تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

روش های عیب یابی گوشی آیفون

روش های عیب یابی گوشی آیفون


روش های عیب یابی گوشی آیفون : صرف نظر از این که گوشی هوشمند یا تبلت شما در حال حاضر چقدر کارآمد است، عملکرد و سرعت آن با گذشت زمان کاهش می یابد. آیفون ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و ممکن است در اثر استفاده نادرست، خراب شوند. مهم ترین مرحله در زمان مواجه با مشکلات آیفون ها این است که بتوانید خرابی را به درستی تشخیص دهید.

در این مقاله به منظور بررسی روش های عیب یابی آیفون، ضمن اشاره به مشکلات رایج آن ها، دو روش استفاده از کد دستوری و نرم افزار های عیب یابی را به طور مفصل توضیح داده ایم. با استفاده از این روش های عیب یابی آیفون، نه تنها می ‌توانید با تمام مشکلات خداحافظی کنید، بلکه می ‌توانید شاهد عملکرد سریع و یکپارچه دستگاه خود مانند گذشته باشید.

روش های عیب یابی گوشی آیفون

روش های عیب یابی گوشی آیفون

مشکلات رایجی که دستگاه های آیفون با آن مواجه است

تصور کنید می خواهید فوراً تماس بگیرید، اما نمی توانید. تماس‌ های شما به دلیل یک مشکل ناشناخته که به ‌طور ناگهانی و از هیچ جا ظاهر می‌شود، قطع می ‌شوند. شما سعی می کنید از لیست مخاطبین خود برای شخصی پیام ارسال کنید، اما متوجه می شوید که تمام مخاطبین شما از بین رفته اند.

وقتی متوجه می‌شوید باتری گوشی سریع ‌تر از همیشه خالی می ‌شود ( البته برای این مشکل راهکارهایی نیز وجود دارد که میتوان با انجام دادن آن، تاحدودی این مشکل را برطرف کرد. ما در مقاله : نحوه افزایش طول عمر باتری گوشی های آیفون این راهکار ها را بطور کامل بررسی کرده ایم)، وضعیت سخت می‌شود. این مشکلات در دستگاه آیفون رایج است و این پایان کار نیست.

مشکلات بسیار دیگری وجود دارد که ممکن است گوشی هوشمند آیفون یا آیپد شما با آن مواجه شود، مانند:

 • عملکرد کند دستگاه ( برای پی بردن دقیق این مورد توصیه میکنیم مقاله : علت های کند شدن موبایل را مطالعه نمایید.
 • مشکلات ارتباطی
 • داغ شدن بیش از حد دستگاه
 • سیاه شدن صفحه نمایش آیفون
 • مشکلات دانلود نرم افزار ها
 • عدم ارتقا سیستم عامل iOS
 • گیر کردن لوگو آیفون روی صفحه نمایش
 • عدم روشن و خاموش شدن گوشی آیفون

اگر میخواهید از دانش خود را نسبت بع مشکلات رایج در تلفن های همراه افزایش دهید، ما در مقاله : مشکلات رایج در گوشی آیفون بطور مفصل و کامل به این موضوع پرداخته ایم که با خواندن آن اطلاع مورد نظر خود را کسب خواهید کرد.

مشکلات رایجی که دستگاه های آیفون با آن مواجه است

مشکلات رایجی که دستگاه های آیفون با آن مواجه است

عیب یابی گوشی آیفون با استفاده از کد های دستوری

کد های مخفی آیفون اعداد و نماد هایی هستند که می توانند برای دسترسی به ویژگی ها یا تنظیمات مخفی در صفحه کلید گوشی وارد شوند. بله، هر کسی که آیفون دارد می ‌تواند از این کد های دستوری استفاده کند، اما توجه به این نکته مهم است که برخی از کد ها در صورت استفاده نادرست می ‌توانند به گوشی یا نرم ‌افزار آن آسیب بزنند.

نکته** ما در دوره آموزش تعمیر موبایل مجتمع آموزشی برق تمامی موارد مربوط تعمیر و عیب یابی گوشی های آیفون را بصورت تخصصی و از صفر تا صد آموزش دهیم که شما با شرکت در آن میتوانید یک تعمیرکار حرفه ای شوید.

آموزش تعمیرات موبایل

آموزش تعمیرات موبایل

کد های مخفی آیفون با نام کد های USSD  نیز شناخته می شوند. این ها میانبر ها و کد های دسترسی برای وارد کردن تنظیمات و عملکرد های منحصر به فرد در دستگاه هستند. در گذشته، زمانی که برنامه ‌های تنظیمات به اندازه امروز پیشرفته نبودند، محبوب‌ تر بودند. اکنون می‌ توانید تقریباً هر کاری را از برنامه تنظیمات انجام دهید، اما یادگیری این کد ها ممکن است به شما کمک کند قفل قابلیت ‌های سرگرم‌ کننده را باز کنید یا به اطلاعات خاص سریع ‌تر دسترسی پیدا کنید. کد های دستوری برای عیب یابی آیفون عبارتند از:

 1. ورود به حالت تست میدانی: *3001#12345#*
 2. بررسی شماره IMEI، EID و MEID: *#06#
 3. مشاهده اطلاعات حقوقی و مقرراتی: *#07#
 4. فعال یا غیرفعال کردن تست هشدار های اضطراری
 5. بررسی عملکرد پیامک آیفون: *#5005*7672#
عیب یابی گوشی آیفون با استفاده از کد های دستوری

عیب یابی گوشی آیفون با استفاده از کد های دستوری

ورود به حالت تست میدانی: *3001#12345#*

این کد مخفی روی تلفن، حالت تست میدانی را فعال می ‌کند که جزئیات فنی زیادی را در اطراف شبکه شما به ارمغان می‌ آورد. شما می توانید از این کد در آیفون خود نیز استفاده کنید تا قدرت سیگنال شبکه خود را به صورت دقیق تری مشاهده کنید. این ابزار Field Test را به شما نشان می دهد که داده های سیم کارت، اتصالات تلفن همراه و موارد دیگر را دارد.

شما توانید با مشاهده اعداد dBm  ایده بهتری از شبکه و اتصالات خود داشته باشید. در iOS 10 و نسخه‌ های قبلی، با شماره گیری این کد به جای نوار های دریافت سیگنال، اعداد dBm را نشان می ‌دهد. اما برای دیدن این اعداد باید کمی عمیق ‌تر در iOS 11 و نسخه های بالا تر بگردید.

اگر مدل آیفون شما از نسخه iOS 11 یا بالا تر پشتیبانی می ‌کند، در حالت آزمایش میدانی، گزینه  Serving Cell Meas  را برای LTE پیدا کنید، سپس در آن بخش شماره rsrp0 را جستجو کنید، که همان عددی است که برای دریافت خود در dBm می‌خواهید. در iOS 15، ممکن است rsrp را در بخش Rach Attempt  پیدا کنید.

ورود به حالت تست میدانی: *3001#12345#*

ورود به حالت تست میدانی: *3001#12345#*

بررسی شماره IMEI، EID و MEID: *#06#

همه گوشی ها با شماره شناسایی منحصر به فرد خود ارائه می شوند و می توانید از این کد USSD برای بررسی آن در تقریباً هر گوشی استفاده کنید. اگر *#06# را تایپ کنید، بلافاصله شماره IMEI آیفون خود و همچنین EID و MEID را خواهید دید. اگر جعبه گوشی خود را گم کرده باشید، شماره گیری این کد می تواند برای شما مفید باشد.

بررسی شماره IMEI، EID و MEID: *#06#

بررسی شماره IMEI، EID و MEID: *#06#

مشاهده اطلاعات حقوقی و مقرراتی: *#07#

با شماره ‌گیری کد *#07#، آیفون شما را مستقیماً به Settings –> General –> Legal & Regulatory می ‌برد، جایی که می ‌توانید اعلامیه‌ های قانونی، مجوز ها، ضمانت‌ ها و گواهینامه ‌ها را مشاهده کنید.

فعال یا غیرفعال کردن تست هشدار های اضطراری

این کد های دستوری به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که سیستم هشدار به درستی کار می کند و هم چنین شما را برای زمانی که یک اتفاق اورژانسی واقعی رخ می دهد، آماده کنید.

 • غیر فعال کردن هشدار های تست: *5005*25370#
 • فعال کردن هشدار های آزمایشی: *5005*25371#

به‌ طور پیش‌ فرض، این نوع هشدار های آزمایشی غیر فعال هستند، بنابراین باید از کد شماره ‌گیر بالا استفاده کنید. هیچ گزینه ای در رابط تنظیمات برای انجام این کار وجود ندارد. هنگامی که این کد را شماره گیری می ‌کنید، صدایی شبیه زنگ بلند را می‌ شنوید تا با هشدار های اضطراری واقعی اشتباه نشود.

فعال یا غیرفعال کردن تست هشدار های اضطراری

فعال یا غیرفعال کردن تست هشدار های اضطراری

بررسی عملکرد پیامک آیفون: *#5005*7672#

هر پیام متنی که از تلفن خود ارسال می کنید ابتدا به یک سرور یا شماره مرکز SMS می رود و سپس آن را به شماره ای که شما به آن ارسال می کنید ارسال می کند. اگر در مورد پیامک با چند مشکل مواجه شده اید، بهتر است شماره مرکز پیامک را بررسی کنید و می توانید از این کد مخفی برای انجام این کار استفاده کنید. کافی است کد را در شماره گیر آیفون وارد کنید و تماس را فشار دهید.

بررسی عملکرد پیامک آیفون: *#5005*7672#

بررسی عملکرد پیامک آیفون: *#5005*7672#

نحوه استفاده از کد های دستوری عیب یابی آیفون

استفاده از کد های مخفی آیفون آسان است، به شرطی که کد ها را بدانید. اجازه دهید ابتدا نحوه استفاده از آن ها را به شما نشان دهیم. سپس می توانید از کد ها استفاده کنید. برخی از کد ها ممکن است نیاز داشته باشند که دکمه تماس را فشار دهید. در حالی که ممکن است کد های دیگر به محض این که کد را وارد کنید به سادگی اجرا شوند.

 • برنامه تلفن را اجرا کنید.
 • تب Keypad را انتخاب کنید.
 • کد را وارد کنید.

آیا استفاده از کد های عیب یابی گوشی آیفون بی خطر است؟

استفاده از کد های مخفی در آیفون شما هیچ ضرری ندارد زیرا صد در صد قانونی و ایمن هستند. خود اپل این کد ها را ایجاد کرد تا اگر کاربران به نوعی به آن ها نیاز داشتند، بتوانند هر زمان که خواستند از آن ها استفاده کنند.

عیب یابی گوشی آیفون با نرم افزار

برای عیب یابی گوشی آیفون علاوه بر استفاده از کد هی دستوری، یم توان از نرم افزار های عیب یابی گوشی آیفون استفاده کرد. این نرم افزار ها رابط کاربری بسیار ساده ای داشته و می تواند توسط عموم مردم مورد استفاده قرار گیرند.

 1. ReiBoot
 2. fone
 3. iMyFone Fixppo
عیب یابی گوشی آیفون با نرم افزار

عیب یابی گوشی آیفون با نرم افزار

ReiBoot

اگر عملکرد گوشی آیفون شما کند شده یا مکرراً هنگ می کند، نرم افزار ReiBoot (iOS) می تواند این مشکلات را برطرف کند. این برنامه تا به حال بیش از 78 میلیون در سراسر جهان دانلود شده است و استفاده از این نرم افزار تعمیر حرفه ای آیفون بسیار آسان است و دستگاه شما را تعمیر می کند تا مانند زمانی که برای اولین بار آن را خریده بودید، عمل کند.

ReiBoot

ReiBoot

دستگاه های سازگار با نرم افزار ReiBoot

نرم افزار ReiBoot از تلفن‌ ها، آیپد ‌های اپل با رفع بیش از 50 مشکل نرم ‌افزاری و سایر مشکلات مرتبط با عملکرد کند آن ها پشتیبانی می ‌کند. تمام مدل های قدیمی و جدید دستگاه های  شرکت اپل می تواند توسط این نرم افزار عیب یابی شده و با کمک آن به شناسایی مشکلات آن پرداخت.

مشکلات قابل حل با ReiBoot

نرم افزار ReiBoot می تواند مشکلات iOS مانند متوقف شدن به روز رسانی سیستم عامل، گیر کردن لوگو، سیاه شدن صفحه نمایش، گیر کردن آیفون در حالت ضبط، خطا های iTunes و غیره را عیب یابی کند و به کاربر علت وقوع این مشکلات را توضیح دهد.

ویژگی های منحصر به فرد ReiBoot

 • ورود یا خروج از حالت های بوت سریع و بازیابی تنها با یک کلیک رایگان انجام پذیر است.
 • ایمن ترین و ساده ترین روش برای ورود یا خروج از حالت بازیابی بدون پایین نگه داشتن دکمه ها به صورت دستی
 • دستورالعمل های دقیق برای ورود یا خروج از حالت دانلود یا حالت Odin با کلیک های ساده
 • رفع بیش از 50 مشکل سیستم
 • پاک کردن کش گوشی بدون از دست دادن داده ها
 • تعمیر و بازیابی موثر خطا ها و پشتیبان گیری از iTunes
 • قابلیت نصب رویسیستم عامل کامپیوتر: ویندوز 10، 8.1، 7، ویستا، XP

مراحل استفاده از ReiBoot

 1. ReiBoot را در ویندوز یا مک خود دانلود و نصب کنید. دستگاه خود را با استفاده از USB به رایانه متصل کنید.
 2. سیستم عامل را برای مشکلات اسکن کنید.
 3. مشکلات را در حالت بازیابی، بوت سریع یا دانلود به صورت رایگان تعمیر کنید.
مراحل استفاده از ReiBoot

مراحل استفاده از ReiBoot

dr.fone

رفع مشکلات سیستم چند سال پیش یک کار پیچیده بود و متخصصان تعمیر گوشی در صورت بروز مشکل از سلامت دستگاه‌ های شما اطمینان حاصل می کردند. امروز با استفاده از نرم افزار dr.fone می توانید خودتان مشکلات آیفون خود را برطرف کنید. این نرم افزار توسط بسیاری از کاربران آیفون و حتی تعمیرکاران گوشی مورد استفاده قرار می گیرد تا بتوان مشکلات نرم فزاری و سخت افزاری را در محصولات اپل در کوتاه ترین زمان ممکن عیب یابی کرد.

dr.fone

dr.fone

دستگاه های سازگار با نرم افزار dr.fone

برنامه تعمیر dr.fone شامل طیف گسترده ای از گوشی های هوشمند iOS، تبلت ها و آی پاد است. تنها چیزی که نیاز دارید این است که نرم افزار را دانلود و نصب کنید و در عرض چند دقیقه شروع به تعمیر دستگاه خود کنید. این نرم افزار در هر دو سیستم عامل مک و ویندوز موجود است و به راحتی می تواند مشکلات مختلف دستگاه های شما را با یک کلیک برطرف کند. بیش از 150 میلیون کاربر از مزایای این نرم افزار برای تعمیر آسان، سریع و مطمئن دستگاه بهره می برند.

مشکلات قابل حل با dr.fone

بسیاری از افراد هنگامی که سیستم آن ها شروع به کار نکردن می کند، علائم اولیه را نادیده می گیرند. وقتی مسائل شدید می ‌شود، مجبور می ‌شوند هزینه زیادی را برای تعمیر آسیب ‌ها صرف کنند. از این رو، توصیه می شود در مراحل اولیه از گوشی خود مراقبت کنید تا بدون از دست دادن اطلاعات ارزشمند خود، آن ها را به راحتی تعمیر کنید. با این حال، اگر شاهد مشکلاتی مانند کار نکردن App Store،  خاموش و روشن نشدن تلفن، از کار افتادن برنامه‌ ها، گیر کردن دستگاه در حلقه بوت و غیره باشید، dr.fone می تواند همه آن ها را عیب یابی و تعمیر کند.

ویژگی های منحصر به فرد dr.fone

 • تعمیر آیفون بدون از دست دادن اطلاعات
 • استفاده ساده و آسان
 • 100% امن و مطمئن
 • درصد موفقیت بالا در عیب یابی آیفون ها

مراحل استفاده از dr.fone

برای استفاده از dr.fone، به مهارت های فنی بالایی نیاز ندارید. این یک فرآیند ساده است که می‌ تواند مشکلات دستگاه‌ های Android یا iOS شما را با چند کلیک برطرف کند. با این حال، توصیه می شود برای جلوگیری از هرگونه احتمال از دست دادن اطلاعات، از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. مراحل استفاده از dr.fone شامل موارد زیر است:

 1. fone را در ویندوز یا مک خود دانلود کنید و آن را راه اندازی کنید. روی گزینه System Repair کلیک کنید.
 2. اکنون دستگاه خود را با استفاده از کابل USB به رایانه متصل کنید.
 3. می توانید سه گزینه یعنی تعمیر iOS، تعمیر اندروید و تعمیر iTunes را مشاهده کنید. بر اساس دستگاه خود روی هر یک از آن ها کلیک کنید و شروع کنید.
 4. اطلاعات دستگاه را با انتخاب نام تجاری، نام مدل، کشور و شرکت مخابراتی پر کنید. اخطار «موافق» را بررسی کرده و روی گزینه بعدی کلیک کنید.
 5. دستگاه خود را لزوما در حالت دانلود با خاموش کردن دستگاه بوت کنید. با فشار دادن و نگه داشتن دکمه های ولوم، هوم و هم چنین پاور برای حداقل 5 تا 10 ثانیه ادامه دهید. حالا دکمه ها را رها کرده و سپس برای ورود به حالت دانلود، دکمه صدا را فشار دهید.
 6. اگر دستگاه شما دکمه هوم ندارد، به جای آن Bixby را فشار دهید و مرحله قبل را تکرار کنید. روی گزینه بعدی کلیک کنید.
 7. پس از دانلود و تأیید سیستم عامل، تعمیر به طور خودکار شروع می شود. وقتی کار تمام شد، روی گزینه انجام شد، کلیک کنید.
مراحل استفاده از dr.fone

مراحل استفاده از dr.fone

iMyFone Fixppo

آیا آیفون شما در حین ریکاوری گیر کرده است؟ آیا از شارژ نشدن یا روشن نشدن آیفون خود نا امید هستید؟ نرم افزار iMyFone Fixppo تمام چیزی است که برای رفع همه چیز نیاز دارید. شما می توانید به سرعت این دستگاه ها را با چند کلیک بدون از دست دادن اطلاعات ارزشمند خود تعمیر کنید. این تیم به خاطر تیم فنی حرفه ای و ماهر و امنیت بی بدیل خود مورد تحسین قرار گرفته است.

شما نیازی به نگرانی در مورد حریم خصوصی خود ندارید زیرا آن ها با فناوری انحصاری خود از آن محافظت می کنند که به شما امکان می دهد بدون نیاز به دانش فنی و تخصصی، تعمیرات را انجام دهید. هم چنین شما را قادر می سازد به جای هدر دادن پول خود در تعمیرات گران قیمت، در هزینه خود صرفه جویی کنید.

iMyFone Fixppo

iMyFone Fixppo

دستگاه های سازگار با نرم افزار iMyFone Fixppo

یکی از مزیت های نرم افزار iMyFone Fixppo سازگاری با انواع گوشی های آیفون از سری 4 تا آخرین مدل موجود در بازار قابل پشتیبانی است. تمام آیفون ها با نسخه های مختلف سیستم عامل iOS از 9 تا آخرین نسخه با این نرم افزار سازگار است. هم چنین تمام عیب های موجود در مدل های iPad، iPod و Apple TV را می توان شناسایی کرد.

مشکلات قابل حل با iMyFone Fixppo

این نرم افزار روی macOS و Windows OS کار می کند و می تواند بسیاری از موارد از جمله موارد زیر را برطرف کند.

 • گیر کردن آیفون روی لوگوی اپل
 • گیر کردن آیفون در حالت بازیابی
 • حلقه های بوت آیفون
 • صفحه نمایش فریز شده
 • عدم به روز رسانی
 • تبدیل Apple TV به صفحه سیاه

مراحل استفاده از iMyFone Fixppo

 1. خرید و دانلود نرم افزار
 2. یک حالت تعمیر را از سه گزینه انتخاب کنید: حالت بازیابی استاندارد، پیشرفته یا ورود/خروج.
 3. در صورتی که چندین گزینه وجود دارد، با انتخاب یکی از موارد، سیستم عامل را دانلود کنید.
 4. دستگاه را اسکن کرده و آن را تعمیر کنید تا مانند قبل کار کند.
مراحل استفاده از iMyFone Fixppo

مراحل استفاده از iMyFone Fixppo

رای دهید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شش =