آشنایی با بازار کار شغل نصب دوربین مدار بسته


دسته بندی: مقالات دوربین مدار بسته | انتشار: 8 ماه قبل | اشتراک گذاری:

امروزه شاهد آن هستیم که در هر گوشه از ساختمان های تجاری، شرکت ها و گاهاً منازل مسکونی دوربین های مدار بسته نصب شده اند. به دلیل این که دوربین های مدار بسته یکی از مطمئن ترین و کارآمد ترین سیستم های امنیتی هستند که افراد با استفاده از آن ها می توانند امنیت خانه و کسب و کار خود را تأمین کنند استفاده از آن ها روز به روز در حال گسترش یافتن است. در این مقاله بازار کار ، درآمد و دستمزد شغل نصب دوربین مدار بسته را بررسی می‌کنیم.

دوربین های مدار بسته اکنون در بسیاری از خانه ها هم نصب می شوند تا هم از افراد سالمند یا خردسال داخل منزل محافظت کنند و هم از اموال و دارایی های با ارزش داخل خانه در بازار دوربین های مدار بسته مختلفی از انواع برندها وجود دارند که قابلیت های منحصر به فردی را به مشتریان ارائه می دهند.

این دوربین ها دارای کیفیت بالا برای تشخیص چهره افراد و توانایی دید در شب دارند که امنیت ساختمان های مسکونی و تجاری را دو چندان می کنند.

شغل نصب دوربین مدار بسته

با توجه به این که در سال های اخیر تمایل مغازه داران، صاحبان شرکت های کوچک و بزرگ و حتی مالکین ساختمان های مسکونی به نصب دوربین های مدار بسته بیشتر شده است نصب کردن دوربین های مدار بسته به یکی از مشاغل فنی پردرآمد در ایران تبدیل شده است.

نصب دوربین‌های‌مدار بسته نیازمند دانش و مهارت های خاص است و هر کسی قادر به نصب درست دوربین ها نیست. برای مثال اگر دوربین دارای زاویه دید مناسبی نباشد یا مانعی در مقابل آن وجود داشته باشد، نصب دوربین مدار بسته کارآیی چندانی نخواهد داشت. به این ترتیب بهتر است این کار را هم مانند هر کار فنی دیگری به افراد متخصص و کار بلدی که در این زمینه آموزش دیده اند بسپاریم.

مزایای نصب دوربین های مدار بسته

دوربین های مدار بسته سیستم های امنیتی هستند که استفاده از آن ها برای بسیاری از مکان ها سودمند است. در این قسمت می خواهیم بررسی کنیم که نصب دوربین های مدار بسته در محیط های مختلف چه مزایایی دارد.

  1. جلوگیری از وقوع سرقت و جرایم دیگر

می دانید که پیشگیری کردن همواره بهتر از درمان است از این رو با نصب دوربین های مدار بسته می توانید به شدت از وقوع سرقت و جرایم دیگر خودداری کنید، زیرا افراد زمانی که متوجه می شوند در محل دوربین مدار بسته وجود دارد سعی می کنند بهتر و عادی تر رفتار کنند تا به عنوان یک مجرم یا سارق شناسایی نشوند.

  1. شناسایی سارقان

گاهی ممکن است مجرمان ندانند که در محوطه دوربین مدار بسته وجود دارد و حضور دوربین نتواند از وقوع جرم پیشگیری کند. در این شرایط اگر از دوربین های مدار بسته باکیفیت استفاده کنید و آن ها را در نقطه ای با زاویه دید عالی نصب کنید می توانید به راحتی چهره افرادی که از محل مورد نظر دزدی کرده اند یا مشکل دیگری پیش آورده اند را شناسایی کنید.

  1. نظارت از راه دور

بعضی از دوربین های مدار بسته پیشرفته این امکان را به شما می دهند که از راه دور تصاویر را مستقیماً دریافت کنید و به این ترتیب بر وجود امنیت در ساختمان نظارت داشته باشید.

در این صورت می توانید حتی زمانی که در خانه یا شرکت حضور ندارید رفت و آمدها و اتفاقات رخ داده در این مکان ها را از راه دور ببینید. یکی دیگر از کاربرد های دوربین های مدار بسته نظارت بر فعالیت کارکنان یک دفتر یا شرکت است.

یعنی با نصب درست دوربین های مدار بسته هم بر فعالیت کارمندان نظارت می کنید و هم امنیت محل کار خود را تأمین می کنید.مزایای نصب دوربین های مدار بسته

بازار کار شغل نصب دوربین مدار بسته در ایران

از آن جا که استفاده از دوربین های مدار بسته روز به روز در حال افزایش است نیاز به نصاب های ماهر و متخصص در این زمینه نیز در حال گسترش است. جوانانی که به انجام کارهای فنی علاقه مند هستند و دوست دارند با تکنولوژی های امنیتی جدید سر و کار داشته باشند می توانند وارد این حرفه شوند.

امروزه که آمار سرقت از خانه ها یا محیط های کاری افزایش پیدا کرده است مردم بیشتر به نصب دوربین های مدار بسته احساس نیاز می کنند و این باعث می شود که بازار کار این حرفه همواره پر رونق باشد.

تمامی اماکن دولتی، تجاری، پاساژها، هتل ها، بیمارستان ها و به طور کلی تمامی سازمان ها و حتی مغازه های کوچک برای حفظ امنیت محیط به نصب دوربین‌های‌مدار بسته احتیاج دارند در نتیجه این شغل به راحتی اشباع نمی شود.

اگر در شهرهای بزرگ و شلوغ زندگی می کنید حتماً می دانید که نصب دوربین های مدار بسته در این شهرها می تواند پر درآمدتر و پر رونق تر باشد. نصب دوربین‌های‌مدار بسته در اماکن مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است و این که در ایران نصب این دوربین های امنیتی برای فروشگاه ها، مغازه ها، ساختمان های اداری و تجاری اجباری شده است موجب رونق گرفتن بازار کار این حرفه شده است.

چگونه وارد شغل نصب دوربین های مدار بسته شویم؟

فردی که قصد دارد وارد این شغل شود باید در زمینه های خاصی آموزش ببیند و مهرات های لازم را کسب کند. یک نصاب دوربین های مدار بسته باید بتواند انواع دوربین های مداربسته آنالوگ و دیجتال را نصب کند و تنظیمات آن ها را انجام دهد.

خدماتی که یک نصاب دوربین های مدار بسته باید ارائه دهد عبارتند از : کابل کشی از دوربین ها به دستگاه ریسیور، سوکت زدن و نصب انواع BNC، نصب انواع دوربین های آنالوگ و تحت شبکه، نصب دستگاه های ضبط تصاویر NVR و DVR، انجام تنظیمات دستگاه ضبط تصاویر، انتقال دادن تصاویر به مانیتور، کامپیوتر و یا موبایل، چیدمان و زاویه بندی درست دوربین ها، تنظیم تصاویر هر کدام از دوربین ها و طراحی اتاق کنترل و نظارت بر دوربین ها.

یک نصاب دوربین های مدار بسته باید تمامی این کارها را به صورت تخصصی در دوره ها و کلاس های موجود در آموزشگاه های فنی یاد بگیرد زیرا به صورت تجربی و با خواندن مطالبی در این رابطه نمی توان کار نصب دوربین ها را به درستی انجام داد و در این رشته به موفقیت دست پیدا کرد. آموزش برق یکی از آموزشگاه‌های پیشرو در زمینه آموزش نصب دوربین مداربسته با ارائه مدرک فنی و حرفه‌ای می‌باشد، شما می‌توانید برای اطلاع از نحوه برگزاری کلاس‌ها و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان با کارشناسان آموزش برق تماس حاصل فرمایید.

اگر دوست دارید در کار خود پیشرفت کنید و مشتری ها را از دست ندهید باید از ابتدا برای یادگیری تخصصی مباحث مربوط به این رشته، وقت و هزینه کافی را صرف کنید.

درآمد شغل نصب دوربین های مدار بسته چقدر است؟

زمانی که به عنوان نصاب دوربین های مدار بسته فعالیت می کنید با روش های مختلفی می توانید درآمد خود را افزایش دهید. برای مثال هر چه در زاویه بندی کردن و نصب دوربین های مدار بسته ماهرتر باشید مشتریان بیشتری هم خواهید داشت.

انجام تبلیغات یکی دیگر از عواملی است که می تواند بر درآمد بسیاری از مشاغل تأثیر مثبت بگذارد. خدماتی که یک نصاب دوربین مدار بسته ارائه می دهد دارای تعرفه مشخصی هستند و میزان درآمد او به تعداد مشتری هایش در روز بستگی دارد.

به طور کلی درآمد فردی که خدمات نصب و تنظیم دوربین های مدار بسته را ارائه می دهد به طور میانگین بین 5 الی 8 میلیون در ماه است.شغل نصب دوربین های مدار بسته

علاوه بر سودی که از طریق ارائه خدمات دریافت می گردد، یک نصاب باید داخل مغازه خود را از لوازم جانبی و انواع دوربین های مدار بسته پر کند تا مغازه او مورد توجه مشتریان قرار گیرد و از فروش لوازم جانبی نظیر کابل HDMI، آداپتور، ریسیور، هارد و انواع دوربین ها نیز سود خوبی به دست آورد.

سرمایه مورد نیاز برای شروع کار چقدر است؟

قبل از هر چیزی باید برای شرکت در کلاس های تخصصی و دوره های مربوطه مقداری شهریه بپردازید تا بتوانید وارد بازار کار شوید. سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار به عوامل مختلفی بستگی دارد و مقدار ثابتی نیست برای مثال شما باید یک مغازه برای خود اجاره کنید که مبلغ رهن و اجاره آن به شهری که در آن زندگی می کنید و خیابانی که مغازه را در آن جا اجاره می کنید بستگی دارد.

اگر تمایل دارید که اجاره کمتری بدهید می توانید مبلغ بیشتری برای رهن بپردازید و برعکس، اگر سرمایه اولیه شما اندک است اول سعی کنید یک مغازه کوچک تر یا در محله ای با قیمت مناسب اجاره کنید و بعد رهن کمتر و اجاره بیشتری پرداخت کنید.

هزینه دیگری که ورود به این شغل دارد تهیه ابزار آلات مورد نیاز برای نصب دوربین های مدار بسته مختلف است. نردبان، دریل، آچار BNC، آچار مخصوص سوکت زدن، کاتر، انواع پیچ گوشتی ها، مولتر متر، فنر سیم کشی، استریپر برای لخت کردن سیم ها و چکش کوچک احتیاج دارید که می توانید با مبلغ 3 الی 5 میلیون تومان این ها را خریداری کنید.

در نهایت برای تهیه تابلو سر در مغازه، چاپ کارت، انجام تبلیغات در داخل شبکه های مجازی، تهیه میز و ویترین برای داخل مغازه و تهیه تعدادی دوربین و لوازم جانبی به مقداری سرمایه نیاز دارید. ب این ترتیب هم با ارائه کارت و تبلیغات خود را به مشتریان معرفی می کنید و هم با فروختن لوازم جانبی مورد نیاز به مشتریان می توانید در کنار دستمزد ارائه خدمات، درآمد دیگری هم بدست آورید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس