تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

آموزش حصیر بافی

حصیر بافی به معنای بافت رشته الیاف های گیاه بصورت سبد، حصیر، زیرانداز و… است. حصیر بافی یک حرفه سنتی در ایران شناخته شده است و به دلیل رایج بودن در روستاهای جنوب ایران، این صنایع دستی خاص بیشتر در آن مناطق پرطرفدار است. در این حرفه، با استفاده از گیاهانی مانند بامبو و انواع نی، حصیرها، زیلوها و ظروف متنوعی بافته می شوند. با توجه به افزایش تقاضا و علاقه به حصیر بافی، مجتمع آموزشی برق، دوره جامع و کاربردی حصیر بافی را برای شما عزیزان برگزار می کند.

در دوره حصیر بافی چه چیزهایی می آموزیم؟

✔️ در این دوره شما کارآموزان با انواع ابزارهای مورد نیاز آشنا خواهید شد. این شامل آموزش استفاده صحیح از نی، برگ نخل، بامبو و سایر ابزارهای مورد استفاده در حصیر بافی می شود.

✔️ در دوره حصیر بافی شما کارآموزان مهارت‌های مورد نیاز برای گلدوزی، لاک زنی و تزئین با مروارید و صدف بر روی محصولات حصیر بافی زا بطور کامل آموزش می‌بینید. این بخش از دوره به شما امکان می‌دهد تا کار خود را به صورت حرفه‌ای تزیین کرده و به بازار عرضه کنید.

✔️ این آموزش از سطح مبتدی تا پیشرفته ارائه می‌شود. اساتید مجرب همه مباحث را به زبانی ساده و قابل فهم برای یادگیرندگان توضیح خواهند داد. در این دوره، تمام جنبه‌های حصیر بافی از پایه تا حرفه‌ای به طور کامل پوشش داده می‌شود.

✔️ همچنین در انتهای دوره آموزش حصیر بافی به کارآموزانی که امتحان عملی و نظری را با موفقیت به پایان برسانند، مدرک فنی و حرفه‌ای داده خواهد شد. دریافت این مدرک به شما کمک خواهد کرد که با سهولت بیشتری وارد بازار کار داخلی و خارجی شوید.

 حضور در این دوره مزایای زیادی دارد. از جمله اینکه:

 • پشتیبانی نامحدود از فراگیران ارائه می‌شود.
 • امکان بازآموزی رایگان برای تکمیل و تقویت مهارت‌ها وجود دارد. 
 •  پس از اتمام دوره، فراگیران می‌توانند در کلاس‌های مشاوره راه‌اندازی کسب‌وکار که به صورت رایگان برگزار می‌شود، شرکت کرده و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند.

ویدیو معرفی دوره آموزش حصیر بافی

ویژگی های دوره

پشتیبانی نامحدود دوره

بعد از اتمام دوره آموزشی شما توسط کارشناسان و اساتید آموزشگاه به مدت نامحدود پشتیبانی خواهید داشت تا کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

مدرک فنی حرفه ای

پس از پایان دوره آموزشی به شما مدرک بین المللی فنی حرفه ای معتبر در ایران و خارج از کشور اعطا می گردد.

تجدید دوره رایگان

در صورت عدم یادگیری در یک دوره یا عدم توانایی شرکت به دلایل زمانی ، دوره بصورت رایگان برای شما برگزار خواهد شد.

دسترسی حمل و نقل عمومی

محل آموزشگاه دارای دسترسی آسان با مترو و اتوبوس های شهری و BRT می باشد.

کارعملی در کارگاه مجهز

برای یادگیری هر چه بهتر کارآموزان ، تجهیزات به روز صنعت در اختیار شما قرار گرفته تا با کار عملی مهارت لازم را کسب نمایید.

برگزاری دوره آنلاین

علاوه بر دوره های حضوری شما میتوانید در دوره های آنلاین آموزشگاه شرکت نمایید ، دوره مجازی تمامی سرفصلهای دوره حضوری را در بر میگیرد. - اطلاعات بیشتر : 66577392-021

سرفصل های دوره حصیر بافی

لیست مطالب آموزشی دوره حصیر بافی

آشنایی با تاریخچه و مراکز تولید محصولات بافت حصیر

✔️ معرفی و آشنایی کامل با تاریخچه و مفهوم حصیر بافی

✔️ آشنا کردن شما با انواع مراکز تولید حصیر بافی

✔️ آموزش دادن اصول کلی حصیر بافی و شناخت مواد اولیه

✔️ آشنا کردن شما با تاریخچه و کشت گیاه بامبو در کشور ایران و دیگر کشورها

✔️ آشنا کردن شما با انواع بامبو و نحوه استفاده از گیاه بامبو برای بافت حصیر

✔️ آشناییی شناخت درخت  نخل و مروار در بافت حصیر

✔️ آموزش نحوه شناسایی ساقه نی باتلاقی، نی زابلستان، نی یا لیغ و بوریا

✔️ آشنایی کامل شما با مور و موسن و نی خیزران در حصیر بافی

✔️ آموزش شناخت پوست درختان و نوار های باریک چوب، ریشه و الیاف برگ گیاهان برای حصیر بافی

نمایش بیشتر
لیست مطالب آموزشی دوره حصیر بافی

✔️ یادگیری روش های مختلف حصیر بافی ، بافت زیر ، بافت شش ضلعی در حصیر بافی

✔️ آشنایی با نحوه بافت شعاعی در حصیر بافی ، بافت حصیری و خورشید ،بافت مارپیچی یا مغزی دار

✔️ آموزش جفتی بافی ، کف و پایه بافی در حصیر بافی

✔️ آموزش کامل لبه بافی و دسته بافی و نکات آن

✔️ شناسایی ابزار و تجهیزات کاربردی و  مورد استفاده در حصیر بافی

✔️ معرفی انواع بافت های گوناگون بافت در حصیر بافی

✔️ آموزش کامل تزئین کردن و مروار بافی حصیر

✔️ آموزش بافت حصیز با ساقه نی باتلاقی، نی زابلی، نی یا لیغ و بوریا بافی

✔️ آموزش مور بافی ، ترکه و چم بافی ، چپغ بافی،کپو بافی  و اصول آنها

✔️ آشنایی کامل با نکات مهم در بافت ساقه گندم

آموزش نحوه تزئین محصولات حصیر بافی :

✔️ آموزش شناخت اصول رنگ آمیزی الیاف در حصیر بافی

✔️معرفی رنگ های طبیعی الیاف و آموزش رنگ آمیزی و نحوه نقاشی کردن الیاف حصیر بافی

✔️ شناخت اصول کوک زنی و تزئین حصیر با انواع مهره و صدف

نمایش بیشتر
نظرات کارآموزان
مشاوره دوره آموزشی
درخواست مشاوره تلفنی رایگان

شهریه آموزش حصیر بافی

نام دورهشهریه عادیشهریه با تخفیفشهریه خصوصیشهریه آنلاین
آموزش حصیر بافی 5/980/000 4/600/000 7/500/000 ----

سوالات متداول

بله، در این دوره مدرک فنی و حرفه ای معتبر و دو زبانه به هنرجویانی که با موفقیت دوره را به پایان رسانده و در آزمون‌های کتبی و عملی نمره قبولی را کسب کنند، اعطا می‌شود. این مدرک برای دریافت کمک هزینه راه‌اندازی شغل جدید از بانک‌های دولتی و مهاجرت کاری به کشورهای دیگر قابل استفاده است.

مدت زمان لازم برای برگزاری و یادگیری این دوره ۴۰ ساعت بوده و در دو یا سه هفته قابل برگزاری است.

بله، با گذراندن این دوره جامع آموزشی و کسب مهارت‌های تخصصی، می‌توانید به راحتی فعالیت خود را در بازار کار حصیر بافی آغاز کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به درآمد برسید.

برای ثبت نام در دوره حصیر بافی فنی حرفه ای، می‌توانید از یکی از روش‌های زیر اقدام کنید: ثبت نام حضوری: به آدرس مندرج در سایت آموزشگاه مراجعه کرده و با کارشناسان آموزشگاه مشورت نمایید. ثبت نام تلفنی: از ساعت 9 الی 18 با شماره تماس‌های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. ثبت نام اینترنتی: فرم ثبت نام را تکمیل کرده و ارسال نمایید. در صورت ثبت نام اینترنتی، پس از پر کردن فرم مربوطه و ارسال آن به مشاورین آموزشگاه، منتظر تماس آن‌ها باشید.

دو روش برای پرداخت شهریه دوره در نظر گرفته شده است: پرداخت نقدی: کارآموزان می‌توانند قبل از شروع کلاس، شهریه دوره را به طور نقدی پرداخت کنند. پرداخت اقساطی: کارآموزان می‌توانند نصف شهریه را قبل از شروع و نصف دیگر را در آغاز هفته دوم دوره پرداخت کنند.

سوالات متداول آموزش حصیر بافی
مقالات مرتبط

معرفی دوره آموزش حصیر بافی

در دوره حصیر بافی که در آموزشگاه برق تهران برگزار می‌شود، شما با انواع روش‌های متنوع بافت حصیر از جمله بافت زیرورو، شعاعی، جناغی، مارپیچی، جفت بافی، شش ضلعیو … آشنا می شوید..

مهارت‌های به دست آمده در کلاس حصیر بافی

در کلاس حصیر بافی، هنرجویان با انواع روش‌های بافت حصیر، مواد اولیه مورد استفاده در حصیر بافی و ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای بافت حصیر آشنا می‌شوند. در ادامه، به شرح برخی از مهارت‌های به دست آمده در این کلاس می‌پردازیم:

 • آموزش حصیر بافی با بامبو و نخل: هنرجویان در این کلاس با روش‌های بافت حصیر با بامبو و نخل آشنا می‌شوند. بامبو و نخل از جمله مواد اولیه رایج در حصیر بافی هستند.
 • آشنایی کامل ساقه نی، مور، موسن، مروار، ریشه و الیاف برگ گیاهان برای بافت حصیر: هنرجویان در این کلاس با انواع مواد اولیه مورد استفاده در حصیر بافی آشنا می‌شوند. این مواد اولیه شامل مور، موسن، مروار، ساقه نی، ریشه و الیاف برگ گیاهان می‌شوند.
 • یادگیری بافت شش ضلعی و شعاعی در حصیر بافی: هنرجویان در این کلاس با روش‌های بافت شش ضلعی و شعاعی در حصیر بافی آشنا می‌شوند. این دو روش از جمله روش‌های رایج در حصیر بافی هستند.
 • آموزش بافت زیر و رو و دسته بافی: هنرجویان در این کلاس با اصول بافت زیر و رو و دسته بافی آشنا می‌شوند. این دو اصول از جمله اصول پایه در حصیر بافی هستند.
 • آموزش کامل بافت مور، مروار و بامبو: هنرجویان در این کلاس با روش‌های بافت مور، مروار و بامبو آشنا می‌شوند. این سه نوع بافت از جمله بافت‌های رایج در حصیر بافی هستند.
 • مهارت در رنگ آمیزی الیاف حصیر بافی: هنرجویان در این کلاس با روش‌های رنگ آمیزی الیاف حصیر بافی آشنا می‌شوند. رنگ آمیزی یکی از روش‌های تزئین حصیر است.
 • آموزش گلدوزی روی حصیر: هنرجویان در این کلاس با روش‌های گلدوزی روی الیاف حصیر آشنا می‌شوند. گلدوزی یکی دیگر از روش‌های تزیین حصیر است.
 • مهارت در تزیین کردن حصیرهای بافته شده بهمراه مهره و صدف: هنرجویان در این کلاس با روش‌های تزیین حصیرهای بافته شده با کمک مهره و صدف آشنا می‌شوند. این روش‌ها یکی از روش‌های متداول در تزئین حصیر است.
 • آشنایی کامل با ابزار های مورد استفاده برای بافت انواع حصیر ها: هنرجویان در این کلاس با انواع ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای بافت حصیر آشنا می‌شوند و نحوه کار با این ابزار را یاد می‌گیرند.

از دیگر دوره های کاربردی می توان به آموزش جاجیم بافی و آموزش گلیم بافی ، آموزش سفالگری اشاره کرد.

رای دهید
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *