بازار کار تعمیرات یخچال فریزر- سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی


دسته بندی: مقالات تعمیرات لوازم خانگی | انتشار: 6 ماه قبل | اشتراک گذاری:

آیا تا کنون به فکر آموختن یک مهارت جدید جهت کسب درآمد و اشتغال در حوزه مورد نظر فکر کرده اید؟ همانطور که می دانید امروزه با افزایش جمعیت، کشور ما با معضل بیکاری مواجه بوده و بسیاری از افراد با وجود توانایی های بالقوه ای که دارند موفق به یافتن شغل مورد نظر و بالفعل کردن مهارت های خود نمی شوند. اما برای بهبود یا برطرف نمودن این معضل و ایجاد اشتغال برای افراد مختلف جامعه چه باید کرد؟ بسیاری از مشاغل وجود دارند که ممکن است برای بسیاری از افراد ناشناخته بوده و بتواند درآمد بالایی را برای آنها به همراه داشته باشد؛ تنها نیاز است تا با کمی تحقیق و تفکر نیاز جامعه را پیدا کرد و در آن زمینه توانایی های خود را گسترش داد.یکی از این مشاغل تعمیرات یخچال فریزر می باشد که می توان آن را از نیازهای اصلی تمامی کشورها دانست. برای وارد شدن به این شغل باید نکات مختلفی از قبیل بازار کار، میزان درآمد، سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی را مورد توجه قرار داد و با دیدی باز در این حرفه مشغول به کار گردید. در ادامه تمامی نکات مورد نیاز در رابطه با شغل تعمیرات یخچال فریزر آورده شده است.

بازار کار تعمیرات یخچال فریزر به چه صورت است؟

پیشرفت تکنولوژی در تمامی عرصه ها باعث زندگی راحت تر انسان ها و انجام کارها به صورت اتوماتیک شده است. یخچال فریزر یکی از وسایلی است که سال هاست مهمان خانه های ما بوده و زندگی بدون وجود آن غیر قابل تصور است. اولین چیزی که در هنگام وارد شدن به هر آشپزخانه ای به چشم می خورد یخچال فریزر در انواع مختلف است؛ این دستگاه جزء وسایلی است که به صورت 24 ساعته و دائم در حال کردن می باشد. با توجه به عملکرد دائمی یخچال فریزرها، امکان خرابی و بروز مشکلات مختلف در آنها وجود دارد که به علت ساختار پیچیده ای که دارند قابل تعمیر توسط خود فرد نمی باشند.

یخچال فریزرها از قطعات مختلفی مانند کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، لوله مویی، ترموستات، رله استارت و … تشکیل شده اند و بر اساس سیستم تبرید عمل می کنند؛ تنوع در این قطعات و حساسیتی که دارند باعث می شود تا در هنگام بروز هر گونه مشکلی نیاز به تعمیرکار و تکنسین متخصص یخچال داشته باشند. یخچال فریزرها معمولا دستگاه هایی گران قیمت می باشند و در صورت خرابی صرفه با این است که نسبت به تعمیر یخچال اقدام نمود تا این که یک یخچال جدید را خریداری کرد.

با توجه به تفاسیری که گفته شد میزان تقاضا برای تعمیر انواع یخچال فریزر بسیار زیاد بوده و در نتیجه بازار کار تعمیرکاران یخچال از رونق خوبی برخوردار می باشد. این بازار کار نه تنها در ایران، که در سایر کشورهای جهان نیز پر رونق بوده و تعمیرکاران یخچال معمولا تعداد مراجعه کنندگان زیادی دارند.

بازار کار تعمیرات یخچال فریزر

میزان درآمد تعمیرکار یخچال فریزر چقدر است؟

با توجه به بازار کار خوبی که برای تعمیرکاران یخچال فریزر بیان شد، این افراد قادرند ماهانه میزان درآمد بالایی را برای خود کسب نمایند؛ البته این میزان بسته به عوامل مختلف متغیر بوده و می تواند از 6 تا 15 میلیون تومان در ماه برای افراد مختلف متفاوت باشد. در هنگام ورود به این حرفه نیاز است تا نکات و ترفندهایی را مورد توجه قرار داد تا میزان درآمد خود را افزایش داده و به آینده شغلی تثبیت شده ای دست یافت. در این جا به یک سری از این ترفندهای افزایش درآمد در شغل تعمیرات یخچال فریزر اشاره شده است:

  • حسن انجام کار: گران قیمت بودن یخچال فریزرها باعث می شود تا افراد جهت انجام تعمیرات آن را به دست شخصی بسپارند که از مهارت بالایی برخوردار بوده و کیفیت کار خوبی را ارائه دهد. پس نیاز است تا تعمیرکاران یخچال فریزر تلاش نمایند تا دانش و اطلاعات فنی خود را در این زمینه افزایش داده و حرفه ای بودن خود را به مشتریان ثابت کنند. قطعا مشتریان کار با کیفیت را تشخیص داده و وی را به سایر افراد معرفی می نمایند.
  • سرعت عمل بالا: از آن جایی که یخچال فریزر جزء وسایل ضروری منزل می باشد، خراب شدن آن می تواند مشکلات زیادی را در منزل به بار آورده و باعث فساد مواد غذایی گردد. در نتیجه تعمیر زود هنگام آن باید مورد توجه قرار گیرد و این دستگاه باید به دست تعمیرکاری سپرده شود که شهرت خوبی در سرعت انجام کار دارد. تعمیرکارانی که سرعت عمل بالایی در عیب یابی و تعمیرات یخچال فریزر دارند می توانند تعداد مراجعین بیشتری داشته و درآمد بالاتری را کسب نمایند.
  • انجام تبلیغات: در عصر تکنولوژی امروز، تبلیغات می تواند نقشی بسیار موثر را در شناساندن حرفه های مختلف به افراد ایفا نماید. تعمیرکار یخچال فریزر نیز می تواند در فضای مجازی به انجام تبلیغات کار خود پرداخته و باعث معرفی شغل خود به سایر افراد گردد. تجربه ثابت کرده است که انجام تبلیغات مناسب و حرفه ای می تواند تا میزان زیادی درآمد فرد را افزایش دهد.
  • دریافت دستمزد به صورت رقابتی: تعمیر یخچال فریزر بسته به نوع مشکل و خرابی که دارد هزینه های متفاوتی داشته و می تواند از 100 هزار تومان تا 4 میلیون تومان متغیر باشد. گاهی ممکن است یخچال دچار مشکلات ساده ای مانند سوختن لامپ یا خرابی واشر دور درب شده باشد که با هزینه ای اندک قابل برطرف شدن خواهد بود. اما گاهی ممکن است گاز کمپرسور تخلیه شده باشد و یا کمپرسور دستگاه سوخته باشد. علاوه بر آن سوختن برد یخچال نیز از مشکلاتی است که نیاز به هزینه بالاتری برای تعمیر دارد. در هر صورت برای جذب مشتری به ویژه در اوایل کار نیاز است تا میزان دستمزد کمتری را نسبت به سایر رقبا دریافت نمایید. این کار می توان به افزایش تعداد مشتریان و بالا رفتن درآمد کمک بسیاری نماید.

میزان سرمایه مورد نیاز در شغل تعمیرات یخچال فریزر

زمانی که تصمیم به ورود به شغل تعمیرات یخچال فریزر گرفتید باید در رابطه با میزان سرمایه ای که برای راه اندازی این شغل مورد نیاز است نیز فکر کرده و با افراد شاغل در این حرفه مشورت نمایید؛ چرا که میزان سرمایه اولیه از موارد مهمی است که بی توجهی به آن می تواند سبب شکست در کار گردد.

اما مزیتی که شغل تعمیرات یخچال فریزر دارد این است که نیاز به سرمایه آنچنانی در آغاز نداشته و می توان پس از کسب مهارت در این حرفه، به راحتی جذب بازار کار گردید. اگر بخواهیم نگاهی کلی به مقدار سرمایه مورد نیاز داشته باشیم در ابتدا باید هزینه 1 تا 2 میلیون تومانی را که برای شهریه دوره آموزشی مورد نیاز است، در نظر داشته باشیم. پس از این که آموزش ها به صورت کامل صورت گرفت می توان در سایت های مختلف مانند استادکار و آچاره ثبت نام نمود و عضوی از تیم خدماتی این سایت ها شد. علاوه بر آن می توان در سایت های دیوار و شیپور نیز به انجام تبلیغات پرداخت و به صورت سیار به انجام تعمیرات یخچال فریزر پرداخت.

اما در صورتی که این افراد تمایل به اجاره مغازه جهت انجام امور تعمیرات یخچال فریزر داشته باشند، باید سرمایه ای را جهت رهن و اجاره مغازه در نظر بگیرند. این میزان سرمایه بستگی به مکان مورد اجاره داشته و ترجیحا این مکان را باید در محل های شلوغ و پر رفت و آمد انتخاب کرد.

تهیه ابزار و وسایل مورد نیاز برای کار نیز از جمله مواردی است که مقداری سرمایه باید برای آن در نظر گرفته شود. البته برای تعمیرات یخچال فریزر، این ابزار و وسایل پیچیدگی خاصی نداشته و ابزار کارهای ساده ای مانند سیم چین، انبردست، فازمتر، مولتی متر، آچار فرانسه و … مورد استفاده قرار می گیرند که برای تهیه آنها صرف هزینه بالایی مورد نیاز نخواهد بود.

شغل تعمیرات یخچال فریزر

نحوه ورود به شغل تعمیرات یخچال فریزر

علاقمند بودن به حرفه تعمیرات یخچال فریزر شرط اصلی برای ورود به این حرفه می باشد و در صورتی که واجد این شرط مهم می باشید می توانید اقدام به کسب مهارت های لازم توسط روش هایی ساده نمایید. از جمله روش هایی که بسیاری از افراد از آن طریق وارد شغل تعمیرات یخچال می گردند انجام تحصیلات در هنرستان در رشته تعمیرات لوازم خانگی می باشد. با تحصیل در این رشته و گذراندن آموزش تعمیرات انواع لوازم خانگی می توان نسبت به آن آگاهی پیدا کرد و در ادامه وارد بازار کار آن گردید.

اما با توجه به اهمیت فراوانی که تعمیرات یخچال فریزر دارد و هدفی که سازمان فنی و حرفه ای کشور جهت اشتغال زایی جوانان دنبال می نماید، آموزشگاه های مختلفی در سطح شهر اقدام به برگزاری دوره های آموزش تعمیرات یخچال فریزر می نمایند. با شرکت کردن در این دوره های آموزشی، افراد می توانند دانش خود را به صورت تئوری  و عملی در زمینه عیب یابی و تعمیرات انواع یخچال فریزر تقویت نموده و آینده شغلی خود را تامین نمایند. البته نیاز است تا تحقیقات زیادی را در رابطه با آموزشگاه نموده و ثبت نام خود را در آموزشگاهی انجام دهید که از اعتبار بالایی برخوردار بوده و اساتید و مدرسین حرفه ای در آن مشغول تدریس باشند.

در گام اول، باید اطمینان حاصل کرد که آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت نموده و در انتهای دوره نیز به هنرجویان خود مدرک رسمی و معتبر ارائه نماید. داشتن مدرک فنی و حرفه ای می تواند مزایای زیادی را برای فرد به دنبال داشته و رزومه ای قوی برای وی بسازد؛ به علاوه در صورتی که این مدرک بین المللی و قابل ترجمه به سایر زبان ها باشد می تواند برای مهاجرت به سایر کشورها به فرد متقاضی کمک بسیاری نماید.

پس از این که آموزش ها به صورت کامل انجام گرفت افراد به بازار کار معرفی شده و می توانند از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه استفاده نمایند و در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکلی به صورت تلفنی یا حضوری با مدرسین دوره در ارتباط باشند.

 

تعمیرکاران یخچال فریزر با چه چالش هایی مواجه می باشند؟

افرادی که وارد شغل تعمیرات یخچال فریزر می گردند باید دارای شخصیتی با پشتکار و تحلیل گر بوده و از هوش کاربردی بالایی بهره مند باشند. به علت این که، تعمیرکاران یخچال در ارتباط با مستقیم با مردم می باشند نیاز است تا این افراد از روحیه ارتباط پذیری و تعامل بالایی نیز برخوردار بوده تا بتوانند در این حرفه موفق گردند.

چالش ها و سختی های زیادی در این کار وجود دارد که تعمیرکاران بایستی بتوانند با قدرت با این چالش ها مواجه شده و آنها را پشت سر بگذارند. گاهی ممکن است فشار کاری بالا شما را در این کار خسته و اذیت نموده و کشمکش در کار بالا باشد که با برنامه ریزی دقیق می توان بر این مشکل غلبه نموده و با حفظ آرامش به انجام کارها پرداخت.

مسئولیت در قبال نتیجه کار از مواردی است که در این شغل اهمیت زیادی داشته و تعمیرکار باید بتواند با مدیریت درست، کار را به موقع و با کیفیت بالا انجام داده تا دچار استرس و نگرانی و همچنین نارضایتی مشتری نگردد.

تعمیرکاران یخچال فریزر باید قادر به عیب یابی دقیق و درست دستگاه و تعمیر آن با استفاده از تجهیزات مناسب باشد و اطلاعات خود را در زمینه انواع یخچال فریزرها و فناوری های جدیدی که وارد آنها می گردد به روز نماید. امروزه یخچال های قدیمی در کمتر خانه ای استفاده می شوند و تعمیرکار باید از نحوه عملکرد یخچال های ساید بای ساید، دوقلو و غیره آگاهی کامل داشته باشد تا در هنگام تعمیرات با مشکل مواجه نگردد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس