نحوه تنظیم درب های چمبرلین – مشکلات مربوط به درب های چمبرلین


دسته بندی: مقالات تعمیرات | انتشار: 1 سال قبل | اشتراک گذاری:

اگر در باز کن فقط زمانی که در مقابل آن ایستاده اید باز شود، این امر برایتان کمی آزار دهنده خواهد بود. اگر درب اتوماتیک پارکینگ با فشردن دکمه ­ی ریموت بسته نشود یا در بدترین زمان در میان راه نیمه باز بماند مقدار زیادی از وقت شما تلف خواهد شد. در این مطلب به بررسی درب های چمبرلین می پردازیم.

بسته به نوع فن­آوری و مکانیسمی که درب اتوماتیک پارکینگ شما بر مبنای آن ساخته شده است روش­ های مختلفی برای تنظیم کردن درب بازکن خودکار چمبرلین وجود دارد.

با وجود این که بسیاری از درب بازکن ­های خودکار، به صورت اتوماتیک تنظیم می­شوند اما روش­ هایی هم وجود دارند که می­توان از آن­ ها استفاده کرد و حدود باز و بسته شدن درب را تنظیم کرد تا کنترل کننده به بهترین شکل کار کند.

طریقه­ ی تنظیم کردن درب بازکن پارکینگ چمبرلین

مشکلات مربوط به درب های چمبرلین

مشکلات مربوط به درب های چمبرلین

تنظیمات تعیین محدوده و میزان حرکت

تنظیمات تعیین محدودیت، نقاطی را که قرار است درب تا آن جا بالا یا پایین برود تعیین و کنترل می­کند. برای انجام تنظیمات تعیین محدودیت بیشتر درب بازکن­ های اتوماتیک، تنها وسیله­ ی مورد نیاز یک پیچ گوشتی دوسو است.

اگر درب تا بیشترین حد ممکن باز نمی­شود و یا تا رسیدن به زمین بسته نمی­شود، کنترل کننده­ ی میزان حرکت به تنظیم مجدد نیاز دارد. اگر حرکت درب به طرف بالا به خوبی صورت نمی­گیرد، پیچ تنظیم کننده­ ی حرکت به طرف بالا را در جهت حرکت عقربه­ های ساعت بچرخانید.

برای کاهش دادن محدوده هم این پیچ را خلاف حرکت عقربه­ های ساعت بچرخانید.

برای افزایش دادن محدوده­ ی حرکت به طرف پایین، پیچ تنظیم کننده­ی حرکت به طرف پایین را خلاف جهت عقربه­ های ساعت بچرخانید. برای کم کردن محدوده­ ی حرکت به طرف پایین هم باید همین پیچ را در جهت عکس بچرخانید.

به ازای هر یک دور چرخاندن پیچ تنظیم، محدوده ­ی حرکت حدود 2.5 سانتی متر تغییر می­کند.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش نصب درب اتوماتیک به صورت عملی و صفر تا صد در مجتمع آموزش برق

تست کردن محافظ ایمنی و سیستم بازگشت خودکار

درهای اتوماتیک پارکینگ دارای یک سیستم محافظ ایمنی هستند که به محض تشخیص اجسام موجب می­شوند درب به حالت قبل بازگردد. پس از این که تنظیمات تعیین محدوده صورت گرفت باید سیستم محافظ و سیستم بازگشت ایمنی را تست کنید.

یک رول دستمال کاغذی را در مسیر حرکت در قرار دهید و دکمه­ ی ریموت را فشار دهید تا در بسته شود. اگر لوله­ ی مقوایی وسط دستمال کاغذی خم شد یعنی فشار زیادی به آن وارد شده است تا در مسیر بازگشت را در پیش بگیرد.

یک تکه بلوک چوبی با ابعاد 2 در 4 نیز می­تواند نشان دهد که سیستم بازگشت خودکار برای فعال شدن به فشار زیادی احتیاج دارد یا نه.

اگر در اتوماتیک پارکینگ به محض برخورد با بلوک چوبی در جهت عکس حرکت نکرد یعنی سیستم بازگشت خودکار برای فعال شدن به فشار زیادی نیاز  دارد.

چشمی که هنگام قرار گرفتن یک جسم در مسیر حرکت در مانع از بسته شدن آن می­شود، ممکن است در طول سال به مراقبت و تعمیر نیاز داشته باشد.

این سیستم می­خواهد از آسیب رسیدن به حیوانات یا بچه­ های کوچکی که در مسیر بسته شدن در قرار می­گیرند جلوگیری کند. این چشمی را بررسی کرده و هر گونه گرد و غبار یا ذرات خارجی که روی برآمدگی آن تجمع یافته است و مانع از انجام درست مکانیسم می­شود را تمیز کنید.

اگر به چشمی­ هایی که در دو طرف درب اتوماتیک پارکینگ نصب شده اند ضربه وارد شده یا جا به جا شده اند، باید دوباره محل قرار گرفتن آن­ها را تنظیم کنید تا بتوانند در چهارچوب در با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

برای تست کردن آن­ها جلوی چشمی­ ها را بگیرید تا ببینید که در بسته می­شود یا نه، در صورت سالم بودن در نباید بسته شود.

ایمنی و نکات

اگرچه درب اتوماتیک پارکینگ جزو سیستم ­هایی است که موجب راحتی افراد می­شود، نباید پتانسیل آن را بیشتر از حد معمول در نظر بگیرید تا هنگام استفاده از درب موجب صدمه زدن به آن شوید.

اگر هنگام انجام تنظیمات بیش از اندازه دکمه­های کنترل را فشار دهید باعث داغ کردن موتور خواهید شد. اگر موتور برای جلوگیری از آسیب رسیدن به آن به صورت خودکار خاموش شود، باید 15 دقیقه منتظر بمانید و پس از آن دوباره مشغول به کار شوید.

به شما پیشنهاد می­ کنیم که تست ایمنی را هر ماه انجام دهید تا از عملکرد درست درب مطمئن شوید، به خصوص اگر حیوانات خانگی کوچکی دارید که هر روزه مدام درحال عبور از مسیر درب اتوماتیک هستند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس