صفر تا صد سیستم ضد سرقت منزل


دسته بندی: دزدگیر اماکن | انتشار: 2 ماه قبل | اشتراک گذاری:

همه سیستم های امنیتی منازل بر اساس همان اصل اساسی ایمن سازی نقاط ورود مانند درها و پنجره ها و همچنین فضای داخلی حاوی اشیای قیمتی کار می کنند. صرف نظر از اندازه خانه شما، یا تعداد درها و پنجره ها یا اتاق های داخلی که صاحب خانه تصمیم به محافظت از آنها می گیرد، تنها تفاوت واقعی در تعداد مولفه های امنیتی مستقر در خانه است و توسط کنترل پنل کنترل می شود. سیستم ضد سرقت منزل شامل موارد مختلفی مانند دوربین های مداربسته، دزدگیرهای اماکن و دزدگیرها می گردند. در این مقاله به معرفی صفر تا صد سیستم ضد سرقت منزل پرداخته شده است.

سیستم ضد سرقت چیست

ابتدایی ترین تعریف هر سیستم امنیتی در نام آن یافت می شود. در واقع یک وسیله یا روشی که به وسیله آن چیزی از طریق سیستم اجزا و دستگاه های متقابل تامین می شود و می تواند از ورود افراد متجاوز به داخل محل مورد نظر جلوگیری کند سیستم ضد سرقت نام دارد.

در این مقاله ما در مورد سیستم های امنیتی خانه صحبت می کنیم، که شبکه هایی از دستگاه های الکترونیکی یکپارچه هستند که برای محافظت در برابر سارقین و سایر مزاحمان بالقوه خانه با یک کنترل پنل مرکزی کار می کنند.

یک سیستم اضد سرقت خانه معمولی شامل موارد زیر است:

 • یک کنترل پنل، که کنترل کننده اصلی سیستم امنیتی خانه است
 • سنسور درب و پنجره
 • حسگرهای حرکتی، چه داخلی و چه خارجی
 • دوربین های امنیتی سیمی یا بی سیم
 • آژیر یا دزدگیر با دسی بل بالا
 • یک تابلوی حیاط و برچسب های پنجره

سیستم ضد سرقت چگونه کار می کند

سیستم های ضد سرقت خانه بر روی مفهوم ساده ایمن سازی نقاط ورود به خانه با حسگرهایی کار می کنند که با یک کنترل پنل یا مرکز فرماندهی نصب شده در یک مکان مناسب در جایی از خانه ارتباط برقرار می کنند.

سنسورها معمولاً در درب هایی که ورودی منزل می باشند و همچنین پنجره هایی که به راحتی قابل دسترسی هستند، قرار می گیرند. این سنسورها به طور ویژه در پنجره هایی که باز می شوند، مخصوصاً در سطح زمین نصب می گردند. فضاهای باز داخل خانه ها را می توان با سنسورهای حرکتی ایمن کرد.

سیستم امنیتی بی سیم

Control Panel: صفحه کنترل رایانه ای است که سیستم های ضد سرقت را مسلح و خلع سلاح می کند، با هر یک از اجزای نصب شده ارتباط برقرار می کند، در صورت نقض منطقه امنیتی زنگ هشدار را به صدا در می آورد و با یک شرکت نظارت بر زنگ هشدار ارتباط برقرار می کند.کنترل پنل ها معمولاً دارای یک صفحه لمسی برای برنامه نویسی و تعامل آسان می باشند، جایی است که کدهای عبور برای مسلح کردن و خلع سلاح سیستم وارد می شود، می توانند بر روی دستورات صوتی کار کنند و همچنین می توانند برای کار با کنترل از راه دور بی سیم موسوم به fobs key برنامه ریزی شوند.

سنسور درب و پنجره: سنسور درب و پنجره از دو قسمت نصب شده در مجاورت یکدیگر تشکیل شده است. یک قسمت از دستگاه روی درب یا پنجره و قسمت دیگر روی قاب درب یا آستانه پنجره نصب شده است. وقتی در یا پنجره بسته می شود، دو قسمت سنسور به هم متصل می شوند و یک مدار امنیتی ایجاد می کنند.هنگامی که سیستم ضد سرقت در صفحه کنترل مسلح باشد، این سنسورها با گزارش ایمن بودن نقطه ورود با آن ارتباط برقرار می کنند. در صورت باز شدن ناگهانی درب یا پنجره تحت نظارت، مدار امنیتی خراب شده و صفحه کنترل این امر را به عنوان نقض یک منطقه امن تفسیر می کند. هشدار با دسی بل بالا به صدا در می آید و در بیشتر موارد به طور خودکار از شرکت نظارت بر زنگ مطلع می شود.

سنسورهای حرکتی: این مولفه های امنیتی، در صورت مسلح بودن، با ایجاد یک منطقه نامرئی از یک فضای معین محافظت می کنند که بدون به صدا درآوردن زنگ خطر، نمی تواند شکسته شود. اینها معمولاً برای محافظت از اتاقهای حاوی اشیا با ارزش و همچنین مناطقی که در خانه های بزرگتر کمتر در آن اقامت دارند استفاده می شود.

دوربین های مداربسته: با دو پیکربندی سیمی و بی سیم، دوربین های مداربسته به چندین روش مختلف به عنوان بخشی از یک سیستم امنیتی کلی قابل استفاده هستند.استفاده های معمول شامل نظارت بر اماکنی از ساختمان شما که نظارت بر آن دشوار می باشد، ساختمان های از راه دور مانند گاراژها، انبارها و کارگاه ها، نقاط ورودی، چه در فضای داخلی و چه در خارج، مانند درب گاراژ و درب جلویی ساختمان می باشد.

دوربین های مداربسته از طریق رایانه، تلفن های هوشمند و تبلت ها از راه دور قابل دسترسی هستند. وقتی صاحبان خانه در خارج از شهر هستند، برای مراقبت از ساختمان و پرسنل خدماتی مانند نگهبانان و کارمندان و محوطه سازی و نظارت بر ورود کودکان پس از مدرسه، اغلب از دوربین های مداربسته استفاده می کنند. همچنین می توان از آنها برای ثبت هرگونه نقض امنیت استفاده کرد، که می تواند منجر به شناسایی حمله به خانه توسط سارقین گردد.

زنگ هشدار و آژیر با دسیبل بالا: آژیرها در سیستم های ضد سرقت منازل چند هدف مختلف را دنبال می کنند. ابتدا افراد داخل خانه را از بروز مشکل و حادثه آگاه می کنند. هشدارها همچنین به حدی حیرت آور هستند که می توانند یک سارق را بترسانند و در عین حال همسایه های اطراف را از وضعیت مطلع کنند.

تابلوهای برچسب حیاط و پنجره: در ظاهر، این موارد به نظر نمی رسد چیزی بیش از ابزار بازاریابی برای شرکت های سازنده سیستم ضد سرقت باشد، اما نقش مهمی در امنیت خانه دارند. وقتی برچسب یک شرکت امنیتی را در جلوی پنجره قرار می دهید و تابلوی آن را در حیاط جلوی خانه خود می کارید، به سارقین می گوید که شما در خانه سیستم محافظت حرفه ای دارید و ساختمان شما گزینه مناسبی برای اقدام به سرقت نیست. آنها در انتقال این پیام موثر هستند و باید طبق توصیه شرکت امنیتی استفاده گردند.

انواع سیستم های امنیتی

در صورت بروز سرقت چه اتفاقی می افتد

سیستم های ضد سرقت برای انجام برخی وظایف در صورت نقض منطقه امن طراحی شده اند. اینکه سیستم های امنیتی شما در صورت نفوذ چه کاری انجام می دهند به نوع سیستمی که استفاده می کنید بستگی دارد.نظارت حرفه ای سیستم های امنیتی: اگر سیستم ضد سرقت شما به طور حرفه ای توسط یک شرکت هشدار کنترل شود، هنگام بروز مشکل امنیتی در خانه شما به آنها هشدار داده می شود. علاوه بر آن ممکن است سعی کند از طریق صفحه کنترل با صاحب خانه ارتباط برقرار کند یا با شماره تماس اضطراری ذکر شده در حساب تماس می گیرد.

این نوع سیستم های امنیتی به یکی از چندین روش با شرکت نظارت ارتباط برقرار می کنند، از جمله:

 • از طریق خطوط تلفن خانگی موجود، که در هنگام استفاده از باتری پشتیبان، در هنگام قطع برق به کار خود ادامه می دهند.
 • به صورت بی سیم و از طریق فرکانس های رادیویی تلفن همراه که در هنگام قطع باتری پشتیبان نیز در هنگام قطع برق به کار خود ادامه می دهند.
 • پروتکل انتقال صدا از طریق اینترنت یا VoIP که معمولاً در قطعی برق کار نمی کند.
 • از طریق اینترنت که به طور معمول در هنگام قطعی برق کار نمی کند.

در صورت بروز یک وضعیت اضطراری، سیستم ضد سرقت به به افراد مرتبط در منطقه مانند پلیس اطلاع می دهدسیستم های تحت نظارت معمولاً به یا صاحبان منزل امکان می دهد که هنگام نقض امنیت با پیام کوتاه و ایمیل از وجود حادثه مطلع شوند.

مزایای داشتن سیستم ضد سرقت خانه چیست

مطالعات متعدد نشان می دهد خانه های فاقد سیستم امنیتی، در مقایسه با خانه هایی که دارای سیستم نظارت حرفه ای هستند، تا سه برابر بیشتر مورد سرقت قرار می گیرند زیرا سارقان ذاتاً فرصت طلب هستند و به دنبال اهداف آسان می باشند. همچنین در منازلی که در آنها از دوربین مداربسته استفاده شده است در صورت مواجهه با سرقت، امکان شناسایی سارق و متجاوز وجود داشته و می توان از طریق پلیس به دستگیری وی پرداخت.

مجتمع آموزشی برق برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله آموزش نصب دزدگیر اماکن می باشد. برای اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  واتساپ
  اینستاگرام
  تماس