تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

چگونه تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم؟

چگونه تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم؟


گوشی های موبایل دستگاه های الکترونیکی هستند که با گذشت زمان روز به روز زندگی انسان ها را به خود وابسته تر می کنند. امروزه حتی محدوده سنی کسانی که از موبایل استفاده می کنند مانند قدیم نیست و والدین برای نوجوانان و حتی بعضی از کودکان هم گوشی و تبلت فراهم می کنند. از طرف دیگر افراد میانسال هم دیگر استفاده از موبایل های ساده و قدیمی را کنار گذاشته اند و به استفاده از گوشی های جدید هوشمند روی آورده اند. مردم هم برای تفریح و سرگرمی و هم برای انجام بسیاری از کارهای مهم خود نظیر انجام کارهای بانکی، پرداخت قبوض، انجام خرید منزل، دریافت و ارسال ایمیل و غیره از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. به علاوه، نرم افزارهایی که برای مشاغل مختلف وجود دارند و قابل نصب بر روی گوشی هستند باعث شده اند که افراد برای کمک به کارهای مرتبط با شغل خود نیز از موبایل استفاده کنند. نرم افزارهای مخصوص حسابداری، ترجمه، مدیریت، ورزش و تربیت بدنی و غیره نمونه هایی از این گونه نرم افزارها هستند.با وجود این که گوشی های هوشمند دارای قابلیت های فوق العاده ای هستند اما مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری گاهی دچار اختلال و مشکل می شوند. سیستم داخلی این گوشی های هوشمند روز به روز ظریف تر و پیچیده تر می شود بنابراین یک فرد معمولی بدون داشتن اطلاعات و مهارت کافی قادر به تعمیر گوشی خود نخواهد بود. بنابراین، در جامعه به تعمیرکارانی احتیاج داریم که در زمینه تعمیرات موبایل متخصص باشند و بتوانند تمام مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل را برطرف کنند. به دلیل این که استفاده از گوشی های هوشمند به شدت گسترش پیدا کرده است لازم است که افراد علاقه مند به این کار با گذراندن دوره های تخصصی مهارت های لازم را کسب کنند تا بتوانند به مردم خدمات لازم را ارائه دهند. در این مقاله قصد داریم اینکه چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم را بررسی کنیم.

چگونه تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم

چگونه به عنوان یک تعمیرکار متخصص موبایل وارد بازار کار شویم؟

برای این که بتوانید به عنوان یک کارآموز در دوره های تخصصی تعمیرات موبایل شرکت کنید و به عنوان یک تعمیرکار حرفه ای موبایل فعالیت کنید نیاز به مدرک تحصیلی خاصی ندارید. یعنی نیاز نیست که حتماً در دانشگاه در رشته ای مرتبط با این حوزه تحصیل کرده باشید و مدرک آکادمیک گرفته باشید. اگر به این شغل علاقه مند هستید می توانید حتی در دوران دبیرستان یا بعد از اتمام این مقطع تحصیلی در دوره های تخصصی شرکت کنید و مهارت های لازم را کسب کنید. برای ورود به این شغل تنها کافی است که به کارهای فنی علاقه مند باشید و چون با ابزارها و قطعات ظریف و حساس سروکار دارید صبر و دقت کافی داشته باشید. قدرت بینایی خوب و خلاقیت نیز از دیگر صفاتی هستند که یک تعمیرکار حرفه ای موبایل باید داشته باشد.

با گذراندن این دوره های تخصصی نحوه تعمیر انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل و نحوه کار کردن با ابزارهای مخصوص را یاد می گیرید اما باید بدانید که بعد از اتمام دوره های تخصصی هم گوشی های جدیدتری که دارای ظرافت بیشتری هستند وارد بازار می شوند که شما با ساختار و نحوه باز کردن یا تعمیر آن ها آشنا نیستید. در این شرایط شما باید به عنوان یک تعمیرکار همواره اطلاعات خود را به روز نگه دارید و با توجه به این که اصول اولیه تعمیرات موبایل را می دانید، با مشاهده کلیپ های آموزشی نحوه تعمیر موبایل های هوشمند جدید را هم یاد بگیرید. تنها از این طریق می توانید در کار خود موفق شوید و در هر زمان نیاز مشتریان را برآورده کنید.

امروزه آموزشگاه های فنی زیادی دوره های تخصصی آموزش تعمیرات موبایل برگزار می کنند اما شما باید قبل از ثبت نام در این آموزشگاه ها درمورد آن ها بررسی های لازم را انجام دهید و مطمئن شوید که از بهترین اساتید برای تدریس به کارآموزان استفاده می کنند و در نهایت به شما مدرکی معتبر و بین المللی تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای اعطا می کنند. در این صورت می توانید با گرفتن مدرک بین المللی خود حتی در کشورهای دیگری که جزء سازمان جهانی کار هستند نیز مشغول به کار شوید.

تعمیرکار متخصص موبایل

بازار کار شغل تعمیرات موبایل در ایران چگونه است؟

مردم ایران هم مانند مردم سایر کشورهای دنیا بیشتر کارهای خود را با گوشی های هوشمند خود انجام می دهند. استفاده گسترده موبایل در ایران باعث شده است که نیاز به تعمیرکار متخصص موبایل نیز در جامعه بیشتر شود. ممکن است در شهر شما تعداد زیادی تعمیرکار موبایل وجود داشته باشد اما آن چه که اهمیت دارد این است که شما به عنوان یک تعمیرکار حرفه ای موبایل از مهارت و خلاقیت بیشتری برخوردار باشید. برخی از تعمیرکاران حتی نمی توانند مشکل گوشی را به درستی تشخیص دهند. بیشتر مردم قبل از این که گوشی خود را به دست یک تعمیرکار بسپارند تحقیق می کنند که کدام تعمیرکار بهتر است و مهارت بیشتری دارد تا مطمئن شوند هزینه ای که بابت تعمیر گوشی می پردازند نتیجه مثبت خواهد داشت. اگر شما به عنوان یک تعمیرکار اطلاعات و مهارت خود را به روز نگه دارید و قدرت تشخیص بهتری داشته باشید دیگران نمی توانند با شما رقابت کنند و شما در هر زمان مشتری و درآمد کافی خواهید داشت.

یکی از نکاتی که باید به آن اشاره کرد این است که امروزه افرادی با سنین کم هم از گوشی های موبایل استفاده می کنند در حالی که در گذشته والدین بعد از سن خاصی برای فرزندان خود گوشی تهیه می کردند. از طرف دیگر افراد میانسال هم برای سهولت در کارهای خود و برقراری ارتباط با دیگران استفاده از گوشی های هوشمند را ترجیح می دهند. همه این مسائل باعث رونق گرفتن بازار خرید و فروش و همچنین بازار تعمیرات موبایل شده است.

مسئله دیگری که در ایران باعث رونق گرفتن شغل تعمیرات موبایل شده است این است که به علت تحریم های اعمال شده قیمت دلار و اجناس خارجی به شدت افزایش پیدا کرده است. یعنی قیمت گوشی های هوشمند جدید به قدری بالا رفته است که بسیاری از مردم قادر به خریدن آن ها نیستند در نتیجه آن ها ترجیح می دهند که حتی در صورت خراب شدن گوشی خود آن را به دست یک تعمیرکار بامهارت بسپارند و هزینه بیشتری بابت خریدن یک گوشی جدید پرداخت نکنند.

چگونه به عنوان یک تعمیرکار موبایل درآمد خود را افزایش دهیم؟

هرچه مهارت و قدرت تشخیص شما بیشتر باشد کم کم به شهرت و اعتبار خوبی دست پیدا می کنید. همین شهرت و اعتبار باعث جلب رضایت مشتریان و بیشتر شدن تعداد مراجعین می شود و به این ترتیب درآمدتان افزایش چشمگیری خواهد داشت. راه حل دیگر این است که کار خود را تبلیغ کنید. برای تبلیغ می توانید از شبکه های اجتماعی نظیر صفحات پربازدید اینستاگرام یا گروه ها و کانال های پرمخاطب تلگرام و واتس اپ استفاده کنید. چاپ و توزیع تراکت، اجاره بیلبورد و موارد این چنینی هم از دیگر روش های تبلیغاتی هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید. مشتری مداری و داشتن برخورد مناسب با مشتری هم فاکتور دیگری است که در جلب رضایت مشتری و افزایش میزان درآمد شما اهمیت دارد.

یکی دیگر از کارهایی که برای افزایش میزان درآمد خود می توانید انجام دهید این است گوشی مورد دار افرادی که خواستار فروش آن هستند را بخریدو بعد با انجام تعمیرات لازم آن را به یک گوشی سالم تبدیل کنید. سپس با قیمتی بالاتر از قیمت خرید خود و به عنوان یک گوشی سالم آن را بفروشید. البته برای این کار باید به این نکته توجه کنید که گوشی بیش از اندازه خراب نباشد و بتوان آن را با تعمیر به یک گوشی خوب و قابل استفاده تبدیل کرد. همچنین توجه کنید گوشی که قصد تعمیر و فروش آن را دارید هنوز در بازار مشتری داشته باشد و فروختن آن کار سختی نباشد.

تعمیرکار موبایل درآمد خود را افزایش دهیم

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار تعمیرات موبایل چقدر است؟

برای این که به عنوان تعمیرکار فعالیت خود را آغاز کنید به سرمایه زیادی احتیاج نخواهید داشت زیرا کار تعمیرات موبایل یک کار خدماتی است و شروع کارهای خدماتی معمولاً سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارد. اول این که باید برای گذراندن دوره های تخصصی و تهیه ابزارهای مورد نیاز برای کارتان در ابتدا کمی هزینه کنید. بعد از اتمام دوره نیازی نیست که به صورت مستقل یک مغازه باز کنید و هزینه زیادی بابت رهن و اجاره پرداخت کنید. معمولاً تعمیرکاران با همکاری فروشندگان موبایل و لوازم جانبی کار می کنند و در هزینه های مغازه و اجاره با آن ها شریک می شوند. یعنی شما می توانید قسمتی از یک موبایل فروشی را به کار خود اختصاص دهید و در عوض مقداری از مبلغ اجاره بها را بپردازید یا با مسئول قسمت فروش توافق کنید که درصدی از دستمزد دریافتی خود را به او بدهید. البته بعد از این که در کار خود موفق شدید و مشتری زیادی جذب کردید می توانید کار توسعه دهید و به صورت مستقل یک مرکز تعمیرات تخصصی موبایل باز کنید و در آن جا از تعمیرکاران متخصص و مجرب دیگر هم استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *