چرا یخ ساز یخچال LG بسیار آهسته کار می ­کند


دسته بندی: مقالات تعمیرات لوازم خانگی | انتشار: 2 ماه قبل | اشتراک گذاری:

تعدادی از متغیرها از جمله درجه حرارت، دسترسی به آب و میزان فشار آب سرعت تشکیل قطعات یخ در داخل یخچال LG را تعیین می ­کنند. وجود مشکل در هر یک از این عوامل می­تواند باعث کاهش سرعت تولید یخ و یا تولید قطعات یخ غیرعادی بشود. اگر مطمئن شوید که یخچال فریزر LG شما برای تولید به موقع یخ موارد مورد نیاز را دارا است، می ­توانید در مدت زمانی کوتاه میزان یخ دریافتی از یخ ساز را افزایش دهید. اکنون به بررسی مسائلی که می ­توانند منجر به کند شدن عملکرد یخ ساز شوند می­ پردازیم. در این مطلب چرا یخ ساز یخچال LG بسیار آهسته کار می ­کند می پردازیم.

چرا یخ ساز یخچال LG بسیار آهسته کار می ­کند

24 ساعت صبر کنید

قبل از انجام هر گونه تنظیمات باید حداقل یک روز کامل صبر کنید. یخچال فریزر lg نیاز به خنک شدن، دریافت آب و تشکیل دادن مکعب­ های یخ دارد.

اولین قالب­ های یخ حدوداً 24 ساعت بعد از این که منبع آب و برق را به یخچال فریزر وصل کردید آماده خواهد شد. این بازه­ی زمانی که طولانی به نظر می­رسد یک بازه­ ی طبیعی است.

تنظیمات ترموستات ضعیف است

درجه حرارت یخچال را روی 37 درجه­ ی فارنهایت یا 3 درجه­ ی سانتی گراد، و درجه حرارت فریزر را روی 0 درجه ­ی فارنهایت یا 18- درجه ­ی سانتی گراد تنظیم کنید.اگر دمای یخچال روی دماهایی بالاتر از اعداد پیشنهاد شده توسط شرکت تولید کننده­ی یخچال تنظیم شود مواد غذایی داخل آن زودتر خراب می­شوند و یخ ساز هم نمی­تواند در زمان مورد نیاز یخ بسازد و بازده کلی یخچال فریزر کاهش می­یابد.پس از تغییر دادن تنظیمات دما باید چند ساعت صبر کنید تا تأثیر این تنظیمات را ببینید.

کثیف بودن فیلتر آب

فیلتر آب موجود در یخچال فریزر LG باید هر 6 ماه یک بار تعویض شود تا از انسداد آن توسط تجمع آهک و سایر ذرات موجود در آب جلوگیری شود.اگر فیلتر آب مسدود شود جریان آبی که وارد دیسپنسر آب و یخ ساز می­شود محدود می­گردد و در نتیجه بازده کلی سیستم کاهش پیدا می­کند و گاهی اوقات در این شرایط قطعات یخ تو خالی تشکیل می­شوند. فیلتر آب در گوشه ­ی بالایی سمت چپ قسمت یخچال قرار گرفته است.

گرفتگی شلنگ آب متصل به یخچال

آب از طریق شلنگی که در پشت یخچال فریزر قرار دارد وارد آن می­شود. اگر این شلنگ پیچ خورده و یا خم شده باشد این مسئله جریان آب را محدود می­کند و مشکلاتی مشابه مشکلات مربوط به مسدود شدن فیلتر آب را به وجود می­آورد یعنی کند شدن فرآیند ساخته شدن یخ ­ها و تشکیل یخ­های تو خالی.اگر شلنگ پیچ خورده است آن را صاف کنید و مطمئن شوید شیر آبی که آب ورودی به شلنگ و یخچال فریزر را تأمین می­کند کاملاً باز است.

گاهی اوقات سیستم­ های تصفیه ­ی آب یا چنین سیستم­هایی که باعث بازگشت جریان آب می­شوندمی­توانند فشار آب ورودی به یخچال را تحت تأثیر قرار می ­دهد. برای آگاهی از جزئیات بیشتر دفترچه راهنمای سیستم تصفیه ­ی آب خود را مطالعه کنید.

یخ ساز یخچال LG

درب یخچال باز مانده است

مطمئن شوید که درب یخچال و فریزر کاملاً بسته می­شود. اگر بطری­ها، شیشه­های مربا، و بسته های مواد غذایی به درستی در داخل یخچال قرار نگرفته باشند اجازه نمی­ دهند که در به طور کامل بسته شود و در نتیجه منجر به وارد شدن هوای گرم به داخل یخچال می­شوند و این مسئله روند تولید یخ را کند می­کند.

زمانی که در به طور کامل بسته می ­شود لبه­ ی لاستیکی درب یخچال با بدنه ­ی یخچال کاملاً تماس برقرار می­کند.

مجتمع آموزشی برق برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله آموزش تعمیرات یخچال فریزر می باشد . برای اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس