درخواست کارآموزی

انواع سیستم های ضد سرقت – نصب سیستم ضد سرقت – مجتمع آموزش برق

تعمیرات کامپیوتر
طریقه ی جاگذاری CPU در داخل کامپیوتر – تعمیرات کامپیوتر – مجتمع آموزش برق
نوامبر 5, 2019

انواع سیستم های ضد سرقت – نصب سیستم ضد سرقت – مجتمع آموزش برق

سیستم ضد سرقت

نگاهی کوتاه بر انواع سیستم های ضد سرقت

                        سیستم ضد سرقت

در این مطلب انواع مختلف سیستم های ضد سرقت موجود در بازار به شما معرفی می شوند و در نهایت با خواندن توصیه های متخصصان شما می توانید سیستم ضد سرقت مناسب با موقعیت خود را پیدا کنید.

تحقیقات نشان داده اندکه اگر در محیط کار یا محل سکونت خود یک سیستم ضد سرقت خوب و مناسب نصب کنید و در مواقع لزوم مراقبت از سیستم را به عمل بیاورید، احتمال این که قربانی یک سرقت شوید بسیار کم خواهد بود.

بهترین سیستم ضد سرقت برای خانه ی شما به ترجیح های شخصی شما، میزان بودجه ی شما، محلی که در آن زندگی می کنید، شکل خانه ای که در آن زندگی می کنید، و میزان محافظت و امنیتی که به دنبال آن هستید بستگی دارد.

 

انواع سیستم های ضد سرقت

ابتدا باید تصمیم بگیرید که انتظار دارید سیستم ضد سرقت شما هنگامی که فعال می شود چه عکس العملی را نشان دهد. سیستم های ضد سرقت بر اساس نوع واکنش خود به انواع گوناگونی تقسیم می شوند :

  • سیستم هایی که فقط مجهز به آژیر هشدار دهنده هستند و در هنگام فعال شدن فقط به صدا در می آیند و با هیچ کسی ( از جمله پلیس یا خود شما ) تماس نمی گیرند.

 

  • سیتم های ضد سرقت مجهز به تماس گیری. این سیستم ها پس از فعال شدن به صورت خودکار با شما و یا خانواده و دوستانی که شماره ی آن ها را وارد سیستم کرده اید تماس می گیرند.

 

  • سیستم های ضد سرقت هوشمند سیستم هایی هستند که پس از فعال شدن، از طریق اپلیکیشن های موجود در تبلت یا تلفن هوشمند با شما ارتباط برقرار می کنند.

 

  • سیستم هایی که برای آن ها قرارداد نظارت بسته می شود. این بدان معناست که شما به صورت ماهانه یا سالانه مبلغی را به حساب شرکت مربوط به این سیستم واریز می کنید تا در هنگام فعال شدن سیستم اقدامات لازم را انجام دهند یا با پلیس تماس بگیرند.

هزینه های نصب و مراقبت از هریک از این سیستم ها متفاوت است که باید جستجو کنید و متناسب با میزان بودجه ی خود و با توجه نکات گفته شده بهترین سیستم را انتخاب و نصب کنید.

 

سیستم های ضد سرقت بی سیم و سیمی

یکی دیگر از تصمیماتی که باید اتخاذ کنید این است که سیستم ضد سرقت بی سیم را برای نصب انتخاب کنید و یا یک سیستم ضد سرقت سیمی سنتی.

سیستم های بی سیم دارای سنسورهایی هستند که با باتری کار می کنند و از طریق سیگنال های رادیویی با کنترل پنل در ارتباط هستند. این سیستم ها از نظر ظاهری زیباتر هستند و آسان تر نصب می شوند ( اغلب خود شما قادر به نصب آن ها خواهید بود ).

خودتان به راحتی می توانید تعداد حسگرها را بیشتر کنید به علاوه، در هنگام اسباب کشی از خانه، باز کردن این سیستم ها نسبت به انواع سیستم های سیمی بسیار آسان تر خواهد بود.

 

با این وجود، سیستم های بی سیم اغلب گران قیمت تر هستند و شما باید برای همه ی اجزا از قبیل کنترل پنل و تمام حسگرها باتری تهیه کنید. از طرف دیگر، سیستم های ضد سرقت سیمی به سیم هایی نیاز دارند که به هریک از حسگرها وصل شوند تا آن ها بتوانند کار کنند.

طبق نظر سنجی هایی که صورت گرفته است بیشتر مردم از سیستم های سیمی استفاده می کنند (52%). درست است که این سیستم ها در هنگام خرید ارزان تر هستند اما هزینه های ناشی از سیم کشی و نصب آن ها بیشتر از سیستم های بی سیم است.

همچنین سیم ها باید جاساز و مخفی شوند و این یعنی دستمزد کار فرد نصب کننده بیشتر خواهد بود.

 

مراقبت از سیستم ضد سرقت

برای هر سیستم ضد سرقت استاندارد باید به طور منظم بررسی ها و مراقبت هایی صورت گیرد تا خطاهای سیستم را کاهش دهد و به شما اطمینان خاطر داده شود، همچنین در صورت بروز خطا میزان خسارت ها کمتر باشد.

طبق تحقیقات ما 79% از کسانی که دارای سیستم های ضد سرقت هستند از سیستم خود محافظت می کنند. اگر با شرکت قرارداد مراقبت از سیستم ببندید، آن ها به صورت سالانه سیستم ضد سرقت شما را بررسی خواهند کرد.

این بررسی را یا از راه دور انجام می دهند و یا یک نصاب را به خانه ی شما می فرستند تا سیستم را چک کند. اگر به صورت حرفه ای سیستم خود را تحت مراقبت قرار دهید، این کار باعث می شود کمتر با هشدارهای اشتباه مواجه شوید.

دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن به صورت کاملا عملی ویژه بازار کار در کلاس های مجهز مجتمع آموزش برق برگزار می شود.