تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

بهترین زمان برای سرویس پکیج

بهترین زمان برای سرویس پکیج


بهترین زمان برای سرویس پکیج : پکیج از جمله سیستم های گرمایشی پر طرفدار در ساختمان های مختلف می باشد که قادر به گرم کردن ساختمان از طریق شوفاژ و رادیاتورها بوده و همچنین به گرم کردن آب مصرفی ساختمان می پردازد. با توجه به این که نیاز به آب گرم در تمام فصول سال مورد نیاز می باشد، استفاده از پکیج به صورت دائمی می باشد.

اگر میخواهید یک شغل پردرآمد و فنی داشته باشید در دوره آموزش تعمیرات پکیج مجتمع آموزشی برق شرکت کنید. تمامی آموزش ها از مقدماتی تا پیشرفته میباشد و پیش نیاز ندارد

آموزش تعمیرات پکیج دیواری

پکیج ها دارای دو عملکرد زمستانی و تابستانی می باشند که نیاز است در هر فصل این عملکردها تنظیم گردند. عبور دائمی آب در لوله ها و قطعات پکیج باعث ایجاد رسوبات مختلف و اختلال در عملکرد دستگاه می گردد. بنابراین پکیج از جمله وسایلی است که نیاز به سرویس های دوره ای دارد. در این مقاله به این که بهترین زمان سرویس پکیج چه زمانی است پرداخته شده است.

سرویس کردن پکیج به چه معناست؟

پکیج های دیواری از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که هر یک عملکردی خاص را در دستگاه انجام می دهند. ممکن است در طول استفاده از این دستگاه، برخی از این قطعات دچار مشکلاتی گردند. برطرف نمودن بسیاری از این مشکلات با استفاده از یک سرویس کردن دوره ای از بین می روند اما ممکن است در برخی موارد نیاز به تعویض قطعه باشد.

بهترین زمان برای سرویس پکیج

از جمله علائمی که ممکن است در هنگامی که پکیج نیاز به سرویس شدن داشته باشد، از خود بروز دهد مواردی مانند روشن نشدن شعله پکیج، ایجاد سر و صداهای غیر عادی در دستگاه، گرم نشدن آب، سوختن شعله به رنگ زرد و … می باشد.

گاهی ممکن است در هنگام استفاده از پکیج، آب خروجی نوسان دمایی داشته باشد. در این صورت احتمال این وجود دارد که مشکلی در ترموستات دستگاه ایجاد شده باشد. همچنین خرابی پمپ پکیج و شیر تنظیم سه طرفه پکیج در این صورت امکان پذیر است. در این هنگام نیاز است تا تعمیرکار متخصص، اقدام به سرویس کردن پکیج نماید.

گاهی به دلیل رسوب گرفتن مبدل های مختلف پکیج، ممکن است صداهای عجیبی ا داخل دستگاه به گوش برسد که می توان با یک رسوب زدایی ساده این مشکل را برطرف نمود. علاوه بر این ها مواردی مانند برطرف نمودن زنگ زدگی، پوسیدگی بررسی دودکش و غیره از جمله کارهایی است که در هنگام سرویس کردن پکیج انجام می گیرد.

همانطور که گفته شد پکیج از جمله دستگاه هایی است که نیاز به سرویس کردن های دوره ای توسط تعمیرکار دارد. اما این سوال برای کاربران پیش می آید که بهترین زمان سرویس پکیج چه زمانی است؟ در ابتدا باید گفت که هر زمان که کوچکترین علامتی که در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد کند مشاهده شد نیاز به مراجعه به تعمیرکار و سرویس کردن پکیج می باشد.

ممکن است در زمستان مشاهده کنید که رادیاتورهای ساختمان به خوبی گرم نمی شوند، شعله پکیج بسیار کم و ارتفاع آن کوتاه می باشد، آب مصرفی به درستی گرم نمی شود یا روشن شدن پکیج به  صورت انفجاری است. در این صورت می توان متوجه شد که زمان سرویس کردن پکیج فرا رسیده است.

سرویس کردن پکیج

به طور کلی بهتر است هر شش ماه یک مرتبه پکیج خود را سرویس نمایید. البته در پکیج هایی که مدت زمان زیادی از کار کردنشان گذشته است می توان دوره سرویس کردن را به یک سال افزایش داد. زمانی که قصد دارید عملکرد تابستانی و زمستانی پکیج دیواری را تنظیم نمایید بهترین زمان برای سرویس کردن پکیج می باشد.

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که با توجه به این که پکیج با آب بسیار داغ سر و کار دارد، تعمیر و یا سرویس آن نیاز به رعایت نکات ایمنی بسیاری داشته و حتما باید توسط متخصص این کار انجام گیرد، در غیر این صورت امکان آسیب رساندن به خود و همچنین دستگاه وجود خواهد داشت.

آشنایی با انواع سرویس پکیج دیواری

برای سرویس کردن پکیج موارد مختلفی انجام می گردد و در نهایت پکیج قادر به عملکرد صحیح و بدون مشکل خواهد بود. در ادامه به تعدادی از کارهایی که در سرویس دوره ای پکیج توسط تعمیرکاران انجام می شود پرداخته شده است:

رسوب زدایی پکیج

با توجه به این که آب مصرفی ما از یون های مختلفی مانند منیزیم و کلسیم تشکیل شده است، به مرور زمان ممکن است این یون ها در قطعات و لوله های مختلف پکیج دیواری رسوب نمایند. رسوب این یون ها باعث می شود تا پکیج در هنگام کار کردن صداهای غیر عادی بدهد یا آب به خوبی گرم نشود و یا این که آب دارای فشار کافی نباشد. رسوب زدایی از اولین مراحلی است که تعمیرکاران پکیج در هنگام سرویس کردن، به انجام آن می پردازند.

رسوب زدایی پکیج

رسوب زدایی پکیج توسط روش های مختلفی انجام می گیرد که در آنها از مواد شیمیایی و اسیدهای مختلف  استفاده می گردد و در هنگام انجام این کار باید احتیاط زیادی را نمود.

هواگیری پکیج و رادیاتورها

 هوا گرفتن در لوله های پکیج و رادیاتورها نیز از مشکلات رایجی است که در این دستگاه اتفاق می افتد. در نتیجه نیاز است تا در هنگام سرویس کردن پکیج، هواگیری نیز انجام گیرد. از علائمی که نشان دهنده نیاز دستگاه به هواگیری می باشد، سرو صدای زیاد پکیج است که در این صورت باید متخصص تعمیرات پکیج اقدام به سرویس کردن دستگاه جهت رفع این مشکل گردد.

بررسی دودکش پکیج

دودکش نقش بسیار مهمی را در خارج کردن گازهای مختلف از پکیج به سمت خارج از ساختمان بر عهده دارد. در صورتی که گرفتگی در دودکش و فن پکیج اتفاق بیفتد، خطرات زیادی را به دنبال داشته و می تواند سبب بروز خفگی افراد توسط گاز مونوکسید کربن گردد. بنابراین یکی از مهم ترین کارهایی که در سرویس کردن پکیج باید انجام گیرد، بررسی دقیق دودکش و فن آن می باشد.بررسی دودکش پکیج

بررسی عملکرد مدار گرمایش: مدار گرمایشی نقش اصلی را در کار کردن پکیج بر عهده داشته و در صورتی که در این مسیر اختلالی ایجاد گردد امکان کار کردن درست پکیج وجود نخواهد داشت. بنابراین در سرویس های دوره ه ای که انجام می گیرد نیاز است تا این مدار به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد و در صورت وجود مشکلی در قطعات آن، هرچه سریعتر توسط تعمیرکار متخصص برطرف گردد.

یکی از برترین آموزشگاه در حوزه دوره های فنی مجتمع آموزشی برق می باشد. دوره هایی مانند: آموزش تعمیرات کولر گازی ، آموزش نصب کولر گازی ،  آموزش لوله کشی ساختمان ، آموزش تاسیسات موتورخانه ، و … . برای ثبت نام در دوره یا دریافت مشاوره رایگان با شماره 02166577392 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *