تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

آموزش نصب پکیج دیواری

آموزش نصب پکیج دیواری با بروزترین امکانات آموزشی در مجتمع آموزشی برق برگزار می گردد. این دوره آموزشی با توجه به فراگیر شدن پکیج های دیواری بسیار کاربردی و مورد توجه است.

در حقیقت آموزش پکیج دیواری به دو بخش نصب و تعمیر پکیج دیواری دسته بندی می شود که در این دوره آموزشی به نصب پکیج های دیواری تک مدولاتور و دو مدولاتور پرداخته خواهد شد. سرفصل کلی آموزش نصب پکیج دیواری به صورت زیر می باشد. دوره آموزش نصب پکیج نیز همانند دوره آموزش تعمیرات پکیج به صورت کاملا عملی ویژه بازار کار برگزار می شود و کارآموزان پس از پایان دوره وارد بازار کار می شوند.

درباره دوره آموزش نصب پکیج :

✔️ این دوره آموزشی از صفر تا صد مباحث مبتدی و پیشرفته را در بر میگیرد و در کلاس نصب پکیج دیواری از برند های مختلف به تمامی مباحث پرداخته میشود.

✔️ دوره نصب پکیج دیواری همانند تمامی دوره های برگزار شده در مجتمع آموزش برق چون : دوره آموزش نصب کولر گازی ، آموزش تعمیرات کولر گازی ، آموزش لوله کشی ساختمان و … به صورت کاملاً عملی و در کارگاه مجهز به تجهیزات نصب پکیج تعداد شرکت کنندگان و زیر نظر اساتید مجرب فنی حرفه ای این حرفه برگزار میشود.

✔️ پس از پایان دوره ، مدرک فنی حرفه ای نصب پکیج معتبر و قابل ترجمه قابل استعلام از سازمان فنی حرفه ای کشور اهدا میشود که ضامن اشتغال و دریافت پروانه کسب برای شرکت کنندگان میباشد.

✔️ خوابگاه برای شرکت کنندگان شهرستان در نزدیکترین محل به آموزشگاه نصب پکیج معرفی میشود.

✔️ 30% تخفیف در هزینه دوره آموزش نصب پکیج دیواری برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

فیلم معرفی دوره آموزش نصب پکیج دیواری

ویژگی های دوره آموزش نصب پکیج دیواری

پشتیبانی نامحدود دوره

بعد از اتمام دوره آموزشی شما توسط کارشناسان و اساتید آموزشگاه به مدت نامحدود پشتیبانی خواهید داشت تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

مدرک فنی حرفه ای

پس از پایان دوره آموزشی به شما مدرک بین المللی فنی حرفه ای معتبر در ایران و خارج از کشور اعطا می گردد.

تجدید دوره رایگان

در صورت عدم یادگیری در یک دوره یا عدم توانایی شرکت به دلایل زمانی ، دوره بصورت رایگان برای شما برگزار خواهد شد.

دسترسی حمل و نقل عمومی

محل آموزشگاه دارای دسترسی آسان با مترو و اتوبوس های شهری و BRT می باشد.

کارعملی در کارگاه مجهز

برای یادگیری هر چه بهتر کارآموزان ، تجهیزات به روز صنعت در اختیار شما قرار گرفته تا با کار عملی مهارت لازم را کسب نمایید.

برگزاری دوره آنلاین

علاوه بر دوره های حضوری شما میتوانید در دوره های آنلاین آموزشگاه شرکت نمایید ، دوره مجازی تمامی سرفصلهای دوره حضوری را در بر میگیرد. - اطلاعات بیشتر : 66577392-021

سرفصل های آموزش نصب پکیج دیواری

آموزش نصب پکیج دیواری
 • یادگیری مفاهیم پایه ای در مورد پکیج های دیواری
 • معرفی و آموزش قطعات تشکیل دهنده پکیج دیواری
 • معرفی و آموزش استانداردهای تاسیسات لوله کشی به کار رفته در پکیج
 • یادگیری صفر تا صد نصب پکیج های تک مدولاتور
 • یادگیری روش های سرویس کاری و تعمیرات پکیج دیواری تک مدولاتور
 • یادگیری صفر تا صد نصب پکیج های دیواری دو مدولاتور
 • یادگیری روش های تعمیرات پکیج های دو مدولاتور
 • یادگیری استاندارد نصب پکیج دیواری و برقراری اتصال با آب گرم و شوفاژ
 • یادگیری نصب شوفاژ یا رادیاتور
 • یادگیری روش های نصب و تعمیرات مدار جرقه زن پکیج دیواری
 • یادگیری روش های نصب و تعمیرات شیر تخلیه پکیج های دیواری
 • یادگیری روش های نصب و تعمیرات مبدل حرارتی پکیج های دیواری
 • یادگیری روش های نصب و تعمیرات مبدل حرارتی چدنی
 • یادگیری روش های نصب و تعمیرات دریچه گاز پکیج
 • یادگیری روش های نصب و تعمیرات ترموستات
 • یادگیری روش های نصب و تعمیرات سوئیچ فشار هوا
 • یادگیری روش های نصب و تعمیرات فن احتراق پکیج دیواری
 • یادگیری روش های نصب و ایرادیابی برد الکترونیک پکیج دیواری
 • یادگیری روش های نصب و تعمیرات آتشخان پکیج
 • یادگیری روش های نصب اتصالات پکیج دیواری
 • ایجاد شناخت کامل با تجهیزات پکیج دیواری
 • معرفی و آموزش تنظیمات مربوط به پکیج برای عملکرد استاندارد
 • یادگیری روش های اصولی برای نگهداری سالم یک پکیج دیواری
 • یادگیری روش های رسوب زدایی مدار آب پکیج
نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان
مشاوره دوره آموزشی
درخواست مشاوره تلفنی رایگان

شهریه دوره آموزش نصب پکیج دیواری

نام دورهشهریه عادیشهریه با تخفیفشهریه خصوصیشهریه آنلاین
آموزش نصب پکیج دیواری 2/800/000 تومان ۱/9۰۰/۰۰۰ تومان 3/300/000 تومان

سوالات متداول آموزش نصب پکیج

بله، طبق چارت زمانی و برنامه ریزی های انجام شده، کارآموزان ساعاتی از آموزش خود را در کارگاه های عملی سپری می کنند. در این کارگاه ها شرکت کنندگان تحت نظر اساتید، تجربه های عملی خوبی بدست می آورند که نقش مهمی در درک مفاهیم بازی می کند.

خیر، تمامی مفاهیم، نکات و تکنیک های مورد نیاز و به میزان کافی، به کارآموزان عزیز گفته می شود. در نتیجه بدون نیاز به آموزش های بیشتر ، شخص آماده ورود به بازارکار است.

مطالب دوره آموزشی به نحوی برنامه ریزی و انتخاب شده است که از سطح مقدماتی شروع می شود و رفته رفته پیچیده تر و تخصصی تر می گردد. برای شروع نیاز به دانش و تجربه قبلی در این زمینه ندارید و تنها سواد خواندن و نوشتن کفایت می کند.

بله، آموزشگاه ما برای تمام دوره های آموزشی خود، پشتیبانی های نامحدود در نظر گرفته است. افراد فارغ التحصیل می توانند بعد از تمام شدن دوره، اگر سوال یا مشورتی نیاز دارند، به صورت تلفنی یا حضوری، از نظرات کارشناسان ما بهره ببرند.

سوالات متداول آموزش نصب پکیج دیواری
مقالات مرتبط
دوره های پر طرفدار مجتمع آموزشی

معرفی جامع دوره آموزش نصب پکیج دیواری

برای بسیاری از مالکان خانه ، نصب پکیج به تنهایی ممکن است آسان به نظر برسد ، اما فاکتورهای زیادی برای نصب وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.  بسته به نوع پکیجی که انتخاب کرده اید ، فن دار یا بدون فن،  برای نصب صحیح موارد مهم نصب باید تکمیل شوند. مواردی مانند:

 • توان دستگاه حرارتی : پکیج های موجود در بازار امروز دارای ظرفیت های 24،26،28،30،35 و 40 هزار کالری هستند.
 • محل نصب : انتخاب محل نصب مناسب یکی از اصلی ترین مراحل نصب است. محلی که برای نصب پکیج انتخاب می شود باید بدون رطوبت باشد. نزدیک بودن به دودکش از دیگر ویژگی های یک محل مناسب برای پکیج است.

کنترل دودکش: یک دودکش باید از لحاظ ارتفاع، مکش، قطر، کلاهک و … مورد بررسی قرار بگیرد. دقت داشته باشید که قطر دودکش هرگز نباید از قطر خروجی کلاهک بالای دستگاه کوچکتر باشد.مثلا برای برای پکیج های بدون فن، حداقل قطر دودکش باید 15 سانتیمتر باشد.

ارتفاع 4 متری را برای یک دودکش از محل نصب تا کلاهک درنظر بگیرید. حتما کلاهک H را نصب کنید. کلاهک H را باید در امتداد جهت جریان باد روی دودکش نصب کنید تا باد در آن نپیچد. همچنین باید 80 سانتی متر از کف پشت بام ارتفاع داشته و اطراف آن نیز باز باشد. دقت شود که هیچ مانعی مثل دیوار در اطراف کلاهک دودکش وجود نداشته باشد.

یک دودکش باید دارای قدرت مکش قوی باشد، کوچک بودن قطر دودکش حتی در بعضی قسمت ها، باعث کم شدن قدرت مکش می شود. یکی از تست هایی که برای سنجش قدرت مکش می توان انجام داد، سوراندن یک روزنامه در دهانه دودکش است؛ اگر شعله آتش روزنامه و همچنین ذرات آن به سرعت داخل دودکش شود، مکش آن قابل قبول است.

 • نصب براکت: پکیج دیواری باید در ارتفاع حداقل 120 سانتی متری از کف ، با فاصله 10 سانتی متری از دیوار یا کابینت مجاور، فاصله حداقل 40 سانتی متری از وسایل گرمازا مثل اجاق گاز، فاصله حداقل 1متری از دیوار روبرو، نصب شود. وجود پریز برق و کفشوی فاضلاب در محلی که پکیج نصب می شود ، ضروری است. از ممنوعیت های نصب باید گفت یک پکیج نباید در محل های مثل حمام، توالت، سونا، اتاق خواب و در کل، فضای بدون هواکش نصب شود. همچنین در مجاورت پکیج دیواری نباید مواد قابل اشتعال وجود داشته باشد.
 • تست فشار منبع انبساط

این تست با وسیله ای بنام مانومتر انجام می شود. این فشار باید بین 0.5 تا 1 بار ، تنظیم شود.

 • نصب پکیج دیواری
 • نصب دودکش

طبق نکات مربوطه ، که پیش تر ذکر شد، نصب دودکش انجام می شود.

علی رغم اینکه در این مقاله نکاتی برای نصب پکیج آورده شده است، پیشنهاد می شود نصب این دستگاه را به نصاب حرفه ای بسپارید. یک پیمانکار دارای مجوز HVAC از وضعیت بحرانی و کدهای محلی لازم برای نصب مطلع خواهد شد. آنها همچنین می توانند در گرفتن مجوزهای لازم برای کار کمک کنند. همچنین ، اگر واحد توسط یک متخصص مجاز، نصب نشده باشد ، بسیاری از تولیدکنندگان ضمانت نامه را باطل می کنند.

آموزش نصب پکیج ایران رادیاتور ، بوتان و لورچ

پکیج دیواری نیز مانند هر وسیله کاربردی دیگری، دارای برندهای مختلف در بازار است. همیشه بحث در مورد انتخاب یک برند و اینکه کدام یک کیفیت و قیمت بهتری دارند، وجود داشته است.

اما باید بدانید برای نصب و راه اندازی آن ها، تقریبا می توان گفت برند ملاک نیست. راه و روشی مشترک برای این کار وجود دارد. با این وجود، شرکت های تولید کننده، همیشه یک راهنمای نصب به همراه دستگاه، برای مشتریان ارسال می کنند. همچنین نصاب های مورد تایید خود شرکت، برای خدمت رسانی آماده و گوش به زنگ هستند. برندهای ایران رادیاتور، بوتان و لورچ از قدیمی ترین برندها برای پکیج دیواری محسوب می شوند.

در دوره های آموزش نصب پکیج دیواری، احتمالا سرفصل هایی با مفهوم ” نصب پکیج در برندهای مختلف” وجود خواهد داشت. استاد دوره، تفاوت های نصب را برای کارآموزان شرح داده و آن را مطلع می کند.

آموزش نصب پکیج دیواری فنی و حرفه ای با مدرک

سازمان فنی و حرفه ای مدارک معتبری برای شرکت کنندگان در دوره های آموزشی خود دارد. یکی از پرطرفدارترین دوره ها، بعلت کارایی زیاد چه در خانه چه در بازار کار، دوره های آموزش نصب پکیج دیواری است. بعلت بازار کار خوب و پررونقی که این حرفه دارد، رقابت بین افراد متخصص شدید است.

در این بین فردی که کنار مهارت ، مدرک معتبر نیز دارد، برنده است. از معتبرترین مدارک، مدرک سازمان فنی و حرفه است. پس اگر علاقه مند به این حرفه هستید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید، دوره های آموزشی نصب پکیج دیواری، می تواند یک انتخاب و شروع خوب باشد.

نحوه نصب شیلنگ پکیج

یکی از مراحل مهمی که در هنگام نصب پکیج دیواری باشد رعایت گردد نصب شیلنگ آن می باشد. چند نوع شلنگ در پکیج های دیواری به کار می رود که نیاز است هر یک در جای خود به درستی نصب گردند. در صورتی که شلنگ پکیج به صورت اصولی و صحیح نصب نگردد، امکان سرریز شدن آب از پکیج وجود داشته و دستگاه کارایی لازم را نخواهد داشت. نصب کردن شلنگ پکیج باید توسط نصاب حرفه ای در این کار صورت گرفته و در صورتی شلنگ قدیمی پکیج شما دچار پوسیدگی یا پارگی شده نیاز است تا تعویض گردد.

آموزش سرویس پکیج

پکیج ها از جمله وسایلی می باشند که نیاز به سرویس های دوره ای شش ماهه یا یک ساله دارند. با توجه به این که پکیج دیواری دارای دو وضعیت تابستانی و زمستانی می باشد معمولا در هر شش ماه و برای تغییر حالت پکیج، آن را سرویس می نمایند. در بسیاری از مواقع به دلیل کارکرد زیاد پکیج، ممکن است در لوله های آن رسوب جمع شده و در عملکرد دستگاه اختلال هایی مانند افت فشار، عدم گرم دن آب و سر و صداهای عجیب و غریب ایجاد نماید. در این صورت با انجام یک سرویس توسط تعمیرکار پکیج می توان تمامی این مشکلات را با هزینه ای اندک برطرف نمود.

در دوره های آموزش تعمیرات پکیج دیواری در آموزشگاه مجتمع آموزشی برق نحوه سرویس کردن انواع پکیج در برندها و مدل های مختلف به افراد آموزش داده می شود.

آموزش نصب پکیج بیتا

بوتان یکی از شرکت های ایرانی تولید کننده انواع سیستم های گرمایشی و آبگرمکن می باشد که انواع پکیج های دیواری را با کیفیت بالا روانه بازار می کند. بیتا یکی از مدل های زیر مجموعه بوتان می باشد که از ظاهری شیک و زیبا برخوردار بوده و از لحاظ عملکرد نیز دارای کیفیت مناسبی می باشد. نصب این پکیج نیازمند تخصص بالایی بوده و باید توسط نصاب صورت گیرد. در دوره آموزشی نصب و تعمیرات پکیج دیواری در مجتمع آموزشی برق، به کارآموزان نحوه نصب پکیج بیتا به طور کامل و اصولی آموزش داده می شود.

اصول نصب پکیج دیواری

اصول نصب پکیج دیواری : امروزه به جای استفاده از وسایل گرمایشی مانند بخاری و شومینه از پکیج های دیواری استفاده می شود. نصب اصولی و استاندارد پکیج دیواری به امری مهم تبدیل شده به طوری که عدم رعایت نکات مربوط به نصب پکیج دیواری موجب بروز حوادث فیزیکی و آسیب های جانی می شود.

طریقه نصب پکیج

پکیج های دیواری از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که در هنگام نصب باید به صورت اصولی و با رعایت استانداردهای کامل در کنار هم قرار گیرند. با توجه به این که پکیج در هنگام کار کردن تولید دود می کند نیاز است تا نصب با دقت بسیار بالا و توسط متخصصین این کار صورت گرفته باشد تا دود تولید شده توسط دودکش به خارج از ساختمان هدایت گردد تا مسمومیتی برای ساکنین ایجاد نشده و خطری را به دنبال نداشته باشد.

استانداردهای مختلفی برای نصب پکیج وجود دارد که نصاب ها از آن آگاهی داشته و برای نصب بر طبق این نکات عمل می نمایند. به عنوان مثال نیاز است تا فاصله پکیج با کابینت های اطراف آن و همچنین فاصله آن از زمین مقدار مشخصی باشد و در صورتی که این مقدار رعایت نگردد، ساختمان قادر به دریافت تاییدیه از سمت مهندس ناظر نخواهد بود.

مراحل نصب پکیج

اولین گام برای نصب پکیج دیواری تعیین مکان آن می باشد. در ابتدا باید شابلون یا پایه مورد نظر را بر روی دیوار نصب نموده و سپس بدنه پکیج بر روی این پایه نصب گردد. تراز بودن پکیج اهمیت بسیاری داشته و باید به دقت این کار انجام گیرد. نصب پکیج های دیواری نباید در نزدیکی مواد اشتعال زا صورت گیرد. بعد از این که پکیج را بر روی دیوار نصب کردید نیاز است تا لوله آب را به پکیج متصل نمایید.

اتصال لوله های گاز نیز از مراحل بعدی نصب پکیج می باشد که باید با دقت بالایی انجام گیرد. نصب دودکش نیز از مهم ترین مراحل در نصب پکیج می باشد و پس از آن باید پکیج را به دوشاخه برق متصل نمود و شیرهای ورودی آب را باز نمود تا فشار بار داخل منبع دستگاه نمایش داده شود. در نهایت هواگیری پکیج بایستی صورت گرفته و در این گونه مواقع فشار آب داخل پکیج باید 1.5 تا 2 باشد.

تنظیم پکیج دیواری

پیش از آن که پکیج دیواری خود را راه اندازی نمایید نیاز است تا تنظیمات مختلفی را بر روی آن انجام دهید. در ابتدا باید شیر پرکن پکیج باز شده تا آب شهر وارد سیستم گردد. فشار دستگاه باید چک شده و در صورتی که میزان آن کمتر یا بیشتر از حد طبیعی باشد بایستی با روش خاصی تنظیم گردد. تنظیم کردن وضعیت پکیج دیواری با توجه به این که در چه فصلی قرار داریم از نکاتی است که باید به آن توجه نمود.

تنظیم دمای پکیج دیواری

انواع پکیج های دیواری دارای درجه حرارتی می باشند که باید بر روی مقدار مناسب تنظیم گردد. مقدار دمای مناسب در فصول مختلف می تواند در تنظیم دمای پکیج به شما کمک زیادی نماید. بر اساس سن ساکنین ساختمان و توانمندی آنها می توانید درجه حرارت پکیج را روی دمای خاصی تنظیم نمایید.

معرفی شغل نصب پکیج دیواری

این روزها استفاده از پکیج دیواری بیش از گذشته متداول شده است. اندازه کوچک‌تر سیستم های پکیج دیواری در مقایسه با آب‌گرم‌کن‌های قدیمی و موتورخانه‌های بزرگ موجب شده که در ساخت‌وسازهای جدید کمتر کسی به سیستم های قدیمی‌تر توجه داشته باشد.

ضمناً پکیج های دیواری به نسبت آب‌گرم‌کن‌های قدیمی و موتورخانه ها سروصدای کمتری تولید می کند، تا از این نظر نیز مطلوب مصرف کنندگان باشد. در چنین شرایطی شغل نصب پکیج دیواری یکی از بهترین گزینه های مطرح جوانان جویای کار می باشد. اما برای پیوستن به این شغل گذراندن دوره های آموزشی معتبر ضروری است. دوره هایی که کار عملی نصب پکیج دیواری را به شما آموزش خواهد داد.

دوره های آموزشی نصب پکیج دیواری

دوره های آموزشی نصب پکیج دیواری بیش از آنکه دوره ای تئوریک محسوب شود، یک دوره عملی و اجرایی است. بنابراین کارآموز در این دوره با نحوه راه اندازی و نصب پکیج دیواری آشنا خواهد شد، ابزار کار به دست می گیرد و از نزدیک به تعمیر پکیج های دیواری آزمایشی می پردازد.

این همان اصولی است که متأسفانه در دوره های دانشگاهی و کاردانش مورد بی توجهی قرار گرفته است. بنابراین یک دوره آموزشی خوب نصب پکیج دیواری، همراه با کار اجرایی، نصب، تعمیر و عیب یابی پکیج های دیواری را به شما آموزش خواهد داد. ضمناً این دوره های آموزشی مناسب کلیه سنین نوجوانان و جوانان می باشد.

بازار کار نصب پکیج دیواری

بازار کار نصب پکیج دیواری بازار کار گسترده و مهمی است. در این بازار کار شما فرصت‌های زیادی برای کار با پکیج دیواری پیدا می‌کنید. بخشی از این فرصت مربوط به نصب پکیج های دیواری است و برخی به سرویس‌های خدمات پس از فروش این پکیج ها باز می گردد. اگر دغدغه بازار کار را دارید ما به شما ثبت نام و آموزش در دوره های نصب پکیج دیواری را پیشنهاد می کنیم.

درآمد نصاب پکیج دیواری

اگر پکیج دیواری در ساختمانی به درستی نصب نشود برای ساختمان هزینه های زیادی ایجاد خواهد کرد. هر پکیج دیواری با آب، برق و گاز کار می کند.

انتخاب درست مدل مناسب پکیج دیواری متناسب با زیر بنای ساختمان مهم ترین اصل پیش از راه اندازی و نصب پکیج دیواری محسوب می گردد. علاوه بر این نکته نحوه اجرا و نصب نیز اهمیت دارد. نکات حائز اهمیت زیادی که بر اساس تجربه و آموزش به دست خواهد آمد. بنابراین نصب پکیج دیواری شغلی حساس و سخت به حساب می آید و درآمد آن نسبتاً بالا و مطلوب است. اگر به دنبال درآمد خوب از شغل نصب پکیج دیواری هستید. پیشنهاد ما به شما کسب تجربه، مهارت و اخلاق حرفه‌ای است. در پایان امیدواریم که با سپری شدن دوره آموزشی نصب پکیج دیواری در بازار کار به بهترین شکل استعداد خود را شکوفا کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • زهیر مظفری گفت:

  تعداد کارآموزان سرکلاس ها چند نفرند؟

  • پشتیبان گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   کلاس ها به صورت نیمه خصوصی برگزار می شوند تا بازدهی کلاس ها بیشتر شوند.

 • مبینا رفیعی گفت:

  سلام. بنده شاغل هستم و می خواهم به صورت فشرده کلاس ها را شرکت کنم، امکانش هست؟

  • پشتیبان گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   مجتمع آموزش برق دوره های فشرده را نیز در آخر هفته ویژه شاغلین و شهرستانی های محترم تدارک دیده است.

 • سما گفت:

  آیا می توان نصب و تعمیرات را جداگانه آموزش دید؟

  • پشتیبان گفت:

   بله می توانید هر کدام از دوره های تعمیرات یا نصب را که مایل بودید شرکت نمایید.

 • کاظمی گفت:

  سلام
  میشه بگید چه نوع پکیج هایی رو آموزش میدین؟ چه برندهایی؟

  • پشتیبان گفت:

   سلام کارآموز عزیز
   پکیج های ایرانی مثل بوتان و ایران رادیاتور و پکیج های خارجی مثل بیزی من آلمان

WeCreativez WhatsApp Support
اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟