مشکلات مربوط به درب های چمبرلین
نحوه تنظیم درب های چمبرلین – مشکلات مربوط به درب های چمبرلین
آوریل 20, 2020
مشکلات بلوتوث Honor 20 View 
چگونه مشکلات بلوتوث Honor 20 View را برطرف کنیم؟
آوریل 28, 2020

چرا یخ ساز یخچال LG بسیار آهسته کار می ­کند

یخ ساز یخچال الجی

تعدادی از متغیرها از جمله درجه حرارت، دسترسی به آب و میزان فشار آب سرعت تشکیل قطعات یخ در داخل یخچال LG را تعیین می ­کنند. وجود مشکل در هر یک از این عوامل می­تواند باعث کاهش سرعت تولید یخ و یا تولید قطعات یخ غیرعادی بشود. اگر مطمئن شوید که یخچال فریزر LG شما برای تولید به موقع یخ موارد مورد نیاز را دارا است، می ­توانید در مدت زمانی کوتاه میزان یخ دریافتی از یخ ساز را افزایش دهید. اکنون به بررسی مسائلی که می ­توانند منجر به کند شدن عملکرد یخ ساز شوند می­ پردازیم. در این مطلب چرا یخ ساز یخچال LG بسیار آهسته کار می ­کند می پردازیم.

چرا یخ ساز یخچال LG بسیار آهسته کار می ­کند؟

یخ ساز یخچال الجی

24 ساعت صبر کنید

قبل از انجام هر گونه تنظیمات باید حداقل یک روز کامل صبر کنید. یخچال فریزر lg نیاز به خنک شدن، دریافت آب و تشکیل دادن مکعب­ های یخ دارد.

اولین قالب­ های یخ حدوداً 24 ساعت بعد از این که منبع آب و برق را به یخچال فریزر وصل کردید آماده خواهد شد. این بازه­ی زمانی که طولانی به نظر می­رسد یک بازه­ ی طبیعی است.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تععمیرات لوازم خانگی به صورت کاملا عملی در مجتمع آموزش برق

تنظیمات ترموستات ضعیف است

درجه حرارت یخچال را روی 37 درجه­ ی فارنهایت یا 3 درجه­ ی سانتی گراد، و درجه حرارت فریزر را روی 0 درجه ­ی فارنهایت یا 18- درجه ­ی سانتی گراد تنظیم کنید.

اگر دمای یخچال روی دماهایی بالاتر از اعداد پیشنهاد شده توسط شرکت تولید کننده­ی یخچال تنظیم شود مواد غذایی داخل آن زودتر خراب می­شوند و یخ ساز هم نمی­تواند در زمان مورد نیاز یخ بسازد و بازده کلی یخچال فریزر کاهش می­یابد.

پس از تغییر دادن تنظیمات دما باید چند ساعت صبر کنید تا تأثیر این تنظیمات را ببینید.

کثیف بودن فیلتر آب

فیلتر آب موجود در یخچال فریزر LG باید هر 6 ماه یک بار تعویض شود تا از انسداد آن توسط تجمع آهک و سایر ذرات موجود در آب جلوگیری شود.

اگر فیلتر آب مسدود شود جریان آبی که وارد دیسپنسر آب و یخ ساز می­شود محدود می­گردد و در نتیجه بازده کلی سیستم کاهش پیدا می­کند و گاهی اوقات در این شرایط قطعات یخ تو خالی تشکیل می­شوند. فیلتر آب در گوشه ­ی بالایی سمت چپ قسمت یخچال قرار گرفته است.

گرفتگی شلنگ آب متصل به یخچال

آب از طریق شلنگی که در پشت یخچال فریزر قرار دارد وارد آن می­شود. اگر این شلنگ پیچ خورده و یا خم شده باشد این مسئله جریان آب را محدود می­کند و مشکلاتی مشابه مشکلات مربوط به مسدود شدن فیلتر آب را به وجود می­آورد یعنی کند شدن فرآیند ساخته شدن یخ ­ها و تشکیل یخ­های تو خالی.

اگر شلنگ پیچ خورده است آن را صاف کنید و مطمئن شوید شیر آبی که آب ورودی به شلنگ و یخچال فریزر را تأمین می­کند کاملاً باز است.

گاهی اوقات سیستم­ های تصفیه ­ی آب یا چنین سیستم­هایی که باعث بازگشت جریان آب می­شوندمی­توانند فشار آب ورودی به یخچال را تحت تأثیر قرار می ­دهد. برای آگاهی از جزئیات بیشتر دفترچه راهنمای سیستم تصفیه ­ی آب خود را مطالعه کنید.

درب یخچال باز مانده است

مطمئن شوید که درب یخچال و فریزر کاملاً بسته می­شود. اگر بطری­ها، شیشه­های مربا، و بسته های مواد غذایی به درستی در داخل یخچال قرار نگرفته باشند اجازه نمی­ دهند که در به طور کامل بسته شود و در نتیجه منجر به وارد شدن هوای گرم به داخل یخچال می­شوند و این مسئله روند تولید یخ را کند می­کند.

زمانی که در به طور کامل بسته می ­شود لبه­ ی لاستیکی درب یخچال با بدنه ­ی یخچال کاملاً تماس برقرار می­کند.

WeCreativez WhatsApp Support
اگر درباره دوره های آموزشی سوالی دارید بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.
👋 سلام، چطور میتونم کمکتون کنم ؟