بازار کار تعمیرات ماشین لباسشویی به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی


دسته بندی: مقالات تعمیرات لوازم خانگی | انتشار: 6 ماه قبل | اشتراک گذاری:

یکی از نمودهای تکنولوژی در عصر حاضر، ماشین لباسشویی می باشد که امروزه آن را می توان در هر خانه ای پیدا کرد. کمتر کسی را مشاهده می کنیم که به شست و شوی لباس های کثیف با استفاده از دست بپردازد و این وسیله کاربردی تحول عظیمی را در امر نظافت ایجاد کرده است. حتما دیده اید که ماشین های لباسشویی گاهی با مشکلات مختلفی مواجه می گردند که تعمیر آنها کار آسانی نبوده و نیاز به نیروی متخصص در این کار دارد. افرادی وجود دارند که مهارت های لازم جهت سرویس و تعمیرات انواع ماشین لباسشویی را کسب نموده اند و برای رفع مشکلات دستگاه خود می توان به این افراد مراجعه کرد.شغل تعمیرات ماشین لباسشویی یکی از مشاغل فنی می باشد که به دلیل نیازی که جامعه به آن دارد از مشاغل پر کاربرد بوده و افراد علاقمند می توانند وارد این حرفه گردند. در این مطلب به معرفی این حرفه و بازار کار تعمیرات ماشین لباسشویی به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی آن پرداخته شده است.

بازارکار شغل تعمیرات ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی از قطعات بسیاری تشکیل شده اند که از آن جمله می توان به شیر برقی، المنت، هیدرواستات، میکروسوئیچ، پمپ تخلیه، ترموستات و … اشاره کرد. در صورتی که در رابطه با این قطعات و نحوه عملکرد ماشین لباسشویی دارای دانش و اطلاعات باشید می توانید در هنگامی که لباسشویی با مشکلی مواجه می گردد دلیل آن را شناسایی نموده و مشکل را برطرف نمایید. اما در اکثر موارد این آگاهی وجود نداشته و افراد در هنگام مواجهه با مشکلات مختلفی از قبیل عدم تخلیه آب در لباسشویی، عدم آبگیری دستگاه، وجود صدای بیش از حد و غیره دچار نگرانی شده و کاری از دستشان بر نمی آید. در این گونه مواقع حضور یک تعمیرکار متخصص می تواند این نگرانی را کاهش داده و به سرعت به عیب یابی و تعمیر لباسشویی بپردازد.

اگر بخواهیم در رابطه با بازار کار حرفه تعمیرات ماشین لباسشویی حرف بزنیم، باید بگوییم که با توجه به این که ماشین لباسشویی را در همه خانه ها می توان یافت و قطعا تمامی دستگاه ها نیاز به سرویس یا تعمیر پیدا می کنند، در نتیجه میزان تقاضا برای مراجعه به تعمیرکار زیاد بوده و این افراد از بازار کار مناسبی برخوردار می باشند.

قیمت بالای ماشین های لباسشویی به ویژه در کشور ما که بالا بودن نرخ ارز و دلار به این گرانی دامن زده است، سبب می شود تا در صورت خرابی این وسیله، افراد در صدد تعمیر آن باشند و تا حد امکان از خرید دستگاه جدید جلوگیری می کنند.

چگونه در شغل تعمیرات ماشین لباسشویی درآمد بالا کسب کنیم؟

با وجود این که در مورد بازار کار عالی تعمیرات ماشین لباسشویی صحبت شد اما باز هم عده ای را مشاهده می کنیم که از کمبود درآمد در این حرفه شکایت دارند. دلیل نارضایتی برخی از تعمیرکاران ماشین لباسشویی از درآمد خود چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که شغل تعمیرات ماشین لباسشویی یک شغل فنی می باشد که برای حرفه ای شدن در آن نیاز است تا مهارت های خود را تا حد زیادی افزایش داد به گونه ای که جلب رضایت مشتری را در پی داشته باشد. مسلماً تعمیرکارانی که از مهارت کافی برخوردار نمی باشند قابل اعتماد نبوده و مشتریان دستگاه خود را به هیچ وجه به دست آنها نمی سپارند در نتیجه میزان درآمد آنها کاهش یافته و از این موضوع ابراز نارضایتی می نمایند.

پس با توجه به این موضوع، برای کسب درآمد بالا اساسی ترین کار این است که به تقویت مهارت و دانش علمی خود پرداخته و تجربه اندوزی نمایید تا بتوانید به یک تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی تبدیل شده و به درآمدزایی بیشتری دست یابید.

اما ممکن است فردی از نظر دانش فنی و تجربه کاری نیز قوی بوده اما به علت عدم شناخته شدن توسط دیگر افراد، مشتریان زیادی ندارد. پس نیاز است تا پس از ورود به این حرفه به بازاریابی و تبلیغات کار خود پرداخته و شغل خود را به سایر افراد معرفی نمایید. انجام تبلیغات در فضای مجازی می تواند راه حلی مفید در عصر تکنولوژی امروز باشد.

اجاره مکانی مناسب جهت انجام تعمیرات می تواند نقش مهمی در افزایش درآمد شما داشته باشد و باید محلی شلوغ و مسکونی برای این کار در نظر گرفته شود. ایجاد ارتباط و تعامل با فروشندگان ماشین های لباسشویی می تواند مشتریان بیشتری را به سمت شما فرستاده و کسب و کارتان را رونق بخشد.

به طور کلی بهتر است با افرادی که در حوزه تعمیرات ماشین لباسشویی کار می کنند مشورت نموده و اطلاعاتی کامل و جامع وارد بازار کار این حرفه گردید. استفاده از روش های بازاریابی که در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد باید به کار گرفته شود و با برخوردی مناسب با مشتری به همراه حسن انجام کار، به کسب اعتبار برای خود پرداخت.

تعمیرات ماشین لباسشویی

چگونه وارد بازار کار تعمیرات لباسشویی شویم؟

برای وارد شدن به این حرفه راه سختی در پیش ندارید و با کمی برنامه ریزی و مدیریت می توان به راحتی در شغل تعمیرات لباسشویی کسب مهارت نموده و آینده شغلی خود را تضمین نمایید. افرادی که در هنرستان رشته تعمیرات لوارم خانگی و یا برق را خوانده اند با آموزش تعمیرات لوازم خانگی قادر به فعالیت در این حرفه می باشند. افرادی نیز که در رشته برق و الکترونیک نیز دارای تحصیلات آکادمیک می باشند می توانند به این حرفه مشغول گردند.

اما روش سومی که برای ورود به این حرفه وجود دارد شرکت در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی می باشد که این دوره ها در آموزشگاه های مختلف توسط اساتید حرفه ای و با تجربه برگزار شده و با هدف تربیت نیروی متخصص و وارد کردن آنها به بازار کار به آموزش های کامل و جامع می پردازند. تحت نظارت بودن آموزشگاه توسط سازمان فنی و حرفه ای یک مزیت برای آموزشگاه محسوب شده و اعتبار آن را بالا می برد. ارائه مدرک فنی و حرفه ای که در پایان دوره تعمیرات ماشین لباسشویی به کارآموزان ارائه می گردد می تواند در رزومه آنها و استخدامشان توسط شرکت های مختلف بسیار موثر واقع شده و جهت امور مهاجرت نیز سودمند باشد.

وجود کارگاه های عملی در این آموزشگاه ها سبب می شود تا کارآموزان به صورت تجربی با انواع ماشین های لباسشویی و قطعات آنها آشنا گشته و تحت نظر مربی به تعمیر آنها بپردازند. علاوه بر آن سرفصل های تئوری نیز به افراد آموزش داده می شود که باعث می شود علاوه بر مهارت های عملی، دانش علمی افراد نیز تقویت شده و به تعمیرکاری حرفه ای تبدیل گردند.

در انتهای دوره افراد توانایی عیب یابی و تعمیر اجزای مختلف ماشین های لباسشویی، تسلط بر تکنولوژی روز دنیا در حوزه ماشین لباسشویی، تسلط بر باز و بسته کردن و تعویض و تعمیر قطعات لباسشویی و تعمیر برندها و مدل های مختلف ماشین های لباسشویی را دارند و می توانند با اعتماد به نفس و مهارت بالا وارد بازار کار شده و به صورت مستقل آغاز به کار نمایند.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به شغل تعمیرات لباسشویی

نکته ای که در هنگام تصمیم گیری برای راه اندازی هر حرفه و شغلی باید مد نظر قرار داد، میزان سرمایه ای است که در ابتدای کار باید تامین نمود تا بتوان به ادامه راه پرداخت. در شغل تعمیرات ماشین لباسشویی سرمایه زیادی در آغاز نیاز نبوده و افراد می توانند با سرمایه ای اندک برای شرکت در دوره های آموزشی و تهیه ابزار کار مورد نیاز، مشغول به کار شده و به درآمدزایی برسند. در صورت تمایل برای اجاره مغازه شخصی، باید سرمایه ای را برای این کار در نظر گرفت اما در غیر این صورت می توان به صورت سیار و یا استخدام در شرکت های خدماتی و تعمیراتی مختلف شروع به کار نموده و بعد از این که پس اندازی جمع شد اقدام به اجاره یا خرید مغازه نمود.

شغل تعمیرات لباسشویی در تهران

 

چالش های ورود به بازار کار تعمیرات ماشین لباسشویی

شغل تعمیرات ماشین لباسشویی در کنار مزایایی مانند بازار کار خوب، درآمد بالا و سرمایه اندک مورد نیازی که دارد، دارای سختی هایی نیز می باشد. در این کار باید از صبر و حوصله بالایی برخوردار بود و در ابتدای کار انتظار درآمدهای بالا را نداشت. ممکن است در شروع کار که تجربه کمتری دارید در هنگام تعمیر یا تعویض قطعات به آنها آسیب وارد نموده و مجبور به پرداخت خسارت به مشتریان گردید. اما با کمی دقت و تمرکز می توان این مشکل را پشت سر گذاشته و کار را با کیفیت بالا تحویل مشتری داد.

از چالش هایی که تعمیرکاران ماشین لباسشویی با آن مواجه می باشند به روز شدن دستگاه ها به طور دائم می باشد و ممکن است این افراد از فناوری های وارد شده به دستگاه ها آگاهی کامل نداشته باشند. این مورد یک ضعف بزرگ برای تعمیرکاران به شمار آمده و این افراد باید تلاش کنند تا اطلاعات خود را در زمینه انواع ماشین های لباسشویی آپدیت نگه دارند و از تمامی ارورها و کد خطاهایی که دستگاه های مختلف نمایش می دهند آگاهی کامل داشته باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس