تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

تفاوت دزدگیر و دوربین مداربسته

تفاوت دزدگیر و دوربین مداربسته


تفاوت دزدگیر و دوربین مدار بسته : هر ساله هزاران دزدی خانگی در سراسر کشور رخ می دهد. اما بسیاری از آن ها به دلیل کمبود شواهد و منابع، حل و فصل شده است. در نتیجه، همیشه ترجیح داده می شود که اقدامات پیشگیرانه انجام شود تا در وهله اول قربانی چنین جرائمی نشوید.

سیستم های امنیتی خانه مانند دزدگیر و دوربین های مدار بسته راه حلی ایده آل برای رفع این مشکلات هستند. با این حال، از آنجایی که گزینه های زیادی در بازار وجود دارد، مردم ممکن است در انتخاب آن ها مردد شوند. ما نیز بارها با این سوال مواجه شده ایم که کدام سیستم امنیتی بهتر است – دزدگیر، دوربین مدار بسته یا هر دو؟ برگزاری دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن با 30% تخفیف دوره در مجتمع آموزشی برق

آموزش نصب دزدگیر اماکن

با این حال، هیچ پاسخ یکسانی برای این سوال وجود ندارد، زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن ها پرداخته ایم:

 • آیا راه حل مقرون به صرفه ای می خواهید؟
 • به دنبال چه ویژگی هایی در راه حل امنیتی خود هستید؟
 • آیا به سیستمی نیاز دارید که راه اندازی آن پیچیدگی کمتری داشته باشد؟
 • آیا به سیستمی نیاز دارید که کارکرد آن آسان باشد؟
 • هر چند وقت یکبار می خواهید سیستم را حفظ کنید؟

ویدئوی تفاوت دزدگیر و دوربین مدار بسته

اجازه دهید به شما کمک کنیم تا بفهمید این سیستم‌ها چگونه کار می‌کنند و چه ویژگی‌هایی دارند تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهترین است.

تفاوت دزدگیر و دوربین مدار بسته

سیستم هشدار یا دزدگیر چیست؟

سیستم امنیتی یا دزدگیر اماکن مجموعه ای از دستگاه ها شامل پنجره، در و حسگرهای محیطی است که به صفحه کلید مرکزی یا هاب (و معمولاً تلفن شما) متصل می شوند. دستگاه‌های شبکه شده، به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ درباره فعالیت‌های داخل و خارج از خانه شما ارائه می‌کنند.

سیستم هشدار زنجیره پیچیده ای از دستگاه ها است که برای هشدار به مالک ملک یا نماینده آن ها در مورد دسترسی غیرمجاز به ملک یا یک منطقه خاص طراحی شده است. انواع مختلف سیستم ها را می توان برای ایجاد یک شبکه کامل از پوشش با هم ترکیب کرد. هدف اصلی دزدگیر، هشدار دادن به مالک ملک است که مشکلی وجود دارد یا ممکن است کسی وارد ملک شما شده باشد. با سیستم ‌های مدرن این کار را می‌ توان با تلفن، کامپیوتر و یا سیستم تولید نویز سنتی انجام داد.

دزدگیرها همچنین می توانند در صورت شناسایی فعالیت غیر عادی به مقامات یا یک سیستم نظارت بر زنگ، هشدار دهند. به این ترتیب پلیس می تواند به اموال شما برای ایمن سازی آن پاسخ دهند. صداهای منتشر شده توسط یک سیستم هشدار نیز می تواند مجرمان را بترساند. رها کردن و ترک محل برای مجرمان بهتر از ماندن و قربانی شدن است.

سیستم هشدار یا دزدگیر

مزایای نصب دزدگیر

بارزترین تفاوت بین دزدگیرها و دوربین مداربسته این است که دزدگیرها جامع تر هستند. بسیاری از دزدگیرها شامل سیستم‌های دوربین یا حداقل زنگ‌های ویدئویی می‌شوند. اما آنها همچنین نفوذگران احتمالی را از طریق حسگرها و آشکارسازها ردیابی می کنند، نه فقط از طریق دید.

همچنین، اگر سیستمی با نظارت حرفه‌ای دارید، لازم نیست تمام توجه خود را به آن معطوف کنید. اگر خواب هستید یا در سینما هستید، بهتر است بدانید که اگر اتفاقی بیفتد، زنگ هشدار بلافاصله به مقامات هشدار می‌دهد.

یکی دیگر از مزایای سیستم های امنیتی این است که اعلان ها و هشدارها را معمولاً از طریق پیامک یا یک برنامه تلفن همراه برای شما ارسال می کنند. اگرچه انواع هشدارها به طور کلی به سیستم و سطح اتوماسیون خانگی آن بستگی دارد، برخی از نمونه‌ها شامل حرکت، تغییرات رطوبت، یا نوسان دما هستند.

مزایای نصب دزدگیر

معایب نصب دزدگیر

بسیاری از دزدگیرها به صورت حرفه ای نظارت می شوند. بسته به جایی که زندگی می کنید، ممکن است برای نصب آن در خانه به مجوز نیاز داشته باشید. اخذ این مجوز ممکن است هزینه زیادی را به شما تحمیل کند. علاوه بر این هزینه های تجهیزات اولیه نیز به نسبت بالا است.

انواع درزدگیرها

سیستم دزدگیر یک نوع سیستم امنیتی منزل است. حرکت درها و پنجره ها را از طریق کنتاکت ها و سنسورهای متصل به آن تشخیص می دهد. در صورت نفوذ، زنگ هشدار را به صدا در می آورد. به عنوان یک عامل بازدارنده سارق عمل می کند و به دور نگه داشتن متجاوزان کمک کرده است. به همین دلیل به عنوان یکی از سیستم های امنیتی کارآمد به شمار می رود.

این دزدگیرها در انواع مختلف با ویژگی های متفاوت موجود می باشند. در زیر دسته بندی اصلی دزدگیرها آورده شده است.

 1. فقط زنگ هشدار

این یک زنگ آژیر است که وقتی کسی در ملک شما نفوذ می کند صدای بلندی ایجاد می کند. با این حال، با کسی تماس نمی گیرد و برای یک ملک کم خطر مناسب است.

 1. زنگ شماره گیر

این نوع آلارم یک زنگ هشدار تماس است که در صورت نفوذ صدای بلندی ایجاد می کند. همچنین، به طور خودکار مخاطبینی را که به لیست دارنده کلید اضافه شده اند شماره گیری می کند.

 1. زنگ نظارت شده

این نوع سیستم به شما امکان می دهد خانه خود را به صورت شبانه روز و هفت روز هفته نظارت کنید و در صورت مشکوک شدن به سرقت به شما هشدار می دهد. این می تواند یک زنگ خود نظارت یا یک زنگ نظارت شخص ثالث باشد. هنگامی که در ملک شما نفوذی رخ می دهد، یک زنگ هشدار خود نظارت از طریق تماس به شما هشدار می دهد. از سوی دیگر، یک زنگ هشدار شخص ثالث به شخص دیگری اجازه می دهد تا ملک شما را با هزینه ماهانه اضافی نظارت کند.

 1. زنگ هوشمند

زنگ هوشمند همراه با یک برنامه گوشی هوشمند است که می تواند توسط کاربر برای نظارت بر فعالیت ها استفاده شود. شما به راحتی می توانید زنگ هشدار خود را از راه دور مسلح و خلع سلاح کنید. همچنین، می‌توانید در صورت نفوذ، تمام هشدارها را در برنامه خود دریافت کنید.

 1. زنگ هشدار سیمی یا بی سیم

سیستم های اعلام سرقت سیمی همانطور که از نام آن پیداست، دزدگیرهای سیمی با کابل برای راه اندازی هستند. نصب آنها کمی پیچیده است و باید توسط یک نصاب حرفه ای پیکربندی شوند. از طرف دیگر، دزدگیرهای بی سیم با باتری کار می کنند و نصب آن ها راحت تر است. با این حال، نسبت به دزدگیرهای سیمی کمی گران هستند.

 1. زنگ هشدار حیوانات خانگی

زنگ هشدار حیوانات خانگی با آشکارسازهای ویژه PIR ارائه می شود که حرکت حیوانات خانگی شما را در هنگام مسلح شدن نادیده می گیرد. بنابراین، هشدار کاذب ایجاد نمی کند. اکثر سیستم های هشدار را می توان با نصب یک سنسور حرکتی PIR به یک سیستم دوستدار حیوانات خانگی تبدیل کرد.

ویژگی های کلیدی دزدگیر

 • دزدگیر یک راه حل پیشگیرانه است که برای جلوگیری از سرقت طراحی شده است.
 • از طریق آژیرهای بلند یا تماس های تلفنی یا هشدارهای برنامه به شما هشدارهای بلادرنگ می دهد. سنسورهای دوربین قادر به ثبت و ارسال عکس و فیلم برای شما هستند.
 • سیستم‌های هشدار و لوازم جانبی استاندارد اکثرا ضد دستکاری هستند. بنابراین، برای یک مزاحم آسان نیست که بدون ایجاد زنگ هشدار از کنارش عبور کند.
 • هر بار که زنگ هشدار خاموش است برای شما اعلان ارسال می کند. این به شما کمک می کند تا اقدامات فوری و ضروری را انجام دهید.
 • آلارم های نظارت شده می توانند در صورت وقوع نفوذ به اشخاص ثالث یا پلیس هشدار دهند.

دوربین مدار بسته چیست؟

یک سیستم دوربین مدار بسته یا تلویزیون مدار بسته، شامل شبکه‌ای از دوربین ‌های استراتژیک است که برای ضبط فیلم در نقاط کلیدی مانند ورودی‌ ها، اتاق ‌های امن و چیزهایی از این نوع طراحی شده‌اند. می تواند در زمان واقعی به یک مانیتور نظارتی یا تلفن هوشمند پخش شود و به صورت محلی یا در فضای ابری برای مرجع بعدی ضبط کند. برای شرکت در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته مجتمع آموزش برق ثبت نام کنید.

دوربین مدار بسته یک سیستم دوربین است که برای اهداف نظارتی و امنیتی طراحی شده است. نقش اصلی آن نظارت بر اموال با ضبط فیلم از آنچه در ملک می‌گذرد است. این می تواند در صورت رخنه در جایی که باید مجرم را دستگیر کنید مفید باشد. بنابراین، به عنوان یک ابزار نظارتی کارآمد رتبه بندی می شود و به عنوان یکی از بهترین ابزارهای بازدارنده سرقت رتبه بندی می شود. با این حال، باید در یک مکان استراتژیک نصب شود تا از تمام نقاط ورودی ممکن فیلم بگیرد.

دوربین مدار بسته

نظارت را می توان از طریق یک برنامه تلفن هوشمند انجام داد. این به شما کمک می کند تا زمانی که دور هستید، ملک خود را کنترل کنید و به شما آرامش خاطر می دهد. همچنین می تواند در صورت مشکوک شدن به نفوذ به شخص ثالث هشدار دهد.

این راه حل حتی در بدترین سناریویی که دزدی اتفاق افتاده است مفید است، زیرا به ارائه شواهد علیه مهاجم از طریق فیلم های ضبط شده کمک می کند. مقامات پلیس در چنین سناریویی همیشه به فیلم های دوربین مداربسته اشاره می کنند. یک سیستم این دوربین ها دارای چندین سنسور دوربین است. با این حال، بسته به نیاز ملک خود، می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

مزایای دوربین مدار بسته

 • دوربین مدار بسته یک ابزار نظارتی است که شواهد را جمع آوری می کند و بر فعالیت های ملک شما نظارت می کند.
 • حتی هشدارهای اپلیکیشن را به شما ارائه می دهد. در واقع، دوربین نظارت شده به شخص ثالث اجازه می دهد تا اموال شما را تحت نظر داشته باشد و به هر هشداری که مطرح می شود پاسخ دهد.
 • اکثر سیستم های دوربین مدار بسته حرفه ای ضد دستکاری هستند. با این حال، هنوز این خطر وجود دارد که کسی ضبط کننده ها را غیرفعال یا آسیب برساند. این را می توان با جدا کردن خطوط از ضبط کننده های شبکه انجام داد.
 • سیستم دوربین مدار بسته یک لایه امنیتی اضافی در ملک شماست. اما در مقایسه با سیستم دزدگیر کمی گران است.
 • سیستم دوربین مدار بسته حتی قادر به گرفتن تصاویر در تاریکی از طریق جدیدترین دوربین های با وضوح بالا است.

معایب دوربین مدار بسته

یک سیستم دوربین مدار بسته از نظر دامنه محدود است. این سیستم‌ها فاقد اقدامات احتیاطی اضافی مانند حسگرهای باز/ بستن هستند و نظارت حرفه‌ای که شما با سیستم‌های دزدگیر اماکن دریافت می‌کنید را ندارند.

در دوربین مداربسته به دنبال چه چیزی باشم؟

پیشنهاد می کنیم با اصول اولیه دوربین امنیتی خانه شروع کنید. به عنوان مثال به موارد زیر توجه کنید:

 • کیفیت ویدیو
 • صحبت دو طرفه
 • دید در شب
 • حسگر حرکتی
 • ضد آب و هوا
 • گزینه های ذخیره سازی مناسب

سپس می توانید سوالات بیشتری در مورد دوربین مداربسته از خود بپرسید. به عنوان مثال، آیا این سیستم نظارتی بی سیم است یا دوربین های سیمی دارد؟ و آیا این سیستم NVR یا DVR دارد؟ همچنین ممکن است بخواهید بررسی کنید که آیا دوربین مدار بسته اپلیکیشنی دارد یا قدیمی تر است.

نتیجه گیری

هر دو دوربین مداربسته و سیستم های دزدگیر در کمک به ایمن نگه داشتن شما و خانواده تان نقش دارند. دزدگیر یک پیام فوری به مهاجم ارائه می دهد که او شناسایی شده است و احتمالاً کمک در راه است.علاوه بر این، یک سیستم دوربین مدارکی را برای پلیس فراهم می کند تا در دستگیری مجرم کمک کند. دوربین‌های جدیدتر همچنین می‌توانند یک سیستم تشخیص محیط موثر نیز ارائه دهند. البته، شما بر اساس شرایط خود تصمیم خواهید گرفت که چه چیزی برای شما بهترین است.

برای تمام نیازهای حفاظتی شما، سیستم های نظارت تصویری در طیف وسیعی از فرمت ها و سبک ها موجود است. برای مثال از دوربین های ترافیکی برای کنترل و نظارت بر جریان ترافیک در سطح شهر استفاده می شود. دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی اغلب به عنوان یک ابزار امنیتی در نظر گرفته می شوند، اما به عنوان یک ابزار اندازه گیری و مدیریت نیز عمل می کنند. ثابت کرده است که ابزار مهمی برای شرکت هایی است که با امنیت، کروز کنترل تطبیقی، کنترل جمعیت و سایر مسائل مرتبط سروکار دارند.

مجتمع آموزشی پایتخت برگزار کننده دوره های فنی و مهارتی مانند: آموزش نصب جک برقی ، آموزش نصب کرکره برقی، آموزش نصب اعلام حریق ، آموزش فیبر نوری ، آموزش ساخت تابلو روان و ثابت و … می باشد. جهت ثبت نام در دوره می توانید با شماره 02166577392 تماس بگیرید.

رای دهید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *