تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

آموزش باریستا

در آموزشگاه برق برای تربیت با تجربه ترین و ماهر ترین باریستا ها، دوره آموزش باریستا را به طور کاملا حرفه ای و جامع به افراد آموزش می دهیم. کلیات دوره آموزش باریستا شامل آشنایی با انواع قهوه و نحوه دم کردن آن ها و تزئین آن ها یا به اصطلاح آرت زدن می باشد. تمام سرفصل های آموزشی دوره باریستا آموزشگاه برق به طور صفر تا صد در کارگاه های پیشرفته و به طور عملی توسط باریستا های حرفه ای و با تجربه کار چندین ساله در کافی شاپ ها به کارآموز آموزش داده می شود.

امکان بازآموزی رایگان و پشتیبانی نامحدود از کارآموز حتی پس از اتمام دوره آموزشی، نگرانی های بابت عدم یادگیری و عدم کسب درآمد را برطرف کرده است. این دروه ویژه بازار کار طراحی شده و برای کارآموزانی که ساکن شهرستان هستند، خوابگاه هایی را نزدیک به محل آموزش در نظر گرفته اند. موقعیت مکانی مناسب آموزشگاه، موجب دسترسی عالی شده و ارائه مدرک فنی و حرفه ای از مزایای شرکت در کلاس آموزشی باریستا آموزشگاه برق می باشد.

معرفی دوره آموزش باریستا

ویژگی های دوره

پشتیبانی نامحدود دوره

بعد از اتمام دوره آموزشی شما توسط کارشناسان و اساتید آموزشگاه به مدت نامحدود پشتیبانی خواهید داشت تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

مدرک فنی حرفه ای

پس از پایان دوره آموزشی به شما مدرک بین المللی فنی حرفه ای معتبر در ایران و خارج از کشور اعطا می گردد.

تجدید دوره رایگان

در صورت عدم یادگیری در یک دوره یا عدم توانایی شرکت به دلایل زمانی ، دوره بصورت رایگان برای شما برگزار خواهد شد.

دسترسی حمل و نقل عمومی

محل آموزشگاه دارای دسترسی آسان با مترو و اتوبوس های شهری و BRT می باشد.

کارعملی در کارگاه مجهز

برای یادگیری هر چه بهتر کارآموزان ، تجهیزات به روز صنعت در اختیار شما قرار گرفته تا با کار عملی مهارت لازم را کسب نمایید.

برگزاری دوره آنلاین

علاوه بر دوره های حضوری شما میتوانید در دوره های آنلاین آموزشگاه شرکت نمایید ، دوره مجازی تمامی سرفصلهای دوره حضوری را در بر میگیرد. - اطلاعات بیشتر : 66577378-021

سرفصل های دوره باریستایی

سرفصل آموزش باریستا
 • آشنایی و معرفی حرفه باریستا
 • معرفی تاریخچه باریستا
 • معرفی کلی با قهوه کشوره های متفاوت
 • یادگیری تخصص باریستا به صورت جامع
 • آشنایی با نحوه اسپرسو گیری
 • آشنایی با تزئینات مختلف با شیر
 • آشنایی با مبحث لاته و مباحث مرتبط با آن
 • آشنایی با نحوه تهیه شات های حرفه ای از اسپرسو با قهوه های مختلف
 • آشنایی با آسیاب قهوه بصورت اصولی
 • آشنایی با تهیه قهوه با ترکیبات مربوطه
 • آشنایی کامل با نحوه کارکردن با دستگاه اسپرسو
 • آشنایی با تهیه انواع نوشیدنی ها سرد با قهوه
 • آشنایی با رست قهوه
 • آشنایی با خلاقیت ها و هنر باریستایی
 • آشنایی با گرم کردن شیر با کف
 • آشنایی با نحوه تهیه بافت های خاص برای کاپوچینو
 • آشنایی با اصول بهداشتی باریستایی و مدیریت فضای کار به همراه منوهای باریستا و …
نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان
مشاوره دوره آموزشی
درخواست مشاوره تلفنی رایگان

شهریه دوره آموزش باریستا

نام دورهشهریه عادیشهریه با تخفیفشهریه خصوصیشهریه آنلاین
آموزش باریستا 5/850/000 تومان 4/500/000 تومان 8/000/000 تومان 3/500/000 تومان

سوالات متداول دوره آموزش باریستا

خیر . دوره آموزش باریستایی پیشنیاز ندارد و لی میتوانید در کنار آن دوره آموزش کافی شاپ را هم بگذرانید

بله. پس از دوره مدرک معتبر فنی حرفه ای که قابل ترجمه بوده به هنرجو تعلق میگیرد.

آموزشگاه برای عزیزانی که از شهرستان ها ثبت نام میکنند خوابگاه نزدیک به آموزشگاه را در نظر گرفته است.

همه هنرجویانی که دوره آموزش باریستایی را میگذرانند بصورت نامحدود توسط اساتید و آموزشگاه پشتیبانی میکند. به این صورت که چنانچه هنرجو حتی بعد از دوره سوال و یا مشکلی داشته باشد میتواند با آموزشگاه و اساتید دوره در ارتباط باشد.

سوالات متداول آموزش باریستا
مقالات مرتبط
دوره های پر طرفدار مجتمع آموزشی

آموزش باریستا

آموزش باریستا : مصرف کنندگان قهوه امروزه گزینه های فراوانی دارند. اگر محصول شما بهترین نباشد، صرف نظر از این که قهوه شما چقدر قیمت مناسبی دارد یا موقعیت مکانی شما چقدر خوب است، مردم به جای دیگری رانندگی می کنند یا چند خیابان جلو تر راه می روند. بنابراین، چگونه می توانید مطمئن شوید که بهترین قهوه ممکن را ارائه می دهید؟

بدون شک ذهن شما بلافاصله به سمت اطمینان از کیفیت دانه‌ های قهوه‌ ای که استفاده می ‌کنید می ‌رود یا سرمایه‌ گذاری در بهترین تجهیزات قهوه‌ سازی که می ‌توانید بخرید. این موارد قطعا مهم هستند. اما آن چه مهم ‌تر است مهارت، تجربه و رفتار باریستا است که نوشیدنی‌ های قهوه‌ ای که ارائه می دهند، با کیفیت باشد.

سر فصل های دوره آموزش باریستا

دوره آموزش باریستا آموزشگاه برق زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار شده و تمام سرفصل های جامع و کاربردی را پوشش می دهد تا پس از پایان دوره، کارآموزان بتوانند انواع نوشیدنی های گرم بر مبنای قهوه را با کیفیت و طعم عالی تهیه کنند. سرفصل های دوره آموزش باریستا شامل موارد زیر است:

 • معرفی شغل باریستایی و وظایف مربوطه
 • آشنایی با انواع قهوه های کشور های مختلف
 • آموزش روش دم کردن و سرو قهوه های متفاوت
 • آموزش نحوه اسپرسو گیری
 • یادگیری تهیه لاته، کاپوچینو، اسپرسو
 • آموزش آسیاب قهوه و ترکیبات متنوع آن
 • آشنایی با شیوه کار با دستگاه ها و تجهیزات تهیه نوشیدنی های گرم
 • آشنایی با رعایت اصول بهداشتی و تمیز کردن تجهیزات
 • آموزش روش آرت زدن و خلاقیت های باریستایی
 • آموزش نحوه تنظیم منو کافه و مدیریت فضای کار

اساتید دوره آموزش باریستا

دوره آموزش باریستا در آموزشگاه برق زیر نظر اساتید متخصص و با تجربه کار چندین ساله در کافی شاپ ها برگزار می شود. اساتید دوره آموزش باریستا می توانند مشاوره های ایجاد کسب و کار، روش های درآمد زایی بالا، ارتباط مناسب با مشتری، قیمت گذاری انواع مختلف کافه ها و تمام مهارت های کاربردی را از مبتدی تا پیشرفته در اختیار کارآموزان قرار می دهند.

ظرفیت کلاس آموزش باریستا

با توجه به این که دوره آموزشی به طور عملی در کارگاه های پیشرفته و مجهز به انواع دستگاه های اسپرسو ساز، دستگاه های آسیاب قهوه و ابزار کاربردی و مورد نیاز برای راه اندازی شغل باریستایی برگزار می شود و کار تک نفره برای تسلط بر تمامی تجهیزات و مهارت ها الزامی است، آموزشگاه برق ظرفیت کلاس آموزش باریستا را به طور محدود در نظر گرفته و در هر دوره ثبت نام 3 الی 5 نفر ممکن می باشد.

شهریه آموزش باریستا

اگر به دنبال ثبت نام در دوره آموزش باریستایی هستید، علاوه بر در نظر گرفتن کیفیت آموزش، اساتید با تجربه، کار عملی، ارائه گواهینامه و مدرک معتبر به مورد دیگری مثل شهریه آموزش بریستا نیز توجه می کنید. فاکتور شهریه نام نویسی در دوره آموزش باریستا نباید به عنوان اصلی ترین فاکتور در نظر گرفت. بالا بودن شهریه آموزشی تضمین کننده کیفیت بالای آموزشی نبوده و ممکن است پس از شرکت در دوره توانایی های عملی را کسب نکرده و نتوانید وارد بازار کار شوید. در این حالت مجبور هستید در دوره های دیگری نام نویسی کنید.

آموزشگاه برق با برگزاری دروه باریستا با قیمت منصفانه در دو بخش عادی و تخصصی یکی از پر طرفدار ترین آموزشگاه های سطح کشور است. مباحث تدریس شده در دو دوره عادی و خصوصی دقیقا یکی بوده و فقط در تعداد افراد شرکت کننده تفاوت دارند. شهریه آموزش دوره عادی باریستا به مبلغ 5/000/000 تومان بوده که با در نظر گرفتن 30 درصد تخفیف از طرف آموزشگاه به مدت محدود، به مبلغ 3/500/000 تومان تبدیل می شود. اگر تمایل دارید در کلاس خصوصی آموزش باریستا شرکت کنید، باید شهریه دوره خصوصی به مبلغ 5/000/000 تومان را بپردازید.

گواهینامه ارائه شده پس از اتمام دوره

پس از شرکت در دوره آموزش باریستا و اتمام کلاس های آموزشی، مدرکی به عنوان گواهینامه پایان دوره با عنوان مدرک فنی و حرفه ای به کارآموز تعلق می گیرد. در صورتی که تمایل به دریافت مدرک فنی و حرفه ای هستید، می توانید با مراجعه به آموزشگاه و پس از تکمیل فرم مربوطه، در پورتال سازمان فنی و حرفه ای ثبت نام شده و پس از دریافت کارت ورود به جلسه به ترتیب در آزمون های کتبی و عملی شرکت کرده و در صورت کسب نمره حد نصاب قبولی موفق به دریافت این مدرک خواهید شد.

مزایای گواهینامه پایان دوره

گواهینامه مدرک فنی و حرفه ای آموزش باریستا دارای اعتبار بالایی بوده و با استناد به آن می توان در کافی شاپ های مختلف شروع به کار کرد یا پس از کسب پروانه کسب، کسب و کار شخصی خود را احداث نمایید. این مدرک دو زبانه و قابل ترجمه می باشد و در کشور های خارجی نیز معتبر می باشد. به همین دلیل افرادی که به این حرفه علاقه مند هستند و می خواهند از طریق مهاجرت کاری در کشور های خارجی ساکن شوند، مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت کرده و در رزومه خود قرار می دهند.

مدت دوره آموزش تخصصی باریستا

دوره آموزش تخصصی باریستا در یک کلاس 45 ساعته برگزار شده و به طور صفر تا صد آموزش تهیه انواع نوشیدنی های گرم بر پایه قهوه طبق به روز ترین دستور العمل ها به کارآموز تدریس می شود. بخش عمده مدت دوره آموزش تخصصی باریستا به صورت عملی بوده تا فرد پس از پایان یافتن دوره بتواند به سادگی وارد بازار کار شود.

آموزش باریستا مناسب کیست؟

کسب و کار تخصصی قهوه مملو از افراد ماهر و مفید است که می توانند به شما در توسعه هنر خود کمک کنند، چه در حال افتتاح یک کافی شاپ باشید و چه از تهیه قهوه در خانه لذت ببرید. آکادمی آموزشی باریستا ما به سه گروه مختلف از افراد پاسخ می دهد:

 • صاحبان کافی شاپ ها و سایر مشاغلی که می خواهند کارمندان خود را آموزش دهند اما وقت کافی برای انجام این کار را ندارند.
 • باریستا ها و باریستا های بالقوه ای که می خواهند مهارت های خود را ارتقا دهند.
 • علاقه مندان به تهیه نوشیدنی ها گرم در خانه

سرمایه گذاری در یک دوره آموزشی عالی باریستا، صرف نظر از میزان تجربه شما، نشان می دهد که شما برای حرفه خود ارزش قائل هستید. آموزش عملی و ارتباط با سرو قهوه حرفه ای می تواند به علاقه مندان به تهیه نوشیدنی های گرم در خانه کمک کند تا شور و شوق آن ها را افزایش دهند و کسانی که می خواهند برای اولین بار به این صنعت بپیوندند، به درآمد بالا برسند. یکی از قوی ترین استراتژی ها برای اپراتور های کافی شاپ برای دستیابی به موفقیت طولانی مدت، ارائه آموزش مداوم و توسعه حرفه ای برجسته به کارکنان خود است.

مزایای شرکت در دوره آموزش باریستا آموزشگاه برق

در حالی که سمینار های آنلاین رایگان برای باریستا وجود دارد، ارزش آموزش جامع، فردی و عملی باریستا را نباید نادیده گرفت. حضور افراد با تجربه و متخصص در آموزش، سرمایه گذاری عالی برای زمان و هزینه شما خواهد بود.

اگر در حال افتتاح یا راه اندازی یک کسب و کار قهوه هستید، آموزش عالی برای باریستا شدن یکی از بهترین سرمایه گذاری ها برای موفقیت شماست. مزایای شرکت در دوره آموزش باریستا آموزشگاه برق شامل آموزش عملی و جامع است که برای تمام افراد مبتدی تا پیشرفته مناسب است. طراحی دوره ویژه بازار کار موجب کسب درآمد بالا پس از شرکت در کلاس آموزشی باریستا می شود. پشتیبانی نامحدود، تجدید دوره رایگان، اختصاص یافتن خوابگاه نزدیک محل کلاس آموزشی به افراد ساکن شهرستان و موقعیت مناسب مکانی آموزشگاه از نقاط قوت آموزشگاه برق می باشد.

توضیحات کاربردی و آموزشی

توضیحات کاربردی و آموزشی سرفصل های جامع زیر نظر اساتید مجرب و متخصص باعث می شود که تمام نکات از صفر تا صد به کارآموز تدریس شده و مهارت های عملی در کارگاه به افراد آموزش می دهد. سرفصل های به روز و مطابق سلیقه عموم جامعه به طور کاربردی باعث می شود تا پس از اتمام جلسه های آموزشی به طور مستقیم وارد بازار کار شده و درآمد بالایی کسب کنند.

بازار کار شغل باریستا چگونه است؟

اگر رویای کار به عنوان باریستا را دارید اما تجربه ای ندارید، پیدا کردن شغل در این زمینه می تواند بسیار دشوار باشد. اکثر آگهی های شغلی باریستا به تجربه کاری نیاز دارند. یک موقعیت باریستا علاوه بر دستمزد بالا می تواند انعطاف پذیری و امکان کار در هر شهری را به شما ارائه دهد. باریستا ها یکی از پیچیده ترین مشاغل در صنعت رستوران را دارند. باریستا ترکیبی بین جلوی میز کافه و پشت کافه است که نیاز به تسلط بر خدمات مشتری و مهارت های قهوه سازی دارد. آشنایی با اصول اولیه باریستا را بدانید تا در شغل خود موفق شوید و نکات قابل توجهی را در این زمینه کسب کنید. بازار کار شغل باریستا با توجه به افزایش تعدا کافه ها و رستوران های سطح شهر و مراکز بیرون بر قهوه، پر رونق بوده و می توان از لحاظ شغلی، موقعیت های عالی را کسب کرد.

درآمد شغل باریستا چگونه است؟

با توجه به بازار کار عالی و پر رونق شغل باریستا، انتظار داریم افراد شاغل در این حوزه از درآمد بالایی برخوردار باشند. شغل باریستا یکی از حرفه های فنی بوده که درآمد آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. افراد فعال در زمینه باریستا می توانند با توجه به میزان مهارت و تجربه خود در کافه های مختلفی استخدام شده و از حقوق و مزایای متنوعی بهره مند می شوند. به طور کلی نمی توان عدد ثابتی را برای درآمد باریستا مطرح کرد. درامد شاغلان در حوزه باریستا به عوامل متعددی از جمله تجربه و مهارت تهیه و سو انواع مختلف قهوه، نحوه ارتباط با مشتری و کسب رضایت او از طریق سرو سریع نوشیدنی و هم چننی ارائه خدمات با قیمت مناسب، محل انجام کار و تبلیغات بستگی دارد. شما می توانید با تبلیغات میدانی از طریق چاپ تراکت و تبلیغات مجازی در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام درآمد خود را بالا ببرید.

مشکلاتی که یک باریستا بداند

باریستا ها باید نحوه دم آوری و سرو انواع قهوه را بلد باشند و بتوانند از دستگاه های تجاری قهوه ساز به طور صحیح استفاده کنند. این افراد صبر زیادی در کسب رضایت مشتری دارند و باید برای به روز کردن دانش خود و آشنایی با انواع نوشیدنی های گرم مطابق با سلیقه مشتری تلاش کنند.

آموزش باریستا فنی و حرفه ای

آموزش باریستا فنی و حرفه ای زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار شده و به کسانی که بتوانند دوره را با موفقیت به اتمام رسانده و نمره حد نصاب قبولی را در آزمون های کتبی و عملی دریافت کنند، مدرک معتبر و دو زبانه فنی و حرفه ای اهدا می شود. مدرک فنی و حرفه ای دارای اعتبار بالایی چه در داخل و چه در خارج از کشور می باشد. با در دست داشتن این مدرک می توانید برای راه اندازی کافه خود پروانه کسب دریافت کرده و با دریافت وام های بانکی، کسب و کار شخصی خود را آغاز کرده و به درآمد بالا برسید. به علاوه باریستا شغلی است که در سراسر دنیا طرفداران خاص خود را داشته و با توجه به این که مدرک فنی و حرفه ای دو زبانه بوده و در کشور های خارجی نیز اعتبار بوده و قابل ترجمه است، می توان برای مهاجرت کاری از آن استفاده کرد.

رای دهید
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  WeCreativez WhatsApp Support
  اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
  سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟