تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی به صورت کاملا تخصصی در مجتمع آموزش برق برگزار می گردد. ماشین ظرفشویی ها با قابلیت های پیشرفته و نوآوری های بکار رفته توانسته اند بخشی از نیازهای آشپزخانه های صنعتی و خانگی را رفع کنند. این دوره آموزشی در کارگاه های تخصصی به صورت عملی با اساتید با تجربه برگزار می شود. آموزش تعمیر مکانیک ظرفشویی از بخش های اصلی این دوره می باشد. در این دوره تعمیرات ماشین طرفشوئی در برندهای مختلف و پرکاربرد را آموزش خواهید دید.

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی شامل تعمیر قطعات مکانیکی ماشین ظرفشویی و عیب یابی و تعمیر برد الکترونیک می باشد. علاوه بر آموزش اولیه و پیشرفته به صورت کاملاً عملی و از صفر تا صد تعمیرات ماشین ظرفشویی توسط اساتید مجرب این حوزه ، در پایان دوره گواهینامه و مدرک فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای به کارآموز اعطا خواهد شد.

در رابطه با دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی :

طول دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی 15 ساعت آموزشی میباشد که بیش از 80% این زمان به صورت آموزش و تمرین عملی میباشد.

✔️ آموزش زیر نظر اساتید مجرب و کارشناسان خدمات سرویس سامسونگ و ال جی جهت انتقال تجارب انجام میشود.

✔️ دوره آموزش تعمیرات ظرفشویی همانند دیگر دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی مثل : آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ، آموزش تعمیرات یخچال و … به صورت کاملاً عملی و از صفر تا صد مباحث مبتدی تا پیشرفته را در برمیگیرد و در کارگاه های مجهز و زیر نظر اساتید این حوزه برگزار میشود.

✔️ پس از اتمام دوره مدرک فنی حرفه ای معتبر و قابل استعلام از سازمان فنی حرفه ای کشور به دانش آموزان اهدا میشود تا ضامن اشتغال آنها و دریافت پروانه کسب از وزارت صمت و راه اندازی کسب و کار شخصی شان باشد.

✔️ در طول دوره دو کتاب آموزشی بسیار ارزشمند با فرمت PDF مرتبط با برد های الکترونیکی لوازم خانگی و 29 گیگ فیلم آموزش در این زمینه به شرکت کنندگان اهدا میشود.

✔️ معرفی خوابگاه در نزدیک ترین مکان به آموزشگاه تعمیرات ماشین ظرفشویی برای کارآموزان راه دور (شهرستان) انجام میشود.

✔️ تجدید دوره رایگان دوره در صورت نیاز برای تمامی دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

✔️ 30% تخفیف در هزینه دوره آموزش تعمیرات لباسشویی برای شرکت کنندگان به مدت محدود در نظر گرفته شده است.

ویدئو معرفی دوره آموزش تعمیرات ظرفشویی

ویژگی های دوره آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

پشتیبانی نامحدود دوره

بعد از اتمام دوره آموزشی شما توسط کارشناسان و اساتید آموزشگاه به مدت نامحدود پشتیبانی خواهید داشت تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

مدرک فنی حرفه ای

پس از پایان دوره آموزشی به شما مدرک بین المللی فنی حرفه ای معتبر در ایران و خارج از کشور اعطا می گردد.

تجدید دوره رایگان

در صورت عدم یادگیری در یک دوره یا عدم توانایی شرکت به دلایل زمانی ، دوره بصورت رایگان برای شما برگزار خواهد شد.

دسترسی حمل و نقل عمومی

محل آموزشگاه دارای دسترسی آسان با مترو و اتوبوس های شهری و BRT می باشد.

کارعملی در کارگاه مجهز

برای یادگیری هر چه بهتر کارآموزان ، تجهیزات به روز صنعت در اختیار شما قرار گرفته تا با کار عملی مهارت لازم را کسب نمایید.

برگزاری دوره آنلاین

علاوه بر دوره های حضوری شما میتوانید در دوره های آنلاین آموزشگاه شرکت نمایید ، دوره مجازی تمامی سرفصلهای دوره حضوری را در بر میگیرد. - اطلاعات بیشتر : 66577392-021

سرفصل های آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

سرفصل های دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی
 • شناخت نحوه کارکرد الکتریکی و رفع ایرادات ماشین ظرفشویی
 • شناخت نحوه کارکرد مکانیکی و رفع ایرادات ماشین ظرفشویی
 • یادگیری راه های تعویض قطعات مکانیکی ماشین ظرفشویی
 • یادگیری روش های تعمیر پمپ و جت پمپ ماشین ظرفشویی
 • یادگیری تعمیرات مدار چرخش آب
 • یادگیری تعمیرات مدار گرمایش ماشین ظرفشویی
 • شناخت انواع ماشین های ظرفشویی در بازار با برندهای مختلف
 • شناسایی انواع قطعات ماشین لباسشویی آنالوگ و دیجیتال
 • شناسایی راه حل رفع ضعف شست و شو در ماشین ظرفشویی
 • شناخت راه های سرویس ماشین ظرفشویی
 • شناخت راه های رفع خطاهای ماشین ظرفشویی
 • شناخت راه های ایرادیابی برد الکتریکی ماشین ظرفشویی
 • شناخت راه های ایرادیابی ماشین ظرفشویی
 • شناخت قطعات و بخش های مختلف تشکیل دهنده ماشین ظرفشویی
 • شناخت راه های مختلف رفع خطاهای ماشین های ظرفشویی مختلف موجود در بازار
نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان
مشاوره دوره آموزشی
درخواست مشاوره تلفنی رایگان

شهریه دوره تعمیرات ماشین ها ظرفشویی

نام دورهشهریه عادیشهریه با تخفیفشهریه خصوصیشهریه آنلاین
آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی 5/200/000 تومان 4/000/000 تومان 7/000/000 تومان 3/000/000 تومان

سوالات متداول دوره تعمیرات ظرفشویی

پس از پایان دوره مدرک آموزشگاه که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور، در داخل کشور و در شرکت های خصوصی و دولتی دارای اعتبار هست دریافت میگردد.

بله چند خوابگاه دانشجویی مناسب آقایان و بانوان، نزدیک به آموزشگاه در نظر گرفته شده است.

پشتیبانی بصورت نامحدود و از طریق تلفن و یا حضوری انجام می شود. بعد از پایان دوره نیز می توانید با استاد در ارتباط باشید.

آموزش ها ویژه بازارکار می باشند و کارآموز پس از پایان دوره آموزشی به راحتی میتواند وارد بازار شود.

سوالات متداول آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
مقالات مرتبط

معرفی دوره آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران

از دغدغه های بزرگی که همیشه در آشپزخانه های ما وجود دارد، تعمیر لوازم و دستگاه هایی ست که مدام با آن ها کار می کنیم و اگر هر کدام خرابی داشته باشند، وقت و هزینه زیادی از ما، صرف تعمیر آن ها می شود. امروزه یکی از ماشین های پرکاربرد در زندگی پر مشغله افراد، ماشین ظرفشویی ست. به احتمال خیلی زیاد می توانید تصور کنید اگر این ماشین برای چند روز درست کار نکند، با چه صحنه ای در آشپزخانه مواجه خواهیم شد… بله، تپه ای از ظرف های نشسته که در سینک ظرفشویی انباشته شده اند.

اما اگر ما خود توانایی تعمیر این دستگاه را داشته باشیم، می توانیم در عرض چند ساعت، از شر تمام آن ظرف های نشسته خلاص شویم. شرکت در کلاس های آموزش تعمیرات ماشین های ظرفشویی، شما را قادر به انجام این کار خواهد کرد. از آن جایی که شخص تنها با پرداخت هزینه این دوره ها، می تواند ماشین ظرفشویی خود را بارها تعمیر کند، به نظر می رسد از لحاظ اقتصادی نیز بسیار بصرفه خواهد بود.

ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند؟

در ابتدا بهتر است نگاهی گذرا به عملکرد دقیق ماشین ظرفشویی داشته باشیم و در ادامه در رابطه با نحوه کسب مهارت های لازم برای فعالیت در حوزه تعمیرات این دستگاه بپردازیم.

اصولاً ماشین ظرفشویی رباتی است که ظروف کثیف را تمیز و شستشو می کند. نقش انسان ها این است که باید ظرف ها را به صورت صحیح و اصولی درون دستگاه قرار داده، مواد شوینده اضافه کنند، چرخه های شستشوی مناسب را تنظیم کرده و دستگاه را روشن کنند. اما ماشین ظرفشویی به تنهایی یک سری عملکردها را انجام می دهد. یک ماشین ظرفشویی:

 • آب اضافه می کند
 • آب را به دمای مناسب گرم می کند
 • در زمان مناسب مخزن شوینده را به طور خودکار باز می کند
 • آب را از طریق جت شلیک می کند تا ظرف ها تمیز شوند
 • آب کثیف را تخلیه می کند
 • برای شستشو ظروف آب بیشتری به آنها می پاشد
 • دوباره مخزن را تخلیه می کند
 • اگر کاربر آن تنظیم را انتخاب کرده باشد، هوا را برای خشک کردن ظروف گرم می کند

در واقع ماشین ظرفشویی برای انجام این کارها از قطعات و اجزای مختلفی که در ساخت این دستگاه به کار رفته است استفاده می کند.

خرابی های متداول ماشین ظرفشویی

اما گاهی ممکن است این چرخه شست و شو به درستی صورت نگرفته و قطعات قادر به انجام عملکرد مناسب در زمان شست و شو نباشند. در این صورت ظروف به درستی شسته نمی شوند، ممکن است لکه های مختلف بر روی ظروف ایجاد گردد، دستگاه بر روی ظروف مختلف خط و خش می اندازد، دستگاه در حین کار کردن صدای زیادی تولید می کند و ده ها مشکل دیگر.

در این گونه مواقع نیاز است تا فردی که در رابطه با قطعات به کار رفته و ساختار کلی ماشین ظرفشویی آگاهی داشته باشد، نسبت به برطرف نمودن این مشکلات اقدام نماید. تعمیرکار لوازم خانگی و اختصاصا تعمیرکار ماشین ظرفشویی بهترین فرد برای انجام این کار می باشد.

اما ممکن است افرادی علاقمند به فعالیت در حوزه تعمیرات لوازم خانگی و تعمیر ماشین ظرفشویی داشته باشند. این افراد باید برای ورود به این حرفه چه کاری را انجام دهند؟

چگونه تعمیرات ماشین ظرفشویی را یاد بگیریم؟

برای این که بتوان مهارت ها و تخصص های مرتبط با تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی را فرا گرفت بهترین روش این است که در دوره های تعمیر ماشین ظرفشویی که در آموزشگاه های مختلف برگزار می شود شرکت نمود. این آموزشگاه ها، دوره های گفته شده را در زمانی کوتاه و هزینه ای اندک به افراد علاقمند آموزش داده و آنها را برای وارد شدن به بازار کار این حرفه و کسب درآمد آماده می کنند.

ما در مجتمع آموزشی برق این دوره آموزشی را با کیفیتی بالا ارائه داده و برای آموزش ها از اساتیدی استفاده کرده ایم که در این کار کاملا خبره و با تجربه می باشند. آموزش ها به صورت تئوری و عملی برگزار گشته و در کارگاه عملی، افراد می توانند به صورت عینی و تجربی با انواع ماشین های ظرفشویی کار کرده و نسبت به قطعات به کار رفته در آنها آگاهی پیدا کنند.

در این آموزشگاه سرفصل ها بر طبق استانداردهای تعیین شده آموزش داده می شود و آموزش ها به صورت مرحله به مرحله و از پایه تا حرفه ای صورت می گیرد.

آموزش تعمیرات ظرفشویی سامسونگ

یکی از برندهای بسیار معتبر برای انتخاب ماشین ظرفشویی، برند سامسونگ است.سامسونگ نهایت تلاش خود را برای تولید این ماشین داشت و همانظور که همه می دانیم، نتیجه این تلاش ها، تولید محصول بسیار با کیفیت در فناوری و قابلیت های کاربردی، بوده است. اما حتی این ماشین ها نیز، گاهی دچار اختلال در کارکردشان می شوند و نیاز به تشخیص مشکل و درنهایت تعمیر دارند.

برخی از مشکلات رایجی که در ماشین های ظرفشویی سامسونگ وجود دارند، در کلاس های آموزش تعمیرات، مطرح و راه حل آن ها بصورت تئوری و عملی ارائه می شود.

آموزش تعمیر ظرفشویی ال جی

از معروف ترین برندهای لوازم خانگی، با درجه کیفیت بسیار بالا، میتوان به برند ال جی اشاره کرد. این مطلب که ماشین ظرفشویی سرعت شستن ظرف ها، که از قضا بسیار کسل کننده است، را افزایش می دهد، بسیار درست است؛ اما نشستن تمیز ظرف ها توسط ماشین، معضلی کلافه کننده ست. این مشکل زمانی بروز می کند که ماشین ما دچار مشکل شده باشد. بهتر است بدانید حتی برند ال جی از این نوع مشکلات مصون نیست. مطالبی که در دوره آموزشی تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی، توسط تعمیرکاراین برند مطرح می شود، می تواند درصد زیادی از مشکلات احتمالی این دستگاه را برای شما قابل حل کند.

آموزش تعمیرات ظرفشویی اسنوا

یکی دیگر از برندهای پرطرفدار در لوازم خانگی، برند اسنوا ست که قدمتی چندین ساله در بازار ایران دارد. همانطور که در بالا گفته شد، ماشین ظرفشویی اسنوا نیز، علی رغم کیفیت بالایی که دارد، از قاعده خرابی دستگاه ها مستثنی نیست. دلایل زیادی برای خرابی یک ماشین ظرفشویی می تواند وجود داشته باشد.

از جمله نصب نادرست دستگاه، استفاده از شوینده های نامناسب، ضربه، نوسانات برق و …. مدرسین دوره های آموزشی تعمیرات ماشین های ظرفشویی، تلاش می کنند به روزترین اطلاعات مربوط به جدیدترین نسل تولیدات یک برند را در اختیار کارآموزان قرار دهند، تا تعمیرکاران و متخصصین حرفه ای تحویل جامعه بدهند.

دریافت مدرک فنی حرفه ای تعمیرات ماشین ظرفشویی

از آنجایی که مجتمع آموزشی برق تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت می کند، پس از این که دوره های تئوری و عملی توسط اساتید حرفه ای به افراد آموزش داده می شود، این افراد می توانند در آزمون های سراسری فنی و حرفه ای شرکت نموده و در پایان موفق به دریافت مدرک فنی و حرفه ای معتبر تعمیرات ماشین ظرفشویی گردند.

با استفاده از این مدرک می توان جهت دریافت جواز کسب مغازه تعمیرات لوازم خانگی اقدام نمود و همچنین برای استخدام در شرکت های مختلف یک امتیاز مثبت محسوب می گردد. مدرک فنی و حرفه ای در کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار می باشند معتبر بوده و افرادی که دارای این مدرک می باشند می توانند جهت مهاجرت به کشورهای مختلف اقدام نمایند.

انجام تحقیقات در رابطه با آموزشگاهی که می خواهید دوره های آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی را در آن بیاموزید، اهمیت بسیاری دارد چرا که کیفیت کلاس ها در آموزشگاه های مختلف متفاوت بوده و نیاز است موسسه ای را انتخاب کرد که از اعتبار کافی برخوردار باشد.

مجتمع آموزشی برق یکی از بهترین آموزشگاه های تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران می باشد که اقدام به برگزاری دوره های مختلف فنی و حرفه ای می نماید. این آموزشگاه دارای کارگاه های عملی مجهزی می باشد که در آن افراد می توانند به صورت حضوری با قطعات مختلف ماشین ظرفشویی آشنا شده و به مکانیسم آن پی ببرند.

آموزش های عملی در این کارگاه ها تحت نظر اساتید باعث می شود تا افراد با اعتماد به نفس کامل وارد بازار کار شده و آغاز به کار نمایند. شرکت در این دوره آموزشی، نیاز به تحصیلات مرتبط با این حرفه نداشته و افراد در هر سن و تحصیلاتی قادر به شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات ماشین ظرفشویی می باشند.

بازار کار شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی

در حال حاضر بازار کار مشاغل فنی و تعمیرات لوازم خانگی بسیار داغ است و با مراجعین بسیاری رو به رو هستند زیرا خانم ها به دلیل مشغله های کاری که درگیر آن هستند زمان و انرژی کافی برای انجام کارهای منزل ندارند در نتیجه استفاده از لوازم خانگی مدرن و کاربردی بسیار گسترش پیدا کرده است. ماشین های ظرفشویی در حال حاضر جایگاه ویژه ای در خانه ها کسب کرده است و خرابی این دستگاه افراد را با مشکل مواجه می کند زیرا وجود این وسیله باعث می شود افراد مدت زمان زیادی را ایستاده جلوی سینک برای شستن ظروف صرف نکنند و تمامی مراحل شستشو، آب کشی و خشک کردن ظروف را به ماشین های ظرفشویی بسپارند.

همان طور که گفتیم تولید کنندگان لوازم خانگی در تلاش هستند تا روز به روز ماشین های ظرفشویی جدید تر و با کارایی بالاتری تولید و روانه بازار کنند و در این رقابت پیروز شوند اما باز هم ممکن است مشکلاتی متوجه دستگاه شما شود. مشکلاتی مانند تمیز نشستن ظرف ها، آب گیری نکردن دستگاه و تخلیه نکردن آب دستگاه به طور کامل، خش افتادن یا شکستن ظروف حین سیکل شستشو، تولید صدای زیاد توسط دستگاه و … می باشد.

منشا مشکلاتی که برای دستگاه رخ می دهد معیوب شدن برخی قطعات دستگاه است و باید تعمیر یا تعویض شود. رفع مشکلات دستگاه و تعمیر و تعویض قطعات معیوب نیازمند دانش و تخصص بالایی است و هر فردی بدون اطلاعات کافی نمی تواند اقدامات خودسرانه انجام دهد به همین دلیل تماس با یک تکنسین ضروری می باشد.

هزینه های خرید یک ماشین ظرفشویی جدید بسیار بالا است از این رو در صورتی که دستگاه خراب شود افراد ترجیح می دهند تا حد الامکان نسبت به تعمیرات آن اقدام کنند. به همین دلیل بازار کار تعمیرات ماشین های ظرفشویی بسیار پر رونق است همچنین تعمیرکاران برای نصب و سرویس ماشین های ظرفشویی نیز درامد کسب می کنند.

افزایش درآمد تعمیر کاران ماشین های ظرفشویی

در مشاغل فنی میزان درامد هر فرد با دانش و تخصص او در زمینه عیب یابی و رفع ایراد، رابطه مستقیمی دارد به همین دلیل برخی افراد می توانند درامد قابل توجهی کسب کرده و احساس رضایت کنند و برخی دیگر از درامد پایین حرفه خود ناراضی هستند. افرادی که وارد شغل تعمیرات ماشین های ظرفشویی می شوند باید با تمامی قطعات دستگاه و نحوه کار هر یک از آن ها همچنین نحوه عملکرد کل دستگاه آشنا باشند و شیوه نصب، سرویس و تعمیرات انواع ماشین های ظرفشویی جدید و قدیمی در برند های مختلف را یاد گرفته باشد.

در حقیقت افزایش دانش و مهارت فنی در زمینه عیب یابی و تعمیرات می تواند در افزایش درامد افراد نقش موثری ایفا کند.

تمامی مشاغل از جمله تعمیرات ماشین های ظرفشویی نیاز به بازاریابی و تبلیغات موثر و هدفمند دارند. برخی افراد تصور می کنند با تبلیغات فقط هزینه های زیادی را هدر می دهند و چیزی بدست نمی آورند اما واقعیت کاملا برعکس این موضوع است زیرا تبلیغات باعث افزایش مشتریان می شوند و چندین برابر مبلغی که صرف تبلیغات کرده اید باز می گردد.

در واقع راه های مختلفی برای تبلیغات موثر وجود دارد. از جمله تبلیغات میدانی مانند چاپ تراکت و بنر هایی که تخصص و توانایی های شما در آن ذکر شده باشد و تبلیغات در فضای مجازی و کانال های اینستاگرام و تلگرام همچنین سایت هایی مانند استاد کار و اآچاره می تواند درامد شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

تعمیر کاران ماشین های ظرفشویی برخورد مستقیم با مشتریان دارند از این رو خوش اخلاق بودن و برخورد مناسب همچنین افزایش سرعت عمل در زمینه عیب یابی و تعمیرات می تواند تاثیر زیادی در افزایش درامد آن ها داشته باشد زیرا خوش قول و منصف بودن و ارائه کار با کیفیت باعث می شود مشتریان شما را به کسانی که نیازمند تعمیرکار حرفه ای هستند معرفی کنند.

نحوه ورود به بازار کار شغل تعمیرات ماشین های ظرفشویی

برای ورود به بازار کار شغل تعمیرات ماشین های ظرفشویی روش های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش ها تحصیل در رشته تعمیرات لوازم خانگی در هنرستان ها است همچنین برای ورود به دانشگاه نیز می توان رشته برق یا الکترونیک را انتخاب کرد و به عنوان یک مهندس وارد بازار کار تعمیرات شد.

برخی دیگر به عنوان شاگرد در کنار افراد متخصص در حوزه تعمیرات ماشین های ظرفشویی مشغول به کار می شوند تا صفر تا صد کار را یاد گرفته سپس وارد بازار کار شوند. البته این روش مدت زمان زیادی طول می کشد تا به فردی خبره در این زمینه تبدیل شوید

سومین روش برای ورود به بازار کار شغل تعمیرات ماشین های ظرفشویی که پر طرفدار تر نیز هست ثبت نام در دوره های آموزشی تعمیرات می باشد که توسط آموزشگاه های مختلف در سراسر کشور تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای به صورت تئوری و عملی برگذار می شود و تمامی مراحل تعمیرات را به شما آموزش می دهند.

در پایان دوره آزمون های کتبی و عملی بر گذار شده و کسانی که بتوانند نمره قبولی را کسب کنند مدرک رسمی و معتبر سازمان فنی و حرفه ای برای آن ها صادر می شود که هم در داخل کشور می توانند مشغول به کار شوند و هم مدرک خود را ترجمه کرده و در سایر کشور های عضو سازمان جهانی کار وارد بازار کار شوند.

دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزشگاه ها شامل آموزش های مکانیکی ماشین ظرفشویی و یا تعمیرات برد الکترونیکی این دستگاه است که در کارگاه های مجهز تحت نظر اساتید حرفه ای و با سابقه برگذار می شود. در این دوره ها با تمامی برند های ماشین های ظرفشویی آشنا می شوید و روش های صحیح باز و بسته کردن درب ماشین های ظرفشویی ، قطعات و طرز کار هر یک از آن ها همچنین نحوه تعمیر و تعویض قطعات را یاد می گیرید. همچنین هنگام ورود به بازار کار از پشتیبانی های نامحدود و رایگان بهره مند می شوید و می توانید با اساتید و کارشناسان آموزشگاه به صورت حضوری و تلفنی مشورت کنید.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

شغل تعمیرات ماشین های ظرفشویی بر خلاف سایر مشاغل نیاز به سرمایه اولیه بالایی ندارد و مهم ترین فاکتور برای ورود به بازار کار مهارت است. تنها هزینه اندکی برای ثبت نام در دوره های آموزشی آموزشگاه ها مورد نیاز است تا مهارت لازم را یاد بگیرید همچنین مبلغ اندکی نیز برای تهیه ابزار و لوازم مورد نیاز برای تعمیرات مورد نیاز است که با ابزار های ارزان قیمت تر نیز به سادگی میسر می شود.

در صورتی که بخواهید مغازه ای برای تعمیرات ماشین های ظرفشویی افتتاح کنید باید هزینه های رهن و یا اجاره مغازه را نیز به این سرمایه اولیه اضافه کنید که مقدار آن به شهر محل زندگی شما و موقعیتی که می خواهید مغازه را اجاره یا رهن کنید بستگی دارد.

البته بیشتر افراد به دلیل نداشتن سرمایه مورد نیاز برای بازگشایی مغازه ترجیح می دهند در ابتدای کار به استخدام شرکت ها و نمایندگی های ماشین های ظرفشویی در بیایند و از این طریق کسب درامد کنند تا تجربه، مهارت و سرمایه مورد نیاز برای افتتاح مغازه را بدست بیاورند.

لازم به ذکر است که در ابتدای ورود به بازار کار نباید توقع داشته باشید درامد بالایی کسب کنید. شغل تعمیرات ماشین های ظرفشویی نیازمند صبر و تلاش زیادی است همچنین باید به نحوه عیب یابی، سرویس و تعمیرات انواع ماشین های ظرفشویی در برند های مختلف تسلط داشته باشید و تلاش کنید همگام با تولید کنندگان اطلاعات خود را نیز به روز کرده تا به یک تعمیرکار حرفه ای تبدیل شوید و رفته رفته شناخته تر شده و مشتریان شما افزایش پیدا کنند.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، هر روزه وسایل جدیدی وارد بازار می شوند که کارها را برای افراد بسیار راحت تر نموده و رفاه را وارد زندگی می کنند. ماشین ظرفشویی از جمله این وسایل است که در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده و است و امروزه در بسیاری از آشپزخانه ها مشاهده می شود.

تعمیرات لوازم خانگی مختلف می تواند به عنوان یک شغل پر درآمد برای افرادی که به دنبال کسب و کاری پر رونق می باشند، بسیار مفید بوده و آینده شغلی افراد را تضمین نماید. در این میان برخی افراد به صورت تخصصی مهارت هایی را آموزش می بینند و سپس در آن حوزه وارد بازار کار می شوند. دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی از جمله دوره هایی است که در آن افراد با نکات ریز و درشت مربوط به تعمیرات انواع ماشین های ظرفشویی آشنا شده و می توانند به کسب درآمد بپردازند. در ادامه به طور مفصل به این موضوع پرداخته شده است.

5/5 - (1 امتیاز)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  WeCreativez WhatsApp Support
  اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
  سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟