بازار کار نصب ضبط و باند خودرو به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی


دسته بندی: مقالات تعمیرات | انتشار: 6 ماه قبل | اشتراک گذاری:

بسیاری از مشاغل وجود دارند که ممکن است برای بسیاری از افراد ناشناخته بوده اما منبع درآمد خوبی برای آنها باشد. یکی از این مشاغل نصب ضبط و باند خودرو می باشد که بیشتر ما برای یک بار هم که شده به این افراد جهت نصب سیستم صوتی اتومبیل خود به آنها مراجعه کرده ایم. سیستم صوتی با کیفیت در خودرو از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و حتما دیده اید که اکثر افراد پس از خرید خودروی فابریک که خود دارای ضبط می باشد اقدام به نصب سیستم صوتی جدید می نمایند. نصاب های ضبط و باند خودرو قادر به نصب تجهیزات دیگری مانند آمپلی فایر، سیستم تصویری در پشت صندلی ها و … نیز می باشند و به همین علت تعداد مراجعه کنندگان به این افراد بسیار زیاد می باشد.بسیاری از جوانان علاقمند به فعالیت در حوزه نصب ضبط و باند خودرو می باشند اما از جزئیات و نحوه ورود به این حرفه بی خبر بوده و به دنبال اطلاعات جامعی در این زمینه می باشند. ما در این مطلب تلاش کرده ایم تا به معرفی بازار کار نصب ضبط و باند خودرو پرداخته و آینده شغلی و هر آنچه برای ورود به این حرفه مورد نیاز است مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی شغل و بازارکار نصب ضبط و باند خودرو

بسیاری از افراد در هنگام رانندگی به آهنگ ها یا پادکست های مختلفی گوش می دهند و با این کار از مسیری که در آن رانندگی می نمایند لذت بیشتری می برند. موضوع سیستم صوتی خودرو برای برخی افراد به قدری اهمیت دارد که حاضرند هزینه زیادی را صرف نصب و باندهای مختلف در اتومبیل خود نمایند و همانقدر که به موتور خودروی خود اهمیت می دهند، برای سیستم صوتی آن نیز ارزش قائل می باشند. به همین دلیل است که بازار کار نصب سیستم صوتی خودرو از رونق بالایی برخوردار بوده و افرادی که در این حرفه فعالیت می نمایند می توانند به درآمد بالایی دست یابند. نصابان ضبط و باند خودرو می توانند به افراد متقاضی برای نصب سیستم صوتی مشاوره داده و آنها را در خصوص انواع سیستم های صوتی موجود در بازار و کیفیتی که دارند راهنمایی نمایند. با وجود تعداد زیادی از مغازه های نصب ضبط و باند خودرو که در سطح شهر وجود دارد اما هنوز هم بازار نیاز به این افراد داشته و اشباع نشده است.

بازار کار نصب ضبط و باند خودرو نه تنها در ایران که در سایر کشورها نیز بسیار پر رونق بوده و افرادی که در این حرفه دارای مهارت می باشند معمولا از درآمد بالایی برخوردار خواهند بود.

چگونگی ورود به بازار کار نصب ضبط و باند خودرو

به علت تنوع بالایی که در این حرفه وجود دارد می تواند برای بسیاری از افراد کاری سرگرم کننده و در عین حال درآمدزا باشد. به همین دلیل است که علاقمندان بسیاری به سمت این حرفه جذب شده و آن را به عنوان شغل اصلی یا شغل دوم خود انتخاب می کنند. برای وارد شدن به این حرفه نیاز است تا افراد مهارت های فنی که برای انجام کار مورد نیاز است را به طور کامل فراگیرند و در ادامه به کسب تجربه بپردازند. برای کسب این مهارت ها می توان به عنوان کارآموز نزد افرادی که در این حرفه مشغول به کار می باشند مدت زمانی را کار کرده و با فوت و فن کار آشنا شد. اما ممکن است بسیاری از افراد شاگرد و کارآموز را قبول نکرده و از این کار امتناع نمایند.

به علت استقبال زیادی که از شغل نصب ضبط و باند خودرو توسط افراد مختلف شده است و نیازی که در بازار برای آن وجود دارد، سازمان فنی و حرفه ای کشور دوره آموزش نصب ضبط و باند خودرو را برای این افراد برگزار می نماید. این دوره آموزشی کاملا تخصصی بوده و به منظور معرفی نیروی کارآمد و مفید به بازار کار، توسط آموزشگاه های زیر نظر فنی و حرفه ای برگزار می گردد. سرفصل هایی که در این کلاس ها به کارآموزان آموزش داده می شود تمامی مباحث را در بر گرفته و افراد توانایی نصب و تعمیر انواع سیستم های صوتی به کار رفته در خودروهای داخلی و خارجی را به دست می آورند.

این کلاس ها هم به صورت تئوری و هم در کارگاه های عملی توسط اساتید خبره در این کار برگزار می شوند و در انتهای دوره نیز مدرک فنی و حرفه ای معتبر به کارآموزان اعطا گشته و به راحتی می توانند جذب بازار کار گردند و فعالیت خود را به صورت مستقل آغاز نمایند.

بازار کار نصب ضبط و باند خودرو

کسب درآمد بالا در شغل نصب ضبط و باند خودرو

پیشرفت شغلی و کسب درآمد بالا در این حرفه امکان پذیر می باشد و می توان پس از چند سال کار کردن اعتبار بالایی برای خود کسب کرده و به درآمد بالاتری دست یافت. در آغاز کار که هنوز به افراد مختلف معرفی نشده اید امکان ضرر و زیان نیز وجود داشته اما به مرور و انجام بازاریابی و تبلیغات صحیح و اصولی می توان به صورت آهسته و پیوسته پله های موفقیت را طی نموده و به کسب درآمدهای بالاتر دست یافت.

هنگام تاسیس و راه اندازی مغازه نصب سیستم صوتی خودرو، نیاز به یک برنامه ریزی حساب شده و مدیریت اصولی می باشد تا بتوان در این حرفه پیشرفت نموده و به میزان بالاتری از درآمد دست یافت. همانطور که گفته شد تبلیغات می تواند نقشی بسیار مهم را در پیشرفت شغلی ایفا نماید و این کار می تواند به راحتی و در شبکه های اجتماعی مختلف مانند تلگرام و اینستاگرام صورت گیرد. اما پیش از آن که به انجام تبلیغات پرداخت، نیاز است تا دانش فنی خود را در این کار بالا برده تا در هنگام مراجعه مشتری، رضایت وی جلب گردد و به یک مشتری ثابت تبدیل شده و شما را به سایرین نیز معرفی نماید.

سرعت عمل در شغل نصب ضبط و باند خودرو اهمیت زیادی داشته و نصاب باید بتواند در عرض چند ساعت یک سیستم صوتی با کیفیت را برای اتومبیل مهیا نماید.

چه سرمایه ای برای ورود به شغل نصب ضبط و باند خودرو مورد نیاز است؟

شغل نصب سیستم صوتی خودرو جزء مشاغلی است که می توان با سرمایه ای اندک نیز آن را آغاز نمود و در ادامه با استفاده از پس اندازی که نموده اید آن را گسترش داده و به پیشرفت بیشتری دست یافت. در ابتدا مبلغی در حدود 1 میلیون تومان را باید برای شرکت در دوره های آموزشی مربوطه در نظر بگیرید و بعد از آن می توان به افرادی که متخصص برق خودرو می باشند مراجعه نموده و در قسمتی از مغازه آنها به انجام کار پرداخت. این افراد ممکن است اجاره یا درصد کمی را از شما دریافت نموده و اجازه دهند تا در مکان مورد نظر به نصب ضبط و باند خودرو بپردازید.

همانطور که می دانید شغل نصب ضبط و باند خودرو یک شغل فنی می باشد و کار افراد در واقع نصب سیستم های صوتی مختلف می باشد. اما در صورتی که این افراد بتوانند سرمایه ای را تهیه کرده و توسط آن انواع سیستم های صوتی خودرو مانند انواع ضبط ها  باندها، آمپلی فایر، ساب ووفر و … را خریداری نموده و علاوه بر نصب این تجهیزات به فروش آن هم مشغول شوند به سود بیشتری رسیده و به پیشرفت سریع تری دست یابند.

برای اجاره مغازه به صورت مستقل نیز باید سرمایه ای در نظر گرفته شود. البته بسیاری از افراد مقداری از درآمد ماهیانه خود را به اجاره مغازه اختصاص می دهند که در صورت بالا بودن درآمد کاری عاقلانه می باشد.

شغل نصب ضبط و باند خودرو

نصاب های ضبط و باند خودرو با چه چالش هایی مواجه می باشند؟

نصب سیستم صوتی بر روی خودرو با توجه به نوع ضبط و باند و نوع خودرویی که در اختیار است متفاوت می باشد و هر سیستم مخصوص نوع خاصی از اتومبیل ها طراحی شده و نصابان باید این موضوع را مورد توجه قرار داده و به سازگاری ضبط و باند با خودرو مورد نظر توجه داشته باشند. تمامی سیم ها براکت هایی که برای عبور از داخل ماشین نصب می گردند باید متناسب با فضای ماشین باشند و بی توجهی به این موضوع می تواند کیفیت سیستم را پایین بیاورد.

برای نصب ضبط و باند خودرو بایستی قاب های پلاستیکی دور تا دور استریو احاطه شده است را با دقت بسیاری باز نمود تا این قاب دچار شکستگی و خرابی نگردد. به علاوه سیم های مختلفی در سیستم صوتی وجود دارند که هر یک باید به مکان به خصوصی نصب گردند و نصب اشتباه آنها می تواند خطراتی را به بار آورد.

یک نصاب سیستم صوتی خودرو باید به تمام جزئیات نصب مسلط بوده و با انواع سیستم ها آشنایی داشته باشد تا در هنگام نصب آنها خسارتی را به خودرو یا سیستم صوتی وارد ننماید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس