آموزش ریکاوری فایل های حذف شده در انواع گوشی اندروید و ios


دسته بندی: مقالات تعمیـر گــوشی | انتشار: 2 هفته قبل | اشتراک گذاری:

اگر زمانی متوجه شوید که به طور تصادفی برخی از پرونده های بسیار مهم را از دستگاه های Android یا ios خود حذف کرده اید، چه می کنید؟ اکثر مردم معتقدند که می توان با بازگرداندن آخرین نسخه پشتیبان خود به راحتی فایلهای حذف شده را به گوشی برگرداند. مشکلی که در این راه حل وجود دارد این است که ممکن است داده های فعلی را از دست بدهید که وقت نکردید از آنها پشتیبان تهیه کنید. اگر داده هایی که از دست داده اید در هیچ یک از نسخه های پشتیبان شما قرار ندارد، نگران نباشید. این مقاله به شما راهنمایی می دهد که دقیقاً چگونه می توانید در مورد بازگرداندن اطلاعات خود اقدام کنید و آموزش ریکاوری فایل های حذف شده در انواع گوشی اندروید و ios را به شما ارائه داده است.

در ابتدا به آموزش ریکاوری فایل های حذف شده در گوشی های اندروید و پس از آن گوشی های ios می پردازیم.

آموزش ریکاوری فایل های حذف شده در انواع گوشی اندروید و ios

فایل ها در دستگاه های Android در کجا ذخیره می شود؟

قبل از اینکه به چگونگی بازیابی فایل های حذف شده در گوشی اندروید بپردازیم، مهم است که درک کنیم که این فایل ها در کجا ذخیره می شوند. دستگاه های Android می توانند فایل ها را به یکی از دو روش ذخیره کنند. حافظه داخلی یا حافظه خارجی (معمولاً به صورت کارت SD).

حافظه داخلی اساساً هارد دیسک دستگاه شما است و نمی توان آن را حذف کرد. این حافظه تعداد زیادی داده از جمله برنامه ها، موسیقی، فیلم ها و تصاویر را ذخیره می کند. ظرفیت ذخیره سازی هر دستگاه متفاوت است که می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات> ذخیره سازی، ظرفیت حافظه گوشی خود را بررسی کنید.

حافظه خارجی شما معمولاً به صورت کارت SD است. این حافظه، ظرفیت ذخیره سازی اضافی دستگاه شما را برای ذخیره داده هایی مانند تصاویر، موسیقی، اسناد و برخی برنامه ها فراهم می کند.

همچنین با ضربه زدن روی تنظیمات> ذخیره سازی می توانید به ظرفیت حافظه خارجی دسترسی پیدا کنید و برای یافتن کارت SD به پایین پیمایش کنید.

پیشنهاد ویژه: آموزش تعمیرات موبایل

چرا می توانیم فایل های حذف شده را در گوشی های اندروید ریکاوری کنیم؟

فایل های شما قابل بازیابی هستند زیرا وقتی پرونده ای را پاک می کنید، به طور کامل از دستگاه پاک نمی شود. این فایل هنوز در حافظه داخلی دستگاه وجود دارد که به شما یا شخص دیگری اجازه می دهد فایل ها را با استفاده از نرم افزار بازیابی بازیابی کنید.

دلیل پاک نشدن کامل این پرونده ها از فضای ذخیره سازی دستگاه شما بسیار ساده است. بسیار آسان و وقت گیر است که دستگاه شما نشانگر پرونده را حذف کند و فضای آن را به عنوان موجود در دسترس قرار دهد. با این وجود نوشتن کامل داده ها برای دستگاه بسیار دشوار و زمانبر است. بنابراین اندروید و سایر سیستم ها به جای حذف خود پرونده، حذف آسان و سریع نشانگر پرونده را انتخاب می کنند.

اگر می خواهید پرونده را به طور کامل پاک کنید، یک ابزار حذف کردن فایل وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد. اگر فایل خود را به طور تصادفی حذف کرده اید می توانید با ابزار مناسب آن را به راحتی باز گردانید.

نحوه ریکاوری فایل های حذف شده از گوشی اندروید

همانطور که دیدیم، فایل های حذف شده شما هنوز هم می توانند با کمک یک ابزار تخصصی از دستگاه بازیابی شوند. یکی از بهترین نرم افزارهای بازیابی اطلاعات اندروید Dr.Fone  است که قادر است ریکاوری اطلاعات هر دستگاه اندرویدی به راحتی بازیابی کند.

نحوه ریکاوری فایل های حذف شده از اندروید با استفاده از Dr.Fone

نکته ای که در مورد Dr.Fone – Data Recovery (Android) مشاهده خواهید کرد این است که استفاده از آن هر چقدر هم آسان باشد، در بازیابی اطلاعات نیز کاملاً موثر است. در اینجا نحوه استفاده از این نرم افزار برای بازگرداندن پرونده های خود آورده شده است.

مرحله 1: Dr.Fone را روی رایانه خود بارگیری و نصب کنید. Dr.Fone را راه اندازی کنید، از همه عملکردها Data Recovery را انتخاب کنید و سپس دستگاه خود را با استفاده از کابل های USB متصل کنید.

نحوه ریکاوری فایل های حذف شده از اندروید با استفاده از Dr.Fone

مرحله 2: اشکال زدایی USB را فعال کنید تا Dr.Fone بتواند دستگاه شما را تشخیص دهد. دستورالعمل های مربوط به نحوه فعال سازی اشکال زدایی USB برای دستگاه خاص خود در پنجره بعدی نمایش داده می شود.

مرحله 3: برای صرفه جویی در وقت، Dr.Fone از شما می خواهد نوع فایلی را که می خواهید اسکن کنید انتخاب کنید.

مرحله 4: یک پنجره بازشو ظاهر می شود که درخواست می کند حالت اسکن را انتخاب کنید. هر دو حالت استاندارد و پیشرفته پرونده های حذف شده و موجود را در دستگاه اسکن می کنند. برای ادامه بر روی شروع کلیک کنید.

مرحله 5: Dr.Fone دستگاه شما را برای یافتن پرونده های حذف شده اسکن کرده و در پنجره بعدی همه پرونده ها را نمایش می دهد. “فقط نمایش موارد حذف شده” را فعال کنید تا فقط پرونده های حذف شده را مشاهده کنید. از اینجا می توانید پرونده هایی را که می خواهید بازیابی شوند انتخاب کنید و روی “بازیابی” کلیک کنید.

ریکاوری فایل های حذف شده اندروید از طریق Recycle Bin

بسیاری از برنامه های اندروید دارای Recycle Bin  هستند و معمولا، پرونده های حذف شده به طور موقت در سطل آشغال ذخیره می شوند و بلافاصله کاملاً پاک نمی شوند. Recycle Bin عکس ها و فیلم های پاک شده در چند روز گذشته را ذخیره می کند و اجازه می دهد آنها را بازیابی کنید.

برای بازیابی فایل های حذف شده از Android بدون رایانه ابتدا سطل آشغال را بررسی کنید، فقط باید به سطح بالای صفحه عکس یا آلبوم منو برگردید.

سپس روی منو در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. با این کار منویی با گزینه های Recycle Bin  باز می شود.

این گزینه را انتخاب کنید و به تمام پوشه های Deleted Photos  منتقل خواهید شد.

ریکاوری فایل های حذف شده در گوشی های ios

ریکاوری داده های پاک شده آیفون با استفاده از پرونده پشتیبان iTunes :

این برنامه آسان برای بازیابی اطلاعات آیفون به شما امکان می دهد داده ها را در آیفون از پرونده های پشتیبان iTunes بازیابی کنید. روش دیگر استفاده از iCloud Data برای ریکاوری اطلاعات حذف شده می باشد.

اگر از آیفون خود پشتیبان تهیه نکرده اید، می توانید آیفون خود را به کامپیوتر متصل کرده و برنامه بازیابی اطلاعات iPhone را در رایانه خود اجرا کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس