درخواست کارآموزی

نحوه افزایش طول عمر باتری گوشی های آیفون

نحوه برطرف کردن ایراد بلوتوث در ios 11
مارس 3, 2019
نحوه تعویض دوربین گلکسی s9
آوریل 10, 2019

نحوه افزایش طول عمر باتری گوشی های آیفون

مبارزه با ٥ عاملي كه باتري آيفون را زود خالي مي كند:

 

  1. بدون شک بزرگ‌ترین عامل باتری خوری در آیفون هوای سرد است. شارژ آیفون در هوای سرد و استفاده از آیفون در هوای سرد؛ هر دو مشکل‌زا است.

از سوی دیگر هوای داغ نیز بر پرفورمنس و عمر باتری از آن طرف ماجرا دخیل است. بهترین دما برای آیفون حدود 20 درجه سانتی‌گراد است.

از طرفی شارژ باتری در دمای زیر صفر، منجر به تخریب دائمی باتری می‌شود.

شارژ در دمای اتاق، قرار دادن آیفون در جیب در هوای سرد، پوشش مناسب و کاور ترجیحا گرم و عدم ترک آیفون در خودروی سرد در فصل زمستان؛ نکاتی است که برای افزایش عمر باتری باید رعایت کنید.

 

2-     روشنایی اسکرین معضل بعدی است. اغلب گوشی‌های جدید به طرز خیره‌کننده‌ای روشن هستند و نور زیادی از اسکرین پخش می‌شود. فعال کردن Auto Brightness می‌تواند روی عمر باتری موثر باشد.

 

3-     آنتن دهی ضعیف دلیل عمده دیگری است که موجب باتری‌خوری می‌شود.  یکی از دلایلی که اپل دنبال دوسیم‌کارته کردن گوشی خود نرفته است، همین عامل بوده و البته قرار است مدل 2018 مجهز به e-Sim شود.

به هر حال اگر در مکانی هستید که آنتن‌دهی ضعیف است برای افزایش عمر باتری، بهتر است گوشی را در حالت Airplane قرار داده تا باتری‌خوری رخ ندهد.

 

4-     اپ‌های غیرحرفه‌ای که توسط برنامه‌نویسان مبتدی نوشته می‌شود، در کنار عدم رعایت استانداردهای برنامه‌نویسی اپل باعث می‌شود تا یک اپلیکیشن کل باتری را بخورد.

شما قادرید در قسمت گزارش باتری ببینید کدام اپلیکیشن باتری خوری می‌کند و اگر لازم ندارید، آن را حذف کرده یا برنامه را ببندید. آف کردن Background App Refresh نیز در مورد برنامه مورد نظر در افزایش عمر باتری موثر است.

 

5-     نوتیفیکیشن‌های زیادی مربوط به انواع اپ‌ها باعث باتری‌خوری می‌شوند. در صورتی که نیاز ندارید برای افزایش عمر باتری، نوتیفیکیشن را غیر فعال کنید یا دست کم نوتیفیکیشن اپ‌های غیر ضروری را غیر فعال سازید.

با غیر فعال کردن Show on Lock Screen در قسمت ستینگز(setting)/ نوتیفیکیشنز(notifications) می‌توانید این کار را انجام دهید.

باتری آیفون

مشکلات مربوط به طول عمر باتری گوشی ها می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد، برای مطمئن شدن از سلامت باتری گوشی بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید، همچنین می توانید با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات موبایل در مجتمع آموزش برق تعمیرات تمامی قسمت های تلفن های همراه اندروید و IOS را به طور کاملا عملی فرابگیرید.