تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

آموزش ساخت اپل آیدی

آموزش ساخت اپل آیدی


آموزش ساخت اپل آیدی: اگر از کاربران گوشی های آیفون هستید و یا در آینده تصمیم دارید که گوشی آیفون بگیرید حتما اسم اپل آیدی را شنیده اید. در این زمان شاید از خودتان بپرسید خوب اپل آیدی چه چیزی است و به چه کاری می آید؟

در این مقاله میخواهیم به توضیح درباره ی اپل آیدی و ساخت آن در فضا های مختلف بپردازیم.

آموزش تعمیرات موبایل

آموزش تعمیرات موبایل

در مرحله ی اول برای اینکه ما بتوانیم که اپل آیدی بسازیم باید بدانیم که اپل آیدی چه چیزی است؟

در دوره آموزش تعمیرات موبایل مجتمع آموزشی برق تعمیرات همه برندهای معروف از جمله آیفون گفته می شود. یکی از مباحث این آموزش ها معرفی اپل آی دی و نحوه ساخت اپل آی دی هست که در این کلاس ها بطور کامل آموزش داده میشود، اپل آیدی یک شناسه مانند ایمیل است با این تفاوت که کاربرد های ایمیل را ندارد و ما نمی توانیم از ان به عنوان ایمیل استفاده کنیم. چون خود ایمیل داشتن یک نیاز برای ساخت اپل آیدی است و یک فرد برای اینکه اپل آیدی بسازد باید ایمیل داشته باشد.

مجتمع آموزشی برق دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی را برای افرادی که به تعمیر تخصصی برد الکترونیکی لوازم خانگی و … علاقه دارند برگزار میکند. بعد از گذراندن این دوره هنرجور به راحتی میتواند انواع برد الکترونیکی را عیب و تعمیر کند.

گوشی های اپل به طور کلی دارای یک شناسه هستند که شما بااستفاده از این شناسه می توانید به همه ی اطلاعات خود دسترسی داشته باشید و همچنین می توانید اطلاعات خود را جا به جا کنید برای مثال می توانیم بگوییم که این شناسه مثل آیدی اینستاگرام و یا آیدی تلگرام شما است.

آموزش ساخت اپل آیدی

زمانی که شما در هر یک از این نرم افزار ها یک آیدی برای خود می سازید این آیدی شما در یک سخت افزار دیگر برای شما یک کلید واحد درست می کند که شما از این به بعد بتوانید با استفاده از آن کارهایی که می خواهید را در برنامه ی مورد نظر انجام دهید، دقیقا اپل آیدی هم به همین صورت است که به شما یک کلید واحد برای دسترسی به تمام سرویس های اپل می دهد.

اپل آیدی یک چیز خیلی مهم و شخصی است و شما به هیچ عنوان نباید اپل آیدی خود را با افراد دیگر شیر کنید و آن را روی سیستم عامل هایی غیر از سیستم عامل های شخصی تان ست کنید.

احتمالا این مطلب نیز برای شما مفید خواهد بود: مشکلات رایج در گوشی آیفون

اصل مهم دیگر درمورد اپل آیدی این است که به هیچ عنوان نباید پسورد آن را فراموش کنید. اگر زمانی پسورد اپل آیدی خود را فراموش کردید باید با گوشی خودتان به طور کامل خداحافظی کنید و یا هزینه ی خیلی زیادی را بپردازید تا بتوانید آن را بازگردانی کنید.

یکی از کاربرد های اپل آیدی این است که اگر زمانی گوشی شما به سرقت رفت به راحتی می توانید آن را آنلاک کنید و با استفاده از اپل ایدی آن را ردیابی کنید.

اگر بخواهیم به طور واضح تر بگوییم، اپل آیدی مانند یک سوئیچ برای محصولات اپل است که برای هر کاربر با کاربر دیگر متفاوت است و هر فرد اپل آیدی شخصی خود را دارد.

سوالی که شاید تا الان برایتان پیش آمده باشد این است که خوب اپل آید چه کاربردی دارد؟ اگر بخواهیم بگوییم تقریبا شما برای انجام هر کاری در گوشی های اپل به اپل آیدی نیاز دارید از دانلود کردن اپ های مختلف گرفته تا دانلود کردن اهنگ همه نیاز به داشتن اپل آیدی دارند.

حساب icloud چیست؟

Icloud در واقع یک فضای ذخیره سازی ابری است که توسط شرکت اپل ساخته شده و در اختیار کاربران محصولات اپل قرار گرفته تا بتوانند اطلاعات مهم خود را درون آن قرار دهند.

حساب icloud

ورود به این فضا برای کاربران هیچ محدودیت زمانی و مکانی ندارد و شما می توانید بدون توجه به زمان و مکان وارد این فضا شده اطلاعات خود را آپلود کنید و یا به اطلاعات قبلی خود دسترسی داشته باشید.

موضوعی که در ساخت حساب icloud وجود دارد این است که حتما باید اپل آیدی داشته باشید.

ایجاد اپل ایدی با استفاده از App store

امروزه افراد ساخت اپل آیدی را یک موضوع خیلی پیچیده می دانند و فکر می کنند که هر کسی نمی تواند اپل آیدی بسازد از طرف دیگر هم لازمه ی استفاده از نرم افزار های مختلف مانند App store در سیستم عامل های اپل، اپل آیدی است.

اولین نکته ای که در ساخت اپل ایدی وجود دارد این است که به دلیل تحریم در ایران کاربران نمی توانند برای ساخت اپل آیدی از شماره موبایل خود استفاده کنند از طرف دیگر هم لازمه ی ساخت اپل آیدی احراز هویت دو مرحله ای است که به شماره موبایل احتیاج دارد.

اما ما می خواهیم که با استفاده از itunes اپل آیدی بسازیم.

برای این کار ابتدا باید وی پی ان دستگاه خود را روشن کنید و آن را رو کشور آمریکا بگذارید.

در مرحله ی بعد باید وارد itunes شوید و بعد در قسمت بالا روی گزینه ی Account بزنید و بعد روی Sing in کلیک کنید.

در این مرحله برای شما یک پنجره ی جدید باز می شود که باید در آن روی گزینه ی Create New Apple ID کلیک کنید.

با زدن گزینه ی ID Create New Apple یک صفحه برای شما باز می شود که باید در آن صفحه روی گزینه ی Continue تا صفحه ی بعد برای شما باز شود.

در این مرحله از شما یک سری اطلاعات می خواهد، در کادر اول باید ایمیل خود را وارد کنید و در کادر دوم و      سوم باید پسورد تان را بنویسید. در آخر هم باید تیک را بزنید و روی گزینه ی Continue کلیک کنید.

در مرحله ی بعد هم از شما می خواهد که مشخصات شخصی خودتان را در کادر ها وارد کنید در ادامه ی این اطلاعات اپل از شما خواسته که 3 سوال به اختیار خودتان انتخاب کنید و و جواب آن را بنویسید. در آخر هم باید دوباره روی گزینه ی Continue کلیک کنید.

در صفحه ی بعد اپل از شما خواسته تا اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید که چون این قابلیت برای کشور ما وجود ندارد باید گزینه NONE را بزنید و از این قسمت عبور کنید.

در پایین این بخش هم از شما آدرس خواسته که می توانید آدرس خود اپل را وارد کنید و بعد از وارد کردن آدرس باید Continue را بزنید.

در آخر هم اپل از شما خواسته تا ایمیل خود را تایید کنید که برای تایید کردن ایمیل هم کافی است ابتدا وارد ایمیل خود شوید ایمیل ارسالی اپل را باز کنید و کد ارسال شده را کپی کنید و در قسمت خواسته شده قرار دهید در پایان کار هم باید روی گزینه ی verify کلیک کنید.

بعد از انجام این مراحل باید چند لحظه منتظر بمانید تا اپل آیدی شما تایید شود و بتوانید از آن استفاده کنید.

حالا به راحتی می توانید با استفاده از اپل آیدی از App store استفاده کنید.

ایجاد آپل آیدی در MAC

آپل آیدی در MAC

برای ساخت اپل آیدی در MAC ابتدا باید اپ MAC را باز کنید.

در مرحله ی بعد باید روی Sing in کلیک کنید.

بعد در پنجره باز شده باید ID Create New Apple را بزنید.

بقیه ی مراحل ساخت اپل آیدی در مک هم مانند itunes است و باید همان اطلاعات را وارد کنید.

ساختن اپل آیدی در رایانه شخصی ویندوز

ساخت اپل آیدی در ویندوز هم به همین صورت است و هیچ فرقی ندارد فقط کافی است ابتدا وی پی ان دستگاه را روشن کنید و بعد می توانید طبق مراحل ذکر شده هم از طریق itunes هم از طریق مک برای خود اپل آیدی بسازید و از آن استفاده کنید.

نکته: اپل آیدی که در ویندوز و یا در گوشی ساخته می شود بر روی تمام سیستم عامل های اپل قابل اجرا است و شما می توانید از آن روی دیگر وسایل اپل خود هم استفاده کنید.

ساختن اپل آیدی بر روی دستگاه های دیگر

ساخت اپل آیدی بر روی محصولات دیگر اپل مانند: آیپد ، اپل واچ و … هم مثل ساخت اپل آیدی رو گوشی و ویندوز است و شما می توانید هم اپل ایدی را بر روی خود این دستگاه ها بسازید و هم می توانید اپل آیدی را روی گوشی بسازید و بعد روی اپل واچ و آیپد خود انتقال دهید در این صورت هم شما می توانید از همه ی کاربرد های اپل آیدی استفاده کنید و هیچ محدودیتی ندارید در استفاده از اپ هایی که نیاز به اپل ایدی دارند.

ایجاد اپل ایدی در وب

برای ایجاد اپل ایدی با استفاده از وب ابتدا باید وارد مرورگر شوید و یک پنجره باز کنید.

در مرحله ی دوم باید سایت اپل ایدی را سرچ کنید تا برای شما بالا بیاید.

در قسمت بعد باید روی گزینه ی ID Create Your Apple کلیک کنید.

در مرحله ی چهارم هم باید اطلاعات خواسته شده را به صورت کامل تکمیل کنید.

ورود به itunes

itunes

 

ورود به این برنامه با استفاده از اپل ایدی بسیار کار ساده ای است.

شما به راحتی می توانید با استفاده از اپل ایدی که بالا مراحل ساخت ان را آموزش دادیم به راحتی وارد این اپ شوید و از آن استفاده کنید.

نکته: این اپ نیاز به اپل آیدی و وی پی ان دارد.

مجتمع آموزشی برق برگزار کننده دورهای فنی و تخصصی مانند: آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش plc ، آموزش نصب دوربین مدار بسته و … می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های : 66953016-021 – 66957313-021 تماس بگیرید.

رای دهید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *