها، در دوره یادگیری جلوبندی شرکت نمایند و به امر کارآموزی مشغول شوند. یکی از برگزار کنندگان این دوره ها سایت آموزش برق می باشد، که از مزایای این آموزشگاه، می توانیم به ارائه مدرک فنی حرفه ای، و همچنین آموزش جلوبندی انواع ماشین های خارجی و ایرانی، فرضا آموزش تعمیر جلوبندی تیبا و پژو توسط این آموزشگاه، اشاره نماییم.

چرا برای اموزش جلوبندی ماشین اقدام کنیم؟ آموختن این مهارت چه مزایایی دارد؟

اول از همه، می توانیم به بدیهی ترین مزیت یاد گرفتن این مهارت اشاره کنیم: توانایی برای حل مشکلات و تعمیر انواع مشکلات ایجاد شده در جلوبندی ماشین تان. هرچند، این مزیت به تنهایی برای یاد گرفتن این مهارت کافی نیست. خوب است بدانید شما با آموختن این مهارت می توانید برای خودتان یک شغل و حرفه مستقل ایجاد نمایید. می توانید آغاز به کار کنید و از این طریق درآمد کسب نمایید. سوالی که در این بخش ممکن است برای شما ایجاد شود، میزان درآمد این شغل، و بازار کار آن است. ما در بند های بعدی به این سوالات پاسخ خواهیم داد. به علاوه مدرکی که پس از یاد گرفتن این مهارت دریافت خواهید کرد، می تواند در زمینه های مهاجرت و غیره به کارتان بیاید.

بازار کار جلوبندی سازی به چه شکل می باشد؟

نکته ای که خوب است بدانید و البته در بند پیشین نیز تا حدی به آن اشاره کردیم، این است که جلوبندی خودرو اهمیت خیلی زیادی چه در عملکرد آن و چه در ارزش آن دارد. از این جمله می توان یک نتیجه کلی گرفت: افراد و صاحبان خودرویی که جلوبندی خودرویشان دچار مشکل شده است، بدون شک برای تعمیر و حل کردن مشکل، اقدام خواهند کرد. جلوبندی نیز گاهی دچار مشکلاتی می شود که برای رفع این مشکلات نیاز به متخصص هست. بنابراین، بدیهی است که حوزه جلوبندی سازی از بازار کار خوبی برخوردار است.

درآمد اشتغال به جلوبندی سازی چقدر است؟

قبل از هرچیز، باید بدانید که شغل های مربوط به خودرو ها، به طور کلی از بازار کار و درامد خوبی برخوردار هستند، و نه تنها هیچ وقت از رونق نمی افتند، بلکه با گذر زمان و بیشتر شدن تعداد خودرو های در دسترس مردم، این شغل ها، بازار کارشان دچار ترقی نیز شد و درآمدشان هم افزایش یافت. یکی از دسته پردرآمد ترین شغل های مربوط به خودرو ها نیز، جلوبندی سازی می باشد. به جرئت می توان گفت این حرفه، علاوه بر برخورداری از بازار کار مناسب و رضایت بخش، از درآمد خوبی هم برخوردار است. البته، بدیهی است که بحث درآمد و بازار کار همواره به مهارت شخص نیز بستگی دارد، و هر چقدر شخص ماهر تر باشد، مشتریان بیشتری خواهد داشت و به تبع، درآمد جلوبندی بهتری نیز خواهد داشت.

آغاز به کار در این حوزه، به چه مقدار سرمایه اولیه احتیاج دارد؟

در نظر داشته باشید که برای یادگیری این مهارت و شرکت در دوره های مربوطه، شما باید تمام دقت خود را به کار گیرید تا بهترین آموزشگاه را انتخاب نمایید. البته، ما در ادامه نکاتی را بیان خواهیم کرد که برای انتخاب یک آموزشگاه مناسب به کار شما کمک خواهند کرد. در این جا تنها لازم است بدانید که یکی از معیار های بسیار مهم یک آموزشگاه خوب و معتبر ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای است. چرا که  شما با استفاده از این مدرک می توانید به استخدام شدن در مراکز و شرکات های مختلف اقدام نمایید. اگر شما علاقه دارید که تعمیرگاه خودتان را باز کنید و در آن جا مشغول به کار شوید، برای مغازه و وسایل و غیره به مبلغ قابل توجهی سرمایه اولیه احتیاج خواهید داشت. اما اگر سرمایه ندارید و دنبال راه دیگری برای کسب درآمد هستید، می توانید در شرکت های خودرو سازی، و یا مغازه های جلوبندی سازی آغاز به کار کنید.

چرا در دوره های آموزش جلوبندی سازی خودرو شرکت کنیم؟

بسیاری از افراد گمان می کنند بهتر است جای شرکت در دوره آموزش جلوبندی خودرو، مستقیما در یک تعمیرگاه شروع به کار و به اصطلاح شاگردی کنند، تا بتوانند رفته رفته کار را بدون هیچ هزینه ای بیاموزند. این تفکر ایرادات زیادی دارد که در این بخش به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد. یک اینکه با شرکت در این دوره ها مدرک معتبر دریافت خواهید کرد که باعث می شود فرصت های شغلی بهتر نصیب شما شود. ایراد دیگر این روش این است که یادگیری به این شکل می تواند بسیار زمان بر باشد و حتی بسیاری از نکات، همچنان آموخته نشوند در حالی که از اهمیت زیادی برخوردارند. بنابراین، می توانیم نتیجه بگیریم با شرکت در این دوره ها، شما در کمترین زمان ممکن، بیشترین مهارت را خواهید آموخت و مدرک معتبر نیز دریافت خواهید کرد و هر یک از این ها، یک مزیت محسوب می شود.

چه معیار هایی را برای انتخاب یک آموزشگاه خوب در نظر بگیریم؟

معیار های بسیار زیادی هستند که شما باید حین انتخاب یک آموزشگاه خوب به آن ها توجه کنید. یکی از این معیار ها، مجرب و حرفه ای بودن اساتید مشغول به کار در آن آموزشگاه است. همان طور که خودتان نیز احتمالا می دانید، اساتید و معلم ها همواره نقش بسیار بسیار پررنگی در یادگیری شاگردان و کارآموزان دارند. بنابراین، می توانید قبل از انتخاب یک آموزشگاه، کمی درباره آن پرس و جو نمایید تا با اساتیدشان آشنا شوید.

نکته بعدی که هنگام انتخاب یک آموزشگاه باید در نظر داشته باشید، این است که آیا آن آموزشگاه، به شما پس از اتمام دوره ها مدرک معتبر ارائه خواهد داد یا خیر. همچنین شما باید توجه کنید که آن آموزشگاه از امکانات کافی و مناسب برای آموزش دادن به شما برخوردار است یا خیر. همان طور که اول متن نیز اشاره کردیم، سایت آموزش برق، یکی از مراکزی است که تمامی این معیار ها را دارد، و می تواند خدمات خوبی به شما ارائه دهد.

آیا برای شرکت در این دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو به پیش زمینه ای نیاز داریم؟

خیر! شما برای شرکت در این دوره ها نیازی نیست هیچ مهارتی از قبل داشته باشید، چرا که در این دوره ها تمامی مطالب مورد نیاز، از صفر تا صد، بی هیچ کم و کسری بیان خواهد شد. این مورد نیز یکی از مزیت های بزرگ این دوره ها محسوب می شود.

شرکت در این دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو چه مدت به طول می انجامد؟

خوب است بدانید آموزش جلوبندی خودرو سرفصل های زیادی دارد و تمامی این سرفصل ها باید به شکل کاملا استاندارد در بازه زمانی مورد نظر برنامه ریزی شوند و به اتمام برسند. اما جواب این سوال که چه مقدار طول می کشد این دوره ها به اتمام برسد، بستگی به شما و انتخاب تان دارد. شما می توانید با آموزشگاه خودتان هماهنگ نمایید و از دوره های مختلفی که در آن جا برگزار می شود استفاده نمایید. به طور کلی دوره های فشرده، نیمه فشرده و معمولی در این حیطه برگزار می شوند، و این دوره ها می توانند از حدود یک هفته تا چندین هفته به طول بینجامند.

چطور مطمئن شوم این حرفه برای من مناسب است؟

همان طور که پیش تر بیان کردیم، جلوبندی در دسته شغل های پر درآمد قرار دارد و از بازار کار خوبی نیز برخوردار است. اما، درست همان طور که این مسئله می تواند یک مزیت بزرگ محسوب شود، می تواند الزاماتی را نیز با خود همراه سازد. برای اینکه شما در این حیطه پیشرفت کنید و مسیر خوبی در پیش بگیرید، باید اراده و تلاش تمام نشدنی داشته باشید و تلاش هم تنها زمانی پدیدار می شود که شما به این شغل علاقه هم داشته باشید. غیر از این، داشتن توانایی بالا در حل مسئله، می تواند از دیگر معیار هایی باشد که باعث می شود شما برای این شغل مناسب باشید. همچنین، چون این شغل، مستقیما با افراد و صاحبان ماشین ها در ارتباط است، لازم است برای انجام آن شما از روابط اجتماعی خوبی نیز برخوردار باشید.

آشنایی با جلوبندی

حال که اطلاعات کافی درباره های دوره های آموزش جلوبندی کسب کردیم، وقت آن است کمی نیز به بررسی چیستی جلوبندی، کاربرد آن و سایر نکات مربوطه بدانیم. بنابراین برای آشنایی بیشتر با مهارت جلوبندی، طی ادامه این متن با ما همراه باشید.

جلوبندی چیست؟

به زبان ساده اگر بخواهیم بیان کنیم، باید بگوییم به قسمت های جلو و زیرین خودرو جلوبندی گفته می شود. جلوبندی خودرو، وظایف بسیار زیاد و متنوعی ای دارد که در ادامه این متن به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. خوب است بدانید برخی افراد، جلوبندی ماشین را با سیستم تعلیق خودرو اشتباه می گیرند یا آن دو را یکسان می پندارند. اما این دو سیستم تفاوت هایی با هم دارند که از جمله یکی از این تفاوت ها، این است که سیستم تعلیق، نه تنها بخش جلو و چرخ های جلو را پوشش می دهد، بلکه بر کمک فنر ها و چرخ های عقب نیز تاثیرگذار است. اما جلوبندی، برخلاف سیستم تعلیق، بر چرخ های عقب هیچ تاثیری ندارد و تنها به چرخ ها و بخش جلویی خودرو اشاره دارد. علاوه بر آن، تاثیر آن شامل فرمان و میل فرمان نیز می شود.

وظیفه جلوبندی چیست؟

به طور کلی، مهم ترین مسئله ای که جلوبندی خودرو ها با آن سر و کار دارد، نا همواری های جاده است. یعنی به بیان دیگر، وظیفه اصلی جلوبندی خودرو این است که در برابر این ارتعاشات و ناهمواری ها مقاومت کند و مانع تکان خوردن بیش از حد خودرو شود. بنابراین، می توان به جرئت گفت جلوبندی خودرو، رابطه مستقیم با رفاه و راحتی سرنشینان آن دارد، و در صورت به درستی عمل نکردن این بخش، سرنشینان بدون شک دچار مشکلاتی خواهند شد، و آسایش سفر از آنان سلب خواهد شد. جلوبندی خودرو بخش های متفاوتی دارد که هر یک تاثیر چشمگیری در عملکرد درست آن دارند، در ادامه این متن این بخش ها را نام خواهیم برد و به بررسی وظایف هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

بخش های مختلف جلوبندی خودرو

1) سیستم فرمان: یکی از اصلی ترین بخش های تشکیل دهنده جلوبندی هر خودرو، فرمان آن است. وظیفه این بخش، ایجاد و فراهم کردن ارتباط میان سرنشین و خودرو به منظور کنترل آن می باشد.

2) میل موجگیر: این بخش، در واقع میلی است که باعث حفظ تعادل خودرو می شود و به آن میل تعادل خودرو نیز می گویند. این میل، برای دوران خود نیازمند به نیرو است و این نیرو را از راه های مختلف، برای مثال چرخ دنده های درگیر با چرخ دنده سر میل لنگ، تامین می نماید. این بخش، نسبتا حساس است و تعمیر کار برای تعمیر این بخش نیاز به دقت و دانش زیادی دارد و کوچکترین حرکت اشتباه در این حین، می تواند باعث ایجاد مشکلات بزرگتر گردد.

3) سگ دست و شغال دست: این بخش، یک لولا می باشد و وظیفه آن این است که با چرخیدن روی میل سگ دست، باعث شود چرخ به راحتی روی محورش، یعنی محور فرمان، بچرخد و رفاه خوبی را برای سرنشینان ماشین فراهم کند.

4) کمک فنر:این وسیله، در تمامی خودرو ها وجود دارد و می توان گفت به طور معمول در نزدیکی چرخ ها نصب می شود. این وسیله، وظیفه دارد نوساناتی که به فنر ها وارد می شود را کنترل کند و از تکان خوردن بیش ار حد خودرو جلوگیری نماید.

5) سیبک: این جز، وظیفه دارد چرخ ها را به سیستم تعلیق متصل نماید. البته ناگفته نماند که این مورد تنها وظیفه سیبک نیست و علاوه بر آن، سیبک های وظیفه دارند به چرخیدن بهتر چرخ ها کمک کنند. این جز، حالتی کروی شکل دارد. باعث می شود از اصطکاکی که بین قطعات وجود آمده است، کاسته شود و حتی می تواند بخشی از وزن خودرو را نیز تحمل کند تا راحتی خودرو را افزایش دهد.

رای دهید
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ساسان گفت:

  سلام طول دوره مدت اموزش چقدر؟

  • پشتیبان گفت:

   سلام دوست عزیز
   مدت زمان آموزش جلوبندی سازی خودرو 20 ساعت می باشد که بصورت عملی و کار بر روی خودروی واقعی آموزش داده می شود.

 • امید نجفی گفت:

  سلام خدمت شما
  هزینه این دوره و مدت این دوره برای من واضح نیست حقیقتا.

  • پشتیبان گفت:

   سلام
   هزینه دوره آموزش جلوبندی سازی خودرو بصورت عمومی یک میلیون و پانصد هزار تومن و بصورت خصوصی سه میلیون تومان می باشد

WeCreativez WhatsApp Support
اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟