5 شغل جدید پردرآمد تعمیرات و فنی در بازار کار ایران


دسته بندی: مقالات تعمیرات | انتشار: 11 ماه قبل | اشتراک گذاری:

پردرآمدترین شغل های جدید

با توجه به این که درصد بیکاری در کشور ما در سال های اخیر افزایش یافته است و افراد به دنبال مشاغلی جدید و پردرآمد می باشند، فرا گرفتن حرفه و مهارت های فنی می تواند در اشتغال زایی افراد نقش بسزایی داشته باشد. داشتن مهارت های فنی در حوزه های مختلف می تواند باعث  شود تا این افراد در مشاغل مختلف استخدام شوند و یا حتی به صورت مستقل کسب و کاری را راه اندازی نمایند. مشاغل زیادی وجود دارد که شاید بسیاری از افراد از آن بی خبر باشند و تنها با گذراندن دوره های مختلف بتوانند در این حوزه ها مشغول شوند. دوره های آموزشی کار های فنی پردرآمد مختلفی که در آموزشگاه ها برگزار می گردد می تواند افراد را در مهارت های فنی مختلف حرفه ای کند و پس از گذراندن این دوره ها به فردی با تخصص بالا در زمینه مربوطه تبدیل گردند. در مقاله پیش رو به 5 شغل جدید پردرآمد فنی از نظر بازار کار معرفی شده است.

پردرآمد فنی از نظر بازار کار

پردرآمد فنی از نظر بازار کار

5 شغل پردرآمد تعمیرات و فنی در بازار کار

به طور کلی افرادی که به اصطلاح فنی می باشند و در حرفه بخصوصی مهارت داشته باشند قطعا می توانند به راه اندازی یک کسب و کار پر بازده برای خود بپردازند. اما علاوه بر این که این افراد قادر به راه انداختن یک شغل آزاد برای خود می باشند می توانند در شرکت های مختلف که در این حوزه ها فعالیت می کنند نیز استخدام شوند. پس فرا گرفتن مهارت های فنی علاوه بر این که در زندگی شخصی فرد کاربرد دارد و قادر به انجام بسیاری از کارها بدون نیاز به تعمیرکار دارد، می تواند در به دست آوردن شغل دلخواه نیز تاثیر داشته باشد.

در شرایط کنونی که وضعیت بازار کار و اشتغال در کشور ما چندان جالب نیست،  شرکت در دوره های مختلف آموزشی و فنی می تواند بر زندگی مالی و اقتصادی افراد نقش مهمی را ایفا نماید. در ادامه به 5 شغل پر درآمد فنی از نظر بازار کار پرداخته شده است.

 1. تعمیرات لوازم خانگی از جمله مشاغل پردرآمد

لوازم خانگی از صنایعی است که در تمام جهان از مشاغل پردرآمد به شمار می رود چرا که لوازم خانگی از جمله وسایلی می باشند که در تمامی منازل به کار می روند. وسایلی مانند یخچال فریزر و گاز و بسیاری دیگر از لوازم خانگی از جمله وسایلی می باشند که زندگی بدون آنها امکان پذیر نمی باشد و از زمان های قدیم به نوعی در تمامی منازل وجود داشته اند. گسترش تکنولوژی به صنعت لوازم خانگی نیز ورود پیدا کرده است و وسایل تولید شده از بالاترین تکنولوژی روز بهره مند می باشند.

به علت استفاده زیاد از لوازم خانگی، قطعا این وسایل دچار مشکل و خرابی نیز می شوند و به دلیل ساختار پیچیده ای که دارند تعمیر آنها از عهده افراد معمولی خارج است و تعمیرکارانی که در این زمینه آموزش دیده اند قادر به تعمیر و رفع مشکلات این وسایل می باشند.

شغل تعمیرات لوازم خانگی از جمله مشاغلی است که می تواند فرد را به درآمد زایی بالایی برساند و آینده روشنی برای این شغل در پیش می باشد. افرادی که علاقمند به اشتغال در این حوزه می باشند باید دوره های آموزشی مربوطه را در آموزشگاه های فنی طی کرده و نسبت به تعمیر تمام لوازم خانگی آگاهی پیدا کنند. همچنین این افراد پس از گذراندن دوره ها نیز لازم است تا کاملا به روز بوده و از تکنولوژی های جدیدی که وارد بازار لوازم خانگی می شود آگاهی پیدا کنند.

پیشنهاد ویژه: آموزش تعمیرات لوازم خانگی

تعمیرات لوازم خانگی

تعمیرات لوازم خانگی

 1. تعمیرات موبایل شغلی درآمد زا در تمام کشورها

دیگر شغل پردرآمد فنی تعمیرات موبایل است. موبایل نیز از صنایعی است که افراد ثروتمند دنیا در این صنعت فعالیت دارند. همانطور که می دانید موبایل به یکی از وسایل ضروری انسان ها تبدیل شده است که کارهای بسیاری توسط آن انجام می شود. با توجه به روند رشدی که در تکنولوژی موبایل ها وجود دارد امروزه انواع مدل ها و برندهای موبایل با بالاترین تکنولوژی در دست افراد وجود دارد. تعمیر این وسیله نیز بازار کار بسیار خوبی داشته آینده خوبی برای آن تضمین می شود. در هر خانه ای چندین گوشی موبایل یافت می شود و هر فرد حداقل یک گوشی موبایل را دارد که قطعا این گوشی دچار مشکل و خرابی می گردد و تعمیر آن تنها از عهده تعمیرکاری که در این زمینه تخصص دارد ساخته است.

با گذراندن دوره های مختلف آموزش تعمیرات موبایل افراد می توانند در این حوزه مشغول شده و کسب و کاری با درآمد بالا را برای خود راه بیندازند.

 1. تعمیرات انواع بردهای الکترونیکی

شغلی که هر فرد انتخاب می کند بایستی با نیازهای روز جامعه همخوانی داشته باشد تا بتواند درآمد بالایی را برای فرد به دنبال داشته باشد. برد الکترونیکی قطعه ای است که در تمامی لوازم الکترونیکی به کار برده می شود. این قطعه در واقع یک صفحه از جنس پلاستیک می باشد که لایه هایی از مس بر روی آن قرار داده می شود. قطعات الکترونیکی مختلف از قبیل مقاومت، ترانزیستور، خازن و … که هر یک عملکرد ویژه ای در مدارهای الکترونیکی دارند به دقت بر روی بردها مونتاژ می شوند. انواع مختلفی از بردهای الکترونیکی از قبیل بردهای تک لایه، دو لایه و چند لایه وجود دارند که در انواع وسایل الکترونیکی از ساده تا پیشرفته به کار می روند.

با توجه به کاربرد بیاری که بردهای الکترونیکی دارند تعمیر آنها نیز می تواند درآمد بالایی را برای افرادی که در این زمینه مشغول به فعالیت می باشند به بار آورد. در واقع با آموزش تعمیرات برد الکترونیکی می توان کسب و کاری را برای خود راه انداخت که دارای بازار کار خوبی می باشد.

 1. تعمیرات انواع درب های اتوماتیک

با توجه به این که با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، سعی شده است تا بسیاری از کارها به صورت اتوماتیک و بدون دخالت انسان در آنها صورت گیرد، در حال حاضر درب های مختلف مانند درب پارکینگ ها، مجتمع های تجاری و مسکونی و… از درب اتوماتیک استفاده می کنند. درب های اتوماتیک دارای سنسورها و چشمی های مختلفی می باشند که نسبت به حرکت اجسام در اطرافشان حساس بوده و به طور اتوماتیک باز و بسته می شوند. این درب ها دارای ریموت هایی می باشند که می توان توسط این ریموت ها، درب را از راه دور کنترل و باز و بسته نمود.

درب های اتوماتیک دارای موتور و رسیورهایی می باشند و با ارسال سیگنال از ریموت به سمت درب عمل باز و بسته شدن را انجام می دهند. با توجه به استقبالی که از این نوع درب ها شده است، در همه جا آنها را مشاهده می کنیم و افراد زیادی در ساختمان های خود از این نوع درب استفاده می کنند. به علت استفاده زیاد، خرابی و مشکلات مختلف نیز ممکن است برای این درب ها به وجود بیاید که نیاز به یک تعمیرکار در این حوزه می باشد.

تعمیرکار درب های اتوماتیک می تواند از این طریق درآمد بالایی را کسب نموده و شغل پردرآمدی را برای خود ایجاد نماید. دوره های مختلفی برای آموزش درب های اتوماتیک برگزار می گردد که افراد پس از شرکت در این دوره ها می توانند به صورت حرفه ای به این شغل وارد شوند.

تعمیرات انواع درب های اتوماتیک

تعمیرات انواع درب های اتوماتیک

 1. نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته

دیگر شغل پردرآمد فنی نصب و تعمیرات دوربین مداربسته محسوب می شود. امنیت یکی از مواردی است که افراد در تمامی مشاغل به آن اهمیت می دهند. در ادارات مختلف، استفاده از دوربین مدار بسته در بخش های مختلف می تواند باعث افزایش کنترل مدیر مجموعه  بر روی کارمندان آن شرکت گردد. همچنین با استفاده از دوربین های مدار بسته در مغازه های مختلف و یا منازل مسکونی می توان از سرقت جلوگیری کرد. امروزه مشاهده می کنیم که تقریبا تمامی مغازه ها و فروشگاه ها از دوربین مدار بسته استفاده می کنند. به همین دلیل فعالیت در حوزه تعمیرات این وسیله می تواند یک شغل بسیار پردرآمد برای افراد محسوب شود.

تعمیرات دوربین مدار بسته توسط افراد عادی امکان پذیر نبوده و نیاز به تخصص و کسب مهارت برای تعمیر دوربین های مدار بسته می باشد.

آموزشگاه های مختلفی وجود دارند که آموزش ها و دوره های مختلف فنی را به متقاضیان ارائه می دهند. این آموزشگاه ها باید از کادر حرفه ای و با تجربه برای آموزش استفاده کرده و آموزش ها به گونه ای باشد که افراد بتوانند پس از گذراندن این دوره ها جذب بازار کار شده و به درآمد زایی برسند.در این مقاله به 5 شغل پردرآمد فنی از نظر بازار کار پرداخته شد. اما مهارت های دیگری نیز وجود دارند که می توان با گذراندن دوره های مربوط به آنها شغلی با آینده روشن را برای خود مهیا کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  واتساپ
  اینستاگرام
  تماس