بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی


دسته بندی: مقالات تعمیرات لوازم خانگی | انتشار: 6 ماه قبل | اشتراک گذاری:

امروزه صحبت از معضل بیکاری در جوامع و کشورهای مختلف به گوش می خورد و بسیاری از افراد با وجود داشتن تحصیلات عالیه موفق به یافتن شغل مورد نظر خود نمی گردند. اما با کمی توجه به محیط اطراف خود می توان مشاغل بسیاری را یافت که می توان از طریق آنها امرار معاش نموده و به درآمدزایی رسید. یکی از این مشاغل تعمیرات ماشین ظرفشویی می باشد که شاید نسبت به آن کم توجهی شده است. اما در سال های اخیر و گسترش استفاده از ماشین های ظرفشویی در منازل، توجه افراد به این حرفه جلب شده است و نیاز بازار به نصاب و تعمیرکاران ماشین ظرفشویی به شدت احساس می شود.

با وجود خرابی های بسیاری که ممکن است در انواع ماشین های ظرفشویی به وجود آید نیاز است تا این دستگاه ها را جهت برطرف نمودن مشکل نزد فردی متخصص و تکنسین سپرد تا بتواند به راحتی و با سرعت بالا دستگاه را عیب یابی نموده و نسبت به تعمیر آن اقدام نماید. ممکن است بسیاری از افراد تمایل به وارد شدن به حرفه تعمیرات ماشین ظرفشویی را داشته باشند اما راه ورود به آن را ندانند. ما در این مطلب قصد داریم تا به معرفی این شغل و بازار کار و میزان درآمدی که دارد به همراه میزان سرمایه مورد نیاز و چگونگی ورود به این شغل را توضیح دهیم تا بتواند راهنمایی برای افراد علاقمند به این حرفه باشد.

بازار کار شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی

اگر بخواهیم به صورت کلی صحبت کنیم باید بگوییم که مشاغل فنی و خدماتی عموما با تعداد مراجعه کنندگان بسیاری رو به رو بوده و از بازار کار پر رونقی برخوردار می باشند. علت این امر را می توان به نیازی که در جامعه برای انجام خدمات مختلف وجود دارد مرتبط ساخت. به عنوان مثال ماشین ظرفشویی از جمله دستگاه هایی است که در زندگی مدرن امروز جای خود را باز کرده است و در گوشه بسیاری از آشپزخانه ها می توان این وسیله را مشاهده کرد. با وجود ماشین ظرفشوی دیگر نیازی به ایستادن در جلوی سینک و شست و شوی ظروف توسط دست نمی باشد و تمامی مراحل شست و شو، آبکشی و خشک کردن ظروف توسط ماشین ظرفشویی به صورت اتوماتیک انجام می گیرد.

اما با وجود تکنولوژی پر قدرتی که در ساخت ماشین های ظرفشویی به کار رفته است باز هم خرابی های مختلفی را در این دستگاه مشاهده می نماییم. از جمله این خرابی ها می توان به عدم شست و شوی تمیز ظروف، عدم آبگیری و یا عدم تخلیه آب دستگاه، خش انداختن ظروف مختلف، وجود سر و صدای غیر عادی در ماشین ظرفشویی و غیره اشاره کرد. هر یک از این مشکلات ممکن است در اثر خراب شدن قطعه ای خاص در دستگاه بوده و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر دارد. حساسیتی که ماشین ظرفشویی دارد باعث می شود تا برای عیب یابی و برطرف نمودن انواع مشکلات نتوان تعمیرات خودسرانه را انجام داد و نیاز به حضور و بررسی دقیق توسط تعمیرکار متخصص در این کار می باشد.

با وجود گران قیمت بودن ماشین ظرفشویی، در صورت خراب شدن آن، افراد ترجیح می دهند تا ان را توسط تعمیرکار تعمیر نموده و هزینه زیادی را صرف خرید دستگاه جدید ننمایند. در نتیجه بازار کار تعمیرکاران ماشین ظرفشویی از رونق خوبی برخوردار بوده و این افراد علاوه بر تعمیرات قادر به اموری مانند نصب و سرویس ماشین ظرفشویی نیز می باشند که بر افزایش درآمد آنها نقش بسزایی دارد.

شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی

کسب درآمد بالا در شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی

افزایش درآمد در مشاغل فنی کاملا بستگی به تلاش و مهارت خود فرد داشته و نمی توان مبلغ ثابتی را برای آن در نظر گرفت؛ به همین دلیل است که برخی افراد از میزان بالای درآمد خود ابراز خرسندی نموده و برخی دیگر از بازار کساد خود شکایت دارند. برای موفقیت در شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی در قدم اول لازم است تا مهارت های فنی خود را گسترش داده و با انواع ماشین های ظرفشویی در برندهای مختلف آشنا گردید و نسبت به قطعات مختلف آنها آگاهی پیدا کرد. برای این که بتوان کاری با کیفیت را ارائه داد نباید تنها به شناخت قطعات پرداخت و نیاز است تا مکانیسم عملکرد قطعه مورد نظر و همچنین عملکرد کلی ماشین ظرفشویی را شناخت تا بتوان به طور دقیق به عیب یابی و تعمیر دستگاه پرداخت. حسن انجام کار از موارد ضروری است که در ارتباط مستقیم ا میزان درآمد تعمیرکار ماشین ظرفشویی دارد.

بازاریابی و تبلیغات روشی موثر در افزایش درآمد در تمامی حرفه ها از جمله تعمیرات ماشین ظرفشویی می باشد که باید به صورت برنامه ریزی شده و حرفه ای انجام گیرد. برخی کر می کنند صرف هزینه جهت تبلیغات دور ریختن پول است در صورتی که بازاریابی و تبلیغات یک فاکتور مهم و موثر در کسب و کارهای گوناگون بوده و ارزش هزینه کردن را دارد؛ چرا که چندین برابر مبلغی که صرف امور تبلیغات شده است از طریق مراجعه مشتریان از سراسر نقاط شهر به شما بازگردانده شده و کسب و کارتان رونق خواهد یافت.

روش های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد که از آن جمله می توان به چاپ تراکت هایی که ویژگی های کاری شما در آن ذکر شده است و پخش نمودن آنها در سطح شهر اشاره نمود. به علاوه امروزه تبلیغات در اینترنت و فضای مجازی نیز روشی بسیار موثر در معرفی حرفه شما به سایرین می باشد که سبب افزایش درآمد شما می گردد.

به علت برخورد مستقیمی که با مشتری در شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی وجود دارد بایستی تعمیرکاران بر روی ارتباطات خود کار کرده و نحوه برخورد درست با مشتری را بدانند. خوش برخوردی به همراه کیفیت قابل قبول و سرعت عمل بالا در کار می تواند از شما تعمیرکاری حرفه ای ساخته و میزان درآمد شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

چگونگی ورود به شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی

برای این که بتوان وارد شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی گردید می توان در هنرستان در رشته تعمیرات لوازم خانگی به آموزش تعمیرات لوازم خانگی پرداخت و یا در دانشگاه رشته برق یا الکترونیک را انتخاب کرد. علاوه بر آن دوره های آموزشی وجود دارند که در زمانی کوتاه از شما تعمیرکاری حرفه ای ساخته و به شما اعتماد به نفس وارد شدن به بازار کار را می دهند.

در دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی که در آموزشگاه های مختلف برگزار می گردد آموزش ها به صورت جامع و کامل صورت گرفته و سرفصل های متنوعی به افراد آموزش داده می شود. در این دوره ها افراد می توانند به آموزش های مکانیکی ماشین ظرفشویی و یا تعمیرات برد الکترونیکی این دستگاه بپردازند و پس از آن مدرک معتبر فنی و حرفه ای را از آموزشگاه دریافت نمایند. این مدرک در صورتی که رسمی باشد قابل ترجمه به زبان های دیگر نیز بوده و می توان توسط آن جهت مهاجرت به سایر کشورها اقدام نموده و در آنجا مشغول به تعمیرات ماشین ظرفشویی گردید.

در این آموزشگاه ها کارگاه های مجهزی تدارک دیده شده است که کارآموزان تحت تعلیم اساتید به نام کشوری اقدام به باز و بسته کردن انواع ماشین های ظرفشویی و تعویض و تعمیر قطعات ان می نمایند. در این دوره ها برندهای مختلف ماشین ظرفشویی به افراد معرفی گشته و ارورهای مختلفی که هر دستگاه نمایش می دهد به کارآموزان گفته خواهد شد.

مزیتی که این دوره های آموزشی دارند این است که امکان پشتیبانی از دوره ها پس از پایان کار وجود داشته و افراد پس از ورود به بازار کار نیز می توانند به صورت تلفنی یا حضوری سوالات خود را از مدرسین دوره در حوزه تعمیرات ماشین ظرفشویی مطرح نمایند.

تعمیرات ماشین ظرفشویی

سرمایه مورد نیاز در شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی

جهت ورود به شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی در ابتدا باید هزینه ای را جهت شرکت در دوره های آموزشی در نظر گرفت که این مبلغ چیزی در حدود 1 میلیون تومان می باشد. علاوه بر آن در صورتی که فرد تمایل به اجاره مغازه دارد هزینه اجاره ماهیانه و یا رهن مغازه نیز باید در نظر گرفته شود. البته به علت این که ممکن است در ابتدای کار درآمدی که فرد کسب می نماید کفاف اجاره مغازه را ندهد، بهتر است پس از کسب مهارت های لازم، فرد در شرکت های خدماتی و تعمیراتی مختلفی که در سطح شهر وجود دارند به انجام کار مشغول شده و زمانی که به تجربه کافی در این کار دست یافت و بازاریابی ها و تبلیغات خود را نیز انجام داد اقدام به راه اندازی و اجاره مغازه نماید.

مبلغی اندک نیز جهت تهیه ابزار کار باید در نظر گرفته شود که این مبلغ به علت سادگی ابزار کار مورد نیاز زیاد نبوده و هر کسی قادر به تامین آن می باشد.

چالش های ورود به بازار کار

در هنگام ورود به حرفه تعمیرات ماشین ظرفشویی نباید توقع داشت که از همان ابتدا درآمد زیادی را کسب نمود و کسب درآمد بالا مستلزم صبر و حوصله به همراه تلاش فراوان بوده و ناامیدی در این کار می تواند به شکست فرد منجر گردد. لازم است تا تعمیرکار ماشین ظرفشویی با انواع برندها و دستگاه های موجود در بازار آشنایی داشته و نحوه کار کردن با آنها را بداند. داشتن اطلاعات آپدیت در این حوزه می تواند موجب شود تا فرد به عنوان تعمیرکاری حرفه ای در میان افراد شناخته شده و مراجعه کنندگان بسیاری داشته باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس