درخواست کارآموزی

مشکلات متداول MacBook Air و راه حل هایی برای آن ها – تعمیرات لپ تاپ – مجتمع آموزش برق

تعمیرات ظرف شویی
نحوه تعمیر ماشین ظرف شویی – تعمیرات لوازم خانگی – مجتمع آموزش برق
اکتبر 21, 2019
تعمیرات کامپیوتر
طریقه ی جاگذاری CPU در داخل کامپیوتر – تعمیرات کامپیوتر – مجتمع آموزش برق
نوامبر 5, 2019

مشکلات متداول MacBook Air و راه حل هایی برای آن ها – تعمیرات لپ تاپ – مجتمع آموزش برق

macbook

مشکلات متداول MacBook Air و راه حل هایی برای آن ها

                 macbook

آیا MacBook Air شما دچار مشکل شده است؟ مهم نیست که ورژن قدیمی و یا جدیدترین و بی دوام ترین مدل Air را داشته باشید، گاهی اوقات لپ تاپ های سبک وزن پیشرفته دچار مشکلاتی می شوند.

این راهنما به شما کمک می کند که مشکلات را برطرف کنید. به لیست زیر که فهرستی از مشکلات متداول MacBook Air و راه حل آن ها است نگاهی بیندازید.

 

  1. صفحه نمایش روشن نمی شود.

راه حل :

  • اگر صفحه نمایش شما روشن نیست اما به نظر می رسد که لپ تاپ روشن شده است، ریست کردن هارد را امتحان کنید تا تصویر را بازگردانید.

دکمه ی پاور را به مدت بیش از 10 ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. پس از آن دکمه ی پاور را مانند زمان های عادی که قصد روشن کردن مک بوک را دارید یک بار فشار هید.

 

  • اگر از یک صفحه نمایش خارجی (اکسترنال) استفاده می کنید، اتصال مک بوک با دستگاه های خارجی را به روز رسانی کنید.

در حالی که کابل های اتصال وصل هستند وارد Dock یا App store که در گوشه ی سمت چپ بالایی قرار داد شوید و پس از باز شدن آن روی Updates کلیک کنید و MacOS، میان افزار یا برنامه های دیگر مرتبط با عملکرد مک بوک را به روز رسانی کنید.

 

  • همه ی آداپتور ها و اتصال دهنده هایی که استفاده می کنید باید از شرکت اپل باشند. معمولاً MacBook Air با دستگاه های غیر هم نوع به خوبی عمل نمی کند.

 

2. MacBook Air بیش از اندازه داغ می شود.

راه حل :

  • به Activity Monitor نگاهی بیاندازید تا متوجه شوید کدام برنامه ها به صورت پنهانی و غیر منتظره در حال اجرا هستند. از طریق کلیک بر روی Go > Utilities در اخل نوار منو می توانید به این گزینه دست پیدا کنید.

در آن جا اولین گزینه CPU است که می تواند به شما نشان دهد که هر یک از برنامه های در حال اجرا چه مقدار از وقت و انرژی CPU را مصرف کرده است.

اگر برنامه ی ناشناسی درصد بالایی از انرژی CPU را مصرف می کند روی نام آن کلیک کرده و سپس دکمه ی Stop را فشار دهید تا برنامه متوقف شود.

 

  • اگر مشکل از جای دیگر است، گوش دهید که صدای فن ها عادی باشد. علاوه بر بررسی ظاهری خوب است که قابلیت عیب یابی اپل را راه اندازی کنید ( این قابلیت در کامپیوتر های Air جدید وجود دارد).

برای این کار باید همه ی دستگاه های خارجی به غیر از کیبرد، ماوس، صفحه نمایش،سیم برق و اتصال به اینترنت را جدا کنید. وارد Apple Menu شوید و مک بوک را خاموش کنید.

پس از این که MacBook Air کاملاً خاموش شد دکمه ی پاور را فشار دهید تا سیستم مجدداً روشن شود، اما پس از فشردن آن باید بلافاصله دکمه ی D را فشرده و نگه دارید تا عیب یابی اپل آغاز شود.

این فرایند دارای یک نوار پیشروی است و در نهایت یک گزارش نشان داده می شود. اگر در داخل گزارش کد خطا وجود دارد با دقت آن را مطالعه کنید و کد و دستورالعمل ها را یاداشت کنید. سپس روی Restart کلیک کنید تا به MacOS بازگردید.

 

  1. هیچ صدایی از MacBook Air شنیده نمی شود

راه حل :

  • مانند بسیاری دیگر از مشکلات یک به روز رسانی کلی می تواند مشکل را برطرف کند، به خصوص اگر لازم باشد خود MacOS به روز رسانی شود.

وارد Apple Menu شوید و App Store را انتخاب کنید، سپس روی Updates کلیک کنید و همه ی برنامه های موجود را به روز رسانی کنید.

 

  • راه حل دیگر این است که RAM/NVRAM خود را که بر تنظیمات پایه ی مک بوک شما تأثیر می گذارند ریست کنید. از داخل Apple menu گزینه ی Shut down را انتخاب کنید.

سپس دکمه ی پاور را بزنید تا سیستم دوباره روشن شود، در همین زمان فوراً دکمه های Command، Option، Pو R را به صورت همزمان فشار دهید.

به مدت 20 ثانیه این دکمه ها را نگه دارید، در این مدت MacBook Air شما ری استارت می شود. اگر هنگام روشن شدن مک بوک شما صدای آغاز به کا را پخش کرد باید هنگامی که برای بار دوم این صدا پخش می شود دکمه ها را رها کنید.

اگر MacBook Air شما دارای تراشه ی امنیتی T2 است، باید هنگامی که برای بار دوم لوگوی اپل ظاهر و ناپدید می شود دکمه ها را رها کنید. این فرایند معمولاً باعث پاک شدن تنظیمات login شما می شود.

 

  • اگر MacBook Air شما قدیمی است ( سال 2010 یا قبل تر از آن )، ما به شما پیشنهاد می کنیم که مک بوک خود را به یک مرکز تعمیرات اپل ببرید.

در مدل های قدیمی وجود مشکل در لولاها می تواند مشکلات صوتی جدی برای مک بوک به وجود آورد. این مشکل توسط متخصصان برطرف خواهد شد اما ممکن است به خاطر تعویض قطعات متحمل هزینه های سنگین شوید.

دورهآموزش تعمیرات لپ تاپ به صورت صفر تا صد و کاملا عملی ویژه بازار کار در مجتمع آموزش برق توسط اساتید مجرب برگزار می شود.