تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

نحوه ریست کردن پسورد DVR و NVR

نحوه ریست کردن پسورد DVR و NVR


نحوه ریست کردن پسورد DVR و NVR : در بیشتر مواقع می توانید برای ریست کردن پسورد DVR و NVR به دفترچه راهنما ارائه شده در کنار محصول توجه کنید و مشکل خود را با به استفاده از پسورد های از پیش تعیین شده رفع نمایید. در بعضی شرایط افراد رمز دستگاه را به صورت دستی تنظیم کرده و آن را فراموش کرده اند. در این حالت باید با توجه به برند دوربین مدار بسته خود از روش های تخصصی اقدام به ریست کردن پسورد دستگاه DVR و NVR خود نمایید.

آموزش نصب دوربین مدار بسته

به منظور آشنایی با نحوه ریست کردن پسورد DVR و  NVR لازم است روش های ریست کردن پسورد DVR و NVR برند های مختلف دوربین مدار بسته شامل داهوا، هایک ویژن، سامسونگ و برند های متنفرقه را به طور دقیق انجام دهید.

نحوه ریست کردن پسورد DVR و NVR

رمز پیش فرض دستگاه DVR و NVR

تمامی دستگاه های DVR و NVR با تنظیمات کارخانه و دارای یک پسورد از پیش تنظیم شده روی دستگاه به فروش می رسند. رمز های رایج روی این دستگاه ها از شماره سریال آن ها گرفته شده و در دفترچه راهنما ارائه شده در جعبه محصول قرار داده شده است. در بیشتر تجهیزات رمز عبور اعداد 1 تا 4 یا ADMIN می باشد. در هنگام راه اندازی تجهیزات دوربین های مدار بسته لازم است یک نام کاربری و رمز عبور را به طور شخصی انتخاب نمایید.رمز پیش فرض دستگاه DVR و NVR

روش های بازیابی پسوردDVR   و NVR برند های مختلف دوربین مدار بسته

به منظور ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های مدار بسته روش های مختلفی با توجه به برند و نوع دوربین مدار بسته ارائه شده است. روش های بازیابی پسورد DVR و NVR برند های مختلف دوربین مدار بسته شامل موارد زیر است:

 1. ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های داهوا
 2. ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های هایک ویژن
 3. ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های سامسونگ
 4. ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های اسوان
 5. ریست کردن پسورد DVR و NVR برند های متفرقه

روش های بازیابی پسوردDVR و NVR برند های مختلف دوربین مدار بسته

ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های داهوا

اگر رمز عبور دستگاه خود را گم کرده یا فراموش کرده اید و دیگر نمی توانید به DVR خود دسترسی داشته باشید، در این جا می توانید روش های مختلفی برای بازیابی رمز عبور گم شده یا فراموش شده خود بیابید. موفقیت این روش ها به مدلی که دارید، دوره ساخت، نسخه سیستم عامل و غیره بستگی دارد.به منظور ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های داهوا روش های زیر معرفی شده اند:

 1. ریست پسورد با فشار دادن دکمه ریست
 2. امتحان کردن رمز های عبور پیش فرض داهوا
 3. استفاده از تولید کننده رمز روزانه دوربین داهوا
 4. امتحان کردن مولد رمز عبور Super CCTV
 5. خارج کردن باتری دستگاه DVR و NVR
 6. تماس با فروشنده دوربین مدار بسته

ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های داهوا

ریست پسورد با فشار دادن دکمه ریست

موفقیت این روش به مدل DVR/NVR شما بستگی دارد، برخی از آن ها دارای دکمه تنظیم مجدد هستند که روی مادر برد یافت می شود.

دستگاه خود را باز کنید تا بررسی کنید آیا دکمه تنظیم مجدد روی برد وجود دارد یا خیر. به تصاویر زیر دقت کنید. دکمه تنظیم مجدد باید یک دایره سیاه باشد و شما می توانید آن را فشار دهید. توجه داشته باشید که در این مدل DVR/NVR دکمه فشاری ریست در گوشه مادربرد و نزدیک به ریز پردازنده قرار دارد.

داهوا از اواخر سال 2017 شروع به ساخت دکمه تنظیم مجدد داخلی روی مادر برد کرد. مدل های قبلی دکمه تنظیم مجدد فیزیکی ندارند.

اگر می‌توانید دکمه تنظیم مجدد را پیدا کنید، برای ریست کردن پسورد دستگاه DVR/NVR  داهوا به پیش ‌فرض کارخانه، مراحل زیر را انجام دهید:

 • دستگاه DVR/NVR را خاموش کنید.
 • دکمه بازنشانی را فشار داده و نگه دارید.
 • DVR یا NVR را روشن کنید.
 • دکمه بازنشانی را به مدت 30 ثانیه فشار دهید.
 • پس از مشاهده ویزارد راه اندازی روی صفحه، یک رمز عبور جدید ایجاد کنید.

ریست پسورد با فشار دادن دکمه ریست

امتحان کردن رمز های عبور پیش فرض داهوا

تمام حساب‌ های پیش ‌فرض فهرست شده در زیر را امتحان کنید و ببینید آیا هر یک از آن ها کار می ‌کند یا خیر. اگر آن ها کار کنند، مشکل حل شده است. اگر می ‌توانید وارد شوید، یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید یا رمز عبور را تغییر دهید. اگر این روش کار نمی کند یا حسابی که کار می کند فقط دارای مجوز مهمان است، می توانید روش بعدی را امتحان کنید.امتحان کردن رمز های عبور پیش فرض داهوا

استفاده از تولید کننده رمز روزانه دوربین داهوا

برای برخی از دستگاه‌ های DVR/NVR داهوا، یک تولید کننده رمز اصلی وجود دارد. باید تاریخ فعلی را که در دستگاه نشان داده می شود وارد کنید و یک رمز عبور ایجاد کنید.

توجه کنید که تولید کننده رمز یک رمز عبور بر اساس تاریخی که وارد کرده ‌اید ایجاد می ‌کند، اگر تاریخ اشتباهی را وارد کنید، رمز عبور ایجاد شده نادرست خواهد بود. سال، ماه و روز را در مولد رمز عبور Dahua تایپ کنید، و شما یک رمز عبور موقت دریافت خواهید کرد که فقط برای آن تاریخ معتبر است. پس از ایجاد رمز عبور موقت از آن برای ورود به دستگاه DVR/NVR خود استفاده کنید و پس از وارد شدن به آن می توانید رمز عبور را تغییر دهید. از رمز عبور موقت به عنوان رمز عبور قدیمی استفاده کنید.

امتحان کردن مولد رمز عبور Super CCTV

این نوع دیگری از تولید کننده رمز اصلی است که برای تجهیزات خاص کار می کند. به آن ضربه بزنید و امیدوارم برای شما کارساز باشد. برنامه CCTV Super Password را در تلفن های اندرویدی دانلود کنید، این برنامه برای آیفون در دسترس نیست اما می توانید نسخه آنلاین آن را امتحان کنید.

دو مولد رمز داهوا وجود دارد که یکی بر اساس تاریخ و دیگری بر اساس شماره سریال است. هر دو را امتحان کنید تا زمانی که مشکل حل شود.

امتحان کردن مولد رمز عبور Super CCTV

رمز عبور فوق العاده تولید شده موقتی است و فقط یک بار استفاده می شود، فقط برای دسترسی به DVR/NVR  داهوا پس از ورود به سیستم، باید رمز عبور را تغییر دهید، از رمز عبور موقت به عنوان رمز عبور قدیمی استفاده کنید.

خارج کردن باتری دستگاه DVR و NVR

اساسا، اگر باتری را از مادر برد خارج کنید، ساعت روی سیستم تنظیم مجدد می شود و می توانید از یک رمز اصلی شناخته شده برای دسترسی به DVR/NVR داهوا استفاده کنید. باتری را بردارید و کمی صبر کنید (معمولاً 2 دقیقه) تا ساعت DVR دوباره تنظیم شود.

نشتگر تاریخ و زمان DVR معمولاً به پیش فرض دستگاه مانند 01/01/2000 بر می ‌گردد. هنگامی که این تاریخ را روی صفحه مشاهده کردید، از ترکیب نام کاربری و رمز عبور زیر استفاده کنید: admin  به عنوان نام کاربری و 668648 به عنوان رمز عبور یا admin  به عنوان نام کاربری  و 000000000000 به عنوان رمز عبور.

تماس با فروشنده دوربین مدار بسته

اگر DVR/NVR داهوا را از یک فروشنده محلی داهوا خریداری کرده اید، با آن ها تماس بگیرید و برای بازنشانی رمز عبور کمک بخواهید. بیشتر اوقات، این سریع ترین و ساده ترین راه برای تنظیم مجدد دستگاه DVR یا NVR است.

ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های هایک ویژن

بروز مشکلات امنیتی در مورد دوربین های مدار بسته هایک ویژن، این شرکت اقدام به بالا بردن درجه ایمنی دستگاه ها در سال 2015 میلادی نمود. رمز عبور مدل های قدیمی دوربین های مدار بسته هایک ویژن 12345 بود. در صورتی که در مدل های جدید باید به ریست کردن پسورد و انتخاب یک رمز جدید پیچیده پرداخت. روش های مختلف ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های هایک ویژه عبارتند از:

 1. ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های هایک ویژن از طریق نرم افزار SADP
 2. ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های هایک ویژن از طریق فایل XML
 3. ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های هایک ویژن از طریق QR Code

ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های هایک ویژن

ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های هایک ویژن از طریق نرم افزار SADP

در قدم اول نرم افزار SADP را دانلود کرده و آن را نصب کنید. دستگاه را به شبکه محلی متصل کنید و نرم افزار SADP را برای جستجوی دستگاه های آنلاین اجرا کنید. پس از پیدا کردن دستگاه، آن را انتخاب کنید و روی “فراموش کردن رمز عبور” کلیک کنید.

یک پنجره جدید باز می شود، برای بازیابی رمز عبور پیش فرض باید کد امنیتی را وارد کنید. پس از وارد کردن کد امنیتی، برای بازیابی رمز عبور، “تأیید” را فشار دهید.ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های هایک ویژن از طریق نرم افزار SADP

ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های هایک ویژن از طریق فایل XML

هیچ ابزار رمز عبوری وجود ندارد که به شما اجازه دهد به طور خودکار یک کد امنیتی در اینترنت ایجاد کنید. شما باید زمان شروع و شماره سریال دستگاه را کپی کنید و سپس به تیم پشتیبانی فنی هایک ویژن ارسال کنید، تیم ابزار رمز عبور را اجرا می کند و یک کد امنیتی با توجه به تاریخ و زمان و اطلاعات کد سریال ایجاد می کند.

کدهای امنیتی دریافتی به صورت زیر خواهد بود:

01-8-2018:qe9ryzRQdy

02-8-2018:qQRzed9ezR

03-8-2018:zQeqz9yee

04-8-2018:RzzSRrRyzd

لطفاً توجه داشته باشید که باید یکی را انتخاب کنید که با تاریخ و ساعت نمایش داده شده در دستگاه شما مطابقت دارد.

اگر فکر می کنید دریافت کد امنیتی بسیار پیچیده است، نمی دانید چگونه کار می کند. دوربین امنیتی پنجره ای باز می شود که می تواند فایل XML را صادر کند. برای دانلود فایل XML روی دکمه Export کلیک کنید، فایل XML را برای تیم پشتیبانی فنی هایک ویژن ارسال کنید. آن ها فایل رمز گذاری شده را بر می  گردانند یا درخواست شما را به توزیع کننده محلی ارسال می کنند. با انتخاب مسیر فایل رمزگذاری، رمز عبور جدید خود را وارد کرده و تأیید کنید، روی «تأیید» کلیک کنید تا رمز عبور شما بازنشانی شود.

ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های هایک ویژن از طریق QR Code

اگر رمز عبور مدیریت DVR یا NVR را فراموش کرده اید، می توانید با اسکن کد QR تولید شده در رابط کاربری گرافیکی محلی دستگاه، رمز عبور را بازنشانی کنید.

قبل از شروع کار اقدامات زیر را انجام دهید:

 • باید به موبایل خود اجازه دهید تا به دوربین گوشی شما دسترسی داشته باشد.
 • شما باید آدرس ایمیل را برای بازنشانی رمز عبور دستگاه رزرو کرده باشید و کد QR را در رابط کاربری گرافیکی محلی دستگاه ایجاد کنید. برای جزئیات، به رزرو آدرس ایمیل برای بازنشانی رمز عبور و ایجاد کد QR در رابط کاربری گرافیکی محلی دستگاه مراجعه کنید.

در ادامه لازم است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. روی More > Reset Device Password ضربه بزنید تا وارد صفحه Reset Device Password شوید.
 2. کد QR را روی رابط کاربری گرافیکی محلی DVR یا NVR اسکن کنید.

یک کد تایید به آدرس ایمیل رزرو شده ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که کد تایید به مدت 48 ساعت معتبر خواهد بود.

اگر دستگاه را راه اندازی مجدد کنید یا آدرس ایمیل رزرو شده را تغییر دهید، کد تأیید نامعتبر خواهد بود.

 1. به رابط کاربری گرافیکی محلی دستگاه بروید.
 2. کد تأیید دریافتی را در پنجره تأیید توسط ایمیل رزرو شده وارد کنید و سپس برای ادامه روی OK کلیک کنید.
 3. یک رمز عبور جدید ایجاد کنید و سپس رمز عبور را تایید کنید.

ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های هایک ویژن از طریق QR Code

ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های سامسونگ

برای مدل‌ های جدیدتر دوربین‌ های مدار بسته سامسونگ، گذر واژه پیش ‌فرض وجود ندارد. کاربر مجبور می شود اولین باری که دستگاه اجرا می شود رمز عبور ایجاد کند. برای دسترسی به DVR سامسونگ خود از رمز های عبور پیش فرض ذکر شده در زیر استفاده کنید:

 • نام کاربری: root و پسورد: admin
 • نام کاربری: admin و رمز عبور: 1111111
 • نام کاربری: admin و رمز عبور: 4321

هر یک از این حساب‌ ها را امتحان کنید و ببینید آیا می‌توانید وارد سیستم شوید یا خیر.

فرآیند ریست در دستگاه DVR سامسونگ به مدل آن بستگی دارد. روش رمز عبور نشان داده شده در زیر برای مدل هایی که با SRD شروع می شود، کار می کند:

بنابراین، اگر رمز DVR سامسونگ را فراموش کرده اید، می توانید با استفاده از یکی از روش های زیر آن را ریست کنید.ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های سامسونگ

روش اول ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های سامسونگ

 • DVR را روشن کنید و آن را به مانیتور/تلویزیون وصل کنید.
 • با استفاده از کنترل از راه دور، دکمه DVR را فشار دهید (یا اگر کنترل از راه دور DVR شما دکمه DVR ندارد، Return را فشار دهید)، سپس به سرعت Freeze > Alarm > Freeze > Alarm > Freeze Return را فشار دهید. هنگامی که DVR با سرعت متوسط وارد شد از شما می پرسد که آیا می خواهید تنظیمات کارخانه را بارگیری کنید. ok را انتخاب کنید و تمام تنظیمات کارخانه بارگذاری می شود. این روش هیچ فیلم ضبط شده ای را حذف نمی کند.

روش دوم ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های سامسونگ

راه سخت تر این است که سیم برق را از پشت دستگاه DVR جدا کنید، سپس دستگاه را باز کنید و باتری ساعت را روی برد اصلی قرار دهید. آن را از مین برد خارج کنید، 2 ساعت صبر کنید، آن را دوباره در آن قرار دهید، آن را ببندید و برق را دوباره وصل کنید. به حالت پیش فرض کارخانه بازنشانی می شود و تمام فیلم ها پاک می شوند.

همان طور که اشاره کردیم، ممکن است هیچ یک از این روش ها برای همه تجهیزات سامسونگ اعمال نشوند. در این صورت  اگر پس از تلاش از هر دو راه، هنوز نتوانستید رمز خود را ریست کنید، به فروشنده دستگاه مراجعه کنید تا از طریق رمز عبور اصلی مشکل را حل کنند.

ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های اسوان

یکی دیگر از برند های دوربین مدار بسته و دستگاه های DVR و NVR، اسوان بوده که باید مراحل زیر را برای ریست کردن پسورد آن ها انجام داد:

 • جامپر مخصوص به ریست پسورد را شناسایی کنید.
 • دستگاه را روشن کنید.
 • وارد صفحه Login شوید.
 • در بخش نام کاربری و گذر واژه عبارت admin را وارد کنید.
 • حال می توانید اقدام به ریست کردن رمز از پیش فرض شده و انتخاب رمز جدید بفرمایید.

ریست کردن پسورد DVR و NVR دوربین های اسوان

ریست کردن پسورد DVR و NVR برند های متفرقه

برخی از برند های متفرقه مانند Macron و Raster دستگاه های شرکت های اصلی تولید کننده تجهیزات DVR و NVR داهوا و هایک ویژن را به نام خود در بازار عرضه کرده و به فروش می رسانند. روش ریست کردن پسورد DVR و NVR برند ها متفرقه به برند های اصلی شباهت بالایی دارد.

در صورتی که از این تجهیزات استفاده می کنید می توانید با خارج کردن باتری داخلی دستگاه و جایگذاری آن پس از چند دقیقه، دستگاه به تنظیم کارخانه باز می گردد و شما قادر به باز نشانی رمز عبور خود خواهید بود. هم چنین امکان باز نشانی رمز عبور برای بعضی از دستگاه های DVR از طریق تنظیم کردن پین های سوزنی روی مادر برد و قرار دادن پین ها در حالت خاص وجود دارد. علاوه بر این روش ها، فشردن دکمه ریست و نگه داشتن آن به مدت کوتاه برای برگشتن به تنظیمات اولیه کارخانه یکی از روش های ریست کردن پسورد DVR و  NVRبرند های متفرقه می باشد.ریست کردن پسورد DVR و NVR برند های متفرقه

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *