تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

بازار کار شغل تعمیرات موبایل

بازار کار شغل تعمیرات موبایل


بازار کار شغل تعمیرات تلفن همراه : امروزه هر کس دوست دارد کسب و کار خودش را داشته باشد و میل به داشتن شغل آزاد و پردرآمد در میان عموم مردم بسیار افزایش یافته است. بسیاری از افراد به دنبال شغلی هستند که هنوز بازار از وجود آن اشباع نشده باشد و متقاضی روز افزونی نیز داشته باشد. اگر شما نیز چنین دیدگاهی درباره شغل آینده خود دارید شغلی مثل تعمیرات تلفن همراه می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. تعمیرات تلفن همراه یعنی شغلی آزاد، پردرآمد و همچنین رو به رونق.

قطعا شما هم می دانید که تا چه حد استفاده از وسیله هوشمندی مثل موبایل در میان کودک تا پیر همه گیر شده است به طوری که همه افراد بیشترین استفاده روزانه را از وسیله شخصی خود یعنی موبایل دارند. در این مطلب به بررسی دقیق هزینه راه اندازی،آینده شغلی ،سرمایه و به طور کلی کسب و کار شغل تعمیرات تلفن همراه و میزان سوددهی آن می پردازیم.

وضعیت شغل و بازار کار تعمیرات تلفن همراه چگونه است؟

این وسیله هوشمند با این میزان استفاده قطعا در شرایط مختلف و به علت های مختلفی دچار آسیب دیدگی و خرابی قطعه های سخت افزاری خواهد شد و اینجاست که یک تعمیرکار موبایل می تواند اطمینان خاطر داشته باشد که هر چقدر شرایط بازار کساد باشد او مشتری ها و متقاضی های خود را خواهد داشت. چون هیچ کس حاضر نیست به هر دلیلی تعمیر موبایل خود را که بسیار به استفاده از آن عادت دارد به تعویق بیندازد. از طرفی شما در این شغل نیاز دارید تبحر بسیار خوبی بدست آورید. در واقع اگر مهارت کافی را در زمینه تعمیرات تلفن همراه بدست آورید و همچنین به روز باشید می توانید موفقیت خود را در شغل تعمیرات تلفن همراه تضمین کنید.

راه اندازی شغل تعمیرات موبایل

وضعیت تقاضای بازار برای شغل تعمیر موبایل

جالب است بدانید که امروزه با گسترش استفاده از اینترنت مشاغلی به وجود آمده اند و همچنان در حال به وجود آمدن هستند که با یک گوشی تلفن همراه یا موبایل اداره می شوند. چنین چیزی کاملا در جامعه مصداق دارد و صد البته اهمیت استفاده روز افزون وسیله ای مثل موبایل را در جامعه بیشتر می کند. ب

ه هر حال شما اگر انتخاب کرده باشید که مهارت شغل تعمیرات تلفن همراه را فرا بگیرید به هیچ وجه شک نکنید. وضعیت تقاضای بازار برای شغل تعمیرات تلفن همراه روز افزون است و هنوز اشباع نشده است. تنها کافی است دست به کار شوید و انتخاب کنید. در شغل تعمیرات تلفن همراه آموزش های لازم را ببینید و به کسب مهارت های عملی بپردازید مطمئنا خود شما نیز می دانید که تا چه حد تقاضای بازار برای شغل تعمیرات موبایل رو به افزایش است.

تعمیرات تلفن همراه به طور متوسط چه درآمدی دارد؟

حساب کردن اینکه یک شغل به طور متوسط چه میزان درآمدی دارد تنها وابسته به یک عامل نیست. از طرفی شغلی مثل تعمیرات تلفن همراه که کاملا به عواملی مثل میزان مهارت و تجربه فرد، محل تعمیرگاه، نحوه ارتباط فرد با مشتریان، هزینه ای که برای ارائه خدمات در نظر گرفته می شود، نحوه تبلیغات، حتی ساعات کاری و…  بستگی دارد و هر کدام از این عوامل می تواند بسیار بر میزان درآمد متوسط این شغل تأثیر مستقیم بگذارد.

با این وجود طبق آمارها برای محاسبه متوسط درآمد ماهیانه تعمیرات تلفن همراه چیزی حدود 7 – 20 میلیون تومان در ماه در نظر گرفته شده است. قطعا چنین میزان درآمدی بسیار وسوسه کننده است که زودتر به سراغ این شغل بروید و آن را فرا بگیرید اما پیش از آن فراموش نکنید که رسیدن به این میزان درآمد در ماه برای این شغل نیازمند تجربه و سابقه ای خوب است و همچنین نیازمند این هستید که مشتریان، شما را یک متخصص حرفه ای و کاربلد در میان همکارانتان بشناسند.

شرکت در دوره آموزش تعمیرات تلفن همراه ، دریچه ورود به بازار کار

از معدود شغل هایی که وقتی در دوره های آموزشی آن شرکت می کنید به نوعی همزمان در حال وارد شدن به بازار کار  نیز هستید همین تعمیرات تلفن همراه است. وقتی شما مهارت تعمیر موبایل را بیاموزید هیچ چیز نمی تواند جلوی ورود شما را به بازار کار بگیرد. قطعا به روز بودن بسیار می تواند به شما کمک کند تا فرد موفق تری در زمینه شغل تعمیرات تلفن همراه باشید به خصوص به روز بودن در زمینه سیستم های نرم افزاری.

در هر حال شما می توانید بعد از شرکت در یک دوره آموزش تعمیرات موبایل و پس از آن با کسب تجربه عملی به راحتی وارد بازار کار شده و حتی مغازه تعمیر گوشی خود را نیز افتتاح نمایید و صد البته از فروش لوازم جانبی موبایل نیز سود بسیار خوبی در کنار تعمیرات موبایل بدست آورید.

چرا دوره تعمیرات موبایل در مجتمع آموزشی برق بهترین دوره برای شماست؟

وقتی صحبت از شرکت در یک دوره آموزشی می شود به خصوص وقتی قرار است این آموزش دریچه ورود به بازار کار باشد انتخاب آموزشگاه اهمیت ویژه ای پیدا می کند. یک آموزشگاه می تواند در مدت زمان کمی شما را به هر آنچه لازم دارید برساند و یک آموزشگاه می تواند وقت و هزینه شما را از بین ببرد. مطمئنا برای شغلی مثل تعمیرات تلفن شما نیازمند انتخاب یک آموزشگاه معتبر هستید و انتخاب این مورد از میان تعداد زیادی آموزشگاه تعمیرات تلفن بسیار کار مشکلی به نظر می آید. به هر حال قبل از اینکه دست به انتخاب آموزشگاه بزنید و حتی مقایسه کنید که کدام آموزشگاه برای شما بهتر است کافی است به چند فاکتور اصلی در آموزش مهارت تعمیرات تلفن توجه کنید.

 • حضور اساتید مجرب در آموزشگاه
 • برگزار کردن دوره های عملی به صورت پیشرفته
 • فرصت استخدام در شرکت تعمیرات تلفن همراه
 • شهریه معقول دوره های آموزشی

این فاکتورها دقیقا اصلی ترین شاخصه های مجتمع آموزشی برق هستند از این روست که ما اطمینان داریم که دوره تعمیرات موبایل در مجتمع آموزشی برق بهترین دوره برای شماست.

شغل تعمیرات موبایل را در کجا راه‌اندازی کنیم؟

حتما برای شما هم پیش آمده که ببینید یک شغل نمی تواند در هر مکانی سودده باشد. مثلا راه اندازی یک رستوران شیک در انتهای یک کوچه بن بست به راحتی می تواند آن رستوران را به برشکستگی نزدیک کند. اما خبر خوبی که می توانیم به شمایی که انتخابتان شغل تعمیرات تلفن همراه است بدهیم  این است که این شغل نیازمند مکانی بسیار مناسب و یا مکانی شیک و گران قیمت نیست. و از این بابت دچار محودیت نخواهید شد. از معدود اشغالی که تنها با یک آموزش درست فارغ از اینکه مکانی گرانقیمت و بسیار مناسب در اختیار دارید یا نه می توانید آینده شغلی مناسبی را برای خود تضمین کنید شغل تعمیرات تلفن همراه است. شما می توانید با کسب مهارت های لازم و همچنین کسب تجربه عملی در زمینه تعمیرات تلفن همراه در هر مکانی که باشید مشتریان خود را داشته باشید و حتی با پرداخت هزینه کم برای مکان به سود بالاتری نیز دست پیدا کنید.

چگونه یک تعمیر کار موبایل خوب شویم؟

جالب است که بیشتر مردم شغل تعمیرات موبایل را کاری بسیار حساس و ویژه می دانند. این نگرش می تواند از جهاتی بسیار مفید باشد چرا که هیچ فرد آموزش ندیده ای جسارت انجام این کار را در خود نمی بیند و به خود اجازه نمی دهد که وسیله ای مثل موبایل را که روز به روز قیمت آن افزایش می یابد را باز کرده و به تعمیر خودسرانه آن بپردازد، از این بابت می توانید نسبت به تعمیرکارهای لوازم دیگر خیالتان راحت باشد امنیت شغلی خوبی خواهید داشت اما شمایی که قصد دارید این حرفه را به عنوان شغل انتخاب کنید بهتر است بدانید شغل تعمیرات تلفن همراه چندان که به نظر می رسد کاری پیچیده و مشکل نیست.

قطعا کار تعمیرات موبایل بسیار کار حساس و دقیقی به حساب می آید اما قطعا آنقدر پیچیده نیست که تصور کنید از عهده شما خارج است. کافی است کمی علاقه، حوصله و صد البته دقت عمل داشته باشید. اگر چنین فاکتورهایی در خود می بینید با کسب مهارت و دانش لازم در زمینه تعمیرات تلفن همراه می توانید روی این شغل و درآمد قطعی و مناسب آن حساب ویژه ای باز کنید.

به چه ابزارهایی برای تعمیرات موبایل نیازمندید؟

برای تعمیرات موبایل به یک لیستی از ابزار آلات نیازمندید تا بتوانید تعمیرات سخت افزاری موبایل را به وسیله این ابزار به راحتی انجام دهید این لیست عبارت است از:

 • دستگاه هیتر و هویه
 • دستگاه لوپ یا میکروسکوپ
 • ست پیچ گوشتی و آچار تعمیراتی
 • منبع تغذیه و مولتی متر
 • سیم قلع و روغن فلکس و روغن لحیم
 • پنس آنتی شوک
 • قاب بازکن
 • شابلون
 • گیره کار

فارغ از تعمیرات تلفن همراه به صورت سخت افزاری می توانید با داشتن یک لپ تاپ یا کامپیوتر تعمیرات نرم افزاری نیز انجام دهید. معمولا مغازه هایی که به صورت تخصصی تعمیرات تلفن همراه انجام می دهند خدماتی از جمله سخت افزاری، نرم افزاری، مشاوره ای، نصب و فروش لوازم و… انجام می دهند.

چقدر سرمایه برای راه‌اندازی شغل و بازار کار تعمیرات تلفن همراه نیاز است؟

اصولا وقتی قرار است کسب و کار خودمان را راه بیندازیم با این سوال مواجه می شویم. شغل تعمیرات تلفن همراه نیز از آن جا که شغلی آزاد و متعلق به خود شماست نیازمند وسایل و تجهیزات و صد البته مکانی برای جذب مشتریان است. پیشتر هم گفتیم که برای شغل تعمیرات تلفن همراه از بابت مکان نگران نباشید. یک مکان کوچک نیز می تواند کارتان را راه بیندازد. از طرفی میزان اجاره مکان نباید شما را چندان نگران کند چرا که می توانید اطمینان داشته باشید که درآمدتان توان پرداخت اجاره مکانتان را خواهد داشت.

به هر حال حداقل هزینه ای که برای تهیه ابزارآلات تعمیرات تلفن همراه به آن نیازمندید 10 میلیون تومان و حداکثر  50 میلیون تومان است. اینکه چه مقدار هزینه برای شما کارآمد است بستگی به تنوع خدماتی دارد که شما می توانید به مشتریان خود ارائه دهید. با این وجود نگران نباشید شما به راحتی می توانید با قدم های آهسته و مطمئن وارد بازار کار تعمیرات تلفن همراه شوید.

مثلا می توانید با فروش لوازم و قطعات جانبی موبایل شروع کنید و بعد کم کم خدمات خود را گسترش دهید. خدمات ساده ای مثل تعویض گلس، تعویض تاچ ال سی دی، تعویض باتری و.. . بعد از اینکه به درآمد و سود مناسبی رسیدید قدم بزرگتری بردارید و با تهیه ابزار آلات پیچیده خدمات خود را تخصصی تر کنید و مشتریان ویژه تری نیز کسب کنید.

4.1/5 - (8 امتیاز)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *